Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19117 replies to this topic

#11201
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
a hone agyhoz nem hone hatso valto kell? :chin:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#11202
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
Mint mondtam,amolyan mindenes gépet szeretne,amivel rámehet a dirt ugratókra is.
Néztük a B+ agyakat,de a keretbe nem fér bele! :( A Hone jobb árban van.
A féket meg õ szeretné elõre, pont azért mert nem csak dirt-ölni szeretne.A váltórendszer meg szintén ez okból kerül fel.

#11203
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

kérnék pár véleményt! Unokaöcsémnek most építünk bringát, ami az elsõ komolyabb "mindenes" bringája lesz. Még most kezd bicózni és a dirt felé is szeretne próbálkozni! Kapott egy wheeler buddy 2-es vázszettet a hozzátartozó sr suntour slammer villával.
Volt még tartalékba nekem egy avid bb7-es hátsó fék 160-as tárcsával, egy umf nyeregcsõ és egy acera hátsó váltó.
Amiket még hozzá gondoltunk:
2 db Sun Single Track felni 36 lukas Hone agyakkal és 2mm-es DT küllõkkel, ezekre valamilyen 2.25-ös gumik
sram pc870-es lánc 8as shimano fogsorral, alivio váltókarral
2008-as integrált tengelyes deore hajtómû 2 tányérral és rockringgel,valamint truva shiftguide-al
Avid FR-5 fékkar és egy bb7 185-ös pizzával elõre, aligátor centerlock adapterekkel
BikePositive Rising Bold kormány 30 mm,31,8
BikePositive Flame kormányszár 31,8mm
BikePositive Dirt nyereg
És itt merül ki az anyagi keret.
Majd a késõbbiekben még vmilyen elsõ váltó,váltókar és egy dirt jumper 3-as ami tervben van.
Vélemények?


ha tényleg Dirt felé huzza szíve,akkor a váltórendszer felejtõs!inkább SS,
Hone agyak helyett meg nézzetek valami iparis B+ -t! jobban jártok sztem!
fék meg nem muszály elölre!
gép is könnyebb lessz,viszont nem kell feleslegesen pénzt kiadni olyan alkatrészekre amik elõbb utóbb ugy is letörnek,pláne ha még csak most kezdi el!



#11204
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,146 posts
kérnék pár véleményt! Unokaöcsémnek most építünk bringát, ami az elsõ komolyabb "mindenes" bringája lesz. Még most kezd bicózni és a dirt felé is szeretne próbálkozni! Kapott egy wheeler buddy 2-es vázszettet a hozzátartozó sr suntour slammer villával.
Volt még tartalékba nekem egy avid bb7-es hátsó fék 160-as tárcsával, egy umf nyeregcsõ és egy acera hátsó váltó.
Amiket még hozzá gondoltunk:
2 db Sun Single Track felni 36 lukas Hone agyakkal és 2mm-es DT küllõkkel, ezekre valamilyen 2.25-ös gumik
sram pc870-es lánc 8as shimano fogsorral, alivio váltókarral
2008-as integrált tengelyes deore hajtómû 2 tányérral és rockringgel,valamint truva shiftguide-al
Avid FR-5 fékkar és egy bb7 185-ös pizzával elõre, aligátor centerlock adapterekkel
BikePositive Rising Bold kormány 30 mm,31,8
BikePositive Flame kormányszár 31,8mm
BikePositive Dirt nyereg
És itt merül ki az anyagi keret.
Majd a késõbbiekben még vmilyen elsõ váltó,váltókar és egy dirt jumper 3-as ami tervben van.
Vélemények?

#11205
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Neked hány biciklid van?


egyenlõre kettõ,aztán a fire mountaintõl el fogok búcsúzni. megkapja asszony egy kisebb vázzal. a wheeler-t meg hárman használjuk, "hivatalosan" nagybátyámé. egy idõ után a folyamatos upgrade-ekbõl kijött a wheeler, az csak azért van.

#11206
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

de csak a láncvillán férne el. szétcseszi, vagy rakjam oda nyugodtan?


táska.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#11207
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Neked hány biciklid van?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#11208
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
ez se hagy el soha, csak:
1. a héten vettem lakatot, amit faszán nem lehet felszerelni a bicóra
2. ha már van lehetõség biztonságban tartani, akkor inkább nem kockáztatom meg, hogy ellopják
mellesleg a wheelerre menne egy u-lakat, de csak a láncvillán férne el. szétcseszi, vagy rakjam oda nyugodtan?

#11209
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
az nem is igazi városi, amit nem mersz utcán hagyni
Ma obiba' kellett mennem-fehérnépre rátört a "pofozzuk a lakást" vírus-s lazán kinnhagytam a bicóm lezáratlan legalább egy fél órára...
Mondjuk, tényleg csúnya, és zörög. S kockásra van ütve mindkét kerék, puttó karcos müanyag sárvédõkkel,szarráfakult palackból vágott sárfogókkal, "baba habfürdõ" -a nagy mésfél?? literes-rágógumis,hellókitty-s, s egyéb matricákkal, felismerhetetlen alkatrészekkel a még késõ téli mocsoktól.Az egész marha gusztustalanul néz ki, de szeretem.
S nem hagy el, soha.

#11210
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

egyébként ez igy tényleg ortopédül néz ki ezzel a toronymagas nycsövel, ellenben hangyányi stucnivel.

én 180 cm körül vagyok (szégyellem de pontosan nem tudom)

nekem a fire mountainbe 350 es nycsö van és 105 mm es stucni.
majd mutatok neked róla képet.


oké köszi. a másik bicóm is hasonlóan van megoldva, az össztelós kona, kicsit nagyobb (elvileg mind2 18as, de Tig szerint az össztelós eggyel nagyobbnak számít, hiszek neki), azon 350es nyeregcsõ(még hiányzik 2 centi kb) és 80-as stucni van. szóval biztos bennem van a hiba. a wheeleren 90-es stucni van és kényelmetlen hosszabb távon.

#11211
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Brutál a nyeregcsõ kihúzása, fõleg a rövid stucnival. Érdekes lehet a testhelyzet rajta. Mellesleg, nem félted a golyóidat?
Amúgy szép bicó!


Köszi!Nincsen golyópara, amúgy a nyeregcsõben még van 1-1,5 centi a jelig. A testhelyzetet úgy tudnám jellemezni, hogy: haladós. Lépcsõn sem esem vele pofára (2x3 lépcsõ), és mászásnál sem akar nagyon hátraesni. Rakparton 30as sebesség könnyen tartható, múltkor siettem, akkor sikerült folyamatosan 36-37-tel menni, érdekes is volt, hogy alig kell megerõltetni magam ehhez a sebességhez. Meg ennél a sebességnél legalább nehezen kapnak le róla:D Utcán nem is hagyom, a tárgyalóban szokott pihenni:)

#11212
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
egyébként ez igy tényleg ortopédül néz ki ezzel a toronymagas nycsövel, ellenben hangyányi stucnivel.

én 180 cm körül vagyok (szégyellem de pontosan nem tudom)

nekem a fire mountainbe 350 es nycsö van és 105 mm es stucni.
majd mutatok neked róla képet.

#11213
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 posts
Brutál a nyergcsõ kihúzása, fõleg a rövid stucnival. Érdekes lehet a testhelyzet rajta. Mellesleg, nem félted a golyóidat?
Amúgy szép bicó!

#11214
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
és hány centi vagy hozzá? mert én 184-8 között, nem tudom pontosan.
majd ha lesz rá keret, egy nagyobb emelésû (nem hosszabb!!!) stucnit szerzek rá, bár így sem kényelmetlen. egyébként az a röhej, h újonnan 13ért vettem a vázat, míg egy ugyanilyen cinder cone-t kb 40ért lehetett volna. csak azért, mert azt gyárilag jobb felszereltséggel adják, ezért ezeknek a vázaknak nincs "presztízse".

no de mindegy is, a kona az jójaz:)

#11215
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
ismerös az a kona :) méretre és évre ugyanilyenen van nekem is 2.ik számú bringám ;)

#11216
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
3. bringa, amit mindenki használ. "kommunizmus alatt áll"

wheeler victor 18"
rock shox pilot xc
lx agyak, elõl mach1 210, hátul sun mach4
octalinkes deore hajtómû, alivio váltókarok, elsõ váltó, lx hátsó váltó, sram pc 48 lánc, pg850 fogas.
avid fr5 fékkarok, deore v-fékek, elõl fekete, hátul ezüst, hehe
bike+, x-mission kiegészítõk, conti traffic gumik, selle italia x0 nyereg

Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

és felszerszámozva
Feltöltött kép

#11217
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
ez a városi gépem. a jövõ héten remélhetõleg kap rendes csirke gumit is (speci fatboy)
eddig a setup:
kona fire mountain '05 18"
rock shox psylo xc '03
truva firex gxp, sram x7 trigger, sh alivio, sram 5.0
kona agy, ds2-xc felni, novatech agy, sun mach4 felni
avid juicy 5 '07, 160 mm alligator tárcsa-> ehelyett xt lesz, ha jó a juicyhoz?!
deore fék, fr5 kar
ritchey logic kormány stucni, wtb grease guard kcs, bike+ nyeregcsõ
szakadt velo nyereg:) ehelyett vagy selle x0, vagy speci indie

akkor a képek:
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
ez meg csak mert jól néz ki
Feltöltött kép
majd ha nem esik lesz róla normális kép is

#11218
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts
Nekem a melósbringán van olyan stucnim amit leírtál.
GT-Atee

#11219
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
A tiedre gondoltam, hasonló van nekem is, csak sztem még régebbi, a kormánbybefogóba be kell tolni a kormányt, mert nem nyitható, de nem is levehetõ elõlapos, csak meglazítani lehet. A villanyaknál meg csapott a teteje, és csak a saját kupakjával használható emiatt. Ja, meg állati "beton" színe van :)
Azt reméltem, h valahol még lehet kapni, de ezek szerint nem...

Kitakarodtak a muskátlik, így össze tudok rakni végre egy szerelõsarkot, jeee.

#11220
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

A legszebb idáig az én szememben... Kormányszár honnan?

Ha az enyimre gondolsz,az egy 98-99-es idõkbõl való zsanéros(nyitható) elejû syncros stucni.Nagyon szeretem jól bevált darab,nehezen válok majd meg tõle,mert szeretném lecserélni egy könnyebbre,meg a kora.De el nem kotyavetyélem,megkapja a melósgép.
GT-Atee