Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#781
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Tárcsafék irányából QR Thru Axle témában van kérdésem. Már három éve agyalok CX bringában. Most kezdik behozni az átütős tengelyeket. Érdemes megvárni, hogy mi lesz a szabvány és nem most vásárolni vagy jó lehet egy gyorszáras megoldás is? Mennyire tart stabilan egy gyorszár fékezéskor? Elmozdulhat? Ilyenekre gondolok.

 

tizenéve létezik tárcsafék mtb-re, az elmúlt pár évet leszámítva a legtöbbeknél gyorszárral van/volt rögzítve a kerék a tárcsafékes bringában. cx-en miért ne működne? persze, az átütőtengely jobb, de cx bringán nem ez lesz a szűk keresztmetszet.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#782
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Tárcsafék irányából QR Thru Axle témában van kérdésem. Már három éve agyalok CX bringában. Most kezdik behozni az átütős tengelyeket. Érdemes megvárni, hogy mi lesz a szabvány és nem most vásárolni vagy jó lehet egy gyorszáras megoldás is? Mennyire tart stabilan egy gyorszár fékezéskor? Elmozdulhat? Ilyenekre gondolok.



#783
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Ne politizáljunk légyszíves!  :D

 

 

Amúgy nekem is ez jutott eszembe  ;)


  • zeezoltano kedveli ezt

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#784
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Cserélj kormányt.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#785
ironstef

ironstef

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

25.4-es kormányhoz keresek fékkarokat. A fékkarok többsége 22.2-es bilincsméretű, én viszont közel szeretném feltenni a stucnihoz, ahol már vastagabb a kormány. Mitévő legyek, tudtok segíteni, a neten nem nagyon találok ilyen fékkarokat?

 

Köszi!



#786
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Valóban, a huzalszikra is tökéletes választás lehetne, ha nem lennének anyaggal határolt szegmensek, de amúgy nem kell aggódni a hő miatt sem, hiszen vagy víz vagy olaj vagy egyéb emulziós folyadék hűtés alapból adott.

 

amúgy huzalszikrát inkább nagyobb keresztmetszetű munkadarabnál alkalmaznak ahol számít még a precizitás de a lézer/víz penetritása már korlátozott.

 

Amúgy meg gaboca1 már belinkelte a tutit úgyhogy kár ezen görcsölni  :D


A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#787
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Huzalszikrán vágatnám ki. A szélességét köszörüléssel munkálnám készre.

 

Nem vagyok nagy ismerője, de azzal a külső felület oké, és a belső területek. ha jól tudom a huzalosnak valahol el kell indulni, mivel gyakorlatilag végtelenítve van, és nem tud úgy mint a lézer, vagy víz csak úgy a közepén egy likat vágni.

De a huzalnál a egyik gondom a bevitt hő vágás közben ami szerkezetileg változtatja az anyagot, és általában nem a előnyére...

Ahogy kolléga is írta a stancolás meg végkép felejtős, max sok ezer db-nál, alig kerülne pénzbe a szerszám :-)

A vízet látom még mindig előnyösnek, mivel nincs hő bevitel és akkor egyben meg lehet csinálni. A probléma, hogy a víz vágásnál a felület minimálisan kúpos lesz, itt teljesen mindegy, a 6db, rögzítő csavar se tizedes pontosan van gondolom betűrve.

 

De ha meg csinálod, minden képen kérek tájékoztatást :-)



#788
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Huzalszikrán vágatnám ki. A szélességét köszörüléssel munkálnám készre.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#789
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

És mivel vágnád ki? Csak kíváncsiságból kérdezem. Én első körben lézerre tippelnék esetleg vízsugár, de stancolásra semmiképp.

https://www.youtube....h?v=RQIJSsbvolc



#790
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Olyan helyen dolgozom ahol a kivágást is megoldanám. 

És mivel vágnád ki? Csak kíváncsiságból kérdezem. Én első körben lézerre tippelnék esetleg vízsugár, de stancolásra semmiképp.


A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#791
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

na igen Icetec-nél már préselt, vagy valahogy össze gyógyítót anyagok vannak.

A sós tengeri levező a rozsdamentesen is elkezdi a kristályközi korróziót

 

OFF: Saválló anyag megy az uszodák, fürdök területére is és a klór, meg a csoda takarító anyagok azt is elkezdik zabálni...

A alap kísérlet sem teljesen megbízható, hogy a rozsdamentest nem fogja a mágnes, mert van olyan ötvözet amit fog, de kiindulásnak műhelyben is így megy ha talált anyag van :-)

 

Pity_

Azt javasolnám, hogy még kísérletezni sem érdemes, mert pont olyan alkatrész ez, ami ha tönkre megy menet közben akkor cumi van, és lehet is kicsi.



#792
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Shimano Icetec-ben van alu is. Görögben láttam (az élén) rozsdásodó féktárcsát, gondolom a sós tengeri levegő miatt, szóval nem feltétlen (csak) rozsdamentes acélból vannak.



#793
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Én meg tudnám tervezni (rajzolni) a tárcsát. Olyan helyen dolgozom ahol a kivágást is megoldanám. Anyagok is vannak bőven. Szerintem inkább a rozsdamentes anyag lehet. Kutattam sokat gyártok honlapján, de az anyagukra nem találtam utalást. :-(

Azért köszi a segítséget.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#794
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Sziasztok !

 

Tudja valaki, hogy pontosan milyen anyagból vannak a féktárcsák ? Annyit tudok, hogy rozsdamentes acélból.

Maradjunk ennyiben szerintem, amit írtál :-)

http://www.perkor.hu...ismerete-1.html

http://www.dldh.hu/w...i_katalogus.pdf

kis olvasni való a témáról.

Szakmailag azt mondanám annyit talán szűkíthetünk, hogy hőálló alcsoport, de az se biztos.

Ha te akarsz csinálni, boltban raktáron a 1.4301 és 1.4404/1.4571 van leginkább.

De hát még jön a kérdés a rozsdamentes vagy saválló...

Szóval csak a gyártója tudja szerintem.

Ha egyszerű mezei lemez lenne akkor elég egy CAD progi, 1:1 .dxf/.dwg és bármelyik cég kivágja, csak hát jön itt meg a másik na de mivel? Lézer, víz??? Na de elég enyi mert ezt is lehet még tovább vesézni ;-)



#795
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok !

 

Tudja valaki, hogy pontosan milyen anyagból vannak a féktárcsák ? Annyit tudok, hogy rozsdamentes acélból.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#796
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Féktárcsa egyengetést, féktárcsa egyengetővel. icetoolz-fektarcsa-centirozo.jpgBike%20Hand%20f%C3%A9kt%C3%A1rcsa%20egye

Ha nem vagy szerszámbuzi akkor gyakorlatilag bármilyen fogó, de éppen egy imbuszkulcs vagy csavarhúzó is megteszi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#797
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás

Sziasztok,

 

BB7-es tárcsafékem van 185/160mm-es CleanSweep2 tárcsákkal. 

 

Az 185-ösbe újabban egy enyhe 8-as került bele ami bár elenyésző, de engem mégis zavar, mert az addig hangtalan gurulásba most enyhe súrlódás került a tárcsa ütése miatt.

 

Milyen módszer ajánlotok a kiegyengetésére? 


A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#798
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

na, akkor zárjuk rövidre. :) Mindenki ezt használja, mivel más nem létezik hozzá, ugyanis ez nem lánc :)

 

http://ebike.hu/term...svanyi-fekolaj/

 

Egyébként nem kizárt, hogy elmegy Magurával is :)

nem akarom a boltot rontani , :) de ugyanott szerintem van kimérve is, úgy listaáron 730 ft/ dl , és gyanítom abból -20%. én élő embert még nem láttam aki nem a lédig kiszerelést vette, hanem ezt az 50 ml-est. (azért holnap kiváncsiságból megnézem mennyi megy belőle éves szinten).

 

 

egyébként minden további nélkül működik magurával, -állítólag az jobb is- én spec pont semmi különbséget nem éreztem.


Bikertigger módosította - 2015. július 29. - 23:30

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#799
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Csak technikailag érdekelt a mennyiség. H&S-ről úgyis rendelek most gumit, beteszek 1 literrel a kosárba.

Köszi a segítséget!


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#800
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Ja, olcsóbban szerettem volna megoldani. :) De elfogadom az érveket és veszek Shimano-t.

50ml kell egy rendszerbe ugye?

Valószínűleg, de árulják kimérve is jóval olcsóbban :) pillanat... Ja, igen, Ardó Tomi :respect:

Na, akkor most ezt is megoldottuk neked :)

 

http://bikepro.hu/ki...fekfolyadek_323