Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Single Speed

- - - - -

  • Please log in to reply
3055 replies to this topic

#621
zbence

zbence

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Üdv!
Egy olyan kérdésem van, hogy csúszópapuccsal mûködhet a gyorszáras agy?

#622
mhorvat

mhorvat

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts
Egyrészt az elõzõ válasz a városi fixizésre szerintem részben helytálló, másfelõl pedig az elsõ fék még oké, de hátsót fixin még nem láttam. Ellenben klipsszel és SPD-vel küzdõ (értsd zöld jelzésnél bele nem találó) bicóst annál többet. Persze fixivel még az egysebességen felül is pluszban edzenek, már ha "lábféket" használnak. :)

#623
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,883 posts
Az ortodox fixisek.

#624
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts

bátrabban lehet tekerni két "rendes" fékkel a bringán. Nem hitvitát gondolok nyitni, mert szeretem a fixit és van létjogosultsága minden szempontból, de én városon belül pillanatnyilag okosabb döntésnek tartom a racsni meglétét.


És ki találta ki, hogy a fixiken TILOS a kézi mûködtetésû fék?
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#625
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
Szuper, köszönöm! Akkor marad. Hátulra pedig asszem' King Cog lesz.

#626
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,883 posts
Igen.

#627
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
KCNC Bear Ring DH használható 3/32"-es lánccal?

#628
mhorvat

mhorvat

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts

Van trükk a tökéletes némaságra, felejtsd el a racsnit és csinálj belõle fixit. :)


Nem tenném itt Budapesten. Van egy-két fixis pajtásom, akikkel tekerek együtt, nem tartom olyan hatékonynak városban és ezt õk is elismerik, a sok piroslámpa miatt leginkább. Ha lendületben van jobb, de nagyon sok forgalmi szituációban (egyenrangú keresztezõdés, járda keresztezés, piros lámpa felé) bátrabban lehet tekerni két "rendes" fékkel a bringán. Nem hitvitát gondolok nyitni, mert szeretem a fixit és van létjogosultsága minden szempontból, de én városon belül pillanatnyilag okosabb döntésnek tartom a racsni meglétét.

#629
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Adott egy Campa rotoros outi kerék ami használaton kívül van, de kedvet kaptam egy single speed bringához, szóval a kérdés hogy lehet e valami fogaskereket rárakni erre és ha igen milyet? (hülye kérdés tuti, de fogalmam sincs ezekkel a dolgokkal kapcsolatban)

#630
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 posts
+1 az MX30-ra, nálam kettõ is tejesít szolgálatot hibátlanul

#631
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,883 posts
Én is jó véleménnyel vagyok az MX30-ról.
És ugyancsak dictát cseréltem. Nagyságrendekkel jobb. Menet közben nekem a láncnak hallani a hangját inkább, mikor gurulok, akkor meg a kerekekét.

#632
Hunorpapa

Hunorpapa

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts
Van trükk a tökéletes némaságra, felejtsd el a racsnit és csinálj belõle fixit. :)

#633
mhorvat

mhorvat

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts
Shimano MX30-ra cseréltem a Dikta (mindkettõ 16-os) racsnit, egy álom ahhoz képest. Szabadonfutásnál gyakorlatilag nincs hangja, tekerés közben viszont van egy kis mellékhang. Kis WD-40-et adtam neki, szebben fut, de a hang megmaradt. Egyáltalán nem zavaró és messze halkabb, mint a Dikta volt, de ez az alaphangja akkor a Shimano-nak, vagy van trükk a tökéletes némaságra? :)

Köszi.

#634
2=3

2=3

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
:D
Szerintem öregszel. A race king egész haladós gumi, a 68 centinél keskenyebb kormányok meg nem is valóak SS biciklibe.
Nekem felüdülés országúti után felülni az SS montira. (persze nekem az a kedvencem, de nem vagyunk egyformák)

#635
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,883 posts
Huhh gyerekek. Kezdek rájönni, hogy fitnesszelni nem az SS monti a legjobb megoldás. Most pár hónapra csak az országútit használtam. Ma gondoltam egyet, hogy megyek egyet a montival is.

Valahogy a nyereg lejjebb volt, ezért úgy éreztem magam mint majom a köszörûkövön, jóllehet amíg ezzel mentem addig jónak tûnt. A nyereg meg fél óra alatt szét is nyomta a fenekem. Kormány brutálisan szélesnek hatott. (68 cm)
A 2,2-es race kingekkel úgy éreztem magam, mintha lánctalpakon mennék a ragadós sárban. Teló, tárcsafék is csak kolonc volt. A bringa rugalmassága (szándékosan könnyû cuccokkal van szerelve) inkább idegesített, mint könnyített rajtam.

Lehet hogy öregszem? :(

#636
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
ime:CSERNY Kerkprszervz s Bolt

azert mert szekesfehervar 3 boltjaban nem volt kulon csak konusz:Dezt te sem gondolod komolyan.orulj hogy teljes keszlet legalabb volt.
ha kell valami gyere fel pestre meg fogsz lepodni az alkatresz "bosegen".

#637
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts
Hol az a cserni? Tõlem 200km-en belül van? Fehérváron mindhárom bringaboltot bejártam, de most még ott sem volt, ahol pedig vettem külön kónuszt korábban többször is. (Van még két bolt, de abból az egyikrõl tudom, hogy nem nagyon tartanak alkatrészt (ott mindig a fentebb említett mondat hangzott el, akárhányszor rákérdeztem valamire) a másikba meg nem megyek többet, mert nagyon lehúzósak.)
Az ebike oldalán is vannak kónuszok, de én most nem rendelni akartam, hanem venni... (Tegnap amúgy sikeresen leütöttem a porvédõ tálcákat a régi kónuszokról, átnyomtam õket az újra, és végre összeraktam azt a nyüves kereket.)
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#638
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
nagyon tevedsz.cserninel tobb meretben is van csak konusz mindenfele sallang nelkul (kontra anya tengely)

#639
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts
Az igaz, amennyi idõnként racsnit cserél az ember, érdemes az agyat is újrazsírozni...

Apropó, bringaboltok újabb hülyesége: nem lehet kapni külön kónuszt.
Kell valakinek egy gyorszáras elsõagy-tengely két kontraanyával? Kénytelen voltam megvenni az egész szerelvényt, ha nem akarom, hogy sógornõm bringája még sokáig itt heteljen.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#640
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
egyébként mondani is akartam, hogy mivel satu nélkül úgyis esélytelen, a leszedõt simán ki lehet váltani egy satuba fogott laposvassal.
(bár ahhoz tengelyt kell bontani, de én eddig mindig összekötöttem a racsnicserét egy agygenerállal is)