22.5os dt felnin epp annyira adjak ki magukat a gumik, mint ami ra van irva ![]()
Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
#841
Posted 2017. September 25. - 09:50
#842
Posted 2017. September 25. - 09:07
Hétvégi tapasztalat, az ilyen érdekelni szokta a még ide néha be-bekukkantó fórumtársakat. ![]()
XR1501-es kerékszettet tettem vissza az Acros helyére, ami 21mm belső szélességű a 25mm-es Acroshoz képest. Egyik napról a másikra egy kissé bizonytalanabb lett a bringa eleje úgy, hogy az Acroson elég keskeny, 2.25-ös Rocket Ron volt (valóságban inkább 2.1-es) elől, a DT keréken meg az új 2.25-ös, már-már enduro mintás Nobby Nic van fenn. Szóval, nem annyira a marketingesek agymenése ez a "jobb a széles felni"-dolog.
Emellett fenntartom, hogy belsős rendszerrel simán jók és vállalhatóak a keskeny felnik. Tubeless esetén viszont jobb lehet a szélesebb felni.
#843
Posted 2017. September 21. - 17:08
az 1500gos dt kerekszett es a 400gos sor is konnyebb mint a piacon levo 29er kerekek nagy resze, vagy az xt sorok. ![]()
#844
Posted 2017. September 21. - 13:22
Nálam anti-grammozás van, nehéz alu Garmin tartóm lett, ha már Kisherceg szóba hozta:), plusz télire nehéz Nobby előre, Maxxis Ikon hátra egy az Acroshoz képest nehéz, 1500 grammos DT XR1501 szettel, rajta 400-grammos SRAM "sor" és ha lesz időm, megy vissza az RS Reverb dropper a jó öreg Fizik nyergemmel.
Training and race mode <<OFF>>
Fun ride mode >>ON<<
- zeezoltano likes this
#845
Posted 2017. September 21. - 10:57
Az tényleg borzasztó, indokolt a lefelé konyuló smiley!
...ne viccelj már, az k.jó! Fox StepCast villával, abból a Factory vagy a Performance Elite verzióval, mert a sima performance sajnos nehéz, na azokkal nyerhetnél még 200 grammot és akkor a szörnyen nehéz stucnit is szanálhatnád.
Az alu Leftym a stucni+steerer kombinacioval egyutt nagyjabol 2150g. Ehhez kepest egy hagyomanyos villa+stucni legalabb 400g minusz.
Majd tavaszig veszek nehany dolgot, hogy 9 alatt legyen, de most az elso egy uj kerekszett az orszagutiba.
#846
Posted 2017. September 21. - 10:33
9,2 kg körül lett. Nagyon nehéz a Lefty és az OPI stucni
á, te szimuláns vagy nem igazi gramm-b..i. "9,2 kg körül". ha komolyan vennéd, akkor így adtad volna meg: 9.212gramm (órakonzollal, üres kulacstartóval)
![]()
Edited by Kisherceg, 2017. September 21. - 10:33.
- dzsonhee likes this
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"
#847
Posted 2017. September 21. - 10:02
9,2 kg körül lett. Nagyon nehéz a Lefty és az OPI stucni
Az tényleg borzasztó, indokolt a lefelé konyuló smiley! ![]()
...ne viccelj már, az k.jó! Fox StepCast villával, abból a Factory vagy a Performance Elite verzióval, mert a sima performance sajnos nehéz, na azokkal nyerhetnél még 200 grammot és akkor a szörnyen nehéz stucnit is szanálhatnád. ![]()
#848
Posted 2017. September 20. - 19:33
Szep! Sulyra mennyi lett? Eleg jol belelendultel a grammozasba
9,2 kg körül lett. Nagyon nehéz a Lefty és az OPI stucni
#849
Posted 2017. September 16. - 22:19
Át bizony.
Egy "sima" stucnicsere: Minimum egy fékkart és a markolatot leveszed. Aztán rájössz, hogy a másik oldali cuccok vezetékei rövidek és bonthatod le azokat is....
Nem véletlen, hogy kitalálták a levehető előlapot.
Tul gyakran nem cserelgetem, de akkor meg tudnam oldani (felfuzod azt is, meg eleve sok bilincs kioldhato)
Edited by arn, 2017. September 16. - 22:20.
#850
Posted 2017. September 16. - 21:39
A dobozos bringatarolast, kormanyleszerlessel nem segiti az tuti
amugy mi a gond vele? Athuzod rajta.
Van elolapos verzioja is, az olcsobb.
Át bizony.
Egy "sima" stucnicsere: Minimum egy fékkart és a markolatot leveszed. Aztán rájössz, hogy a másik oldali cuccok vezetékei rövidek és bonthatod le azokat is....
Nem véletlen, hogy kitalálták a levehető előlapot.
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"
#851
Posted 2017. September 16. - 21:22
A dobozos bringatarolast, kormanyleszerlessel nem segiti az tutija, cserélj benne kormányt...
Van elolapos verzioja is, az olcsobb.
Edited by arn, 2017. September 16. - 21:26.
#852
Posted 2017. September 16. - 20:38
Nah ez okos design, szeles felfogatassal...
https://www.bike-com...-2-Stem-p52756/
ja, cserélj benne kormányt... ![]()
"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."
"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"
#853
Posted 2017. September 16. - 19:37
https://www.bike-com...-2-Stem-p52756/
Edited by arn, 2017. September 16. - 19:39.
#854
Posted 2017. September 15. - 09:46
itt eleg jol leirjak, hogy mit miert fejlesztettek rajta, meggyozoen hangzik ![]()
https://www.canyon.c...nts_2015_EN.PDF
a canyon stucni marad, egy iridiumot cserelnek.
#855
Posted 2017. September 15. - 09:37
Storm SL tarcsak? Nem rezonal tole az egesz bringa?
AZ első Storm SL, a hátsó valami kikönnyített Hayes. Nem rezonál egyáltalán, egyik sem
#856
Posted 2017. September 15. - 09:26
erdekes amugy, hogy az prc 6061es alu, es ti csavarokkal jon.
General Mechanical Properties of 6061 Aluminum (T651 Bare)
Tensile Strength – 45,000 psi
Yield Point – 40,000 psi
Brinell Hardness – 95
Elongation at Break – 12%
Shear Strength – 31,000 psi
Thermal Conductivity – 170 W/m-K
Strength to Weight Ratio: 115 kN-m/kg
General Mechanical Properties of 7075 Aluminum (T651)
Tensile Strength – 83,000 psi
Yield Point – 74,000 psi
Brinell Hardness – 150
Elongation at Break – 10%
Shear Strength – 48,000 psi
Thermal Conductivity – 130 W/m-K
Strength to Weight Ratio: 196 kN-m/kg
We use 2014 T6 over 7075 because 7075 is such a "hard" aluminum that if it will go, it tends to snap instead of bend (6061 T6 will also bend before it snaps). In the end, 2014 T6 is superior in every possible way to 6061 T6 with the exception of raw material costs as 6061 T6 is substantially cheaper.
Edited by arn, 2017. September 15. - 09:40.
#857
Posted 2017. September 15. - 09:04
szvsz nincs vele semmi baj, az araert meg biztos kituno
nekem egyedul azzal vannak fenntartasaim, hogy a mai 72cmes kormanyokat hogy tartja. lehet nem ez a pont az, ahol sulyt kellene csokkenteni a bringan.
csinalnak ilyet is, csak ez semmivel sem konnyebb, mint a mostani:
http://www.ebay.co.u...PQAAOSw9N1VzeVA
Edited by arn, 2017. September 15. - 09:13.
#858
Posted 2017. September 15. - 08:26
jól néz ki? Egy ismerős szerint "gcronda" meg "hogynézmáki". És "sz.r". Miért? Mert olcsó, azért. Mert, ami olcsó, az alapból sz.r, és nem is lehet jó. Nem tenné fel bringára, max. valami low-end 50ezer ft-osra.
Érdekes.
Nekem nincs bajom a kialakításával. Szinterezve-fújva meg látványos.
#859
Posted 2017. September 15. - 08:23
http://www.ebay.com/...872.m2749.l2649
121 grammra jött ki 130mm-es hosszban. Országútra elég merev, de nem túl rideg.
Ajánlott vétel.
http://www.ebay.com/...eYAAOSwa39UzdNC
hat-hét és tizenhét fokos létezik belőle, 70-130mm hosszakban. átlag 5-6 munkanap alatt érkezik meg
nekem is van, 60-asban kettő, nekem is bejött... egész könnyű, jó kidolgozású, és jól is néz ki.
#860
Posted 2017. September 15. - 07:51
akkor legalabb az egyik beszallitojuk megvan
arra is kivancsi lennek, hogy a karbon cuccaikat honnan veszik (a nyeregcsovet es a kormanyt).
http://www.ebay.com/...872.m2749.l2649
121 grammra jött ki 130mm-es hosszban. Országútra elég merev, de nem túl rideg.
Ajánlott vétel.
http://www.ebay.com/...eYAAOSwa39UzdNC
hat-hét és tizenhét fokos létezik belőle, 70-130mm hosszakban. átlag 5-6 munkanap alatt érkezik meg
Edited by Vejne, 2017. September 15. - 07:53.

Sign In
Create Account

Back to top





