Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#741
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Az is kérdés amúgy, hogy milyen hatsó váltón van a bringán, mert a Dual control csak Low normal (fordított) rugóirányú váltóval az igazi. Ha hagyományos váltó van hátul, akkor nem is érdemes próbálkozni, mert rossz lesz.


Szerencsere a forditott huzasiranyu hatso valtokat is elfelejtette a shimano.

#742
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

hagyományos fékkarral és váltókarral is lehet egyidejűleg fékezni és váltani. :)

 

annyi hátulütője azért mindenképpen van a dolognak, hogy a dualcontrol 9-es rendszerhez van. tehát nincs kuplungos váltó... már persze, ha ez fontos. én is tennék egy pluszpontot az slx mellé.

Igen lehet, de nekem sokkal sokkal kényelmetlenebb ezen, pedig a másik bringá, amit használok Sram X1 váltás és XT fékek vannak. Ezért is mondtam, hogy izlés kérdése.

 

Az is kérdés amúgy, hogy milyen hatsó váltón van a bringán, mert a Dual control csak Low normal (fordított) rugóirányú váltóval az igazi. Ha hagyományos váltó van hátul, akkor nem is érdemes próbálkozni, mert rossz lesz. 



#743
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

Legyen egy ellenvélemény is. :) Én imádom a dual control-t. Csak LX szintü, de hidraulikus. Esésnél sem törik le a fékkar, fékezés közben már lehet vele könnyen váltani. Alig foglal helyet a kormányon. Vettem is tartaléknak egyet a régi bringámra.

 

Amúgy egyértelmüen izlés dolga, lehet nagyon szeretni és nagyon utálni. Köztes nincs. Próba nem ártana vásárlás elött.

 

hagyományos fékkarral és váltókarral is lehet egyidejűleg fékezni és váltani. :)

 

annyi hátulütője azért mindenképpen van a dolognak, hogy a dualcontrol 9-es rendszerhez van. tehát nincs kuplungos váltó... már persze, ha ez fontos. én is tennék egy pluszpontot az slx mellé.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#744
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Legyen egy ellenvélemény is. :) Én imádom a dual control-t. Csak LX szintü, de hidraulikus. Esésnél sem törik le a fékkar, fékezés közben már lehet vele könnyen váltani. Alig foglal helyet a kormányon. Vettem is tartaléknak egyet a régi bringámra.

 

Amúgy egyértelmüen izlés dolga, lehet nagyon szeretni és nagyon utálni. Köztes nincs. Próba nem ártana vásárlás elött.



#745
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Ok, köszi mindenkinek. Láttam máshol is 16 ezerre leakciózva, és mégis csak xtr... de hagyom magam lebeszélni. :D

(Közben megtaláltam a régi profilom is.)

 

Én nem akarlak lebeszélni :-).

Ki kellene próbálnod valahol, mert neked lehet tetszene.

 

Nekem valahogy nem állt kézre ez a pöckölgetős váltás.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#746
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás

Ok, köszi mindenkinek. Láttam máshol is 16 ezerre leakciózva, és mégis csak xtr... de hagyom magam lebeszélni. :D

(Közben megtaláltam a régi profilom is.)



#747
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

ez talán mindenidők mtb cuccai közül ,az egyik legnagyobb zsákutca :) még egy városi vagy egy treking bringára el tudom képzelni, de terepre..

 

Egyetértek.

Használtam a dual controlt egy ideig, igaz mechanikus tárcsafékkel, de nekem nem jött be. Már a dual control. Eladtam.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#748
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Sziasztok!

Baromi régen fórumoztam, és a tekerésen kívül nem nagyon foglalkoztam a technikai újdonságokkal az utóbbi években, szóval kicsit lemaradtam.

Féket vennék egy Hayes nine után, és láttam, hogy egy régebbi dual control xtr nagyon le van árazva pár helyen. Ez:

 

http://ridebike.hu/t...ikus-tarcsafek/

 

Nem akartam dual controlozni, de ennyiért erősen elgondolkoztam, hogy kipróbálom. A kérdésem az lenne, hogy milyen hátulütőkkel kell számolnom?

(Azt tudom, hogy egy PM adaptert majd szereznem kell.) 80 kg alá, kb all mountain felhasználás a cél. Mit gondoltok?

 

húsevőtelefonfülke

ez talán mindenidők mtb cuccai közül ,az egyik legnagyobb zsákutca :) még egy városi vagy egy treking bringára el tudom képzelni, de terepre..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#749
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

Baromi régen fórumoztam, és a tekerésen kívül nem nagyon foglalkoztam a technikai újdonságokkal az utóbbi években, szóval kicsit lemaradtam.

Féket vennék egy Hayes nine után, és láttam, hogy egy régebbi dual control xtr nagyon le van árazva pár helyen. Ez:

 

http://ridebike.hu/t...ikus-tarcsafek/

 

Nem akartam dual controlozni, de ennyiért erősen elgondolkoztam, hogy kipróbálom. A kérdésem az lenne, hogy milyen hátulütőkkel kell számolnom?

(Azt tudom, hogy egy PM adaptert majd szereznem kell.) 80 kg alá, kb all mountain felhasználás a cél. Mit gondoltok?

 

húsevőtelefonfülke

kicsi pénz hozzá és végy egy slx....mindenkinek jobb lesz hidd el.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#750
husevo

husevo

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

Baromi régen fórumoztam, és a tekerésen kívül nem nagyon foglalkoztam a technikai újdonságokkal az utóbbi években, szóval kicsit lemaradtam.

Féket vennék egy Hayes nine után, és láttam, hogy egy régebbi dual control xtr nagyon le van árazva pár helyen. Ez:

 

http://ridebike.hu/t...ikus-tarcsafek/

 

Nem akartam dual controlozni, de ennyiért erősen elgondolkoztam, hogy kipróbálom. A kérdésem az lenne, hogy milyen hátulütőkkel kell számolnom?

(Azt tudom, hogy egy PM adaptert majd szereznem kell.) 80 kg alá, kb all mountain felhasználás a cél. Mit gondoltok?

 

húsevőtelefonfülke


husevo módosította - 2016. április 11. - 22:26


#751
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Zee jo arban van...

#752
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Haló!

 

Adott egy M970es xtr tárcsafék, 203/180 ice tech tácsával. Kissé keveslem a fékerőt, aztán ha már a shimano legózható arra gondoltam, hogy első körben csak féknyerget cserélek. Érdemes/lehetséges négy dugós saintet venni, vagy inkább nézzek rá a hűtőbordás slx/xt-re? 

Enduró felhasználás több lefelével 90kiló+bringa a 12. 

Új betét stb minden megvolt, akkor sem érzem hogy jobban fogna mint a kis briga '12es deore féke.

xtr nrm próbáltam  , de még (nem icetekkes tárcsás) slx és az említett deore fékereje közt is szignifikáns különbség van.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#753
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

XTR-nek van All mountain-Trail-Enduro változata is, és az hűtőbordás a féktesten is.

 

https://www.bike-com...llbelag-p44350/

igen erről beszélek.

 

marton kösz hogy tul.képp ledagattoztál, az slx féknyereg pl ebike-on 10e ft körül, míg kompletten 30 körül szokott lenni. és épp leszarom hogy xtr vagy acera van a fékkaromra írva amennyiben működik. 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#754
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Haló!

 

Adott egy M970es xtr tárcsafék, 203/180 ice tech tácsával. Kissé keveslem a fékerőt, aztán ha már a shimano legózható arra gondoltam, hogy első körben csak féknyerget cserélek. Érdemes/lehetséges négy dugós saintet venni, vagy inkább nézzek rá a hűtőbordás slx/xt-re? 

Enduró felhasználás több lefelével 90kiló+bringa a 12. 

Új betét stb minden megvolt, akkor sem érzem hogy jobban fogna mint a kis briga '12es deore féke.

XTR-nek van All mountain-Trail-Enduro változata is, és az hűtőbordás a féktesten is.

 

https://www.bike-com...llbelag-p44350/


gaboca1 módosította - 2016. április 09. - 13:30

  • albertfish kedveli ezt

#755
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Haló!

 

Adott egy M970es xtr tárcsafék, 203/180 ice tech tácsával. Kissé keveslem a fékerőt, aztán ha már a shimano legózható arra gondoltam, hogy első körben csak féknyerget cserélek. Érdemes/lehetséges négy dugós saintet venni, vagy inkább nézzek rá a hűtőbordás slx/xt-re? 

Enduró felhasználás több lefelével 90kiló+bringa a 12. 

Új betét stb minden megvolt, akkor sem érzem hogy jobban fogna mint a kis briga '12es deore féke.

Az mi, hogy hűtőbordás SLX/XT ??? Ilyen nincs.

Max hűtőbordás fékpofa van, a féktest az tök normál, kb pont olyan mint az xtr-ed.

Amúgy egy féknyereg majdnem annyiba kerül, mintha vennél egy komplett féket. Megéri tényleg a féknyereg, csak azért hogy xtr fölirat legyen a fékkarodon és könnyebb legyen 17 grammal ? Főleg a te súlyodnál.


Marci

#756
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Haló!

 

Adott egy M970es xtr tárcsafék, 203/180 ice tech tácsával. Kissé keveslem a fékerőt, aztán ha már a shimano legózható arra gondoltam, hogy első körben csak féknyerget cserélek. Érdemes/lehetséges négy dugós saintet venni, vagy inkább nézzek rá a hűtőbordás slx/xt-re? 

Enduró felhasználás több lefelével 90kiló+bringa a 12. 

Új betét stb minden megvolt, akkor sem érzem hogy jobban fogna mint a kis briga '12es deore féke.


albertfish módosította - 2016. április 09. - 11:37

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#757
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

előző fékeddel nem csinálta? eléggé "küllő-hangja" van, mint mikor egy frissen centrírozott kerék beáll. én azt nézném (nézetném) át, hogy a kerék rendben van-e, a küllők nem lazák-e, mindegyik egyenletesen van-e feszítve?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#758
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Szerintem is az van, amit a kollega ir. Elcsuszik a keramiadugattyun a fekbetet.

#759
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Fékbetét tud mozdulni kicsit a féktestben, a küllőkre átvezetődik és azok adják a hangot, szerintem, esetleg fémes betét előre, a műgyantás tud ilyen tapadós hangot produkálni.

Hátul ugyan ez van 160mm-es tárcsával, az nem ad ilyen hangot...



#760
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!
Ez a problémám:

https://drive.google...TJhdk04NzQ/view

Várom a tipeket, hogy mi lehet ez a hang és hogy tudom megszüntetni.
Zsír új fékszett, minden csavar meghúzva. Olyan, mintha a tárcsát megfogná a fék, de a kerék tovább fordulna.

Fékbetét tud mozdulni kicsit a féktestben, a küllőkre átvezetődik és azok adják a hangot, szerintem, esetleg fémes betét előre, a műgyantás tud ilyen tapadós hangot produkálni.