Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#1121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
 

@Rabbit: 

+ csendes

+ pontos

+ gyors

+ eddig nem esett le a lánc (lépcsősor, sziklás lefelé sem hozta zavarba)

 

- a görgők között nagyon kevés a hely, gyűjti a sarat, füvet, aljnövényzetet (Volt egy nedves, enyhén saras murvás szakasz. Felszedett pár kavicsot, kis sarat. Olyan hangja volt, azt hittem leszakad(t) az egész. Meg kellett állnom kitakarítani.)

- a kéttányéros slx karral még a beljebb hézagolás ellenére sem igazán jó a láncvonal. (Nekem mondjuk nem gond, a legkönnyebb két fokozatra szinte sosincs szükségem, de intő jel, hogy ez bizony kompromisszum. Emlékeim szerint az 1x9-nél sem volt vidám a legkönnyebb fokozat, pedig ott FC-760 hajtóművel használtam.)


Kisherceg módosította - 2015. augusztus 29. - 22:52

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

:) 

 

inbred_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


  • venember83, zscs és Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1123
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Apu boltbajárósáról és trekkeréről leloptam a kulacstartókat (kapott szép ezüst alukat cserébe) annyira megtetszett a KLS titánszínben. Kiválóan megül benne az összes köcsögöm (0.75 powerbar, 0.7 high5, 0.5 kelliz, 1.0 isostar, de még a biotech kancsókat is elhordja)

 

A villasaruban a szövegkiemelő kupakot kicseréltem befőttesüveg-bilibádog tetőre, röhögve fér el a 25-re tágult külső.

 

A kormányt még lehet, picit fogom forgatni, de, mióta így be van lőve, azóta az a paradox hülye helyzet állt elő, hogy jobb fogni a Dedát, mint a Syntace-t.. :o

 

11227511_852874944803130_938559518679413

11220909_852874958136462_570738484577797

11891977_851701834920441_147859181933247
 
 
Mivel nagyon megszerettem a kompakt-kis előrenyúlású (75) kormányt, hosszú stucnit, így, most a Cannondale "upgrade" tervezetébe' van véve, hogy hosszabb (130) kormányszárat párosítanék rövidebb (80-75) kormánnyal, pl. Kalloy Uno stucni (ebay) &FSA kompakttal vagy Deda RHM02-vel (mivel a Zero100 még nagykerben&gyártótól is bitang borsos) Most 120mm-es Stücnim van XL-es Syntace racelite kormánnyal, szóval, kompakt kormányhoz Minimum 130mm kéne. (minimum, hehe)
 

11934946_851701471587144_636684677177979
 
Egyébként a Köcsögdell új lánccal villog, 15 kőkemény eurós Miche Corsa. Kiválóan csendes&finom futása van, főleg a régi levedlett-nyúlottabb kollegájához képest. Szépen pöccre-kisujjra vándorol, és teljesen korrekt cucc ennyi pénzért. Ha km-ben annyit bír, ahány ft volt, én már szeretni fogom.
 
PS: egy haver 9800 km-nél jár a Tiagra láncával... Az a baj, hogy most már hezitál-kattog, néha megszalad, szóval, szerintem előfordulhat, hogy már sorral együtt kell cserélnie, bár, ő még 3000 km-t szeretne kisajtolni. Nem tudom. 3-4 láncot el lehet lőni egy soron, ha nem gyalázod agyon szegényt, de így?

Vejne módosította - 2015. augusztus 25. - 12:09


#1124
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

parban....jpg

 

Együtt párban... tegnapi szárnypróbálgatás,érdekes,más lesz,csak mar a plusz+ jönne végre meg hozzza,de lehet ez sem lesz egyszerű...

mint a vázszett beszerzése,ami igaz EU érkezett,de azért volt kalandos mert majd fel év volt mire ténylegesen szállításra került csak a váz+villa kombo,

és azt is sikeresen keverte kavarta a nav es az ups valami három hétig,es ezek utan sikerult rossz cimre is szallitani,de végre bringa-forma es jo 8D


end.re: módosította - 2015. augusztus 02. - 11:36

  • Vejne kedveli ezt

#1125
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Állati! Jól kitaláltad. Kíváncsi leszek a hosszabb távon szerzett tapasztalatokra is. A 36/34 mászásra engem elrettentene, de ss-em sem volt soha. 

Plusz piros pont a tokozásért, atombiztos az is.  :)

 

36, mert errefelé dombok vannak, nem hegyek. ahol meg nem lenne elég a 36*34, ott amúgy is már tolnám, sokszor gyorsabb.

 

az ss jó dolog, pl varázslatosan kisimítja a (nem túl brutális) emelkedőket. hipp-hopp fenn vagy, aztán csak csodálkozol, milyen gyors vagy. :D de erről biztosan többet tudnának (ha akarnának, de sosem akarnak) mesélni a nálam tapasztaltabbak.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1126
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

az FR a zee váltóból a nagyobb átfogású (11-36) változat.

 

saint a váltókar, ami übereli az összes eddig általam használt váltókart, nagyon megéri az árát. elképesztően határozott, de mégis finoman működik, a nehezebb fokozatok irányába is tud kettőt váltani (nekem ez újdonság, a 9s 770 XT nem tudta*). kíváncsi vagyok, milyen lesz 1-2 év múlva. a "városi" bringámon saint pedál van, az is nagyon zsivány, imádom. persze túlzás, de kit érdekel, ha jó használni? :)

 

ys120528_saint820_05-thumb-480x360-222.j

 

eddig csak egy kb 30km hosszú kör van ebben a rendszerben, nem volt gond a lánccal. szerintem nem is lesz. én (egyelőre) abba a táborba tartozom, akik szerint a kuplungos váltó tartja a helyén a láncot, nem a NW tányér.

 

a kormány egy truvativ stylo t30, semmi extra. szerintem a kép csalóka a beállítás tekintetében. az answer egyenes volt, túlságosan is, ezért el is adtam hamar. 

 

edit: *akkor még nem tudtam ezt:

Saint váltó állat, az idény elején raktam fel, és igaz amit mondanak róla, hogy ötvözi a Shimano és a Sram váltók összes előnyét. A Shimano könnyedsége a Sram határozott kattanásával. Nem tudom hogy csinálták... :)
1x10-el nyomom már egy jó éve az enduróval (kuplungos XT + NW láncvezető nélkül) de lánc még nem esett le, pedig lett volna alkalma rá a boszniai hegyekben. Hogy ebből mennyi köszönhető a váltónak és mennyi a NW-nak nem tudom, szerintem kb 70:30 a váltó javára.



#1127
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Állati! Jól kitaláltad. Kíváncsi leszek a hosszabb távon szerzett tapasztalatokra is. A 36/34 mászásra engem elrettentene, de ss-em sem volt soha. 

Plusz piros pont a tokozásért, atombiztos az is.  :)



#1128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Még mindig szép. 

De kérdeznék:

Mi a zee FR, és mi a Saint? A többit kitaláltam.

Nem esik le a lánc elöl?

Milyen az a kormány? Az Ansver-t cserélted erre, vagy keverem a két bicajod? Miért van ennyire előre döntve vagy csak a kép csalóka?

az FR a zee váltóból a nagyobb átfogású (11-36) változat.

 

saint a váltókar, ami übereli az összes eddig általam használt váltókart, nagyon megéri az árát. elképesztően határozott, de mégis finoman működik, a nehezebb fokozatok irányába is tud kettőt váltani (nekem ez újdonság, a 9s 770 XT nem tudta*). kíváncsi vagyok, milyen lesz 1-2 év múlva. a "városi" bringámon saint pedál van, az is nagyon zsivány, imádom. persze túlzás, de kit érdekel, ha jó használni? :)

 

ys120528_saint820_05-thumb-480x360-222.j

 

eddig csak egy kb 30km hosszú kör van ebben a rendszerben, nem volt gond a lánccal. szerintem nem is lesz. én (egyelőre) abba a táborba tartozom, akik szerint a kuplungos váltó tartja a helyén a láncot, nem a NW tányér.

 

a kormány egy truvativ stylo t30, semmi extra. szerintem a kép csalóka a beállítás tekintetében. az answer egyenes volt, túlságosan is, ezért el is adtam hamar. 

 

edit: *akkor még nem tudtam ezt:


Kisherceg módosította - 2015. július 31. - 09:46

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1129
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

slx+zee36t+zeeFR+saint+xt11-34 ---> 1x10 :)

 

 

 

Még mindig szép. 

De kérdeznék:

Mi a zee FR, és mi a Saint? A többit kitaláltam.

Nem esik le a lánc elöl?

Milyen az a kormány? Az Ansver-t cserélted erre, vagy keverem a két bicajod? Miért van ennyire előre döntve vagy csak a kép csalóka?


Rabbit módosította - 2015. július 30. - 23:12


#1130
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

slx+zee36t+zeeFR+saint+xt11-34 ---> 1x10 :)

 

1xten_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1131
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

 

Kesz,azaz elsore csak ilyen proba varians,alakul majd,amint meg erkeznek hozza a specifikus reszegysegek,de igy is igen mas,igen jo...

 

9%252520Niner%252520Ros%2525209%252520Pl

 

 

honnan jött és milyen kalandja volt?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1132
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

biztos a fotó csal, hiszek neked :) . egyébként az én csuklóimnak/tenyeremnek sem a pont-vízszint a nyerő :wacko: (nekem kissé fölfelé áll - mármint, majd' 50 évesen, a kormány/fékkarra gondoltam :D), de a fénykép alapján (ahol tuttira a régi Campa fékkar furi alakja/a kormány vonalvezetése miatt látok csalósan) írtam, amit - és általánosságban a vízszint szokott bejönni :rolleyes:

hát, valamit kitalálok. Mert kissé rövidnek érzem fékváltókar-fogásban. De a régi stucnival is rövidnek éreztem, és most, ha a centit-colstokot odateszem és lemérem a nyeregorr-fékváltókar távolságot: ugyanannyi :D

 

Vagy a fékkar kerül előrébb, vagy a kormányt döntöm kissé másképp, vagy a nyerget tolom hátrébb. Vagy veszek gombokért egy hosszabb stucnit variálni? :)

 

A fékkar pozíciójával-dőlésszögével azért nem játszanék szívesen, mert mégiscsak "kontaktpont", ha elcseszed, az az ergonómia rovására megy. :)

 

szerk: itt van még egy példája annak, hogy azt az RHM kormányformát hogy párosítják régi V1 ergopowerrel:

 

Battaglin1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

hmmm fehér bandázs? bár nekem a lábam is fekete lesz sokszor, úgy hordja a szél a port az úton :(


Vejne módosította - 2015. július 26. - 19:20


#1133
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

...

a kormány teteje vízszintes. nézd meg jobban a képeket, megáll rajta a söröskorsó.., nehéz úgy fotózni, hogy tényleg lásd. Ha lentebb forgatom, kb. megölöm a csuklómat, az ergonomiának adok egy akkora pofont, hogy elmegyek a sarokba térdelni.

hajtókarból feketét szeretnék, ha veszek, vagy sötétszürkét. az ezüst ronda. :)

 

szerk: rájöttem! ha a felsőcsövet használod mércének, látod, hogy a kormány teteje tényleg vízszinthez közeli. De Neked nem magyarázom, mert bikefitből szeren vagy.

biztos a fotó csal, hiszek neked :) . egyébként az én csuklóimnak/tenyeremnek sem a pont-vízszint a nyerő :wacko: (nekem kissé fölfelé áll - mármint, majd' 50 évesen, a kormány/fékkarra gondoltam :D), de a fénykép alapján (ahol tuttira a régi Campa fékkar furi alakja/a kormány vonalvezetése miatt látok csalósan) írtam, amit - és általánosságban a vízszint szokott bejönni :rolleyes:


bijancsi módosította - 2015. július 26. - 17:29


#1134
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

"Kémfotó" az új országútimról:

 

 

 

Szép lopakodós, modern, tetszetős!

 

 

Kesz,azaz elsore csak ilyen proba varians,alakul majd,amint meg erkeznek hozza a specifikus reszegysegek,de igy is igen mas,igen jo...

 

 

Erre szavak sincsenek annyira király!



#1135
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

Kesz,azaz elsore csak ilyen proba varians,alakul majd,amint meg erkeznek hozza a specifikus reszegysegek,de igy is igen mas,igen jo...

 

9%252520Niner%252520Ros%2525209%252520Pl

 

Vegre,nem kis kaland utan megerkezett,remelem nemsokara el is keszul,azaz folyamatban. . .

 

ninerosnineplus.jpg

 

 


  • karakoram és Vejne kedveli ezt

#1136
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem járok a corallal városban, csak ritka alkalmakkor, fényes nappal a klinikatelep legforgalmasabb helyén 9 és 10 óra közt ki a jóélet vinné el? :) kétes helyekre nem járok, a városi gép meg más.

a kormány teteje vízszintes. nézd meg jobban a képeket, megáll rajta a söröskorsó.., nehéz úgy fotózni, hogy tényleg lásd. Ha lentebb forgatom, kb. megölöm a csuklómat, az ergonomiának adok egy akkora pofont, hogy elmegyek a sarokba térdelni.

hajtókarból feketét szeretnék, ha veszek, vagy sötétszürkét. az ezüst ronda. :)

 

szerk: rájöttem! ha a felsőcsövet használod mércének, látod, hogy a kormány teteje tényleg vízszinthez közeli. De Neked nem magyarázom, mert bikefitből szeren vagy.


Vejne módosította - 2015. július 23. - 21:13


#1137
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

VejnEmber, agy-reakciós sorrendben:

- látom, még nem loptak el biciklidet...  :ph34r: > naon bátran tárolod az oszlopra fogatva azzal az egy-erővágóval-lazán-átvágható derótos lakattal

- én tuttira fehér (azaz fehér ;) ) kormányszalagot tennék a Basso-dra, kihasználva/-hangsúlyozva a váz (többek között szín-)szépségét :wub:

- azt a randa fakata Campa áttételt sürgősen lecserélném alu-színűre :rolleyes:

- a kormányod nagyon fölfelé áll, a fékkar-tető - kormány kivízszintezését próbáld ki azé' néhány100km-en :huh:



#1138
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Köszönöm szépen a segtségeket-véleményeket. :) Meglátom, mi lesz. Jelenleg a fekete-fekete felé tendálok, mert "az mindenhez megy" :) (meg fantáziadús.. "")

 

a stucni alatti "távtartót" lehet egy integrált ötlettel fogom megoldani: mivel az adapter (dedáccsáj spáda) csak colosra bővít, így a stucni most is szűkítővel van fent: ha viszont sikerülne egy 4.5cm hosszú vágott colnyolcados villanyakdarabot szerezni, az egyszerre lenne "fork steerer shim" és "spacer" is.. :)

 

Áldom a tanácsokat, hogy nem valami tészta pipastucnit vettem ebben a méretben. Biztos nem lenne rugalmas a kisujjnyi vékony 30 éves 3ttt record ebben a hosszban 1csavaros rogzítéssel. ...


Vejne módosította - 2015. július 23. - 12:10


#1139
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Piros bandázs fekete tokkal. Szerintem.


Rabbit módosította - 2015. július 23. - 11:25


#1140
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

valamiért a "kovácsolt" jobban hangzik, mint a "cnc forgácsolt".
 

 

 

tán mert kedvezőbb a hatása az anyagszerkezetre  ?
 
bandázsokból meg mindegyikből egy keveset, abból baj nem lehet. :)

Bikertigger módosította - 2015. július 23. - 10:57

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való