Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18518 replies to this topic

#1641
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
ja. én csak olyannal mentem, tegnap. nekem kb sok is :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1642
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Oké, csak a hivatalos leírás szerint ki kell venni a pofákat és nem teljesen kinyomni a dugattyúkat. Ha nem veszed ki a fékpofákat, akkor hogyan tudod majd visszanyomni a dugattyúkat a munka végeztével?

Egyébként kellett már az XT-t légtelenítened?


Lapos csavarhúzó a pofák közé és szépen szétfeszít.
Egyszer, de azt még boltban csinálták, amikor kivettem a fékpofát és úgy toltam össze a dugattyút. :)
Rendeltetés szerû használattól nekem még soha nem levegõsödött fel XT fékem.
Tegnap a Mozgásvilág tesztnapon sokféle bicaj sokféle fékével mentem, nap végén kaptam egy olyat amin SLX fék volt, felért egy kisebb orgazmival a sok ,,szutyok" után...

#1643
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Van hozzá nekem egy kis mûanyag sárga bizbasz, amit a két munkahenger közé kell rakni. Az adja a mérvadó távolságot.

#1644
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Ásványi olajat rendelek Shimano 1L-t, mivel az 50ml-est nem éri meg megrendelni. Arra gondoltam, a csõ megvágása után a kiszökött olaj mennyiségét pótolom és így dugom vissza a csövet a tartályba. Mivel légtelenítesz? Kell ez a szett vagy csak fecskendõ, csövek, pohár?

A Shimano ásványi olaj nem agresszív mint a DOT3-4 fékfolyadékok, hogy még a festéket is lemarja?


Ebikenal mernek ki emlekeim szerint.

#1645
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Kivett betétnél kibukhat a dugattyú! Nekem az elõzõ XT-n soha nem volt cserélve fékolaj 2006-2013 nyara, és köszönik most is jól vannak.


Oké, csak a hivatalos leírás szerint ki kell venni a pofákat és nem teljesen kinyomni a dugattyúkat. Ha nem veszed ki a fékpofákat, akkor hogyan tudod majd visszanyomni a dugattyúkat a munka végeztével?

Egyébként kellett már az XT-t légtelenítened?

#1646
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Az 50ml-es 10 EUR, az 1L 20 EUR. 50ml hány fékre való mennyiség? Teljes olajcserét nem szoktak ezeknél csinálni, úgy értem kiengedni a régi olajat és frisset tenni bele helyette? Vagy mire ez szükségessé válna az egész fék leamortizálódik? :)

Ti nem veszitek ki a betéteket összepumpálás elõtt?


Kivett betétnél kibukhat a dugattyú! Nekem az elõzõ XT-n soha nem volt cserélve fékolaj 2006-2013 nyara, és köszönik most is jól vannak.

#1647
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

Shimano br535 fékhez lehet itthon kapni külön csapszeget?1 napja ezt keresem, de még nem találtam.
Egy rázósabb lejtõn sikerült elhagyni, a fékpofák meg kicsúsztak a helyükrõl... Szerencsére sikerült megállni csak elsõ fékkel. A csapat egyetlen hölgytagjánál volt hajtû, ezzel ideiglenesen sikerült pótolni, de azért nem tûnik egy életbiztosításnak.

B terv: megfelelõ méretû csavar+rugós alátét+anya. Ez mûködhet?


Sasszegnek hívják. Lakás, igo l---------> csavarbolt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1648
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Az 50ml-es 10 EUR, az 1L 20 EUR. 50ml hány fékre való mennyiség? Teljes olajcserét nem szoktak ezeknél csinálni, úgy értem kiengedni a régi olajat és frisset tenni bele helyette? Vagy mire ez szükségessé válna az egész fék leamortizálódik? :)

Ti nem veszitek ki a betéteket összepumpálás elõtt?

#1649
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 posts
Sziasztok!

Shimano br535 fékhez lehet itthon kapni külön csapszeget?1 napja ezt keresem, de még nem találtam.
Egy rázósabb lejtõn sikerült elhagyni, a fékpofák meg kicsúsztak a helyükrõl... Szerencsére sikerült megállni csak elsõ fékkel. A csapat egyetlen hölgytagjánál volt hajtû, ezzel ideiglenesen sikerült pótolni, de azért nem tûnik egy életbiztosításnak.

B terv: megfelelõ méretû csavar+rugós alátét+anya. Ez mûködhet?

#1650
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
lehet ám kapni kimérve is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1651
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ásványi olajat rendelek Shimano 1L-t, mivel az 50ml-est nem éri meg megrendelni. Arra gondoltam, a csõ megvágása után a kiszökött olaj mennyiségét pótolom és így dugom vissza a csövet a tartályba. Mivel légtelenítesz? Kell ez a szett vagy csak fecskendõ, csövek, pohár?

A Shimano ásványi olaj nem agresszív mint a DOT3-4 fékfolyadékok, hogy még a festéket is lemarja?


Azt az 1Litert még unokáid is fogják látni k.B., az ásványi olaj nem agresszív, vedd ki a kereket pumpáld össze a betéteket, ha elvágod a csövet minimális olaj jön ki, összerakod és amikor szét tolod a fékpofákat, az olaj a légbubit kitolja a tartályba.

#1652
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ásványi olajat rendelek Shimano 1L-t, mivel az 50ml-est nem éri meg megrendelni. Arra gondoltam, a csõ megvágása után a kiszökött olaj mennyiségét pótolom és így dugom vissza a csövet a tartályba. Mivel légtelenítesz? Kell ez a szett vagy csak fecskendõ, csövek, pohár?

A Shimano ásványi olaj nem agresszív mint a DOT3-4 fékfolyadékok, hogy még a festéket is lemarja?

Tudomasom szerint nem olyan agressziv, bar sosem neztem utana.
Az a liter sokaig eleg lesz:), de ne is torodj vele, a "vantol nem kell felni"!

#1653
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Volt már nekem, hogy nem kellett légteleníteni, de olyan is, hogy sajnos igen, egy kis szerencse is kell hozzá. Szerintem érdemes beszerezni, ha Shimano-d van, akkor Shimano ásványi olajat, esetleg Magura Royal blood-ot, az szintén ásványi.


Ásványi olajat rendelek Shimano 1L-t, mivel az 50ml-est nem éri meg megrendelni. Arra gondoltam, a csõ megvágása után a kiszökött olaj mennyiségét pótolom és így dugom vissza a csövet a tartályba. Mivel légtelenítesz? Kell ez a szett vagy csak fecskendõ, csövek, pohár?

A Shimano ásványi olaj nem agresszív mint a DOT3-4 fékfolyadékok, hogy még a festéket is lemarja?

#1654
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mivel megfelelõ satut nem találtam, ilyen fogót vettem. Mégegy kérdés: szerezzek be olajat, mielõtt nekikezdenék a mutatványnak? Ha esetleg elbénázom és kifolyik valamennyi olaj.

Most csak filózom, ha késõbb légteleníteni kellene a féket, jól jöhet egy ilyen? Pesze, tudom, hogy meg lehet oldani két nagy fecskendõvel, pohárral és csövekkel is, de ez nem segít sokat?


Volt már nekem, hogy nem kellett légteleníteni, de olyan is, hogy sajnos igen, egy kis szerencse is kell hozzá. Szerintem érdemes beszerezni, ha Shimano-d van, akkor Shimano ásványi olajat, esetleg Magura Royal blood-ot, az szintén ásványi.

#1655
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

3 éve folyamatosan mázli ? Hát, lehet... Akkor elkezdek lottózni ! :)


vagy egyszerûen csak addig jár a korsó a kútra....

#1656
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ilyennel csináltam eddig mindig, jól használható, nem kellett a rendes satu soha. Ráadásul ez akár 1500 Ft-ért is kapható.
Feltöltött kép

A két téglatest mûanyagot, közte a kábelvéget jól össze lehet szorítani ezzel, gumikalapáccsal pár ütés és már bent is van a féktüske.


Mivel megfelelõ satut nem találtam, ilyen fogót vettem. Mégegy kérdés: szerezzek be olajat, mielõtt nekikezdenék a mutatványnak? Ha esetleg elbénázom és kifolyik valamennyi olaj.

Most csak filózom, ha késõbb légteleníteni kellene a féket, jól jöhet egy ilyen? Pesze, tudom, hogy meg lehet oldani két nagy fecskendõvel, pohárral és csövekkel is, de ez nem segít sokat?

#1657
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
3 éve folyamatosan mázli ? Hát, lehet... Akkor elkezdek lottózni ! :)
Marci

#1658
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Tudom nem nekem szólt, de Stp1-nek k..vára igaza van! Láttam már nem kettõ ilyen féket ami így volt szerelve, mert az 50 kilós kissrácok otthon megszerelték, utána meg jöttek hogy kifutottak a fémszálak.
De ha neked jó, akkor használd egészséggel!

Én is láttam már ilyet a srác elmondása szerint max 5 hónapot hasznáta így mire szét nyilt az elején még habzott a szája hogy milyen szart adtunk el neki, késõbb elismerte észre se vette a különbséget.
Marton lehet szimplán mázlid van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1659
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Hát még azt sem mondhatom, hogy valami ûberdrága extra bowdent használnék, mert tökátlag Jagwire bowdenházam van. Köszönöm, hogy aggódtok az egészségemért de azt hiszem, jelen esetben nincs veszélyben. Most, éjjel 1-kor idõt és fáradtságot nem kímélve vettem a fáradtságot és kimentem zseblámpával megnéztem a bowdenházat, amit kb. 1 éve cseréltem, idén már több, mint 5 ezer km-t mentem, ma du. is voltam a Hármas Határ hegyen és 0 (nulla !!) szõrösödés, kihajlás.
Abban azért egyezzünk meg, hogy 2 ház között óriási minõségi különbség lehet. A kiszõrösödés, hajlás elõttem is ismert dolog, 15-20 éve, mikor kezdtem bringázni tényleg ilyenek voltak a váltóházak de mostanában már nincs ilyen.
Marci

#1660
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Tudom nem nekem szólt, de Stp1-nek k..vára igaza van! Láttam már nem kettõ ilyen féket ami így volt szerelve, mert az 50 kilós kissrácok otthon megszerelték, utána meg jöttek hogy kifutottak a fémszálak.
De ha neked jó, akkor használd egészséggel!