Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18475 replies to this topic

#18061
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Es milyen aggyal?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18062
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
jó akkor szar, nekem megfelelt annó:)

viszont most sikerül pároztatnom a hayes fékemet egy shimano CL-es tárcsával:) meglátom hogy szeretik egymást.

#18063
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
azok a fékkar állytók, oda csavargatod, ahova tetszik, majd akkor lesz értelme, ha egészben lesz a fék.
a szorulásra nincs tippem, de reméld, hogy megszûnik, vagy nem lesz érzékelhetõ, mikor összerakod a féket.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18064
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Hali!

Vettem két vadi új hidrás XTfékkart,és az egyiket nehezebb behúzni mint a másikat,ez mitõl van?
Még nincsenek felszerelve csak most tünt fel,továbbá az egyiknek a fékkarnál lévõ kis inbuszos csavarját nem lehet teljessen becsavarni,míg a másiknál
szinte nem is látszik úgy be van csavarva!?

Help!

#18065
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts

a fék meg volétol van szel azt a részét passzolom...


A tultoltesre gondolsz? Ha tul lenne toltve akkor azt erezned, hogy ha megporgeted a kereket akkor hozzaer a tarcsahoz a pofa, es nem is tudod visszanyomni ugy a dugattyut, hogy a masik ne nyomodjon ki.
Ha be tudod nyomni ugy, hogy a masik nem jon ki, akkor nincs tultoltve.
A problema az lehet, hogy a tarcsa nem ezzel a pofaval volt hasznalva, es forditva, ezert ossze kell kopniuk.
Hogy mitol rezonal egy ilyen fek azt passzolom. Biztos nincs ferden?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18066
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
iparis az agy
a fék meg volétol van szel azt a részét passzolom...
lefeleé most hogy húztam betotn végig a hátsót,érezhetõen izzot a tárcsa,na igy fogott,de "hidegen"megint kezdi a reszketést...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18067
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Nekem olyanom van-> 160-as tárcsával. Igaz kicsit félõs vagyok a lefeléknél, szal 2500km alatt 2× fõtt meg alattam (70kg vagyok) Sípályán lefelénél :D
Amúgy nagyon szeretem, megbízható stb stb ezeket tudjátok, nem kell leírni.
30-ról aszfalton 2,1-es gumival ~5méter a fékút:p


És ha véletlen besütöm akkor egybõl fékbetét és tárcsacsere?
Vagy egy pár ilyen szitut kibírnak az alkatrészek?
Egyszer volt hogy a pofán rózsaszín lett a réz, az besütés?
Húúúhhh ez érdekes kérdéssor lett...:D
Na mind1

#18068
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,291 posts

Apropó az Avid BB7 nagyon hajlamos megsülni? nekem nem sikerült még annyira felfõzni, csak tudni akarom mik a határai. Akinek van tapasztalat az írjon? Csak ne olyat, hogy a haverom nagyanyjának, az ükapjának a ......Szóval értitek:D


Nekem olyanom van-> 160-as tárcsával. Igaz kicsit félõs vagyok a lefeléknél, szal 2500km alatt 2× fõtt meg alattam (70kg vagyok) Sípályán lefelénél :D
Amúgy nagyon szeretem, megbízható stb stb ezeket tudjátok, nem kell leírni.
30-ról aszfalton 2,1-es gumival ~5méter a fékút:p
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#18069
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

mitöl lehet hogy hátul nem tudom belõni a féket(mag203)mert AKÁRMIT állítok rajta,bármeik irányba olyan hangot ad mint a Világok Harcában a tripodok,fékerõ persze nulla
szal berezonál ugy hogy a pedálrol majd leesik a lábam
mitöl van ez?!?

kónuszos agy?
kopott fékpofával lett lelégtelenitve és utána fékpofát cseréltél (magyarul túl van töltve)?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18070
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
veszek, bazz :D
ciceregni nekem is szokott, de nálam van fék erõ.

#18071
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
vegyé rendes tárcsát és kész:D

mitöl lehet hogy hátul nem tudom belõni a féket(mag203)mert AKÁRMIT állítok rajta,bármeik irányba olyan hangot ad mint a Világok Harcában a tripodok,fékerõ persze nulla
szal berezonál ugy hogy a pedálrol majd leesik a lábam
mitöl van ez?!?

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18072
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
bár én nem vagyok hozzáértõ, szerintem is sz*r.
és van régi xt-re 160-180 is-is adapter, a magura csinálja. más kérdés, hogy a gustav "190-rõl 210-re" adaptere, de elviekben ugyanannyit emel. sõt. a louise freeride-hez is adják, a hátsó 160-as pizzát emeli 180-ra.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18073
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Thez, hidd el hogy a Grimeca 200 -as tarcsa szar ;) Nem egy hozzaerto ember probalta es hasznalta, es sajnos kiderult, hogy "elcsuszik" rajta a fekpofa.
De legalabb olcso :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18074
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
na igen.. a hátsó hayes fékem tényleg, nagyon jó bár azt nem tudom hogy gona elöl..gondolom jól :)

na majd a grimecát rásózom 5ezerért valami gyökérre..

#18075
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
a grimeca meg a régi xt valóban ugyan úgy néz ki, de ég és föld a különbség... fékerõben és kidolgozásban, na meg árban is

szóval azért kevéske a fékerõ.. bár havernak elöl van 200as grimeca pizzája 525ös deoreal és nem mondom, hogy erõs, de megfogja.. hasonló sulyú mint te és a bringa is hasonló
de egy hayes tárcsától várhatsz akár csodákat is ;)

magellan: olvass vissza... asszem ez az a fék, amirõl kurvasok oldal megtelt itt a fórumon
amúgy nekem elöl, kicsi tárcsval hajlamos volt, de a sazgán kívül más nem változott olyankor...

#18076
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Apropó az Avid BB7 nagyon hajlamos megsülni? nekem nem sikerült még annyira felfõzni, csak tudni akarom mik a határai. Akinek van tapasztalat az írjon? Csak ne olyat, hogy a haverom nagyanyjának, az ükapjának a ......Szóval értitek:D

#18077
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Mboy:
és a shimano, az avid ujabbak, etc etc
sztem ne kezdjünk arról vitázni hogy jó e vagy nem, mert jó.
az lehetséges hogy nem ahhoz a pofához való, de jó.

#18078
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
már nekem is föltûnt a hasonlóság a két tárcsa között..

formula gyárt 180-asat! na mega a hope

#18079
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Hali!

Azt szeretném kérdezni hogy, 2003-as Xt t. fék hez kell-e adapter ha 180-as tárcsával használom. Sajnos ez a grimeca tárcsa nagyon tré. Le akarnám cserélni vmi 180-as ra. Vagy az Xt-fék alapból 160-ashoz van?


A Grimeca tényle gagyi, 180-ast az ismertebb márkák közül asszem csak a Magura gyárt, a többi 185-öst csinál:D
De lehet,hogy csak szimlán hülye vagyok:p

#18080
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ja amugy ugyanaz gyártja a grimeca tárcást mint a régi XT-t.
vagyis ezzel azt akarom mondani hogy más feliratot kap, szal inkább a pofával és a fék beállításával lesz a komolyabb gond, illetve lehet tényleg hogy el van égetve mind a pofa, mind a tárcsa, és mind2-t le kéne cserélni.

és apró/privi;)