Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#801
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

na, akkor zárjuk rövidre. :) Mindenki ezt használja, mivel más nem létezik hozzá, ugyanis ez nem lánc :)

 

http://ebike.hu/term...svanyi-fekolaj/

 

Egyébként nem kizárt, hogy elmegy Magurával is :)

Ezt használom kb 5 éve shimanoba http://www.ktm-parts...uct/50302036200   De csak azért mert sok van belőle :D



#802
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Ja, olcsóbban szerettem volna megoldani. :) De elfogadom az érveket és veszek Shimano-t.

50ml kell egy rendszerbe ugye?


DannyL81 módosította - 2015. július 29. - 23:16

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#803
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Van egy sejtésem, és az olajat gondolja hibásnak.

Nyilván úgy gondolkodik, mint az Avid, csak nem gyártóként, hanem vevőként. :) Olcsóbban szeretné megúszni.



#804
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Mit ajánlanátok bele? Vagy mit használtok ti?

na, akkor zárjuk rövidre. :) Mindenki ezt használja, mivel más nem létezik hozzá, ugyanis ez nem lánc :)

 

http://ebike.hu/term...svanyi-fekolaj/

 

Egyébként nem kizárt, hogy elmegy Magurával is :)


Martin2004 módosította - 2015. július 29. - 22:51


#805
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Van egy sejtésem, és az olajat gondolja hibásnak.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#806
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Mit ajánlanátok bele? Vagy mit használtok ti?

mondjuk shimanoval mi a baj ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#807
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Akkor konkrétan fogalmazok ha dot 4-et öntesz bele akkor kidobhatod avagy olyan drága lesz a javítás hogy  számla fog kinyírni. Ásványi olaj kell bele és nem más shimano vagy magura gyakorlatilag csak a színük más.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#808
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Mit ajánlanátok bele? Vagy mit használtok ti?


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#809
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Sziasztok!

 

- Shimano XT BR-M775 fékbe nagy szentségtörés sima DOT4-est tenni a gyári Shimano fékolaj helyett?

igen! De miért is tennél ilyet?

Ui. Ahogy elnézem, egyszerre válaszoltunk. :) szóval eszedbe ne jusson!


Martin2004 módosította - 2015. július 29. - 21:59


#810
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Sziasztok!

 

- Shimano XT BR-M775 fékbe nagy szentségtörés sima DOT4-est tenni a gyári Shimano fékolaj helyett?

Ne tegyél bele ásványi olajon kívül mást, mert utána dobhatod ki az egész féket. A dot szétmar benne mindent.



#811
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Nagyjából igen, fellazítás után pörgesd meg a kereket és úgy húzd be a féket, csavar meghúzásáig maradjon behúzva.

 

https://www.bike-com...-180-mm-p44800/

 

Holnap megnézem, lehet van egy ilyenem.

Ok, köszi. Elvileg apróban találtam egy 185öst és bükkön átveszem, ha nem akkor tovább keresgélek. 


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#812
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Sziasztok!

 

- Shimano XT BR-M775 fékbe nagy szentségtörés sima DOT4-est tenni a gyári Shimano fékolaj helyett?


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#813
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

De nem ideiglenes megoldás kellene, hanem jó megoldás, ideiglenesre nem dobok ki semennyi pénzt sem. Most IS/PM adapterem van a Revalationön, de a Reba PM-es lesz. Tényleg nem kapni ilyen vackot? :(

 

mgy:Átlag pm adapterek átmenősek, azaz csak a villában fognak sztem...

 

Egyébként jól értem, a Tri-Align™ Caliper Positioning System™ annyit tesz hogy fellazítom a csavart, behúzom a féket és ezzel durván jó helyre kerül a féktest? Gyakorlatban ez közelítésre elég.

Nagyjából igen, fellazítás után pörgesd meg a kereket és úgy húzd be a féket, csavar meghúzásáig maradjon behúzva.

 

https://www.bike-com...-180-mm-p44800/

 

Holnap megnézem, lehet van egy ilyenem.



#814
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

De nem ideiglenes megoldás kellene, hanem jó megoldás, ideiglenesre nem dobok ki semennyi pénzt sem. Most IS/PM adapterem van a Revalationön, de a Reba PM-es lesz. Tényleg nem kapni ilyen vackot? :(

 

 

Nem nagyon, mindenhol azt írják, hogy discontiued :(



#815
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

a PM-PM gyakran csak alátétet jelent,nem? úgyértem nekem volt pl. gyári 10mm körüli távtartó, kis csövecskéből 2db. és slussz. nem azt mondom, hogy barkácsolj, de pl. 180ról 185re ideiglenesen azért elvan a rendszer egy pár közönséges 6os alátéttel.

De nem ideiglenes megoldás kellene, hanem jó megoldás, ideiglenesre nem dobok ki semennyi pénzt sem. Most IS/PM adapterem van a Revalationön, de a Reba PM-es lesz. Tényleg nem kapni ilyen vackot? :(

 

mgy:Átlag pm adapterek átmenősek, azaz csak a villában fognak sztem...

 

Egyébként jól értem, a Tri-Align™ Caliper Positioning System™ annyit tesz hogy fellazítom a csavart, behúzom a féket és ezzel durván jó helyre kerül a féktest? Gyakorlatban ez közelítésre elég.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#816
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Igen, de.

Az ilyenkor a para, hogy minden egyes alkalommal, amikor a féket állítod, a vázban (villában) lévő menetet izgatod. Pedig egyszerűbb gond esetén egy 1500 forintos adaptert cserélni...

a PM-PM gyakran csak alátétet jelent,nem? úgyértem nekem volt pl. gyári 10mm körüli távtartó, kis csövecskéből 2db. és slussz. nem azt mondom, hogy barkácsolj, de pl. 180ról 185re ideiglenesen azért elvan a rendszer egy pár közönséges 6os alátéttel.



#817
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
a PM-PM gyakran csak alátétet jelent,nem? úgyértem nekem volt pl. gyári 10mm körüli távtartó, kis csövecskéből 2db. és slussz. nem azt mondom, hogy barkácsolj, de pl. 180ról 185re ideiglenesen azért elvan a rendszer egy pár közönséges 6os alátéttel.

#818
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Egyelőre úgy néz ki haver mégsem viszi a meglévő Juicy3ast (185/160), illetve mindkét kinézett fék hátsó vezetékei rövidek, bringaboltban még egy ötöst rá kéne dobni a megfelelő hosszúságúra átszerelésért. :(

75kg körül vagyok, lefelé nem szeretek sokat fékezni, azért van a lejtő hogy haladjunk- ha csak nincs folyós sár köves terepen, nem b*sztatom én sokat a féket (és olyankor meg főleg a hátsót).

Kb egy széria a két fék, erőben szerintem a 3/9 hasonló (a 9 Trail ami 4 dugattyús), elvileg a mostaninál picit erősebbek.

 

Most viszont a villacsere miatt ha marad a mostani fékem, adaptert akkor is kéne szereznem, és úgy látom a fehér holló egy elég sűrűn előforduló állat a PM/PM 185ös adapterhez képest  :huh: . Ehhez jól tippelem hogy hosszabb csavar is kellene? 180as adapter plusz a kúpos alátét gondolom még véletlenül sem jó a 185 tárcsához? Igen, vidéki vagyok, akinek 1-2 hetet kell arra várnia ami nincs készleten valami (ilyen adapter nincs, és egyelőre azt se látják honnan lenne) vagy webshopon rendelni ha 2-4 napon belül szeretné. Bár megyek bükkre hétvégén, vasárnap a maraton ellenére sem hiszem hogy nyitva lenne ott valamilyen bringabolt. Ebay de-n is titánból, meg 15 eurós szállítási díjjal találtam csak. Tippetek hogy hol lehetne beszerezni/megoldani?


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#819
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Gondolkodok, hogy elég-e a 160as tárcsa (CS G3) előre, 120/120mm-es 26"-os kerekű maraton gépre. Most 180as van elöl, de sosem volt kevés, (Salz 54/60/72 távot beleértve) bár korábban a mereven a 160-as BB7 sem. Gondolom a 160as a 180ashoz képest kevésbé hajlamos hullámosodni - remélem eleve a G3 több pálcája is segít ebben a G2-höz képest. Plusz nem kell adapter.

Elixir 3 vagy 9 lassítaná, tárcsa még egyikhez sincs.

 

Jól gondolom, hogyha nem fékezek állandóan akkor bőven jó a 160as is?

 

Ha állandóan fékezel, könnyebben megállsz, mintha csak néha, ergo nem elég :) Nem ismerem az Avidot, de gondolom a 3-as és 9-es között azért lehet különbség fékerőben is. Egyébként nincs olyan eget verő különbség közöttük, viszont lehet, hogy egy kicsit óvatosabb stratégiát igények a 160-as (korábban érdemes elkezdeni fékezni) Az agyadnak kell átállnia, és akkor nem lesz probléma. 



#820
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ahogy Dante mondaná nem :) . A súlyodtól, a lejtő hosszától és attól hogy tudsz fékezni.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!