Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
Indította
Endroo
, 2006. január 10. 21:43
#7881
Írta 2009. augusztus 15. - 22:52
#7882
Írta 2009. augusztus 15. - 22:49
Bár tudnám mi az a stucni de mindenféleképpen elgondolkodtató amit mondtok.Én is néztem,hogy milyen fura a vázam.Képen más mint élõben.Akkor tudtok egy olyan CC kerékpárt amit tamaska mond ami mondjuk városban használnék fõleg de mivel kevés a bicikli út itt Szegeden ezért valami olyat aminek mászós a geometriája és még gyors is:).
Még csak most kezdek foglalkozni kerékpárral tehát még mit tanulni.Mondjuk akkor már mutassatok egy merev villásat.Bár nem tudom,hogy ha merev a villa akkor nincs nagyobb esélye egy 8-ast a kerékbe kapni?
Köszönöm a válaszokat meg majd mondom a szerelõmnek az ötleteket a gyorsabbá váláshoz:)
Fitness kerékpárok azoknak nem jó a geometriájuk?Mert Merida S presso,speeder t1 t2 tetszenek csak nem tudom,hogy ezek megfelelnének az elvárásaimnak:)
Még csak most kezdek foglalkozni kerékpárral tehát még mit tanulni.Mondjuk akkor már mutassatok egy merev villásat.Bár nem tudom,hogy ha merev a villa akkor nincs nagyobb esélye egy 8-ast a kerékbe kapni?
Fitness kerékpárok azoknak nem jó a geometriájuk?Mert Merida S presso,speeder t1 t2 tetszenek csak nem tudom,hogy ezek megfelelnének az elvárásaimnak:)
#7883
Írta 2009. augusztus 15. - 22:46
Sziasztok!
Köszi a dícsérõ szavakat.
Para! - Akkor tied a csillagos polarx gondolom. Így többé már nem lehetek inkognitóban.
Mellesleg én is Latinkás voltam. 
KeX - Sokáig küzdöttem míg kialakult a végeredmény (már ami most van), és mit mondjak nem volt igazán költséghatékony a dolog. A váz postával 525 font, a cuccokat ugyanígy mind rendes kereskedelmi áron szereztem be. Most gyorsan utánaszámolok mindent az eredeti áron kb 350-360k jön ki.
Elég régóta ez a telóm van elöl, nehéz meg magas de rohadtul megbízható és igénytelen. Mivel anyagilag teljesen rámentem (szó szerint még a fejem felöl is eladtam ami volt mármint a hajam) legközelebb bármi érdemi módosítás csak jövõre lehet. Nézegettem persze telókat a lényeg, hogy 2 kiló alatt legyen és full levegõs. Vagy 100-120mm fix vagy a rock shox féle 85-130 állítható. A fox bizonyhogy jó lenne de árban elég durva.
A setupról annyit ami a képrõl nem nyilvánvaló: xt fékbe tessék goodridge fémes betétet tenni. Hátul 160as tárcsával jobban fog mint a gyári cucc 203assal. Elöl el sem merem képzelni mit mûvelne. Aztán ajánlom ss-re a blackspire mono veloce tányért: tetszõleges fogszámban kapható elfogadható áron (30euro körül) szép és könnyû. 4 csapágyas novatec agy hátul szép hanggal, dmr láncfeszítõ hasznos cucc.
Lánc KMC X8 99 8 sebességes.
pali kj - áttétel 32/16
tamaska - hát igen nekem is dobogtatja a szívem a reynolds, meg elég szépen van megcsinálva a váz. Kézzel hegesztett, monostay támvillák (nemtom jó-e de szép), láncvillánál felülhegesztések, gyönyörõ papucs, belülrõl le van festve (vagy be van vonva) rozsda ellen, hope bilincs, tartós lakkozás, két év csere+2 év féláras garancia, szóval love. Stucni meg kormány maradványok, elõbbinek a hosszával semmi baj ha valaha cserélem is ilyen rövid lesz csak könnyû, kormány az tényleg alacsonyabb lesz meg persze könnyebb (stylo megtetszett mostanában) de ez az egész elsõ részre elmondható. Ezzel együtt így kényelmes nekem az eddigi tankokhoz képest érzésre jó súlyban van, nyerget még talán egykét centivel magasabbra kell húzzam aztán ok. Végre egy olyan gép amin rendesen ki tudok nyújtózkodni.
Köszi a dícsérõ szavakat.
Para! - Akkor tied a csillagos polarx gondolom. Így többé már nem lehetek inkognitóban.
KeX - Sokáig küzdöttem míg kialakult a végeredmény (már ami most van), és mit mondjak nem volt igazán költséghatékony a dolog. A váz postával 525 font, a cuccokat ugyanígy mind rendes kereskedelmi áron szereztem be. Most gyorsan utánaszámolok mindent az eredeti áron kb 350-360k jön ki.
Elég régóta ez a telóm van elöl, nehéz meg magas de rohadtul megbízható és igénytelen. Mivel anyagilag teljesen rámentem (szó szerint még a fejem felöl is eladtam ami volt mármint a hajam) legközelebb bármi érdemi módosítás csak jövõre lehet. Nézegettem persze telókat a lényeg, hogy 2 kiló alatt legyen és full levegõs. Vagy 100-120mm fix vagy a rock shox féle 85-130 állítható. A fox bizonyhogy jó lenne de árban elég durva.
A setupról annyit ami a képrõl nem nyilvánvaló: xt fékbe tessék goodridge fémes betétet tenni. Hátul 160as tárcsával jobban fog mint a gyári cucc 203assal. Elöl el sem merem képzelni mit mûvelne. Aztán ajánlom ss-re a blackspire mono veloce tányért: tetszõleges fogszámban kapható elfogadható áron (30euro körül) szép és könnyû. 4 csapágyas novatec agy hátul szép hanggal, dmr láncfeszítõ hasznos cucc.
Lánc KMC X8 99 8 sebességes.
pali kj - áttétel 32/16
tamaska - hát igen nekem is dobogtatja a szívem a reynolds, meg elég szépen van megcsinálva a váz. Kézzel hegesztett, monostay támvillák (nemtom jó-e de szép), láncvillánál felülhegesztések, gyönyörõ papucs, belülrõl le van festve (vagy be van vonva) rozsda ellen, hope bilincs, tartós lakkozás, két év csere+2 év féláras garancia, szóval love. Stucni meg kormány maradványok, elõbbinek a hosszával semmi baj ha valaha cserélem is ilyen rövid lesz csak könnyû, kormány az tényleg alacsonyabb lesz meg persze könnyebb (stylo megtetszett mostanában) de ez az egész elsõ részre elmondható. Ezzel együtt így kényelmes nekem az eddigi tankokhoz képest érzésre jó súlyban van, nyerget még talán egykét centivel magasabbra kell húzzam aztán ok. Végre egy olyan gép amin rendesen ki tudok nyújtózkodni.
#7884
Írta 2009. augusztus 15. - 20:17
Ilyen stucnibeállítás mellett tényleg nehéz lesz gyorsan tekerni. Elõbb állítsd vízszintesbe, ahogy Tamás mondja, utána meg még lehet lejjebb. Én a saját gépemen a stucnit megfordítottam a sportosabb pozíció miatt, aztán ha majd veszek egyenes kormányt,akkor lehet visszafordítom.
#7885
Írta 2009. augusztus 15. - 19:55
aske: gratula! mindog gyengem volt a reynolds 853, es a cotic is egy eleg kult marka az en szememben.
csak ezt az ultra rovid stucni + magasra emelo kormany kombot nem igazan ertem. no de persze nem nekem kell hogy jo legyen 
mate94: probald meg elso korben a stucnit vizszintes kozeli allapotba hozni. meg en mondjuk ezt a telot sem eroltettem volna, tok folosleges, cserebe nehez, es egyel tobb dolog fog elromlani.
mate94: probald meg elso korben a stucnit vizszintes kozeli allapotba hozni. meg en mondjuk ezt a telot sem eroltettem volna, tok folosleges, cserebe nehez, es egyel tobb dolog fog elromlani.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7886
Írta 2009. augusztus 15. - 19:28
mate: ezzel a magas kormánnyal én se tudnék 20-nál gyorsabban menni, még talán hátszélben sem. szerintem is próbálj ki valami stílusodhoz illõ gépet, és azután dönteni. ha trekingre szeretnéd használni akkor nagyjából jó ez, csak a fejed fölött nehéz kormányozni egy kicsit. ha valami sportosabbat szeretnél akkor próbálj ki egy túrázós cc montit.
aske: gyönyörû lett az új gép. milyen áttételt használsz? amúgy szerintem egy lockolható talas 32 illene ebbe a gépbe a legjobban. azzal biztos jól lehet kiállva mászni, na meg lejtõn se lehet rossz a mozgása
aske: gyönyörû lett az új gép. milyen áttételt használsz? amúgy szerintem egy lockolható talas 32 illene ebbe a gépbe a legjobban. azzal biztos jól lehet kiállva mászni, na meg lejtõn se lehet rossz a mozgása
#7887
Írta 2009. augusztus 15. - 19:03
halkan mondom, én a helyedben, kipróbálnék egy sportosabb geóju bringát, mielõtt kicseréled a váltót és úgy sem lesz jó.Köszi!^^
Tehát akkor õ róla lenne szó.Valahogy majd vissza kellene kapnom a régi agyat.http://forum.bikemag...postcount=11050
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#7888
Írta 2009. augusztus 15. - 18:50
Aske, megépítetted azt bicajt (csak a teló lenne egy vaniliás róka), amit nemrég megálmodtam magamnak! A részleteket tudnál a vasról írni? Tudom, úriemberek között nem illik pénzrõl beszélni, de kíváncsi vagyok, h ez az egyszerû setup mennyibõl jött ki ezzel az exklúzív vázzal. sacper. Köszi!
#7889
Írta 2009. augusztus 15. - 17:08
Aske gyönyörû lett a bicaj! Tegnap láttalak is vele élõben. Együtt jöttünk vissza a Balatonról Szhelyre.
The quick brown fox jumps over the lazy dog.
#7890
Írta 2009. augusztus 15. - 16:29
Köszi!^^
Tehát akkor õ róla lenne szó.Valahogy majd vissza kellene kapnom a régi agyat.http://forum.bikemag...postcount=11050
Tehát akkor õ róla lenne szó.Valahogy majd vissza kellene kapnom a régi agyat.http://forum.bikemag...postcount=11050
#7891
Írta 2009. augusztus 15. - 16:27
#7892
Írta 2009. augusztus 15. - 16:05
#7893
Írta 2009. augusztus 15. - 15:47
Hát köszönöm még erõt kell vegyek magamon és felhívni valakit,hogy lehet,hogy ez az agyváltó ilyen vagy valami gondja van mert akkor aki akarja oda adom persze nem ingyen de mindennel.agyváltó+bal fékkar+jobb fékváltókar:)
Mert ha ez ilyen akkor repül és akkor kéne egy ajánlat láncváltósra.Deore XT-re gondoltam mert a legtöbb trekkingen mert a többi mtb-n is azokat nyomják.SLX megfordult a fejembe, nem értek hozzá
Egy igénytelen láncváltó kell^^
Mert ha ez ilyen akkor repül és akkor kéne egy ajánlat láncváltósra.Deore XT-re gondoltam mert a legtöbb trekkingen mert a többi mtb-n is azokat nyomják.SLX megfordult a fejembe, nem értek hozzá
#7894
Írta 2009. augusztus 15. - 15:04
nem is beszélve a hatalmas légellenállásról.
#7895
Írta 2009. augusztus 15. - 12:38
nem emlekszem tul jol az ominozus bringara, de az remlik hogy eleg rovid a felso cso, es magasan van a kormany. olyan felegyenesedett helyzetben nehezebb nagy erot kifejteni
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#7896
Írta 2009. augusztus 15. - 09:51
A súly is számít, fõleg ha jó helyen van a könnyítés, de a geo szerintem is fontosabb. Vízszintes úton országútival (9 kg alatt) jóval gyorsabb vagyok, mint montival (11-12 kg), de emelkedõn a monti jobb, mászósabb a geója.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"
#7897
Írta 2009. augusztus 14. - 23:07
a súly nem minden, gyereküléssel, gyerekkel hátul corvussal jobban megyek, mint bármelyik montival
kivéve terep persze 
geo szerintem is többet számít, a következõ a gumi.
geo szerintem is többet számít, a következõ a gumi.
#7898
Írta 2009. augusztus 14. - 21:54
mondjuk amikor átültem a Kellysrõl a Konára elég feltûnõ volt az 3 kg különbség. pedig még van hova könnyíteni a Konát is.
#7899
Írta 2009. augusztus 14. - 21:44
valoszinuleg azert nehez tekerni a bringat mert nehez.
Nekem is ez jutott eszembe elõször.
Nos igen, ezzel egyetértek, valahogy geoja más és nem lehet olyan erõt kifejteni így, cserébe viszont kényelmes...Amúgy a vázgeó is ludas lehet, trekkingen (vagy akár túrásabb montin) én is szenvedek, alig bírok haladni. Nekem kell a sportos testhelyzet, máskülönben valahogy nem tudok rendesen erõt kifejteni. Van ennek valami anatómiája.
Szerintem.
Megújult >> Fotós weblapom < , Picasa webalbumom
#7900
Írta 2009. augusztus 14. - 21:31
Mikor egy 18 kilós trekkingrõl átültem egy 12,5 kilósra nem lettem gyorsabb semmivel, igazából észre sem vettem a különbséget, csak a lépcsõn cipeléskor. Persze a nehezebbnek jobb volt a geoja, azóta sem ültem annyira kényelmes bringán.
Amúgy a vázgeó is ludas lehet, trekkingen (vagy akár túrásabb montin) én is szenvedek, alig bírok haladni. Nekem kell a sportos testhelyzet, máskülönben valahogy nem tudok rendesen erõt kifejteni. Van ennek valami anatómiája.
Amúgy a vázgeó is ludas lehet, trekkingen (vagy akár túrásabb montin) én is szenvedek, alig bírok haladni. Nekem kell a sportos testhelyzet, máskülönben valahogy nem tudok rendesen erõt kifejteni. Van ennek valami anatómiája.

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






