Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
#14081
Írta 2007. július 16. - 13:57
#14082
Írta 2007. július 16. - 13:13
egyébként gratulálok hozzá
-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy
#14083
Írta 2007. július 16. - 13:13
#14084
Írta 2007. július 16. - 12:52
#14085
Írta 2007. július 16. - 12:49
köszönet Kishercegnek és Grandenak, akik tudtukon kívûl saját bringáikkal motiváltak
ill. az összes fórumtársnak, akik elfogulatlan véleményük és tapasztataik leírásával segítettek a döntésekben. :prosze:
Hú, meg vagyok hatva... Motiváló erejû példakép lett a bringám!
Szép lett! Gratula! :beer:
#14086
Írta 2007. július 16. - 12:46
#14087
Írta 2007. július 16. - 12:24
#14088
Írta 2007. július 16. - 12:16
hú b+a sok középhegységbeli túra miatt lecseréltem a kona stinky-t erre a trance-re.
pénteken lett kész, szombaton voltam vele a börzsönyben egy 50 km-es körön és rendben volt a canga nagyon. kicsit nagyobb sag-et állítottam (elõre kb. 30% hátra 25%-ot) és így nagyon szépen mozgott nekem. a mászás és sík egy másik dimenzó a kona után, lefelé kicsit bizonytalanabb, de erre számítottam és majd alkalmazkodok.
alkatrészlista:
váz: Gaint Trance 2006 16''
tag: Fox Float RP3
villa: Fox F120 RLC 2008
hajtókar: Shimano XTR FC-M970
középcsapágy integrálva
pedál: Shimano PDM-647
lánc: Connex 908
sor: Shimano XT CS-M760 11-32
elsõ váltó: Shimano XTR FD-M970
hátsó váltó: Shimano XTR RD-M971 GS
váltókar: Shimano XTR SL-M970
kormány: Easton EC70 MonkeyLite Riser 660mm
stucni: Thomson Elite X4 MTB 70mm
markolat: Syncros lock-on
fékek: Avid Juicy Ultimate 185mm elöl, 160mm hátul
elsõagy: DT Hügi 240
hátsóagy: DT Hügi 240 135mm
küllõk: DT SuperComp 2.0-1.7-1.8
gumi: Tioga Factory XC Extreme 2.1 folding
belsõ: Schwalbe 26x2.1 presta
felnik: DT XR 4.2D
ülés: San Marco Aspide
üléscsõ: Thomson Elite 30.9mm
súlya valamivel 12 kg alatt (pedál 577gr)
további képek erre
köszönet Kishercegnek és Grandenak, akik tudtukon kívûl saját bringáikkal motiváltakill. az összes fórumtársnak, akik elfogulatlan véleményük és tapasztataik leírásával segítettek a döntésekben. :prosze:
gyönyörû...nagy grat
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#14089
Írta 2007. július 16. - 12:10

pénteken lett kész, szombaton voltam vele a börzsönyben egy 50 km-es körön és rendben volt a canga nagyon. kicsit nagyobb sag-et állítottam (elõre kb. 30% hátra 25%-ot) és így nagyon szépen mozgott nekem. a mászás és sík egy másik dimenzó a kona után, lefelé kicsit bizonytalanabb, de erre számítottam és majd alkalmazkodok.
alkatrészlista:
váz: Gaint Trance 2006 16''
tag: Fox Float RP3
villa: Fox F120 RLC 2008
hajtókar: Shimano XTR FC-M970
középcsapágy integrálva
pedál: Shimano PDM-647
lánc: Connex 908
sor: Shimano XT CS-M760 11-32
elsõ váltó: Shimano XTR FD-M970
hátsó váltó: Shimano XTR RD-M971 GS
váltókar: Shimano XTR SL-M970
kormány: Easton EC70 MonkeyLite Riser 660mm
stucni: Thomson Elite X4 MTB 70mm
markolat: Syncros lock-on
fékek: Avid Juicy Ultimate 185mm elöl, 160mm hátul
elsõagy: DT Hügi 240
hátsóagy: DT Hügi 240 135mm
küllõk: DT SuperComp 2.0-1.7-1.8
gumi: Tioga Factory XC Extreme 2.1 folding
belsõ: Schwalbe 26x2.1 presta
felnik: DT XR 4.2D
ülés: San Marco Aspide
üléscsõ: Thomson Elite 30.9mm
súlya valamivel 12 kg alatt (pedál 577gr
további képek erre
köszönet Kishercegnek és Grandenak, akik tudtukon kívûl saját bringáikkal motiváltak
#14090
Írta 2007. július 16. - 10:59
'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'
ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960
#14091
Írta 2007. július 15. - 23:04
Viszont az ossztelos a leftyvel nagyon butara sikeredett
"You want touch the sky? Fuck a duck and try to fly!"
#14092
Írta 2007. július 15. - 21:59
2.5-3 hónap XTR sz@rakodás után végre összeállt a bringa úgy, hogy semmi miatt nem fáj a fejem mikor tekerek a bringával...........
Szép!
OFF Egy rövid kérdés: a 223-as felnik milyenek? Jól bírják a strapát? Csak mert a jövõ héten (remélem) lesz két ilyenem befûzve. Keréképítõs topicba is jó. :)ON
#14093
Írta 2007. július 15. - 21:42
#14094
Írta 2007. július 15. - 21:26

Én dt felnit javasolnék(XR 4.1d ) ez a bringa megérdemli!
#14095
Írta 2007. július 15. - 20:51
A váltást az XTR Rapid Fire végzi a maga teljesen hibátlan mûködésével. A többi maradt XTR (váltók) és XT. Még jönnek majd az új kerekek valamikor. DT240 agyakkal, még nem tudom milyen felnivel….




#14096
Írta 2007. július 15. - 18:03
Szerintem, ha a vázcsõ belsõ méretéhez passzol a nyeregcsõ (vagy a betétcsõ), akkor nem csak az a fél centi, hanem a vázban lévõ teljes csõhossz számít, mert támaszt.
ez így van.
Viszont ha a felsõcsõnél már elkolbászol, akkor az alatta levõ mindennemü erõsítés nélküli sima hajszálvékony csõ sem fogja megtartani - persze ez egy 22-es csapdája, hiszen ha végigér, nem csoffad.
De ha nem ér végig, akkor sem csoffadhat, mert az a váz egy elég nagy fogyatékosságáról árulkodna.
Valamint olyan ez a betét, mintha egy kihúzott nyeregcsõ lenne.
#14097
Írta 2007. július 15. - 16:51
lényeg az, hogy a felsõcsõ alá leérjen. rögziteni ugy is kb fél centin rözgül a vázhoz.
Szerintem, ha a vázcsõ belsõ méretéhez passzol a nyeregcsõ (vagy a betétcsõ), akkor nem csak az a fél centi, hanem a vázban lévõ teljes csõhossz számít, mert támaszt.
#14098
Írta 2007. július 15. - 12:16
[highlight] The bike way of life [/highlight]
#14099
Írta 2007. július 15. - 10:29
hát akkor ez nem neked való, mert csak 7 centiMilyen hosszúak ezek a szûkítõk? Nekem az a bajom, hogy ami a vázhoz jár(t volna) szûkítõ, az is csak kb 8,5 cm, ami elég kevéske. Kb. olyan 12 cm már jobb lenne szvsz. 30,9-es csövet meg nem vennék, leveri a vesémet.
De azért köszi!
én egy 350-es karbon ritchey-t használok benne, maximumig kihuzva (éppen ugy jó) de nem jelentkezett még probléma. lényeg az, hogy a felsõcsõ alá leérjen. rögziteni ugy is kb fél centin rözgül a vázhoz.
de jövõre szvsz lesz 30,9-es karbon csõ is. az már azért nem veri le a vesédet
"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan
"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.
#14100
Írta 2007. július 15. - 10:24

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






