Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#981
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ezt most így nem értem :D

 

Én arra akartam utalni, hogy kinek van kedve retkes szopókán keresztül inni? :]

én meg annyit írtam, hogy a fogak közt ropogós föld-homok szépen polírozza a zománcot :)


Vejne módosította - 2016. augusztus 21. - 17:27


#982
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

a szilícium-dioxidos polír csillogóvá és göröngymentessé teszi a zománcot! Jó kis felületkezelés.

ezt most így nem értem :D

 

Én arra akartam utalni, hogy kinek van kedve retkes szopókán keresztül inni? :]



#983
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Fedetlen kulacsok? Főleg közvetlenül a keréknél? Én még aszfalton sem használnék ilyet :)

a szilícium-dioxidos polír csillogóvá és göröngymentessé teszi a zománcot! Jó kis felületkezelés.



#984
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

télre...*** a kép kérésre törölve ***

Fedetlen kulacsok? Főleg közvetlenül a keréknél? Én még aszfalton sem használnék ilyet :)


Jorus módosította - 2016. augusztus 22. - 17:31


#985
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

csepel (rapid?)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#986
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

télre...

Mini-v fékek, vagy sima v-fék ütazási ugynokkel?



#987
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

télre... *** a kép kérésre törölve ***

 


Hol lehet ilyen vázat venni? Nagyon tetszik.


Jorus módosította - 2016. augusztus 22. - 17:30


#988
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 432 hozzászólás

http://DSCN0164_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

http://DSCN0159_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


  • Kisherceg és donciccio kedveli ezt

#989
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

nem új (régen volt már az), csak végre feltettem rá a kormány (On-One OG), ami január óta türelmesen várt a polcon. nem mindenkinek fog tetszeni... :)

 

DSCN1252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

DSCN1254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCN1257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCN1264_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCN1270_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCN1269_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kisherceg módosította - 2016. július 15. - 19:57

  • donciccio és Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#990
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

miben lett jobb akkor az uj xt/xtr fek, ha mindenki szidja, mint a bokrot?

biztos 243,5%-al nagyobb fékerő, 23,56%-al jobb hőelvezetés a tárcsa miatt és persze jobb adagolhatóság.. papíron

valóságban meg egy kalap.... a legrosszabb döntésem volt megvenni az új XT-t
ennyit a nagy japán minőségpolitikáról meg a 8000 ezer szigmás rendszerükről



#991
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

miben lett jobb akkor az uj xt/xtr fek, ha mindenki szidja, mint a bokrot?


arn módosította - 2016. július 15. - 12:55


#992
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

13708442_10209147940082896_7052720001448


  • mof és blueshark kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#993
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sosem volt a hátsóm számára kényelmesebb nyereg egy bringámon sem. Ez egyébként igaz minden SLR Flow nyeregre.


Az SLR flow nekem is bejön versenyre/hosszú túrákra is, de az enyhén szólva olcsóbb Sportourer gel azért nekem kényelmesebb :) Ahogy mondod nagyon egyéni. Az SLR-el mentem 180 km-t fájdalom nélkül (10-ből 8 óra tekerés), viszont Assos chamois krém az alap.
 

ha a régi Endura vagy Gesu nadrágaimmal megyek

 

A Gesu évről évre változik, nem rossz de messze a tökéletestől, főleg szabásformára. Idén a betét túl elől van, nem tudom ez mennyire egyéni rendelésenként. Ami viszont nagyon jó vétel volt az a Mavic Helium bibshort, tökéletes a varrása, tűrőképessége, légzés, könnyűsége stb. Kb. 3 év intenzív használat után kezd az első pár nyúlni, a betét szakadozni (de varrom :)), ahogy rájöttem milyen jó gyorsan szereztem még egyet tartalékba. Nem tudom most mi a Helium megfelelője, talán a Cosmic vagy Aksium. Mondjuk nem volt olcsó, meg csapatmezben felejthető kategória.


  • Vejne kedveli ezt

#994
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sosem volt a hátsóm számára kényelmesebb nyereg egy bringámon sem. Ez egyébként igaz minden SLR Flow nyeregre. Múltkor megkerültem a Balaton ezzel a montis setuppal és semmi következménye nem volt. A Fizik nyergek jók még nekem, de nem ennyire. Az utolsó 2 Fizik nyereg amit próbáltam, 3 óra után már tört. Selléből sem jó mind egyébként, ami az országútimon van, az például többórás tekerésekkor feltör.

Ez a nyereg dolog teljesen egyénfüggő egyébként.

OFF.

Amit még sokan nem tudnak vagy nem figyelnek rá, az a bicajos nadrág. Például 2-3 óra után kenőcs nélkül feltör még az SLR nyereg is, ha a régi Endura vagy Gesu nadrágaimmal megyek. Kenőccsel 4 óra után. Viszont ha az Assos nadrágomban tekerek (T.neoPro_S7), kenőcs nélkül 7 óra után kutya baja a hátsómnak.

Sajnos drága kikísérletezni ezeket, de megéri.

ON.

 

XT fékem nem tökéletes, vándorol a nyomáspontja, fékbetét csere előtt a dugattyúkat visszaszuszakolni sem egyszerű. Régi XTR-em jobb volt... Fogni mondjuk jól fog. Betétek gyári fémes Shimano betétek, most épp a hűtőborda nélküli verziót használom.

 

"Nagyjából": egy bringa soha nincs készen. :-)

már csak egy jó váz kéne :)

persze grat....szép bicaj.

 

kiváncsi lennék a selle italia méréses tudománya is azt hozná e ki jónak...

 

fékkel itt is az a kifogás asszem :

 

http://www.bikeradar...b-brakes-50361/


Bikertigger módosította - 2016. július 05. - 16:40

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#995
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mi lesz még rajta ha nem "nagyjából"?
Milyen az SLR nyereg? Nekem is megjött pár hete, de már csak a verseny után rakom fel.
A fékekben milyen betéteket használsz most?  A kölcsönzött bringán, amit a múlthéten használtam egy noname v-fék volt és elégedettebb voltam vele, mint a selejt 8000-es XT-vel...

Sosem volt a hátsóm számára kényelmesebb nyereg egy bringámon sem. Ez egyébként igaz minden SLR Flow nyeregre. Múltkor megkerültem a Balaton ezzel a montis setuppal és semmi következménye nem volt. A Fizik nyergek jók még nekem, de nem ennyire. Az utolsó 2 Fizik nyereg amit próbáltam, 3 óra után már tört. Selléből sem jó mind egyébként, ami az országútimon van, az például többórás tekerésekkor feltör.

Ez a nyereg dolog teljesen egyénfüggő egyébként.

OFF.

Amit még sokan nem tudnak vagy nem figyelnek rá, az a bicajos nadrág. Például 2-3 óra után kenőcs nélkül feltör még az SLR nyereg is, ha a régi Endura vagy Gesu nadrágaimmal megyek. Kenőccsel 4 óra után. Viszont ha az Assos nadrágomban tekerek (T.neoPro_S7), kenőcs nélkül 7 óra után kutya baja a hátsómnak.

Sajnos drága kikísérletezni ezeket, de megéri.

ON.

 

XT fékem nem tökéletes, vándorol a nyomáspontja, fékbetét csere előtt a dugattyúkat visszaszuszakolni sem egyszerű. Régi XTR-em jobb volt... Fogni mondjuk jól fog. Betétek gyári fémes Shimano betétek, most épp a hűtőborda nélküli verziót használom.

 

"Nagyjából": egy bringa soha nincs készen. :-)


zscs módosította - 2016. július 05. - 16:11

  • Vejne kedveli ezt

#996
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Mi lesz még rajta ha nem "nagyjából"?
Milyen az SLR nyereg? Nekem is megjött pár hete, de már csak a verseny után rakom fel.
A fékekben milyen betéteket használsz most?  A kölcsönzött bringán, amit a múlthéten használtam egy noname v-fék volt és elégedettebb voltam vele, mint a selejt 8000-es XT-vel...



#997
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nagyjából a kész, végleges setup.

 

IMG_0202_1600.jpg

 

IMG_0254_1600.jpg

 

Adatok:

  • 2016-os Grand Canyon CF SL váz (~1180g)
  • 2016-os Fox 32 Terralogic (Kashima coat) villa, Fox Kabolt átütőtengellyel
  • Tubeless kerékszett, elöl DT aero küllőkkel DT 240s agyra fűzótt XR331-es felnik RocketRon 2.25 SnakeSkin külsővel, hátul XR1501 kerék Conti Race King ProTection 2.2 külsővel.
  • 2016-os XT fékek 160-as XTR és hátul SLX tárcsával
  • 11-es XT váltás, 10-42-es X01 sor + KMC lánc + régi XTR hajtókar, Stages Power Meter erőmérővel, AbsoluteBlack 32t Oval tányérral
  • régi Truvativ karbon 700mm-es egyenes kormány a kevésbé grammozós Ritchey szivacs markolattal, 90mm-es Syntace F149 kormányszár Syntace Ti csavarokkal (122 gramm)
  • Selle Italia SLR karbon pálcás nyereg, Canyon karbon nyeregcső
  • 2 db kulacstartó, egy Cube alu és egy régi CatEye gagyi műanyag
  • PD-M9000 XTR pedálok
  • Marshguard sárvédő

 

Tömege a kulacstartókkal, Garmin tartóval, pedálokkal, sárvédővel, frissen a kerekekbe töltött 2x80-85ml szmötyivel együtt 9.8 kg lett.


zscs módosította - 2016. július 05. - 10:03

  • karakoram, dzsonhee, ridelife és 1 további fórumtag kedveli ezt

#998
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

már csak egy szép kismama-kutyásbölcsészlány riogató hiányzik.

 

http://www.ebay.com/...wgAAOSwBahVUaTT

Én ilyet vettem, pazar hangja van és jól is néz ki:

 

http://www.ebay.com/...eStitM8Z5IgEJJA



#999
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

uborkaszezon...

 

 

szép új gumik, markolatok, hajtómű... :D

már csak egy szép kismama-kutyásbölcsészlány riogató hiányzik.

 

http://www.ebay.com/...wgAAOSwBahVUaTT



#1000
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.867 hozzászólás

uborkaszezon...

 

bred_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

szép új gumik, markolatok, hajtómű... :D


  • zscs és Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"