Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
2943 hozzászólás a témában

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.800 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rosszul írtam, nem On-One, hanem a superstar-féle talpasból van több is. Plusz egy Surly. Surly egy Tug Nut is van, egy ilyen:

CH9999.jpg

lehet, meg kellene hirdetnem ezeket, évek óta meg sem piszkáltam az SS cuccaimat...

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 316 hozzászólás

valaki próbált már ilyet?

https://www.bike24.c...ml?q=chris king

jobb mint mondjuk egy surly?

Nem használtam én sem CK-t, de gyanítom, hogy elég jó lehet. Rendes, talpas ss lánckereket kazettás ss agyon ilyet használtam: 

SKOOCHRTC332_P1.jpg

Illetve ilyen superstar components volt még fent sokáig: 

cog-1.jpg

Mivel kizárólag montiztam az SS bringámmal ezért mindkettőből csak 20t volt fent a leggyakrabban. Illetve 22t mikor a salzkammergut-on mentem SS. 

Értelemszerűen a 22t-n nem látszik kopás, a két 20t-n (darabonként kb. 8 ezer km alatt) azért igen, de ez sem számottevő, nem nyalódtak le a fogak, és használat közben sem érezni különbséget. Pedig nem tettem fel őket még fordítva. 

Hozzátartozik a dologhoz, hogy elöl 32t SS on-one tányér volt mindig, ilyen: 

CROOSS_P1-01.jpg

Az egészhez 8-as, váltós KMC láncot használtam mindig, és csak. Kínosan ügyeltem a nyílegyenes láncvonalra, ehhez még egyedi méretű hézagolót is esztergáltattam az ss agy kazettájára. 0,75-nél pedig levettem a láncot és újat tettem fel. 

A lánctányéron semmi nem látszik, szerintem az sosem fog elkopni. 

Én még nem, mert kezdő vagyok. :-)

Viszont szemezgetek a Trickstuff Exzentriker-rel. Ezzel valakinek tapasztalata? Bár húzós az ára, az tény. :/

Van bizony, és elég korlátos a dolog. Nem igazán működik együtt akármilyen hajtóművel, leginkább a dedikáltan ss hajtóművet szereti, mert egyéb karok lánctányértartó részei hajlamosak beleérni. Aztán az ilyen excenteres rendszer nagyon hajlamos a recsegésre is, és nem a hanyag beszerelés miatt. Ráadásul van olyan állása az állíthatóság ellenére, ahol csak fél láncszemmel fogja kiadni jóra a láncfeszesség. 

Személy szerint, amíg nem volt ss vázam, addig (ha szép ha nem) feltettem egy 1 görgős láncfeszítőt hátra, és bár nem volt SS-esen hangtalan, de mindig jól működött, és rendben volt vele a láncfeszesség. Aztán mikor megvettem a dedikáltan SS on-one-t: FROOSSLTD29_P1.jpg

Akkor rájöttem, hogy az állítható hátsó vagy csúszópapucsos megoldásnál nincs jobb erre a célra. (Pedig magával a vázzal annyit szívtam mint senki, és tényleg nem volt egy tökéletes darab) Hangtalanságban, tartósságban és láncfeszesség/láncvonal beállíthatóságban nincs jobb megoldás. Pedig ezen a teljesen primitív csúszópapucson teljesen primitív láncfeszítőt használtam, oké, hogy nagyon finoman állíthatót: 

p5pb13898634.jpg

pont tegnap akadt a kezembe a singlespeed converter készletem, csomó coccum van elfevőben már vagy 4 éve. Láncfeszítő, hézagoló, 18t, 20t, 21t, On-One acél és Surly is (21t asszem), gyk. még új, 32-es és 33-as első SS lánctányérok stb.

A Surly elég jó szerintem, On-one cuccoknál sokkal. CKing passz

Sosem tudtam egyik lánckerekem határát sem elérni eddig, nyilván ehhez kellett, hogy talpasok, és acélok legyenek. Gondom a nem talpas, hitvány neuzeres lánckerékkel volt csak, az kopott is meg csavarodott is, no de 190ft volt :) Nyilván ennyi pénzért ez is a tökéletes kategória. 

Mindent figyelembe véve szerintem nagyon is megérheti a CK, még ha elsőre drágának is tűnik. Szerintem sokkal többet bírhat, mint egy hasonló árú lánckeréksor, ugyanakkor egy rendes SS bringára, amire alig kell alkatrész, valljuk be, elfér egy-egy ilyen finom darab, ráadásul ez a pontosságával és vélhető anyagminőségével még hozzá is tesz az élményhez nem csak vizuálisan, hanem funkcionálisan is. 

129360_00_c.jpg?v83adbf743922d0494392e5e

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.800 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

pont tegnap akadt a kezembe a singlespeed converter készletem, csomó coccum van elfevőben már vagy 4 éve. Láncfeszítő, hézagoló, 18t, 20t, 21t, On-One acél és Surly is (21t asszem), gyk. még új, 32-es és 33-as első SS lánctányérok stb.

A Surly elég jó szerintem, On-one cuccoknál sokkal. CKing passz

---

1. Canyon Lux CF 2018, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x12 Sram XX1 Eagle AXS

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

4. Canyon Ultimate CF SL 9.0s - roadbike, SRAM Red eTap, 2019

https://www.strava.c...thletes/2373507

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 69 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Én még nem, mert kezdő vagyok. :-)

Viszont szemezgetek a Trickstuff Exzentriker-rel. Ezzel valakinek tapasztalata? Bár húzós az ára, az tény. :/

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 69 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Én is single speed-re váltottam nem rég. Picit rögös út vezetett idáig, de végre sikerült láncfeszítés nélkül megoldani és egy nekem "megfelelő" áttétellel. (36/16, 43cm a láncvilla hossza) Persze hegyre combos lenne, de amúgy terepre, ahol leginkbb járok teljesen jó. Még síkon se vészes. Ha majd megnyúlik a lánc, én elöl feszítem majd meg egy ISCG görgős láncterelővel. (egyik képen látszik is már hogy fent van a konzol)

ssorb01.jpg

Pár kép még:

http://bringablog.hu...ges/ssorb02.jpg

http://bringablog.hu...ges/ssorb03.jpg

http://bringablog.hu...ges/ssorb04.jpg

Legjobb dolog ever!. Kell a halálnak váltó! :-D

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Ezt meg csak úgy...

IMG_20180715_155052.jpg

#singlespeed #bling #hope #trial #surly :D

Kisherceg módosította - 2018. július 15. - 15:56

madve

madve

törzsvendég

• fórumtag
  • 537 hozzászólás

Nekem volt Novatec tárcsás kazettás egysebi hátsóagyam, sajnos a kalapácsaival valami nem stimmelt (szétszedtem és az egyik kalapács akadós végéből volt letörve), ezért néha szalajtott, de ez lehet teljesen egyedi eset is...messzemenő következtetést nem vonnék le.

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

azt nem tudom, de érdekelne, a Novatec milyen.

ja, az engem is, mert olyanom nincs.

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás
azt nem tudom, de érdekelne, a Novatec milyen.

egysebis (kazis és disc-es) hátsó agyból van valami best-buy tipp? olyan kellene, ami halk, nem ilyen ordító "VIGYÁZAT! JÖVŐŐŐŐK!!!" hangos, mint a hope.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

egysebis (kazis és disc-es) hátsó agyból van valami best-buy tipp? olyan kellene, ami halk, nem ilyen ordító "VIGYÁZAT! JÖVŐŐŐŐK!!!" hangos, mint a hope.

Kisherceg módosította - 2018. június 30. - 12:51

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.237 hozzászólás

FU! It works :)

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

http://www.mtb-news....084-jpg.567288/

• blash és Tekergek kedveli ezt

Aske

Aske

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Sziasztok, 

hozzájutottam Angliából egy Specialized Langster Street 2015-ös kerékpárhoz. Így végre sikerült megszereznem azt a bringát, amire évek óta csorgattam a nyálam... :)

Lenne viszont rögtön egy kérdésem. Több cikkben is azt olvastam korábban, hogy ezek gyárilag flip-flop aggyal vannak szerelve, de mikor megérkezett, akkor vettem észre, hogy nem. Fixi fogaskerék van rajta. 

Alapvetően single speed-ként szeretném használni, budapesti forgalomban kicsit félek a fix hajtástól. 

Fixről single speedre átalakításhoz csak a fogaskereket kell cserélni, vagy ennél bonyolultabb a dolog? 

Tudtok esetleg ajánlani fogaskereket, amire érdemes lenne cserélnem? 

Köszönöm előre is! 

Schlosser 

Szia,

amire te gondolsz az a lánckerék. A fix helyére fel lehet tenni minden további nélkül egy menetes szabadonfutót. (1 seb. racsni) Shimano SF-MX30 elmegy.

A láncvonal pár mm-el megnő ilyenkor.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

JRA...

http://forums.mtbr.c...ml#post12912789

Schlosser

Schlosser

újonc

• fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok, 

hozzájutottam Angliából egy Specialized Langster Street 2015-ös kerékpárhoz. Így végre sikerült megszereznem azt a bringát, amire évek óta csorgattam a nyálam... :) 

Lenne viszont rögtön egy kérdésem. Több cikkben is azt olvastam korábban, hogy ezek gyárilag flip-flop aggyal vannak szerelve, de mikor megérkezett, akkor vettem észre, hogy nem. Fixi fogaskerék van rajta. 

Alapvetően single speed-ként szeretném használni, budapesti forgalomban kicsit félek a fix hajtástól. 

Fixről single speedre átalakításhoz csak a fogaskereket kell cserélni, vagy ennél bonyolultabb a dolog? 

Tudtok esetleg ajánlani fogaskereket, amire érdemes lenne cserélnem? 

Köszönöm előre is! 

Schlosser 

ridelife

ridelife

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
A csavar csak huzo erot kap es arra van tervezve.nyiro erot csak akkor ha nincs elegge meghuzva.

regi/hibas agyvaltokat veszek.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

Nem a csavarok tartjak a helyen hanem a ket felulet kozti surlodas amit a csavar elofeszitesevel lehet csokkenteni-novelni.

Megjegyeztem. De bárhogy tekerjük/tudományoskodunk a csavarokkal marad a helyén :)

ridelife

ridelife

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Nem a csavarok tartjak a helyen hanem a ket felulet kozti surlodas amit a csavar elofeszitesevel lehet csokkenteni-novelni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

Köszönöm a választ, azt hittem van szerepe. Nem gondoltam, hogy a 4 darab csavarnak kell csak ellenállnia annak a nem kis erőnek ami azt a papucsot el akarja mozdítani. 

A lazítás oka: a csavar aminek nekifeszül a hernyócsavar mikor a láncfeszességet állítom végig menetes. Nem jó érzéssel lehet azt befelé csavarni mikor oldalról egy másik csavar nekifeszül. Még akkor sem ha ott a menetnek nincs is jelentősége.