Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#17121
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Ez nem az én gépem, de én építem, méghozzá a barátnõmnek Juditnak.

Most lett kész a váz, és már megvan több alaktrész is.
Hosszútávon, egy könnyû, CC, túragép építése a cél.
Az elején persze a jelenleg rendelkezésre álló alkatrészekbõl kell gazdálkodnom, melyek sajnos nem mindig teljesítik a fenti kritériumot.

Kép a vázról:
Posted Image

még kép: http://kep.tar.hu/je...9740/25460410#2

Ez valaha egy Merida Matts akármi váz volt. Bartelban cseréltem lábszárvédõre, mert meg volt repedve a láncvilla belsõ része.

Faterral meghegesztettük, majd kapott szép fényezést.

Meglévõ alkatrészek:
- Azonic Shorty stucni :D
- Azonic World Force kormány
- Ritchey alap kormánycsapágy
- elsõ felni: Sun Ditch Witch
- hátsõ kerék: XT hátsóagy, DT küllõk, Sun Rhino Light felni
- régi négyszöges LX hajtómû
- Avid FR1 vagy milyen fékkarok
- XT V-fékek elöl hátul
- Alivio hátsóváltó

Ha kész lesz jön kép, meg a gazdájáról is, mert tudom hogy ez nélkülözhetetlen ;)

CSÕVÁZ

#17122
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás

Bocs, de szerintem ~186 centihez nem passzol egy ekkora váz. Borzalmas erõk érhetik a nyeregvázcsõ felsõ és a nyeregcsõ alsó végét, ez a váz pedig nem a merevségérõl híres. Csak szóltam, még nem késõ! ;) Ki mondta, hogy ez a méreted? Az alkatrészek amúgy okosan vannak összeválogatva, de a BBB nyereg husszútávon kipurcan.


Csak 175 cm vagyok. Mindenki azt mondta/írta, hogy 18".
Sajna úgy tûnik ortopéd eset vagok, mert nekem tényleg kicsi, vázat cserélni meg egy ideig sajna nem tudok.

#17123
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás

bocs, hogy kötekedek, meg tényleg apróság, de ha jól látom, akkor az Acor... ottan van az elején az Acor matrica, amit 4-5 túrázással le is lehet koptatni:)

Tényleg! De az még gyorsabban megagja magát! :) Nekem még csak olyan nyergem volt, amit nyereggyártó készített... :(

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17124
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

de a BBB nyereg husszútávon kipurcan.


bocs, hogy kötekedek, meg tényleg apróság, de ha jól látom, akkor az Acor... ottan van az elején az Acor matrica, amit 4-5 túrázással le is lehet koptatni:)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17125
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
nagyon csinos a Crux, de nem kicsi neked ez a váz? A kicsutkázott 400-as nyeregcsõ és a nyereg a hátsó tengely felett elég félelmetes:)

#17126
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás

My mountain bike:

Bocs, de szerintem ~186 centihez nem passzol egy ekkora váz. Borzalmas erõk érhetik a nyeregvázcsõ felsõ és a nyeregcsõ alsó végét, ez a váz pedig nem a merevségérõl híres. Csak szóltam, még nem késõ! ;) Ki mondta, hogy ez a méreted? Az alkatrészek amúgy okosan vannak összeválogatva, de a BBB nyereg husszútávon kipurcan.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17127
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
My mountain bike:

Posted Image

My city bike:

Posted Image

#17128
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
ebben a topikban maradjunk a saját bicókkal való dicsekvésnél ;). köszi

#17129
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.883 hozzászólás
edit: OK

#17130
captain.b

captain.b

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Mongoose Fireball (spec. editson közép barna szin, rózsaszin ráirással)
Manitou Sherman Flick nem átütös
Shimano Hone integrált hajtómû
Avid BB5 fékék Fr5 fékkarral
Elöl: WTB Dual Duty kompletten + Maxxis Minion Dh 2.35 gumi
Hátul: Sun Rims Rhyni Lite felni, Bike+ X.X.O ss. agy + Maxxis Larsen TT 2.35 gumi:)

#17131
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás
Turfa István nem a barátom, nem is ismerem személyesen, de szép bringája van:
http://www.cyclingne...=santa_cruz_v10

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17132
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Köszi!!

RoGeR: Azok eddig feketék voltak:), a felni meg ezüst, sztem így szebb:) Kár hogy hátul nincs tárcsafékem:), akkor ott ott is az egész felni lehetett volna fehér..mind1, annyira nem látszik a különbség

#17133
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
ViktoRider,

A sutcni és a nyeregcsõ bilincs nem lesz fekete?

#17134
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Szép kerékpárok, grat mind3 pilótának...aztán használni is ne csak a spájzban porosodjanak...:)

#17135
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.883 hozzászólás
Viktor nem vagy elveszett. :D

#17136
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Tényleg mutatós!!! Szép lett nagyon, grat hozzá!!

Akkor én is, harmadszor, de lehet utoljára, ha alkatrész még változik is majd rajta, a színek/kinézet marad, nem is szeretnék változtatni:)
Posted Image


Többi kép: http://pix.bikemag.h...4&ppuser=119154

#17137
HLev

HLev

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Upgrade-rõl jut eszembe, én is beleraktam a Recon-t a gépbe. Per pill. slick-eken nyomulok, ettõl kissé identitászavaros lett a jószág.

csekk link alul

gyurri87: tetszik a bringa, jó kis aggro-xc gép!

#17138
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
10es darabja asziszem..elõször rémundorítónak tartottam viszont befûzve sztem naon mutatós...

#17139
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 hozzászólás

a bicajom kis upgrade után /új kerekek;immáron f-r disc/..a "mybike" linkre kattintva megtekinthetõ...



Mennyibe kerül a gépeden a DS1XC felni?
Lehet, hogy olyat vennék....

#17140
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
a bicajom kis upgrade után /új kerekek;immáron f-r disc/..a "mybike" linkre kattintva megtekinthetõ...