Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#581
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Szerintem nem mozoghat! 40 Nm-el kell meghúzni a rögzítőtárcsát, nem lehet, hogy nincs rendesen meghúzva?


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#582
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Az ismert jelenség, hogy a CenterLock tárcsa "lötyög" az agyon ?

Tehát mikor felrakod, nem passzentos, hanem kicsit lehet rajta mozgatni előre-hátra. Ezen nem segít, hogy oldalról rászorítja a rögzítő gyűrű. És fékezéskor ad egy kis pattogó hangot.

Nekem DT agyon van Shimano tárcsa de haver Fulcrum kerekén is ugyan ez a helyzet. A régi kerekemen XT agy volt, azon nem nagyon volt ez érezhető.

Lehet ez ellen valamit tenni ? Vagy sz@rjam le, ez ilyen és kész ?

 


Marci

#583
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Mint kiderült volt is ilyen adapterem amit linkeltel, csak az avidhoz, ami kupos csészés történet, és a shimano meg valahogy más! A nagykereskedő aztmondta hatsóba ilyen a shimanohoz nincs és ezt több helyről is mondták, ráadásnak a váz lévén specialized és ők úgy gondolkodtak alapon sram\avid kompatibilis, igy amikor felraktak rá a shimano első 180-203 as adapteret, kb 2 mm el feljebb ment a fék mint a tárcsa! Jelenleg ott állunk, hogy a szerviz lecsiszoltatja az adaptert hogy jo legyen! Hangsúlyozom én ehhez rohadtul nem értek csak szopo amikor egy 3000 ft os alkatrész miatt nem tudom használni a gépet!

hát most vagy nem tudom vizuálni a készüléket vagy nem tudom. de elvileg abban a cuccban 76 féle alátét van amivel ki kéne adnia az ívet....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#584
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...szopo amikor egy 3000 ft os alkatrész miatt nem tudom használni a gépet!

Tedd vissza addig a 160-ast... korábban írtad, hogy a 26-oson 4-5x ilyen jól fog... ott más gond is lesz, ekkora különbség nem lehet.

 

Hátra 160-as nem tudom hol nem elég itthon, hacsak nem vagy mázsa felett...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#585
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Mint kiderült volt is ilyen adapterem amit linkeltel, csak az avidhoz, ami kupos csészés történet, és a shimano meg valahogy más! A nagykereskedő aztmondta hatsóba ilyen a shimanohoz nincs és ezt több helyről is mondták, ráadásnak a váz lévén specialized és ők úgy gondolkodtak alapon sram\avid kompatibilis, igy amikor felraktak rá a shimano első 180-203 as adapteret, kb 2 mm el feljebb ment a fék mint a tárcsa! Jelenleg ott állunk, hogy a szerviz lecsiszoltatja az adaptert hogy jo legyen! Hangsúlyozom én ehhez rohadtul nem értek csak szopo amikor egy 3000 ft os alkatrész miatt nem tudom használni a gépet!

#586
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

cx bringara ugyanolyan adaptert vettem elore-hatra. alapbol 140es tarcsakat fogad, kapott ket elsore valo 180 pmpm adaptert.



#587
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

 

Lehet hülye a kérdés, de azért felteszem!

Adott egy slx szett fékem! Eddig 180/160-al használtam, de most a szervizem hatására váltok, és hátulra is 180-as tárcsát vettem! Ugye nyilván kéne adapter hozzá! Amit szintén vettem csak nem figyeltem, és amikor a srácok felakarták tenni, akkor egyből kiszurták hogy nem lesz jó! Ez egy 29-es spec epic és bizony ehhez post-post os hátsó átalakító kell a 180-as tárcsához! Azt ígérték nekem hogy rendelnek hozzá, ami rendeben is van de azrt én elkezdtem keresgélni az általam ismert oldalakon, és nem nagyon találok ilyen adaptert!

nyílván suffni tunningot nem akarok, akkor inkábbb beszerzek egy 160.as tárcsát mert a régiek elkoptak, csak tudni szeretném hogy egyáltalán létezik e!

 

A váltásra azért is volt szükség, mert nem voltam elégedett a fékerővel, mivel a 26-on ugyanilyen szett 4-5 ször ilyen jól fog!

kb ennyi a 180-as pm-pm adapter

 

https://bikelogistic...csafek-adapter/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#588
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Sziasztok!

 

Lehet hülye a kérdés, de azért felteszem!

Adott egy slx szett fékem! Eddig 180/160-al használtam, de most a szervizem hatására váltok, és hátulra is 180-as tárcsát vettem! Ugye nyilván kéne adapter hozzá! Amit szintén vettem csak nem figyeltem, és amikor a srácok felakarták tenni, akkor egyből kiszurták hogy nem lesz jó! Ez egy 29-es spec epic és bizony ehhez post-post os hátsó átalakító kell a 180-as tárcsához! Azt ígérték nekem hogy rendelnek hozzá, ami rendeben is van de azrt én elkezdtem keresgélni az általam ismert oldalakon, és nem nagyon találok ilyen adaptert!

nyílván suffni tunningot nem akarok, akkor inkábbb beszerzek egy 160.as tárcsát mert a régiek elkoptak, csak tudni szeretném hogy egyáltalán létezik e!

 

A váltásra azért is volt szükség, mert nem voltam elégedett a fékerővel, mivel a 26-on ugyanilyen szett 4-5 ször ilyen jól fog!



#589
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

A dugattyú (még) tökéletes, 5000 km van a fékben, pofák szépen kopnak.

Az lesz, amit Tekergek mond, ez a pára dolog + ez a "csengő helyett hajókűrt" funkció tényleg működik, már-már tudatosan így jelzek ha szükséges.

Mindegy, "Január, Február, mindjárt itt a nyár!" ,majd akkor csöndben lesz.


Marci

#590
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem is értem, ha nem esik az eső rá csak a hideg éri miért sikít ? Vagy ilyenkor kicsit párásabb az idő és ez már elég neki ?

 

Hideg levegőből gyorsabban lecsapódik a pára, ahogy fékezel hevül és elpárolog. Szerves fékpofa kombinációban legalább messziről hallanak a gyalogosok :)



#591
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nedvesen minden tárcsás fékpofa sikít (rezonál) ?

Shimano tárcsa, XT fék. Elöl gyantásom van, hátul Alligator semi-metal fékpofa, ebben az időben kb mindig sikítanak. Hosszabb fékezés után abbahagyja (gondolom kiszárítja a hő) de utána újra kezdi.

Nem is értem, ha nem esik az eső rá csak a hideg éri miért sikít ? Vagy ilyenkor kicsit párásabb az idő és ez már elég neki ?

Nekem amikor elkezdett haldokolni a régi 770-es XT onnantól kezdve sikított bármilyen pofával, vagy a dugattyú, vagy a fészke kopott el, a lényeg keresztbe fordultak  a dugattyúk és attól sikított, a fékbetéteken jól látszott az asszimetrikus kopás, a betét elején jobban kopott.



#592
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Nedvesen minden tárcsás fékpofa sikít (rezonál) ?

Shimano tárcsa, XT fék. Elöl gyantásom van, hátul Alligator semi-metal fékpofa, ebben az időben kb mindig sikítanak. Hosszabb fékezés után abbahagyja (gondolom kiszárítja a hő) de utána újra kezdi.

Nem is értem, ha nem esik az eső rá csak a hideg éri miért sikít ? Vagy ilyenkor kicsit párásabb az idő és ez már elég neki ?


Marci

#593
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Milyen  típus? Egy régebb: 

Shimano BR-M535
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#594
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Muttán novatec agyas első kereket és egy használt recon villát tettem bele azóta van a jelenség. Reba teló shimano agynál nem jelentkezett. A teló papucsánál nem látom, hogy mozogna benne az agy. Próbáljam jobban megtépni a gyorszárat?

A csavarok szerintem rendesen meghúzva. Kúpos alátét? Hova?


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#595
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Sziasztok!

Tárcsafék a legprecízebb beállítás mellett is pár fékezés után fogja a tárcsát menet közben. Az első kerék rendesen beállítva, gyorszár meghúzva.

Lehet, hogy a dugattyúk vannak megkopva? Hol keressem a hibát?

Az egyik (mindkettő) dugattyú nem megy vissza jól a helyére. Fékpofa ki, próbáld megtisztítani, utána kenni a kilógó dugattyút. Told vissza a féktestbe és óvatosan nyomd ki megint.

Esetleg a féktestet helyezd arrébb úgy, hogy középre essen a tárcsa.

Vagy túl sok az olaj és ezért nem megy vissza a dugattyú eléggé.

Nem új a fék ? Azokban sok az olaj néha. Milyen típus, hány éves ?



#596
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Lehet a gyorszár, akár a villa is. De azt feltétlen nézd meg hogy rendesen megvannak -e húzva a csavarok, van hogy egy mezei kúpos alátét is segit.


zeezoltano módosította - 2017. január 26. - 22:00

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#597
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Sziasztok!

Tárcsafék a legprecízebb beállítás mellett is pár fékezés után fogja a tárcsát menet közben. Az első kerék rendesen beállítva, gyorszár meghúzva.

Lehet, hogy a dugattyúk vannak megkopva? Hol keressem a hibát?


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#598
zmeg

zmeg

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Üdv!

 

Nézegetek megvételre egy kerót. Minden Shimano, egyedül a fék Giant Root rajta (hidraulikus tárcsa 160 mm). Nem Root 2, nem MPH! Valakinek van infója, hallomása, esetleg tapasztalata erről a fékről, a Giant Rott szériáról, hibáiról, erényeiről???

Városba, kisebb-közepes túrára kellene trekking bringára. Ha esetleg felmegyek egy hegyre, azért ne Frédi-Béni üzemben kelljen lemenni...Az igény annyi: "csak tegye csendben a dolgát"; lassítson, állítson meg, ha én azt akarom, de csak, ha én akarom!  :)

Persze ne levegősödjön, ne szivárogjon, ne folyjon, ne nyekeregjen (tudom vizesen mindegyik...), ne idegesítsen, és persze legyen hozzá alkatrész, ha kell, de ne kelljen! :D

Bikeradar 1,5 * :(  De ami itt írnak, nekem számít, amire én használnám?: http://www.bikeradar...sc-brake-34970/

 

Köszönök minden segítséget:
Z

1249640617996-2a4f1d5paket-630-80.jpg



#599
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

az XT-ben kerámia a dugattyú, de ettől nem lesz erősebb mint a deore amit használsz. csodálkoznék, ha rettenetes különbséget fedeznél fel a kettő közt. amíg működik a deore én nem cserélném le a helyedben. cserélgesd benne az olajat évente, aztán viszlát.

Köszönöm, ez jó hír, legalább nem költök :)

#600
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Sziasztok!
Deore fékem van Icetech betettel és tarcsaval.Érdemes lecserelni m785-re, erősebb? Azt a féket istenitik, de mintha azt olvastam volna, hogy a kulonbseg csak a fekkarnal való allithatosagnal van.
Köszönöm!

 

az XT-ben kerámia a dugattyú, de ettől nem lesz erősebb mint a deore amit használsz. csodálkoznék, ha rettenetes különbséget fedeznél fel a kettő közt. amíg működik a deore én nem cserélném le a helyedben. cserélgesd benne az olajat évente, aztán viszlát.