Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#7921
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

amúgy nekem is ölöslegesnek tûnik a 3 tányéros rendszer. én is max nagy lejtõn, országúton használok 44-11-et, de ott is inkább 44-12-t. amit általában tekerek (slick gumival országúti edzésen) az 44-14, szal az mindenképpen kell. a kistányét meg idén csak akkor "használtam" amikor beállítottam az elsõ váltót. tehát van létjogosultsága kéttányéros rendszernek, csak az nem tetszik, ha egyikrõl a másik tányérra váltasz elöl, akkor (majdnem) az egész sort végig kell váltani, így meg csak 2-3 fokozatot.


Elõször szerintem számold ki az áttételeket mielõtt baromságokat beszélsz, hogy kellene már az egész sort átváltani ha kistányérra akarsz váltani? 38×32 1,19es áttételt jelent, ha ennél kisebbet akarsz, akkor 24×21 már kisebb, igaz minimális a különbség, mert ez 1,14es áttétel. Ha értelmesen váltasz, akkor 24×24-28-32 ami kistányéron játszik, ez pedig ugyanúgy 2-3fokozat. ;)

Aki kérdezte a tányérokat: 38as acél shimano, 24es valami hõkezelt acél ami épp elõkerült a fiókból, beszerzési hely pedig Probike. Asszem én hoztam el az uccsó 38ast.

#7922
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
amúgy nekem is ölöslegesnek tûnik a 3 tányéros rendszer. én is max nagy lejtõn, országúton használok 44-11-et, de ott is inkább 44-12-t. amit általában tekerek (slick gumival országúti edzésen) az 44-14, szal az mindenképpen kell. a kistányét meg idén csak akkor "használtam" amikor beállítottam az elsõ váltót. tehát van létjogosultsága kéttányéros rendszernek, csak az nem tetszik, ha egyikrõl a másik tányérra váltasz elöl, akkor (majdnem) az egész sort végig kell váltani, így meg csak 2-3 fokozatot.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#7923
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 hozzászólás

Történt pár változtatás a Meridámon:
- Széles, ducibefogós kormány
- 180as XT hajtókar
- Elõl 2tányér, 38as és 24es, mindkettõ acél
- Avid Elixir R fékek

(11,0kg)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Az elmúlt 1hónapban pedig õt nyúztam, 2 maratont teljesítettem vele:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

32×16-os az áttétel
(9,8kg)


Szia!

Érdekelne hogy a lánctányérokat honnan szerezted be, vagy hogy milyne márkájúak?

Elõre is köszi!

#7924
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
én a 42/30at szeretném kipróbálni.
keresgélek is 3 tányéros országúti hajtókart... (asszem azoknak kisebb a q-faktora)
mert a 22 elöl tényleg pörgõs, ritkán is használom, ahol már az kell, ott futva majdnem gyorsabb, ezért lenne pont jó a 30-as...
hátul meg úgyis 11-34 a skála

McGywer
a Te XT karodat igen nehéz lenne túlszárnyalni, ez tény.
csak mutattam, hogy van gyártó, aki kifejezetten erre a célra gyárt.
azt figyelted, hogy ovális tányérokat alkalmaznak? :) amikor kipróbáltam nekem alig tûnt fel.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#7925
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

érdekes ez az elöl 2 tányéros rendszer. bár érdekes lehet végigváltani az egész sort amikor nagytányérról kicsire akarok menni. nem rossz elgondolás, csak szerintem hagyni kell még kiforrni.

nekem pl azért jön be mert 44/14nél hosszababt (rövidebbet a fasz trudja) sose használok szal a 38/11 böven elég, a 22 viszont nagyon pörgõs..szal a 38/26 pont jó lenne sztem. de majd -remélem rövidesen- kipróbálom.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7926
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
érdekes ez az elöl 2 tányéros rendszer. bár érdekes lehet végigváltani az egész sort amikor nagytányérról kicsire akarok menni. nem rossz elgondolás, csak szerintem hagyni kell még kiforrni.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#7927
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

itt van a 30-as középtányér 104-es lyukkörhöz:
http://www.extralite...ramps_anglo.htm

Mcgywer
ha a láncvonalra is figyelsz, ajánlanám figyelmedbe a Rotor hajtókart:
http://www.rotorbike...ank10464wCr.jpg
http://www.rotorbike...B11074wCrV2.jpg
http://www.rotorbike..._Agilis XC2.pdf


Szép a Rotor meg biztos jó is de tuti nem olyan jó vétel mint az XT-m. 25ért vettem a 180as kart mindenestül amirõl 20ért mentek el a tányérok, 5ért meg 180as XT kar csapággyal, csavarokkal szerintem elég jó vétel volt. :D

Na, OFF vége.

#7928
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
itt van a 30-as középtányér 104-es lyukkörhöz:
http://www.extralite...ramps_anglo.htm

Mcgywer
ha a láncvonalra is figyelsz, ajánlanám figyelmedbe a Rotor hajtókart:
http://www.rotorbike...ank10464wCr.jpg
http://www.rotorbike...B11074wCrV2.jpg
http://www.rotorbike..._Agilis XC2.pdf

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#7929
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

kérdéseim:
- a truvativ kormány bevállt? nem rugalmas? (tudtommal a méretéhez képest elég könnyû)
- a 2*9 seb milyen? (ilyesmin gondolkozok én is)
- a crux mikor lesz eladó? :)


Még csak az utcánkban gurulva rángattam a gépet, de nem érzem rugalmasnak a kormány, igaz, hogy normálbefogós cucc után ez annyira nem meglepõ. Amúgy 246g, 25mm emeléssel és 680mm szélességgel.

A 2×9-nek az igazi lényege, hogy középtányéron a teljes hátsó sort ki lehet használni. 38×11 az 3,45-ös áttétel, ez a 44×12 és 44×13 között lenne valahol. Nem tudom ki mennyire erõs, de én csak busz mögött vagy szakadékban hátszéllel használtam a nagytányér kónuszt. Ez a rendszer kb. csak azt nem tudja. Elõnye, hogy alutányérokkal könnyebb is mint a 3tányéros, egyenletesebben kopik a fogsor hátul és értelmesebb a láncvonal mint 3.tányér használata esetén.
14fog különbséget simán elvisznek az elsõváltók, de markolatváltóval a 16fog kierõszakolása sem gond. Ha 14fog különbség elég, akkor 38,24×11-32-es rendszer vagy 40,26×11-34-es rendszert érdemes összedobni.

A Crux szerintem alattam fog szétrohadni/eltörni, jobban szeretem, mint a Meridát :D.

#7930
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

biztos vagy benne ? shomanra (4 csavaros 104es kör) nem a 32 a legkisebb ami rámegy középen ?

én amúgy 38/39-26 ban gondolkodom

Az extralite gyárt 30as tányért középre.


A sebesség mindent megold.

 


#7931
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

én 30-42/44-et szeretnék.
középtányér helyére lehet venni 30-as tányért :)

biztos vagy benne ? shomanra (4 csavaros 104es kör) nem a 32 a legkisebb ami rámegy középen ?

én amúgy 38/39-26 ban gondolkodom
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7932
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

- a 2*9 seb milyen? (ilyesmin gondolkozok én is)

én 30-42/44-et szeretnék.
középtányér helyére lehet venni 30-as tányért :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#7933
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Történt pár változtatás a Meridámon:
- Széles, ducibefogós kormány
- 180as XT hajtókar
- Elõl 2tányér, 38as és 24es, mindkettõ acél
- Avid Elixir R fékek

(11,0kg)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Az elmúlt 1hónapban pedig õt nyúztam, 2 maratont teljesítettem vele:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

32×16-os az áttétel
(9,8kg)


kérdéseim:
- a truvativ kormány bevállt? nem rugalmas? (tudtommal a méretéhez képest elég könnyû)
- a 2*9 seb milyen? (ilyesmin gondolkozok én is)
- a crux mikor lesz eladó? :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#7934
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Örömmel látom,hogy nem csak én húzom ki ennyire az ülést:D

#7935
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Történt pár változtatás a Meridámon:
- Széles, ducibefogós kormány
- 180as XT hajtókar
- Elõl 2tányér, 38as és 24es, mindkettõ acél
- Avid Elixir R fékek

(11,0kg)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Az elmúlt 1hónapban pedig õt nyúztam, 2 maratont teljesítettem vele:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

32×16-os az áttétel
(9,8kg)

#7936
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
köszi a dicséreteket:)
Kross:defektmentesítõ lötyi.jó ha van,utálom hazafelé tolni:)
Jorci:sose DH-tam,pedig kipróbálnám:)most léptem be én is a tapadónacis népek világába,eddig utáltam,most kezdek vele megbarátkozni.kutyáról majd este rakok fel képet,ha õt akarom fotózni nem engedi,de ha mást akkor õ mindíg rajta van a képeken:Dfalun lakunk,ezért a vajling az kötelezõ tartozék:D

#7937
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Apropó más tolla.
Haver Rotwild masinája. 8,2 kg üzemképesen
[IMG][IMG]http://www3.pic-upload.de/thumb/08.08.09/6uxnf342lbvm.jpg[/IMG][/IMG]

#7938
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.254 hozzászólás
  • LocationSvájc
ma hivott Palmi...
kéne építenem egy 4 kg-os fixit....

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

https://www.veloinfanger.ch/


#7939
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

egy szóval sem irtam, h enyém csak hogy azzal nyomulok ;)
énis szeretlek

ha pösötn vagy gyere este palmival holdudvar

ma este? ... nem gyóó, máskor szólj hamarabb
és igazad van. én is elgondolkoztam nyomjak-e egy képet a famintás fsr xc-rõl, ami most miután visszajött a bikemag tesztrõl nálam van otthon, és azzal járok a szigetre fagyizni meg fõttkukoricát kajálni :) de aztán lemondtam róla.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#7940
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.254 hozzászólás
  • LocationSvájc

más tollával, picifiu? ;)
ilyet és is össze tudok harácsolni, elég bemennem a bemutatóterembe :)


egy szóval sem irtam, h enyém csak hogy azzal nyomulok ;)
énis szeretlek

ha pösötn vagy gyere este palmival holdudvar

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

https://www.veloinfanger.ch/