Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#161
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem ugy hangosabb, berezonal. 80kg vagyok, itt nem nagyon vannak 200-300mnel nagyobb szintek egyben.



#162
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

minden shimano m8100 fek, rt66 tarcsak. elol femes, hatul gyantas.

Teljesen normális, hogy egy J04C hangosabb. A fémeseknek ez egy hátránya(meg a tárcsák erősebb kopása), viszont nagy szintkülönbségeknél jobb hőterhelése. Ha nem túl nagy szintkülönbségeket mész lefele, vagy pehelysúlyú vagy, akkor szerintem fesleges. 160-as első tárcsa mellett valamelyik a kettő közül biztos:)



#163
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

minden shimano m8100 fek, rt66 tarcsak. elol femes, hatul gyantas.



#164
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A nagy gyártók jelentősen túlméretezik a rendszert minden szempontból. Igazán durván elszíneződött tárcsát sokan tudnánk mutatni, ha lenne a gépemen fotó erről, én is. Kétlem, hogy számottevően vagy akár minimálisan is észrevehetően befolyásolná a fékezés karakterisztikáját.

 

A fékpofából érdemes mindig márkásat venni. Volt itt már szó arról, hogy a BBB egyes betétjei, az Alligator és pár más olcsóbb gyártó fékpofáival bármilyen féked lehet, egy idő után visítani, rezonálni fog, tárcsától függetlenül. A SRAM fékpofái jók, Magurából a 7.P biztosan, de a 7.C-vel is elégedett a többség, Shimanoból a fémes, jók még a Jagwire fékpofák, stb.



#165
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

honnan lehet tudni, ha egy tarcsa keves elore? par hete 160asat hasznalok, eloszor kiprobaltam gyantassal - jol mukodott, jobb az adagolhatosag, de a fekhatas kicsit lassan epult fel, igy lecsereltem femesre. igy ugy mukodik ahogy kell. a fekero tobb, mint eleg.

 

viszont meg a gyantas pofanal eszrevettem, hogy a tarcsa ele kicsit barnasan van elszinezodve. mivel a tobbi reszen nem lattam semmi furcsasagot, nem torodtem vele. ma viszont nagyobb terhelesnel elkezdett zajosodni. megneztem ujra, a fekfelulet teljesen normalis.

 

nekem gyanus, hogy maga az elszinezodes az elen meg talan a bekoptataskor lett olyan (alig fogott, huzni kellett rendesen - szo szerint burnin :D ), viszont ez a zajosodas mar jobban aggaszt. 

 

szoval mik azok a jelensegek, ami alapjan tudni lehet, hogy a fek a hatarra erkezett, es nincs tobb hotartalek? azon kivul, hogy mindenfele szinben pompazik a fekfelulet.

 



#166
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Köszi szépen az infókat mindenkinek. Megfogadom és ezek szerint szervizelek.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#167
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Isopropyl +1! 2000 Ft kb. egy liter (pl. VMD markaju), ami eleg barati ar a gyogyszertari 5-600/decis arakhoz kepest. A dugattyuk asvanyi olajjal valo keneserol elegge megoszlanak a velemenyek (nem biztos, hogy hosszabb tavon jot tesz).

Isopropyl alakoholt én Pesten égre földre kerestem, sehol nem volt elérhető, pedig kellett volna az új cangám fóliázásához. Lehet kapni 100%os alkohol sprayt is, az is szerintem jó a dugattyúkhoz. Olajat azért nem kennék rá, mert hamar összeszedi a mocskot, és még jobban beragad, mint előtte. Tehát szépen vattapálcikát megitatni alkohollal, dugattyút kinyomni valamennyire, majd jól megpucolni. Mehet a visszanyomás, majd egy újabb pucolás. Mindkét oldalon ha ez megvolt, újra egyenletesen fog menni mindkét dugattyú.



#168
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

lehet mashol is kapni isopropil alkoholt 99%osat, en legutobb ilyen restauralos boltban vettem.

Isopropyl +1! 2000 Ft kb. egy liter (pl. VMD markaju), ami eleg barati ar a gyogyszertari 5-600/decis arakhoz kepest. A dugattyuk asvanyi olajjal valo keneserol elegge megoszlanak a velemenyek (nem biztos, hogy hosszabb tavon jot tesz).



#169
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

lehet mashol is kapni isopropil alkoholt 99%osat, en legutobb ilyen restauralos boltban vettem.



#170
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Én azzal nem vitézkednék. Nem egy tömítést szedett már szét a féktisztító. Inkább gyógyszertári alkohol, azzal biztosan nem lehet ártani.

 

Gyógyszertárban régebben sem szívesen adtak alkoholt, mert, hogy alapanyag, most meg kétlem, hogy lehetne venni. Talán jó lehet a denaturált szesz is, festék- vagy barkácsboltban kapni, max. egy ezres egy liter.



#171
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Köszi blash.

Ipari alkoholom nincs. De szerintem a féktisztító is jó lesz a tisztításra.

Én azzal nem vitézkednék. Nem egy tömítést szedett már szét a féktisztító. Inkább gyógyszertári alkohol, azzal biztosan nem lehet ártani.



#172
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Köszi blash.

Ipari alkoholom nincs. De szerintem a féktisztító is jó lesz a tisztításra.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#173
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok!
Slx féknél azt vettem észte, hogy az egyik betét jobban el van kopva. Észrevettem, hogy amelyik kopotabb annál a dugatyu kijjebb van. Visszatoltam, betéteket visszaraktam. Behúztam a fékkart és akkor meg az ellenkező dugatyu lett kijebb. Mi van ilyenkor?

Kell egy kis kenes a dugattyuknak, hogy vissza tudjanak menni teljesen. Pumpald ki kicsit a dugattyukat, tisztitsd meg alkohollal az oldalukat, kend be a dugattyuk oldalat asvanyi fekfolyadekkal, mer slx feked van, told vissza ovatosan a dugattyukat. Vegul torold le az egeszet alkohollal.


How To Clean Hydraulic Brake Pistons - Tech Tuesday #104, Park Tool


blash módosította - 2020. április 10. - 00:51


#174
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok!
Slx féknél azt vettem észte,hogy az egyik betét jobban el van kopva.Észrevettem, hogy amelyik kopotabb annál a dugatyu kijebb van.Visszatoltam,betéteket visszaraktam.Behúztam a fékkart és akkor meg az ellenkező dugatyu lett kijebb.Mi van ilyenkor?

Pity_ módosította - 2020. április 09. - 22:19

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#175
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Jelentem a Freezás XT (RT-MT800) lejtőzés közben ugyanúgy surlódik, ahogy írtátok többen az Icetechesekre. Fél, egy perc után elhallgatott, de hát ez még cirógatás volt, nem lejtőzés amit idáig kapott.

Nagyon furcsállom a dolgot, nálam az xt fék a sima rt 66 tárcsával, gyantás betéttel fog mint a szög, nem színesedik, nem hullámosodik, pedig 85 kiló vagyok, és sokat fékezek, nehéz bringával. 



#176
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Jelentem a Freezás XT (RT-MT800) lejtőzés közben ugyanúgy surlódik, ahogy írtátok többen az Icetechesekre. Fél, egy perc után elhallgatott, de hát ez még cirógatás volt, nem lejtőzés amit idáig kapott.😐

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#177
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a bringa elvileg 120 kiloig van tervezve... ebbol a logikabol kiindulva 80 kilora elegnek kellene lennie a 160asnak :)



#178
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Igen-igen, észben tartottam, mit ígértem.

Amiért eddig hallgattam: vizesen nem mentem még vele. Szárazon viszont szuper, tényleg, nagyon hamar, szinte azonnal jól fogott: pici hangja van, de nem zavaró. Elmelegíteni nem tudtam, pedig organikus, ugye.

Ja, ami talán segít: az előző fékbetéttel nem tudtam meredekebb részen középső fogással lejönni, itt, a szokott kamaraerdei körömön, alsó fogás kellett. Ezzel könnyedén. (Eddig szinteres nokeproof-ot használtam, ilyet: http://nukeproof.com...ts/brake-pads/)

Ami plusz pont még (az ára nem): a pofaanyag belső élét gyárilag letörték kicsit, így nem pattog ki a peremén az anyag, mikor csálén gyömöszölöd be a tárcsát közéjük kerékvisszarakás közben.

Remélem azért így is segítettem.

 

Hogyne köszönöm, köszönjük! 

Most már csak azt kell eldöntenem, hogy rendeljek-e kintről azonnal vagy ne tegyem. Kipróbálnám a 2.35-ös gumikat is, de a pofa miatt csak kintről jön, futár, MPL a vége, korona.... Be kell járnom dolgozni, szóval nálam az a minimum kontakt, hogy nem futározom, rendelek enni, stb smile.png blink.png mellow.png . Kicsit szomorú dolog ez (nem az, hogy nem tudok pizzát rendelni, hanem maga a helyzet).... 

 

 

Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).

 

 

A merev villára váltással én elgondolkoztam a montira. Kicsit máshogy használom a fékeket mert ugye az elsőt ha behúzom lefelé keményen és éppen döccenő van az üt, piszok jól fog az új XT és kicsit oldalra húzza a kormányt (a merev villa miatt, ezt itt kérdezte is valaki a megfelelő topicban). Szóval túl jól fog tongue.png biggrin.png   



#179
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na, most javíts ki, a 160-as az CX-en már nagynak számít? Vagy te leszel az egyetlen rajtam kívül, aki ment 180-as tárcsával CX-el?

 

jah bocs, kicsit zagyva volt a bringak ismerete nelkul :)

 

szoval

cx 140es tarcsakkal jott, 160asra csereltem oket, de nem igazan lett jobb - ezt valtottam vissza

outi 160as tarcsakkal jott elol hatul (adapterek nelkul), erre irtam, hogy gyakran nagyobb sebesseggel jovok le vele vhol mint montival

monti 180/160al jott, most tesztkeppen csereltem 160/160ra, adapterek nelkul


  • Rabbit kedveli ezt

#180
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 

Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).

 

Na, most javíts ki, a 160-as az CX-en már nagynak számít? Vagy te leszel az egyetlen rajtam kívül, aki ment 180-as tárcsával CX-el?