Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18475 replies to this topic

#181
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 posts
  • LocationKelenföld

Nincs még esetleg tapasztalat? 

A héten valószínűleg be kellene már tennem az új és otthon lévő utolsó J04C pofákat hátra. 

Ha jó a véleményed akkor én is veszek swiss stop pofákat a következő cserére. 

Köszi

Igen-igen, észben tartottam, mit ígértem.

Amiért eddig hallgattam: vizesen nem mentem még vele. Szárazon viszont szuper, tényleg, nagyon hamar, szinte azonnal jól fogott: pici hangja van, de nem zavaró. Elmelegíteni nem tudtam, pedig organikus, ugye.

Ja, ami talán segít: az előző fékbetéttel nem tudtam meredekebb részen középső fogással lejönni, itt, a szokott kamaraerdei körömön, alsó fogás kellett. Ezzel könnyedén. (Eddig szinteres nokeproof-ot használtam, ilyet: http://nukeproof.com...ts/brake-pads/)

Ami plusz pont még (az ára nem): a pofaanyag belső élét gyárilag letörték kicsit, így nem pattog ki a peremén az anyag, mikor csálén gyömöszölöd be a tárcsát közéjük kerékvisszarakás közben.

Remélem azért így is segítettem.


  • karakoram and Kisherceg like this

#182
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).



#183
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 posts

Nem valami nagy márka, tesztként vettem ilyet:

https://www.bike-dis...-extreme-668997

De kellemes csalódás, jól fog, hóban,esőben sem visít annyira.

RT-66 tárcsával használom.



#184
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Nincs még esetleg tapasztalat? 

A héten valószínűleg be kellene már tennem az új és otthon lévő utolsó J04C pofákat hátra. 

Ha jó a véleményed akkor én is veszek swiss stop pofákat a következő cserére. 

Köszi

 

Tegnap kaptam kézhez ezt:

https://www.swisssto...s/disc15/disce/

 

A méltán közkedvelt rt66-os tárcsán fogja az oem TRP fékemet erősiteni.

Megelőlegeztem a gyártónak a bizalmat, országúton a zöld fékbetétüknek köszönhetően ( az abroncsfék, persze).

 

Feltétlen beszámolok a tapasztaltakról.



#185
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

arn:

 

 

Free stroke and reach adjustment on Shimano road disc brakes How-to

 



#186
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ez 15 éve is így volt.

2005 ös magura luisa fr, gyári állapotban mai napig benne van az első 3ban amivek valaha dolgom volt .

durva fékereje volt marha jó adagolhatósággal. viszont a gyári betét kb 1000 km kopott nullára (a jó tulajdonságok egyik nyitja az lehetett hogy baromi puha lehetett a cucc) . itthon persze világban nem volt gyári betét (mali) kb csak bbb (akkor még nem volt akkora divat minden szirszart kintről rendelni) .na a bbb vel kb egy középszar v-fék szintjére süllyedt. végén inkább eladtam.

arra a fekre en is emlekszem, a korszakban nagyon jo volt, de nem hinnem, hogy a mai fekekkel felvenne a versenyt. a kistesoja a julie konkretan egy eleg nagy rakas sz*r volt...



#187
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Tegnap kaptam kézhez ezt:

https://www.swisssto...s/disc15/disce/

 

A méltán közkedvelt rt66-os tárcsán fogja az oem TRP fékemet erősiteni.

Megelőlegeztem a gyártónak a bizalmat, országúton a zöld fékbetétüknek köszönhetően ( az abroncsfék, persze).

 

Feltétlen beszámolok a tapasztaltakról.

 

Kíváncsi vagyok, köszönöm ha beszámolsz róla! A tárcsa már nálam is RT66 így érdekel nagyon, bár más a pofa összetétele.  



#188
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

 

 

Ha már szóba jött a fékbetét. Évente 5-6 garnitúrát biztosan elvásítok montin, viszonylag sokfélét próbáltam és a meglátásom az, hogy gyakran hiába a jó fék, a fékbetét minősége többet hoz vagy akár ront, mint gondolnátok!

  • Tavaly kétféle BBB betétet próbáltam Magura MT8 és Trickstuff Piccola fékekkel. Párszáz km után inkább kivettem: csak közepes fékhatás és folyton berezonált, még szárazon is visítottak fékezésnél a fékek!
  •  

ez 15 éve is így volt.

2005 ös magura luisa fr, gyári állapotban mai napig benne van az első 3ban amivek valaha dolgom volt .

durva fékereje volt marha jó adagolhatósággal. viszont a gyári betét kb 1000 km kopott nullára (a jó tulajdonságok egyik nyitja az lehetett hogy baromi puha lehetett a cucc) . itthon persze világban nem volt gyári betét (mali) kb csak bbb (akkor még nem volt akkora divat minden szirszart kintről rendelni) .na a bbb vel kb egy középszar v-fék szintjére süllyedt. végén inkább eladtam.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#189
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Nálam az Avidokkal jók voltak az a2Z betétek is, úgy látom van sokféle (pl ezekhez a shimanókhoz eleve 5 félét látok kapásból), még ez is érdekes lehet. De most ahonnan rendeltem nem láttam ilyet készleten.

a2z-t ebike-on nézd meg, ha van a magyar forgalmazónak akkor ott is van. és korrekt a készletinfó.

 

 

 


 

 

 

 

 

karakoram: Egyszer az hogy fémes, meg egyszer hogy bordás már segítenek. Már javult nálam a gyantás bordás betéttel is valamelyest a helyzet.

 

Tigris: Hát sokat nem javítana nálam az RT64 használata (mint elősző hszben linkeltem), mert az van most a bringán  ^_^. De akkor egyelőre nem rakom fel az apróra a régit. Szerk: Downgrade oka hullámosodás volt?

hát valószínű. nem voltam ott minden akciónál, kollégám  intézte a szervizes dolgokat, én csak adminisztráltam.


Edited by Bikertigger, 2020. February 19. - 18:50.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#190
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Nálam az Avidokkal jók voltak az a2Z betétek is, úgy látom van sokféle (pl ezekhez a shimanókhoz eleve 5 félét látok kapásból), még ez is érdekes lehet. De most ahonnan rendeltem nem láttam ilyet készleten.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#191
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 posts
  • LocationKelenföld

Még a SwissStop pofákat akartam mindig kipróbálni, sok rosszat nem olvastam róluk. Ez most a J04, J02 helyett.

https://www.swisssto...sc28/exotherm2/

Amikor venni akartam, éppen visszahívás volt mert levált a fékfelület az alu részről. De ez ne rettentsen el senkit  :D.

 

Tegnap kaptam kézhez ezt:

https://www.swisssto...s/disc15/disce/

 

A méltán közkedvelt rt66-os tárcsán fogja az oem TRP fékemet erősiteni.

Megelőlegeztem a gyártónak a bizalmat, országúton a zöld fékbetétüknek köszönhetően ( az abroncsfék, persze).

 

Feltétlen beszámolok a tapasztaltakról.


  • karakoram likes this

#192
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

SwissStop kimaradt, passz.

Egyet kifelejtettem, sürgősen kellett, így tavaly egy itthoni boltban egy szett Alligator fékpofát vettem (SRAM/Avid). 2 használat után kidobtam, ipari hulladék.



#193
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Még a SwissStop pofákat akartam mindig kipróbálni, sok rosszat nem olvastam róluk. Ez most a J04, J02 helyett.

https://www.swisssto...sc28/exotherm2/

Amikor venni akartam, éppen visszahívás volt mert levált a fékfelület az alu részről. De ez ne rettentsen el senkit  :D.

 

A komplett Tricstuff rendszerre azért fáj a fogam....



#194
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megerősíteni tudom Shimano tárcsák terén, RT 6x-es széria már klassz és fémes betéttel egyaránt használható. RT-66-ból elvásítottam párat. Másik, ami nekem bejött, a Magura Storm SL tárcsák. Vastagok (2.2mm!), viszonylag könnyűek, de tartósak.

(Utóbbi 1.5 évben KCNC Razorokat használok még, vékonyak, nem túl tartósak, de könnyűek!) :D

 

Ha már szóba jött a fékbetét. Évente 5-6 garnitúrát biztosan elvásítok montin, viszonylag sokfélét próbáltam és a meglátásom az, hogy gyakran hiába a jó fék, a fékbetét minősége többet hoz vagy akár ront, mint gondolnátok!

  • Tavaly kétféle BBB betétet próbáltam Magura MT8 és Trickstuff Piccola fékekkel. Párszáz km után inkább kivettem: csak közepes fékhatás és folyton berezonált, még szárazon is visítottak fékezésnél a fékek!
  • Jagwire (SRAM/Avid) félfémes: nedves időben hajlamos a berezonálásra, de sokkal jobb minőség, mint a BBB.
  • Gyári SRAM félfémes: jó minőség, erős fékhatás (Trickstuff Piccola)
  • Gyári Tricstuff: elképesztő fékhatás, fejre állsz vele mindenhol. Magurával is próbáltam. Brutális! Cserébe sáros időben, esőben 1 verseny alatt az egész koppra elvásik... :( Száraz időben kb. 1200-1500 km egy szett.
  • Magura 7.C: MT8-cal használtam. Átlagosnál kicsit gyengébb fékhatás. Nem tetszett... Cserébe viszonylag tartós
  • Magura 7.P: MT8-cal használtam. Az egyik legjobb, majdnem Trickstuff fékerővel és még tartós is!
  • Magura 7.R: MT8-cal használtam. Nem túl tartós, fékerő 7.P szintje - szerintem akkor már 7.P ;)

 

Remélem, segíthettem!


Edited by zscs, 2020. February 19. - 09:39.

  • Kisherceg and Rabbit like this

#195
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

karakoram: Egyszer az hogy fémes, meg egyszer hogy bordás már segítenek. Már javult nálam a gyantás bordás betéttel is valamelyest a helyzet.

 

Tigris: Hát sokat nem javítana nálam az RT64 használata (mint elősző hszben linkeltem), mert az van most a bringán ^_^. De akkor egyelőre nem rakom fel az apróra a régit. Szerk: Downgrade oka hullámosodás volt?


Edited by MC Pite, 2020. February 19. - 08:57.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#196
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

RT 64 vagy iceteches 68/70? Utóbbit tettem sokáig első helyre, de aztán abból is láttam párat aminek fura volt a színe.

SLX melyik? Ránéztem, de a 675 hasonlónak tűnik mint a 615öm, aztán 7000, 7100, meg a 4 dugattyús 7120.

hát tipuszámok megjegyzése nem a z erősségem :)

rt64-es tárcsa szokott az első tuning tipp lenni a gyári bringák fékhatás javítására -rohadt bosszantó fillérbaszás a gyártók részéről hogy előszeretettel pakolják még a 2000-2500 eurós bringákra is a fosadék rt54/56 os tárcsákat- . ez nme azt jelenti hogy megolfaná a problémádat de elég sok -parkokba is járó- komolyan bringázó ismerős használja a 64-es tárcsát (és nem egy amúgy icetechesről "downgeadelt" ).

amivel sok tapasztalat (szervízes) volt az még nem a 4 jegyű hanem a 2*11-es slx hez tartozó fék volt. magamnak is olyat vettem a fullira mikor még volt olyanom.

 

1ébként a legdurvább cucc amivel valaha dolgom volt az a 17/18as baddog tosa s xt fékje , (tán az már 8000-es) 180/160-as tárcsák egy pike telón. frankón oda kellett figyelnem hogy ne álljak fejre vele :)

azt nem tudom fázós cucc e , már cimboré a bringa de nem nagyon használja télen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#197
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Amit elfelejtettem, hogy J04C metal pofát használok és használtam előtte is. Erről is szó volt itt folyamatosan. Azt nem tudom a borda mennyit ér rajta. 

 

Nagyból ezeket a köröket most futottam én is ilyen-olyan okokból. 

 

A megjelenés napjától egészen a 8100-as megjelenéséig 785-ös XT fékem volt. Semmi nem volt már meg az akkori bringából csak ez. Nagyon jó kis fék volt, soha nem volt "fázós" nálam és semmi nyomáspont vándorlást nem tapasztaltam. 

 

Most a 8100-as egy kicsit vándorol, de egy légtelenítés, feltöltés kört még én is futok (rövidebbre is kellene vágni a vezetékeket). 

Ma reggel 6-7 fok lehetett, már nem csinálta. Így mondjuk a légtelenítés részben nem nagyon hiszek.... 

Lehet a free strokot kellene állítani....  :P  :D  :lol:  B)  (csak vicc volt arn kapcsán).

 

A Ice-Tech tárcsákat most cseréltem RT66-ra (180/160 mm) és simábbnak érzem. Nálam minden Ice-Tech kóválygott (lehet én vagyok a béna, bár nincs mit elrontani rajtuk), így erősebb szakaszok után míg minden le nem hűlt cicergés volt. Ezt most nem tapasztalom. Nehezebb, de a villán most könnyítettem sokat  :D .   



#198
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Biztosan a tárcsa hibája lehet a színesedés? Arra gyanakodnék, hogy valami rákerült a tárcsára/pofára (kis olaj pl) és az égett rá. A bringád se nem túl nehéz, a tárcsád se nem túl kicsi, a féked sem alul méretezett, nem látom indokoltnak a megégést külső behatás hiányában. 

Jelenleg M8120 XT fékszettet használok RT66-os tárcsákkal, gyantás hűtős betétekkel, és minden rendben vele. Nem vándorol, nem szaglik, nem hullámosodik, nem ég meg semmilye, csak egyszerűen fog, méghozzá igen jól. 85 kiló vagyok, és 29-es trail bringán fut, szóval az igénybevétel sem alacsony. 

Az utolsó tárcsám ami kékre égett az az extra könnyű ashima volt, de az olcsó és könnyű volt, így üzemszerűen szarnak is kellett lennie. :D (de fogni még úgy is fogott rajta mind a bb7, mind a 775 xt)

Passz, nem láttam korábban rajta semmit (olajat észrevettem volna a fékhaásból), de 4-5 ismerősnek is színesek lettek sima és iceteches Deore/SLX tárcsák (épp kettővel gurultunk akik egyből felhívták figyelmem a szép színre). Fogni még ekkor is normálisan fogott, hangja sem változott. Utána vettem gyantás bordás betétet, de szakadó esős Salz, és átlagos kisebb kört mentem, így oké hogy jobb lett valamivel; de tudom hogy időnként járok olyan helyekre is ahol komolyabb igénybevétel lesz, és nagy eséllyel csak a J02A nem old meg mindent (a két srác akivel voltam már végigpróbáltak pár lépcsőt). 


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#199
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

RT 64 vagy iceteches 68/70? Utóbbit tettem sokáig első helyre, de aztán abból is láttam párat aminek fura volt a színe.

SLX melyik? Ránéztem, de a 675 hasonlónak tűnik mint a 615öm, aztán 7000, 7100, meg a 4 dugattyús 7120.

Biztosan a tárcsa hibája lehet a színesedés? Arra gyanakodnék, hogy valami rákerült a tárcsára/pofára (kis olaj pl) és az égett rá. A bringád se nem túl nehéz, a tárcsád se nem túl kicsi, a féked sem alul méretezett, nem látom indokoltnak a megégést külső behatás hiányában. 

Jelenleg M8120 XT fékszettet használok RT66-os tárcsákkal, gyantás hűtős betétekkel, és minden rendben vele. Nem vándorol, nem szaglik, nem hullámosodik, nem ég meg semmilye, csak egyszerűen fog, méghozzá igen jól. 85 kiló vagyok, és 29-es trail bringán fut, szóval az igénybevétel sem alacsony. 

Az utolsó tárcsám ami kékre égett az az extra könnyű ashima volt, de az olcsó és könnyű volt, így üzemszerűen szarnak is kellett lennie. :D (de fogni még úgy is fogott rajta mind a bb7, mind a 775 xt)



#200
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Ne már, pedig pont arra gondoltam, hogy keresek 180-as flatmount adaptert, és a 160-as helyett 180-as tárcsák kellenének. Biztos van ilyen adapter (:

csinalj egyet :) a flatmount jo dolog.