Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18518 replies to this topic

#1521
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

a Magura-nak van ilyenje. Hogy itthon kapható-e, az jó kérdés. Pont úgy néz ki, mint az ebay-es linken.

 

Végignéztem két nagy webshop teljes választékát, nemhogy Magura hanem semmilyen sincs. Úgylátszik tényleg marad a használt vagy ezek a távolkeleti csodaadapterek (amitől egy kicsit tartok).



#1522
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sikerült nagyon szépen, központosan belőni a féket a váz hátsó PM nyergén, de összevissza elmászik, amikor a csavaron az utolsókat húznám a végleges nyomatékra. Nagyon gáz. Meggondoltam magam, nekem már mindegy, hogy Shimano vagy nem, de olyan kellene, ami külön rögzül a váz PM meneteibe és onnan megint külön megy rá a fék. Rendelek ebay-ről egy ilyet... Esetleg itthon látott valaki?

a Magura-nak van ilyenje. Hogy itthon kapható-e, az jó kérdés. Pont úgy néz ki, mint az ebay-es linken.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1523
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

ebay?

 

Sikerült nagyon szépen, központosan belőni a féket a váz hátsó PM nyergén, de összevissza elmászik, amikor a csavaron az utolsókat húznám a végleges nyomatékra. Nagyon gáz. Meggondoltam magam, nekem már mindegy, hogy Shimano vagy nem, de olyan kellene, ami külön rögzül a váz PM meneteibe és onnan megint külön megy rá a fék. Rendelek ebay-ről egy ilyet... Esetleg itthon látott valaki?


Edited by freddyke, 2013. November 08. - 01:08.


#1524
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek: egy Alivio mech. tféket (BR-M475) tud működtetni egy Ultegra ST-6510 3x9-es fékváltókar? Előre is köszi a segítséget.

igen, de nem lesz jó.

az Ultegra kar bowdenhúzása nagyon nem azonos a v-fékkar bowdenhúzásával.

létezik amúgy mechanikus Shimano tárcsafék országútihoz BR-R317 és BR-R517 néven.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1525
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

nem



#1526
Resistance

Resistance

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek: egy Alivio mech. tféket (BR-M475) tud működtetni egy Ultegra ST-6510 3x9-es fékváltókar? Előre is köszi a segítséget.



#1527
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

igen sajnos, hiába a szabvány, ha a kínai vázgyártó azt százféleképpen értelmezi.

lényeg, hogy azzal a pár mm adapterrel jó lett a fék!

 

Hát igen, lényeg hogy jó lett. Egy Kona Tanuki Supreme váz. Elvileg Kona csúcsmodell...



#1528
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

jó kis csirke konzol.

 

 

 

 

Aminek van értelme talán, az a átmenő "kancsavar", félgömbölyű aláttel, hogy feszültségmentes legyen. Az IS ezt nem tudja, szerintem.

 

na igen. de azt meg - feltételezem - közel sem olyan olcsó gyártani. ráadásul az is-be nem tud beleszakadni a menet és bármely jobb boltban síkba tudják marni ha szükséges, míg a pm-nél ez elég macerás. :D


Edited by Kisherceg, 2013. November 06. - 21:20.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1529
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Ezt a féket levettem és egy Shimano XT-t raktam fel. Sajnos az Avid adapterrel és a Shimano adapterrel (egyébként minimális a különbség) is ugyanaz volt az eredmény, alapból túl közel van a féknyereg és teljesen beleér a tárcsa. Két vékony alátétet kellett tennem az adapter és a féknyereg közé. Most már csak a csavar fején van az illeszkedő két elem, csakúgy mint a gyári Shimano csavaroknál. Kép itt (nincs meghúzva a csavar, de így jó). Sajnos ez a váz hibája.

 

A Rock Shox Revelation villánál a Shimano gyári adapterrel a féknyereg nagyon kint volt, nem lehetett a megfelelő pozícióba, középre állítani (a jobboldali fékpofa a tárcsában volt). Ugyanitt az Avid adapter nagyobb játékot enged és be lehet állítani a féket.

igen sajnos, hiába a szabvány, ha a kínai vázgyártó azt százféleképpen értelmezi.

lényeg, hogy azzal a pár mm adapterrel jó lett a fék!


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1530
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

---

Szerintetek az adapterre festett UP^ feliratot a hátsó keréknél hogyan kell értelmezni? Ha gondolatban az elsővel egyező pozícióba forgatom a felfogatást, akkor a nyíl a valóságban előre, a föld felé mutat. A felfelé az bizony hátra esik. Elnézve a képeken a Shimano feliratot szerintem nagyjából jól áll a hátsó nyereg, csak kicsit kijjebb kell majd raknom. Vélemény?

 

 

 

 

 

a hatso adapternel valszeg a jeloles arra vonatkozik, amikor haromszogon kivul van adapterezve (utobbi par evben "divat" ide tenni). ha elforgatod az egeszet a tengelye korul, a korabbi helyre, akkor helyes a jeloles.

 

szvsz jol all igy.


Edited by arn, 2013. November 06. - 20:13.


#1531
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

ez a fajta adapterezés (gondolok itt az első képen látható megoldásra) tényleg elég stabil alapot ad a féknek? illetve jobb mint ha IS lenne? ha nem tévedek, a merevség az egyik "naaagy előnye" a PM felfogatásnak. ehhez képest ez az adapter (nekem) nem túl bizalomgerjesztő, persze lehet, csak nekem nem jó soha semmi. :)

Aminek van értelme talán, az a átmenő "kancsavar", félgömbölyű aláttel, hogy feszültségmentes legyen. Az IS ezt nem tudja, szerintem.



#1532
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ezt a féket levettem és egy Shimano XT-t raktam fel. Sajnos az Avid adapterrel és a Shimano adapterrel (egyébként minimális a különbség) is ugyanaz volt az eredmény, alapból túl közel van a féknyereg és teljesen beleér a tárcsa. Két vékony alátétet kellett tennem az adapter és a féknyereg közé. Most már csak a csavar fején van az illeszkedő két elem, csakúgy mint a gyári Shimano csavaroknál. Kép itt (nincs meghúzva a csavar, de így jó). Sajnos ez a váz hibája.

 

A Rock Shox Revelation villánál a Shimano gyári adapterrel a féknyereg nagyon kint volt, nem lehetett a megfelelő pozícióba, középre állítani (a jobboldali fékpofa a tárcsában volt). Ugyanitt az Avid adapter nagyobb játékot enged és be lehet állítani a féket.



#1533
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

ez a fajta adapterezés (gondolok itt az első képen látható megoldásra) tényleg elég stabil alapot ad a féknek? illetve jobb mint ha IS lenne? ha nem tévedek, a merevség az egyik "naaagy előnye" a PM felfogatásnak. ehhez képest ez az adapter (nekem) nem túl bizalomgerjesztő, persze lehet, csak nekem nem jó soha semmi. :)


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1534
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Nekem így volt gyárilag az Avid adaptem. A nyíl a bicikli eleje felé mutat. De ugyanígy mutatott a nyíl a Hayes és Shimano IS-PM adapternél is.

Az Avidról inkább nem mondok semmit...

A váz fékkonzolján lévő első alátét utal arra, hogy ki a hunyó. Az 55. oldalon lehet megtekinteni a gyári ajánlást (http://cdn.sram.com/...d_spc_rev_a.pdf)

Tuti nem normális ez a brigád :blink:  


Edited by Valeria Victrix, 2013. November 06. - 09:29.



#1535
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

boti, ami a ládából a kezembe került... :)



#1536
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Az elsőnél nincsenek felcserélve az adapter és féknyereg csavarok?

Jó a szemed, valóban, fel van cserélve.


Edited by gaboca1, 2013. November 06. - 08:39.


#1537
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts
Az elsőnél nincsenek felcserélve az adapter és féknyereg csavarok?

#1538
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Nekem így volt gyárilag az Avid adaptem. A nyíl a bicikli eleje felé mutat. De ugyanígy mutatott a nyíl a Hayes és Shimano IS-PM adapternél is.


Edited by freddyke, 2013. November 05. - 23:30.


#1539
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

PM rögzítés esetén, ha a szabványt nézzük, 160 mm-s tárcsaméret felett nem lenne szabad különbségnek lennie az első és hátsó adapter között. Ha a gyakorlatban ez mégse így van, akkor ott a váz gyártója a hunyó. Az előfordulhat még, hogy egy adott fék gyártója játszik a féktest kialakításával, és emiatt csak a saját márkás adapterrel működik hibátlanul, mással viszont nem, és akkor "nesze neked ipari szabvány!"

Igen, én is erre gondoltam, mikor a 160-as tárcsával még rendben működött a direkt PM felfogatásba "bekötve".

Aztán mikor tárcsacsere után aláraktam az adaptert, s nem elsőre jöttem rá, hogy bizony nem azért súrlódik, mert nincs középen, s beleér a betét a tárcsába, hanem mert a féknyerget farigcsálja, na akkor volt nagy b.zmegeléscsodálkozás!  :)

---

Szerintetek az adapterre festett UP^ feliratot a hátsó keréknél hogyan kell értelmezni? Ha gondolatban az elsővel egyező pozícióba forgatom a felfogatást, akkor a nyíl a valóságban előre, a föld felé mutat. A felfelé az bizony hátra esik. Elnézve a képeken a Shimano feliratot szerintem nagyjából jól áll a hátsó nyereg, csak kicsit kijjebb kell majd raknom. Vélemény?

 

elso_nyereg.jpg

 

hatso_nyereg.jpg


Edited by mgy, 2013. November 05. - 22:45.


#1540
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

PM rögzítés esetén, ha a szabványt nézzük, 160 mm-s tárcsaméret felett nem lenne szabad különbségnek lennie az első és hátsó adapter között. Ha a gyakorlatban ez mégse így van, akkor ott a váz gyártója a hunyó. Az előfordulhat még, hogy egy adott fék gyártója játszik a féktest kialakításával, és emiatt csak a saját márkás adapterrel működik hibátlanul, mással viszont nem, és akkor "nesze neked ipari szabvány!"