Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#18121
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Ha veszek újonnan egy tárcsaféket, akkor azzal mit kell csinálni, a felszerelésen kivül? Légtelenítés meg ilyesmi.

Nem cikizni, hogy nem tudom, eddig még nem volt csak v fékem és lehet hogy most lessz T is

#18122
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Gyapi is, mert gyapi nagy haverja aki nyomja a csöveket misi is ettõl a havertól veszi, nekem gyapitól olcsóbb volt a csõ mint misikétõl.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#18123
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
hamár
gudridzs csövet csak a misi "forgalmaz?"

#18124
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, ott lehet a gyárit kapni, amit nem érdemes megvenni.

#18125
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Szerintem factorba garantaltan kapsz mindent hozza (max kis delay-el)

#18126
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ok, köszi!:ok2:

#18127
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gyári hayes csõ félelmetesen jó HA véletlenül sem tud kapni külsö mehanikus sérülést.
nagyon nem kedveli a sérüléseket, akkor kukázható más csövekkel ellentétben(nagyon merev)

illetve a gyári csöve 10 körül van, míg egy goodridge körübelül 12 ezerbõl kijön, ami viszont üthetõ kalapáccsal...
én is ezért vettem az utóbbit.

#18128
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
jagwire általam nem ajánlott csõ.
a gyári hayes csõ viszont félelmetesen jó, és anno a formulában is kicseréltem hayes-ekre.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18129
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mivel a fix vége csak a hayessel kompatibilis, ezért a gyári jó hozzá (shimano nem) vagy goodridge drágán vagy jagwire ha van.

#18130
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!
2003-as Hayes hfx-9-en fékcsövet cserélnék(cseréltetnék).Csak a gyári hayes csõ jó hozzá vagy mûködik mással is(pl. shimano)? A csõvön kívül mi kellhet még(ropp.gyûrû+olaj+)? A válaszokért elõre is köszönet!

#18131
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ott könnyebben szívsz be kis levegõt is, vagyis nem látod olyan jól hogy csak kifelé jön e belõle a cuccos, de gondolom felül is ugyanolyan jó.
én mint ahogy tölteni, engedni is alul szoktam
mellesleg ilyen esetben is egy légtelenítés alegtisztább, körübelül 3 perc az egész

#18132
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
miért nem jó felül engedni?

#18133
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha csak kifelé engedsz olajat nem fog bubisodni, de ha igen, akkor max újra légteleníted, és akkor már a fékpofáhozvaló lesz:)

#18134
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
ok
reméelm nem bubisítom föl..

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18135
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
eressz ki egy kis olajat alul, majd zárd vissza, nyomogasd szét a dugattyúkat, pofa tárcsa vissza, és próbálgasd

ha nem jó, még kicsit
de csak cseppenként szinte!

#18136
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
bah megint fék nyavajám...
mag-ban eddig eléggé kopott betét volt,fékkar normálra 2-3cm uttal lehet kicsit többel fogott,tettem bele uj pofát,alig tudtam a tárcsát bepréselni,de a fékkar is kb 05cm uton fog és ez nem jóóó

mit csináljak?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18137
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
a kromofág se csíp annyira mint mondják
csíp ja, de nem egy vérszarás
viszont a shimano ásványiban annyit turkálsz amennyit csak akarsz, bõrsemleges :)

#18138
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ja, kiszárítja a kezedet mert higroszkópos vagy mi (magába szívja a vízmolekulákat)

de nem kell félni tõle, 5.1-esben nyúlkáltam, kicsit bizsergeti utána a kezedet, de vízzel lehet "hatástalanítani"

ja és keserû íze van:-)
Autist Team:)



#18139
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Igen ezt akartam én is csak megelõztél. Számít hogy mennyi ideje van oldódni a cuccnak. Illetve a felületkezelés minõségétõl, meg a festék anyagától is függhet. (Ha pl valami le van lakkozva nem biztos hogy lemarja) Nekem nem mart még le semmit dot-os olaj, de biztos csak azért van mert nagyon vigyázok :). Nem véletlen mondják többen is hogy vigyázni kell vele.
A fékfolyadék szerintem nem mindig attól lesz sötét ,mert koszos. Persze gyakorlatban nincs tökéletesen záró rendszer , de úgy gondolom mint minden anyag egy idõ után az olaj is elfárad, besötétül (felforrt) esetleg felhígul, de mindenképp megváltozik a viszkozitása ami az egyik legfontosabb paramétere. Ilyenkor már nem kielégítõ a hatásfoka, ezért aztán cserélni kell. "A gyártók is ezt ajánlják".

#18140
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, mindig lehet túlzásokat hallani
ha ráfolyik, nem marja le. ha sokáig áztatod benne, akkor azért megdolgozza a feliratot, és a kezedet is kiszárítja rendesen
én speciel a kromofágot is kesztyû nélkül rövidnadrágban használtam, a kezemet nem csípte, a lábamat viszont annál inkább, szal ez meg attól függ, mennyire van "városi" kezed.
na de on.