Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#17921
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

noh de minek a fecskendõ uraim?Egy légetlanítéshez sztem nem kell. Legalább is nekemegy svájci ember (herr stika aki életében talán több tárcsaféket légtelenített mint az összes fórumozó együtt) tanait átadó ember nem használt és csodálatosan mûködik a rendszer. Noh de ebbe ne folyjunk bele, tudom "mindenki másképp csinálja":)

meséld el légyszives hogy a "nagyonprofi" svájci úriember hogyan csinálja akkor, és Te hogy csinálnád nélküle.
(alulról légtelenítés, mert aki dolgozik, annak nincs ideje fél óra alatt felülrõl becsorgatni az olajat, ahol még a hibaszázalék is magasabb mint alulról)


Aszp: rétegek közé nem megy be,valahol ki kéne jönnie akkor ha eltünik. egy csõ 9 körül van, a goodridge ~12 körül jön ki, érdemes az utóbbira benevezni.

#17922
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
most, hogy egymás után 2* lelégtelenítettem(vettem fecskendõt a légtelenítõhöz, amit egyébként ADTAK a fékhez ingyen mert akciós volt)
van egy teóriám:
Mivel a fékcsõ k. hosszú volt ezért nehézkesen sikerült felrakni, és ezek szerintz rosszul (egyébként az egyenes fékcsõkivezetés a legnagyobb hülyeség amit ember valaha kitalált, ha már egyszer ott a merõleges, mint az xt-n akkor miért használják a szarabbik rendszert???). A lényeg az, hogy a fékcsõ marhára megtört, és szerintem ahogy húzogatom a fékkart, az olaj a fékcsõ rétegei közé pumpálódik, és ezért egy-két húzogatás után már tövig lehet húzni a kart.
Szerintetek lehetséges az amit írtam, hogy a fékcsõ rétegei közé bemegy az olaj? Mert máshol tutira nem ereszt, és ott meg marhára meg van törve...
fékkábel mennyi lenne otthon?
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17923
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
noh de minek a fecskendõ uraim?Egy légetlanítéshez sztem nem kell. Legalább is nekemegy svájci ember (herr stika aki életében talán több tárcsaféket légtelenített mint az összes fórumozó együtt) tanait átadó ember nem használt és csodálatosan mûködik a rendszer. Noh de ebbe ne folyjunk bele, tudom "mindenki másképp csinálja":)

#17924
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az a "légtelenítõ" cucc az a gyári készlet része, ha van olyan L aki ezt megveszi pénzért, azt csak kiröhögni tudja a bolt:) biztos mert magyarul beszéltetek ott. csak úgy lehet elengedi, midnenbõl lehet rossz, sikerült egyet kifognotok, számtalan ember használja hatalmas megelégedettséggel, köztük én is mind a 4 ilyen fékemet, és a közeli baráti kör is az õ fejenkénti 4-et. mindegyik más évjárat, más szállítmány, más típus.
egy fecskendõ pedig 50 magyar királyi forint az elsõ patikában, a gumicsõ métere meg kisállatkereskedésben 30 ft/méter;)
okkal eresztette el valahol, szal hiába töltöd fel ujra, nem lesz jó.

és mivel nem írtad hogy hol eresztette el, így elég hiányos info;)

#17925
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
öcsém HFX 9ébõl, ami alig egy hónapos, elfolyt a fékolaj... de úgy magától
"szerencsére" van hozzá légtelenítõ kit, ami alapvetõen alkalmatlan a célra, de ha külön veszed akkor 25 euró...
ezek után a hayes el mehet a p..csába, mert a légtelenítõ készlete csak kamu. nem tudtak volna egy rohadt fecskendõt belerakni a filléres mûanyag flakon helyet??? szerintam csak azt akarják, hogy az ember ígyis-úgyis szervízbe vigye, de legalább kifizesse a légtelenítõ kitet...
a szememben hayes = 0
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17926
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Vettem egy használt 2005-ös Hayes hfx9-et, egy új 2005-ös 203mm-s hayes tárcsával használom(elsõ fék). Az normális, hogy egy kicsit darálós a fékérzés, amikor erõsebben húzom a kart(hátul is 2005-ös hfx9 van csak xt kistárcsával és itt egyáltalán nem jelentkezik)? Vagy lehet hogy elõl másfajta betét van?


A sebesség mindent megold.

 


#17927
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

nekem egyik végén fix, másik végén vágható van és egyenes-egyenes csatlakozású. és xt kar és xt tárcsa és mûködik ;)


Így van. Ugye a nyereg végérõl fix, míg a kar végénél metszhetõ a vezeték, majd mehet bele a kis réz csõ, roppantó aztán meghúzni és kész is.

#17928
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nekem egyik végén fix, másik végén vágható van és egyenes-egyenes csatlakozású. és xt kar és xt tárcsa és mûködik ;)

#17929
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

fékcsõvek oké, de melyik? :)
mer különbözõ csatlakozásúak.

aztán: fékkar az "bármi" shimano lehet ugye?
fékolaj komoly tétel?


Fékcsõ: sima shimanó ami a nyereghez oldalról csatlakozi k
kép: http://kep.tar.hu/je...6582/20561745#2

És igen bármelyik shimano fékkar jó hozzá, xt, lx, deore saint.
Én pl xt-t használok mert annó még nem volt saint.

olaj nem vészes szvsz.

Holla

#17930
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
fékolaj 1-2 ezer max. fékkar bármelyik, de ha már saint féket veszel végy hozzá saint kart.
xt tárcsa 6 csavaros, fékcsõ pedig egyenes csatlakozású, mind2felén kell roppantó, kis rézpöcök, meg a csavarok. van vágható, nem vágható, válassz amelyik kell.

#17931
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
fékcsõvek oké, de melyik? :)
mer különbözõ csatlakozásúak.

aztán: fékkar az "bármi" shimano lehet ugye?
fékolaj komoly tétel?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17932
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
6 csavaros saint tárcsa nincs, pláne nem 160-as. 6 csavaros xt tárcsa tökéletes hozzá. (meg az XT kar :D:D:D)
fékcsövek
tárcsák

#17933
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
kérdés: Sainthez milyen fékcsõ kell? ha jól láttam képeken, akkor szembe-oldal csatlakozású. (mit ~kóstál egy olyan?)
illetve hagyományos (6csavaros) saint tárcsát lehet találni kishazánkban 160as méretben emberi áron?
vagy netán használható Xt tárcsával?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17934
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Manual-tol? Nagyot csalodnek a Hayes-ben.
Ha koppan akkor velhetoen nem levegos. Az is lehet (ami sok hayesnek a problematikaja volt) hogy a nyomaspont allito csavar kitekeredett. Csavard be a fekkaron esetleg nagyon pici menetrogzitot tehetsz ra. De lehet keves benne az oil is.

#17935
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nézd meg, hogy a fékkarban minden a helyén van-e. lehet,hogy szétugrott a dugattyú.

#17936
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
2006-os fék. azt érzem hogy koppan a tárcsán. Az olaj meg nem mehetett ki, mert végignéztem mindenhol. az feltûnne

#17937
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Melyik Nine, a regi karos(par eves) vagy az uj?
Mert ha a regi akkor elkepzelheto hogy a tulfolyonal elszivargott az olaj.
Egyebkent nyomaspont valtozas terheles pontosabban a nagy ho hatasara, illetve utana a lehules miatt szokott elofordulni. Szerintem vagy 50 oldalon keresztul irtak itt mar rola.
Ha nem is fog visszajonni a nyomaspont akkor valszeg elveszett az olaj az eterben. Ha visszajon akkor meg lehet keves van benne es ugy van beallitva a kar.Szerintem ez lesz a te eseted. A manual miatt gondolok erre, mivel en is tapasztaltam nine-nal hogy a fekkar bizonyos allasszogenel megvaltozik a nyomaspont. (es etleg meg levegos is lehet, csak te nem hiszed bar azt talan erezni mennyire koppannak a betetek a tarcsan)

#17938
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Hali!

Ma manuál gyakorlás közbe egyik percõl a másikra elment a hátsó fékem. (hayes nine) Ha tövig húzom, akkor se fog semmit, csak egy lehelletnyit. Olaj folyásnakl nem láttam jelét, ilyen gyorsan meg csak nem tud föl levegõsödni. A pofák is a helyén vannak. mi lehet??

#17939
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Ja tenyleg LL, a Saint is nagyon jo valasztas ha az ar fontos, de emellet a fekero is szamit. Tenyleg, en probaltam (hayes tarcsaval volt) es nagyon szuper. (persze az nem szabalyozhato annyira. Talan csak az avidnak volt meg ilyen feke amin a modulaciot lehetett allitani a karon. Mindenesetre lehet hogy a Camino nem a legerosebb fek (mivel nem DH) de az biztos hogy az egyik legkonnyebb. Deha nem tudsz donteni , akkor erdemes egy ontesztet lefuttatnod pl:
- Mire akarod hasznalni (style)
- Elettartam (karbantarthatosag, idotallosag)
- Milyen szempontok fontosak (Fekero, suly, allithatosag, design ;) stb)
- Mennyibe kerul (one million dollar brake;) )
Es a vegen jon a nehez resz, a kompromisszum, hogy melyiket adod fel a masikert:) Az egyenlet eredmenyekent pedig megkapod hogy melyik feket kell megvenned. Tenyleg, kene csinalni egy ilyen webes kerekpar/kerekparalkatresz osszerako/vasarlot, mint a pc-khez van a gepboltban

#17940
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
fék: 20.792
tárcsa: Hayes V6 7.120

szóval ja.
csak még adapter. (meg piros kosár :-/)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda