Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18518 hozzászólás a témában

#1541
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Gyakorlatban meg alátét nélkül nem az. :)

Elkezdtem csinálni, de bejött a rossz idő, ment a fékem, nem fejeztem be. Alátétből is viszonylag "sok" kell, jól láthatóan bentebb fognak a betétek a tárcsára. Remélem nem feledem el ideképelni, ha befejeztem a menetet.

azaz ez is kisebb ugyanúgy, mint az első?

ha egy első 180-as IS-IS adaptert hátra raksz, akkor az 160-as csak.

ez lenne a PM adaptereknél is?

ez megmagyarázná az adapterezést (azaz 1 centi adapter kell) - ilyenkor a v-fék pofa beállító csavarjain levő állítóval a legjobb hézagolni


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1542
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Gyakorlatban meg alátét nélkül nem az. :)

Elkezdtem csinálni, de bejött a rossz idő, ment a fékem, nem fejeztem be. Alátétből is viszonylag "sok" kell, jól láthatóan bentebb fognak a betétek a tárcsára. Remélem nem feledem el ideképelni, ha befejeztem a menetet.

 

...

elméletben jónak kellene lennie

...

 



#1543
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

a képen egy ISMMAF180PPA van, az átmenőcsavaros az ISMMAF180PP2 cikkszámú.

de ez minda a kettő ELSŐ adapter, a hátsó 180-asnak a neve ISMMAR180PPx lenne, de ilyenje nincs a Shimano-nak.

az, hogy az első adapter mennyire kompatibilis hátra, az egy jó kérdés, még nem volt alkalmam hátsó PM-es vázat adapterezni.

elméletben jónak kellene lennie, de ez a váz gyártótól is függ, hogy hogyan helyezi el a fékszemet a vázon.

203-asból van csak első PPA a 180-as már régóta mind PP2 (mi 2012.03.18-án vontuk ki forgalmazásból a 180PPA-t)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1544
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

freddyke mit adaptereznél hova pontosan?

 

 

Shimano%20t%C3%A1rcsaf%C3%A9k%20adapter%

Ilyen adaptert szerettem volna minden villámra, hogy ha le kell szerelni a féket, a villáról az adaptert nem kell levenni, így a villában levő PM meneteket kímélem. Könnyebb is beállítani a féket, mert az adapter egyik vége már rögzített. Az üzlet azt mondta már nincs nekik, már nem is gyártják, de egyébként rosszul állt vele a féknyereg és a fékcső is. Ebay-en találtam, de eleve nagyon drágán, amire még rámegy a postaköltség és úgy már irreális az ára. Nem Shimano adaptert nem szeretnék felhasználni a Shimano fékhez, tehát így maradok ennek az utódjánál, ami átmenő csavaros. De ha tudsz ilyet szerezni, akkor érdekelne. :)

 

Hátul PM-es a vázam, azon filóztam oda mit rakjak, de valószínűleg az avid adaptert fogom rajta hagyni, amivel gyárilag jött a bringa. Remélem jó lesz az XT-hez.



#1545
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

freddyke mit adaptereznél hova pontosan?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1546
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Azt gondolom megfejtettem, az a csavar a légtelenítő szelep lesz és abban maradhatott fékfolyadék a gyári feltöltés után...


freddyke módosította - 2013. november 01. - 14:00


#1547
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az új bringán az Elixir 7 hátsó féknyerge körül (adapter, tárcsa, váz) fékfolyadék nyomokat találtam, a vázra is jutott pár apró csepp és felületesen megmarta a fényezést. Kép róla itt, amint látszik a csavar belsejében még fékfolyadék van. Lehet ez a gyári fékfolyadék feltöltésből visszamaradt maradvány dolog vagy hiba? Párszor megnyomkodtam a fékkart, nem jött belőle semmi. Eladható így a fék vagy vissza a feladónak?


freddyke módosította - 2013. november 01. - 12:22


#1548
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az osztrák biciklisboltban, ahova beadtam a villát és a kereket centírozni, leütötték az icetech tárcsa szélét, teljesen kihajlott, mivel 3 rétegű -> kuka. Képek: 1 2. A villán a csavar élét ütötték le, amiben a szelep van.

 

Ezért nem viszek semmit sehova, 50 EUR-ért még csinálnak 35 EUR kárt.

 

Ebayre én is gondoltam, csak az már nem ér ide a héten.. de azért köszönöm, jobb később mint soha.

 

Fenti dolog kapcsán, felraktam egy új tárcsát és azon a részen nem kezdett el kopni, ahol ez történt. Kivettem a betétet, ki van marva. Úgyhogy ez nem a bolt műve, elnézést is kértem. Eszembe jutottak a rossz emlékeim. Pár hete, alig, hogy kitettem a házból, 50m-re döngölt földút van szilárd talajjal, beágyazódott kövekkel (le szoktam vágtatni), de sajnos nem láttam és a fűben egy kő hatalmasat csattant csak nem tudtam hol (másnak tudtam be), ez vághatta tönkre a tárcsát. A betét csak éppen súrlódott (amit kosznak gondoltam még az előző sarazásból) és pár fékbehúzásra ki is maródott, ezért nem tűnt fel. Elég vastag a réteg, kicsit megcsiszolom.


freddyke módosította - 2013. október 29. - 02:03


#1549
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Sajnos a háromszöges adapter már nincs nekik, csak a kép régi. Van ötletetek hol próbálkozzak?

 

ebay?


Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1550
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ok, csak jó lett volna most, mert megjön az új gép, arra már azt akartam rakni. :)



#1551
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Figyeld az aprót! Sokszor, sokféle adaptert vettem már innen, bagóért.



#1552
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

 

Sajnos a háromszöges adapter már nincs nekik, csak a kép régi. Van ötletetek hol próbálkozzak?


freddyke módosította - 2013. október 28. - 19:14


#1553
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az osztrák biciklisboltban, ahova beadtam a villát és a kereket centírozni, leütötték az icetech tárcsa szélét, teljesen kihajlott, mivel 3 rétegű -> kuka. Képek: 1 2. A villán a csavar élét ütötték le, amiben a szelep van.

 

Ezért nem viszek semmit sehova, 50 EUR-ért még csinálnak 35 EUR kárt.

A sogóréknál is van fogyasztó védelem.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1554
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az osztrák biciklisboltban, ahova beadtam a villát és a kereket centírozni, leütötték az icetech tárcsa szélét, teljesen kihajlott, mivel 3 rétegű -> kuka. Képek: 1 2. A villán a csavar élét ütötték le, amiben a szelep van.

 

Ezért nem viszek semmit sehova, 50 EUR-ért még csinálnak 35 EUR kárt.



#1555
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Mégegyszer nekifutok. Én is arra gondoltam, hogy a villába egyszer tekerem be az adaptert és utána nem kell hozzányúlni - megvédve a villa menetét a folyamatos túráztatástól. A féket pedig így könnyebb beállítani, mert azt már csak a fix adapterhez kell hozzácsavarozni.

 

Vajon hátulra is jó lesz ez az adapter? Mert akkor hármat rendelek.



#1556
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Szerintem ő is erre gondolt, csak kimaradt egy "nem" :)

...és amúgy meg tényleg ez a jó ebben az adapterben (tudom, hogy javítható, vagy perselyezéssel megelőzhető a villa PM konzoljában lévő menet tönkremenetele, de jobb az ha nem kell hozzányúlni)


Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1557
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez a fajta PM jó lesz, ami a tanukin van? (Még nem láttam, úton van a bike.)

 

A háromszög egyébként előre kellene, azért, mert egyszer betekerem a villába és utána az adaptert baszogtatom, amikor a féket le kell venni. Könnyebb is beállítani vele, kevésbé mozdul el.

Rossz elgondolás, az adaptert csak akkor tudod levenni a villáról ha leveszed a féket is, másrészt pont az a jó ebben a modellben nem macerálod a villában levő menetet fék állítgatásnál mert az adapterben van a fékcsavarok menete.



#1558
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Gondolom...

Nekem az alsó láncvillán van, beszorítva a sarokba.

Ez a fajta PM jó lesz, ami a tanukin van? (Még nem láttam, úton van a bike.)



#1559
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Neked könnyebb, mert nálad elavult, régimódi helyen van a fék, akár jó is lehet a háromszög. Bezzeg nekem baromi modern, s divatos a konzol helye, cserébe sz.v.s szerelni, állítani. :D

 

Ez a fajta PM jó lesz, ami a tanukin van? (Még nem láttam, úton van a bike.)

 

A háromszög egyébként előre kellene, azért, mert egyszer betekerem a villába és utána az adaptert baszogtatom, amikor a féket le kell venni. Könnyebb is beállítani vele, kevésbé mozdul el.



#1560
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Neked könnyebb, mert nálad elavult, régimódi helyen van a fék, akár jó is lehet a háromszög. Bezzeg nekem baromi modern, s divatos a konzol helye, cserébe sz.v.s szerelni, állítani. :D