Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#121
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Köszi Rabbit! Ezt a módszert ismerem (RC modellezem biggrin.png rolleyes.gif ).

A karbon villa miatt semmi hasonlót nem akarok-merek csinálni. Baromi karbon ellenes voltam 2.5 évvel ezelőttig, ahhoz képest most eléggé sok a karbon cuccom. Egyelőre abszolút csak a jótékony dolgait élvezem de még mindig tartok tőle (valamennyire képben vagyok (amit a neten össze lehet olvasni) a karbon termékek felépítésben, tudom nincs ezekkel baj ha rendesen gyártották és rendes anyagokból, de akkor is....). 

 

Megnéztem a dealer manualt és van rövidebb csavar erre az esetre. Elvileg ezt a gyári doboz tartalmazza is, remélem megtalálom (erre nem gondoltam). 



#122
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

H@lye kérdés tőlem a csapathoz huh.png rolleyes.gif :

 

Shimano BR-M8100-as fékhez elöl jelenleg 180 mm-es tárcsát használok adapterrel. Az adatper mellé voltak csavarok a féktest villára rögzítéshez. Azok a csavarok hosszabbak mint amire nekem szükségem lenne a fékhez amennyiben adapter nélkül használom 160 mm-es tárcsákkal a féket? Gondolom igen, másik csavarok kellenek de biztosra mennék.

Köszönöm.

A konkrét példád elemeit nem ismerem, de ha akad itt majd gépész, aki megmondja, hány teljes menetre bízhatod az életed. Én mondjuk, öt-hatnál már nyugodt lennék.

Ha hosszabb a csavar, és elfér a zsákfuratban (behajtod a villába csak a csavart teljesen, megnézed, mikor koppan fel a "hegye"), nem vágnám rövidebbre. Ha mégis, tegyél egy anyát rá, az segít, mikor lesimítod a már vágott felületet. Arra persze figyelj, hogy a vágott csavaron is maradjon elég mentes rész.


  • Kisherceg kedveli ezt

#123
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

H@lye kérdés tőlem a csapathoz huh.png rolleyes.gif :

 

Shimano BR-M8100-as fékhez elöl jelenleg 180 mm-es tárcsát használok adapterrel. Az adatper mellé voltak csavarok a féktest villára rögzítéshez. Azok a csavarok hosszabbak mint amire nekem szükségem lenne a fékhez amennyiben adapter nélkül használom 160 mm-es tárcsákkal a féket? Gondolom igen, másik csavarok kellenek de biztosra mennék.

Köszönöm.



#124
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

megnezem, mert nem remlik ilyesmi... csunya az a fekvalto, az nem tetszik benne.



#125
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

ez a fekkar nalam kizaro ok volt egy bringa valasztasanal
 

koszi, de ha menni kell utana, akkor mar mindegy szvsz... majd a kov rendelesnel veszek. csak azert bosszankodom mert, epp most jottek meg a holmik.

 

Mi baj az RS505-tel? Jobban örültem volna grx fékváltókarnak, az talán kevésbé csúszna, mint a fényes felületű 7020-es 105-ös kar. Amúgy nem találtál a bringacuccai közé csomagolva ilyen adaptert? Hátha voltak ilyen jófejek scottnál is.


blash módosította - 2020. június 16. - 15:11


#126
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na, megis volt egy pozitivuma az RS505 FVkarnak. Arra meg nem kell adapter

ez a fekkar nalam kizaro ok volt egy bringa valasztasanal :D
 

Márciusban mérgelődtem ezen, de Evensnél jófejek voltak, és betették a többi bizbasz köze ezt az adaptert. Azé ráírhatták volna, hogy mi lehet ez, mert mikor kicsomagoláskor rá nem jöttem, hogy mi lehet ez. Még jó, hogy nem kevertem el valahova. Én is keresgéltem valamit, hogy mivel tudnám rádugni a szélesebb légtelenítő nyílásra a tölcsért, de semmit sem találtam. Bár talán volt valami kutyafültisztítós flakon, aminek a vége elég széles volt, elvileg belecsavarható volt a menetbe, de nem kaptam meg a légtelenítéshez :<

 

Nézhetsz valami csőrös flakont, hátha rámegy, csak az alját kell levágni. Ilyenre gondoltam, mintha adnának ilyet hajfestő cuccokhoz is:

 

fodraszkellekek.hu/Hajszesz-adagolo-flakon-100ml

 

 

 

koszi, de ha menni kell utana, akkor mar mindegy szvsz... majd a kov rendelesnel veszek. csak azert bosszankodom mert, epp most jottek meg a holmik.



#127
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

legtelenitett vki shimano outit? "szerencsere" a shimano legtelenito szett nem hasznalhato hozza kozvetlenul, mert kell, hozza egy ilyen adapter:
r2-bike.com/SHIMANO-Adapter-for-Bleeding-Road-Bike-Disc-Brakes
 
nem lehet ezt vmivel helyettesiteni? miert nem tudtak egy ugyanolyan csavart rakni ide, mint a montis fekkarhoz? 


Márciusban mérgelődtem ezen, de Evensnél jófejek voltak, és betették a többi bizbasz köze ezt az adaptert. Azé ráírhatták volna, hogy mi lehet ez, mert mikor kicsomagoláskor rá nem jöttem, hogy mi lehet ez. Még jó, hogy nem kevertem el valahova. Én is keresgéltem valamit, hogy mivel tudnám rádugni a szélesebb légtelenítő nyílásra a tölcsért, de semmit sem találtam. Bár talán volt valami kutyafültisztítós flakon, aminek a vége elég széles volt, elvileg belecsavarható volt a menetbe, de nem kaptam meg a légtelenítéshez :<

 

Nézhetsz valami csőrös flakont, hátha rámegy, csak az alját kell levágni. Ilyenre gondoltam, mintha adnának ilyet hajfestő cuccokhoz is:

 

fodraszkellekek.hu/Hajszesz-adagolo-flakon-100ml

 

3204.jpg


blash módosította - 2020. június 15. - 19:55


#128
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

legtelenitett vki shimano outit? "szerencsere" a shimano legtelenito szett nem hasznalhato hozza kozvetlenul, mert kell, hozza egy ilyen adapter:

https://r2-bike.com/...ike-Disc-Brakes

 

nem lehet ezt vmivel helyettesiteni?

 

miert nem tudtak egy ugyanolyan csavart rakni ide, mint a montis fekkarhoz? rolleyes.gif

shimano-adapter-for-bleeding-road-bike-d

Na, megis volt egy pozitivuma az RS505 FVkarnak. Arra meg nem kell adapter



#129
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

legtelenitett vki shimano outit? "szerencsere" a shimano legtelenito szett nem hasznalhato hozza kozvetlenul, mert kell, hozza egy ilyen adapter:

https://r2-bike.com/...ike-Disc-Brakes

 

nem lehet ezt vmivel helyettesiteni?

 

miert nem tudtak egy ugyanolyan csavart rakni ide, mint a montis fekkarhoz? rolleyes.gif

shimano-adapter-for-bleeding-road-bike-d


arn módosította - 2020. június 14. - 09:56


#130
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

SLX féknél olyat tapasztalok, hogy fékezéskor olyan hangot ad mintha "forrna, bugyogna" az olaj. Ezt nem csak erős, hanem enyhe fékezéskor is tapasztalom. Csak az első féknél van. Nemrég lett betét cserelve. Shimano fémes betét van benne. Az olajat hány év után illene cserélni? Már öt éve nyúzom, de még semmi gondom nem volt vele (persze betétet már cseréltem). Lehet ez a jelenség az olajtól (de a hátsósán nem tapasztalható)? Vagy inkább betét miatt lehet?

 

Hogy tudtad betenni az új betétet az elkopott helyére légtelenítés nélkül? A fékfolyadék mennyisége elvileg állandó, de a féktestben lévő gumigyűrű kijjebb engedi mászni a dugattyúkat, így kopott betétnél is ugyanannyi a fékkar útja. Hogy legyen hely az új betéthez, vissza kell nyomni a dugattyúkat, amihez nem árt a fékkarra rácsavarni a légtelenítő tölcsért, de egy orvosi fecskendő is épp rácsavarható a shimano fékkarokra:

 

 

 

Ha meg évekig használtad ugyanazt a fékfolyadékot, akkor légtelenítéskor cseréld le az egészet. A fékkaron lévő tölcsérből lefolyatod a féktestbe a tiszta folyadékot, ehhez csak ki kell nyitni a féktesten lévő csavart. 4-5 mm-es gumicső pont jó rá, nem kell ehhez a shimano vackát megvenni, bár annyira nem is kell, csak talán így jobban látni, hogy mikor jön már a tiszta folyadék, mert a dugattyúknál bekerül a fékpor. Arra figyelj, hogy ha kell akkor töltsd után a tölcsért, meg hogy a fékpofák ne legyenek a közelben.



#131
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Akkor eljött az ideje egy olajcserének.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#132
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 Az olajat hány év után illene cserélni? 

mondjuk évente átlag hsználat mellett


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#133
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok,

SLX féknél olyat tapasztalok, hogy fékezéskor olyan hangot ad mintha "forrna, bugyogna" az olaj. Ezt nem csak erős, hanem enyhe fékezéskor is tapasztalom. Csak az első féknél van. Nemrég lett betét cserelve. Shimano fémes betét van benne. Az olajat hány év után illene cserélni? Már öt éve nyúzom, de még semmi gondom nem volt vele (persze betétet már cseréltem). Lehet ez a jelenség az olajtól (de a hátsósán nem tapasztalható) ? Vagy inkább betét miatt lehet?

 


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#134
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Centerlockot, simán levettem, kerék takarításakor, most hatcsavaros van, mocskos mögötte. Nekem amúgy az SLR kerékszetten annyira nem lógott, úgy kellett erővel lehúzni a bordákról.



#135
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A 6 csavar egyszerű, nem ez tongue.png. Amúgy elég erőltetett párhuzam a bringa féktárcsája és a forma-1 kerékcseréje.

Valljuk be, most van fent 4. éve a féktárcsám elöl, kb 30ezer km van benne. (jó, fele város) Még ha 20 csavar is lenne, 3-4 évente nem tök mindegy 3 perc v 15 perc a féktárcsa cseréje?


  • zeezoltano kedveli ezt
Marci

#136
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

ok azert hasznalnak ilyet, mert gyorsan lehet lecserelni.

Azért lehet gyorsan cserélni, mert egyszerű mint a faék! biggrin.png



#137
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

http://www.formula1-..._wheel_nut.html

 

Ha nekik megfelel ?             nem hiszem, hogy kotyogna

 

ok azert hasznalnak ilyet, mert gyorsan lehet lecserelni.



#138
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Mint ahogy, egy gyűrű, mind felett... Úgy egy anya, hat csavar felett! smile.png

http://www.formula1-..._wheel_nut.html

 

Ha nekik megfelel ?             nem hiszem, hogy kotyogna



#139
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Mint ahogy, egy gyűrű, mind felett... Úgy egy anya, hat csavar felett! smile.png

 

szvsz a jellegebol adodoan sem olyan stabil rogzites. en a hatcsavarossal vagyok.



#140
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sokkal stabilabban fogja a tárcsát a 6 csavar mint a CL.

Kérd meg a haverodat hogy üljön fel a bringádra és mozogjon előre-hátra behúzott féknél. Tedd a kezed a CL gyűrűhöz, érezhető egy kis kotyogás. Főleg a hátsónál lesz érezhető. Shimano XT agyon nagyon csinálta.

Nem a stabilitás volt a  kérdés.