Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18518 hozzászólás a témában

#1661
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

cseréld le, életveszélyes. pont akkor fognak az alulméretezett acélhuzalok kihajlani, amikor nagyon téped, mert kéne a fékhatás.
az ilyen tanácsokat osztogató ökrök minek léteznek...

Kihajlik ?? Alulméretezett ?? Mi van ???
Hahó ! Ébredj föl ! Valami rosszat álmodhattál ! Azt álmodtad, hogy elméleti fizikus vagy és egy kísérlet nem mûködik. DE mûködik !
Azt nem mondom, hogy te vagy a tanácsokat osztogató ökör de nem hiszem, hogy alá tudod támasztani épeszû érvekkel a tanácsodat de tapasztalattal biztosan nem.
3 éve járok így vele, 85-90 kg vagyok, SOHA SEMMI probléma nem volt még a bowdennel és NEM, NEM csak a Margit-szigeten szoktam kõrözni, már jártam hegyen is néhányszor. Szóval nyugi,marad így.
Marci

#1662
Segesdy

Segesdy

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Köszi! akkor az acélosat hanyagolom ;)
Mit javasolsz/tok? Elsõ fékhez kell csak. Megrendeltem már de még tudom módosítani a rendelésemet.

#1663
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Meglepõen sok "hasonló jótanácsokat" osztogató boltos/szervizes van.

#1664
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
cseréld le, életveszélyes. pont akkor fognak az alulméretezett acélhuzalok kihajlani, amikor nagyon téped, mert kéne a fékhatás.
az ilyen tanácsokat osztogató ökrök minek léteznek...

#1665
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Elsõ tárcsafékhez ez a bowden jó? FÉK

Nekem az elsõ tárcsafék váltó bowdenházzal van csinálva, mert az hosszanti irányban merevebb, mint a fékbowden. A boltos javasolta, nekem jól mûködik.
Marci

#1666
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A bovden jó, a villát nem ismerem, de szépen felmész a gyártó honlapjára és megnézed a mûszaki leírást ahol feketén fehéren le van írva mekkora tárcsát bír el a villád.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1667
Segesdy

Segesdy

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Elsõ tárcsafékhez ez a bowden jó? FÉK

#1668
Segesdy

Segesdy

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Launch RSX elsõ villaKÉP

#1669
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Inkább villa kérdés.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1670
Segesdy

Segesdy

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Helló! Avid BB5 tárcsafékem van 160-as tárcsával. elbír nagyobbat? 180-200 ?

#1671
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Nem akkora para a dolog: A régi fékkarokra az új "B" váltókarok felcsavarozhatók. Az új fékkarokra a régi váltókarok viszont nem.
Feltöltött kép
Az új váltókarokhoz elméletileg csomagolják a régi fékkarhoz való rögzítõ izéket.
Ez remélhetõleg hamarosan bizonyosságot is nyer, M596-os fékhez készülök '14-es SLX váltókarokat csavarozni. Csak a csomag érjen ide már...


Nos, tegnap megesett az aktus.
A felszerelés körülbelül egy percet vett igénybe.
Szerintem nagyon jól kitalált rendszer, és sokkal letisztultabb a kormány így.

Feltöltött kép

#1672
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Ennek a feltételezésnek lehet valami köze a valósághoz?


semmi, tekintve, hogy az a kis rugó csak azért van, hogy a fékbetétet a helyére szorítsa és az ne lötyögjön a féktestben. de a dugattyút nem nyomja vissza.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1673
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm a tippeket. Stp1 által linkelt 999 forintos satu volt az Obiban, széttekerni is alig bírtam úgy szorult és a pofák nem álltak benne párhuzamosan. Egy kis satuval nem járok rosszul ha jó áron megkapom. A szerszámokat egyébként is gyûtöm, ha nincs is idõm barkácsolni, de amikor kell nagyon jól jön. A csõfogó sem rossz, majd meglátom.

Külföldi fórumokon írják, hogy jobb borotvapengével elvágni a fékcsövet, mint fogóval (van bowdenház vágóm is). Errõl mit gondoltok?



ZLD/KK FMHZAS TAPTAVG KS, 18MM - Photoline Raktrruhz - webruhz, webshop

#1674
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Köszönöm a tippeket. Stp1 által linkelt 999 forintos satu volt az Obiban, széttekerni is alig bírtam úgy szorult és a pofák nem álltak benne párhuzamosan. Egy kis satuval nem járok rosszul ha jó áron megkapom. A szerszámokat egyébként is gyûtöm, ha nincs is idõm barkácsolni, de amikor kell nagyon jól jön. A csõfogó sem rossz, majd meglátom.

Külföldi fórumokon írják, hogy jobb borotvapengével elvágni a fékcsövet, mint fogóval (van bowdenház vágóm is). Errõl mit gondoltok?

#1675
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Akkor én ku..va ügyes vagyok :)


Az nem vitás ! :)

Viszont, ha kipróbálod tapasztalni fogod mennyivel egyszerûbb, én is fogóval csináltam eddig.

#1676
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Viszont ha használod a két sárga bizbaszt, egy picike mûszerész satuval a kezedben, akkor sokkal egyszerûbb bekocogtatni mint fogóval megfogva, tapasztalat!


Akkor én ku..va ügyes vagyok :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1677
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Rendes fogóm sincs. Otthon van satum, itt alig van valamim.. Mentem egy kört a szokásos nagyáruházakban, nem volt ideális árú vagy minõségû. Holnap nézek szerszámboltban. Kösz a tippeket.


Egy ilyen is tökéletes: 250mm önzáró kombinált anya- és csöfogó Z-TOOLS (040401-0046)

#1678
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rendes fogóm sincs. Otthon van satum, itt alig van valamim.. Mentem egy kört a szokásos nagyáruházakban, nem volt ideális árú vagy minõségû. Holnap nézek szerszámboltban. Kösz a tippeket.


Ilyennel csináltam eddig mindig, jól használható, nem kellett a rendes satu soha. Ráadásul ez akár 1500 Ft-ért is kapható.
Feltöltött kép

A két téglatest mûanyagot, közte a kábelvéget jól össze lehet szorítani ezzel, gumikalapáccsal pár ütés és már bent is van a féktüske.

#1679
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
vannak helyzetek, amikor megéri egy jó minõségû célszerszám, de pl. a satukérdést tekintve én tök jól elvagyok itt a negyedik emeleten egy ilyen ezer forintos szutyokkal:

http://szerszamgyar....mg/N2/19216.jpg

#1680
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Rendes fogóm sincs. Otthon van satum, itt alig van valamim.. Mentem egy kört a szokásos nagyáruházakban, nem volt ideális árú vagy minõségû. Holnap nézek szerszámboltban. Kösz a tippeket.


Nem kell hozza satu, mi az ajtot csuktuk ra a sarga cuccra. Megkersz valakit, hogy fogja az ajtot, te meg beutod a csoveget.