Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18508 replies to this topic

#1221
Danking

Danking

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Sziasztok!

A következő problémámra szeretnék választ kapni, remélem, tudtok nekem segíteni. Jelenleg egy Magura Julie 2008-as tárcsafékem van, IS felfogatással. Adaptereket nem használok, az originál tárcsaméret elöl 180 mm, hátul 160 mm így. Szeretnék venni egy új Avid Elixir 9-et, ami viszont PM felfogatású. Mind a teleszkópon, mind a vázon IS felfogatás van, tehát ehhez kell adapter. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan adapter, ami IS -> PM átalakító, de nem kell nagyobb tárcsákat vennem (tehát nem kerül hátrébb a féktest). Ha igen, tudtok ilyet linkelni? Illetve ez konkrétan megoldja a problémám: https://www.bike-com...odell-2014.html ?

Köszönöm előre is a segítségetek!



#1222
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Urak!

 

Tudja e valaki hogy XT bl-m 785 új fékkarok tartalmazzák e a fékcső rögzítő csavart és a porvédő gumit?



#1223
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts

zee-nek üzenem, szeretnék privátot írni, de tele a ládája.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1224
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 posts

Nem ez a videó az?

https://www.youtube....h?v=ILo5rCc10kg



#1225
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

775xt vagy slx665 esetén. 785-985 stb. esetén lehet csatlakoztatni tartályt. Utóbbiaknál én egy fecskendőt a nyomorész nélkül beletekerem és a nyeregtől tolom át az egészet, mivel a bubik is felfelé távoznak.

 

Igazad van. A látott videón szerintem azért szívta meg a féknyereg felől, hogy a csatlakoztatás következtében a cső és a féknyereg között rekedt levegő távozzon (felszáll a fecskendő tetejére), miután az olaj a fecskendőben légmentessé vált, a tartály irányába nyomta az olajat.

 

Annak még utána kell néznem hova lehet csövet csatlakoztatni a féktartályra.



#1226
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Arra a részre nem tudsz fecskendőt csatlakoztatni, mert az egy felül teljesen nyitott tartály, 

 

775xt vagy slx665 esetén. 785-985 stb. esetén lehet csatlakoztatni tartályt. Utóbbiaknál én egy fecskendőt a nyomorész nélkül beletekerem és a nyeregtől tolom át az egészet, mivel a bubik is felfelé távoznak.



#1227
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Én is gondoltam rá, csak túlságosan átfogó írást nem leltem. Szóval akkor ha lent a féken rányomom a fecskendőt olajjal, majd fent a fékkaron is rácsavarom a másik fecskendőt olajjal, akkor ha felváltva beletuszkolom az olajat, akkor a felsőbe egy idő után kipumpálódik a levegő. Rosszul tudom? Bár nemtudom, hogy a fecskendővel a másik fecskendőt be lehet-e nyomni a rendszeren keresztül.

Most nincs időm keresni de youtube-on láttam videót. Megtévesztően írtam. A féktartályt nagyjából úgy kell állítani, hogy a fedele vízszintes legyen és levenni a fedelét. Arra a részre nem tudsz fecskendőt csatlakoztatni, mert az egy felül teljesen nyitott tartály, csak utántölteni tudod vagy leszívni az olajat (ehhez jól jöhet egy fecskendő vagy akár más is).

 

A videón úgy csinálta, hogy teleszívta a fecskendőt olajjal, rácsatlakozott a féknyeregnél a csőre, megnyitotta a csapot a féknyergen és a fecskendővel kifelé szívta az olajat. Közben a tartályba lehet egyenletesen adagolni egy másik fecskendővel (vagy akár mással is). Emlékeim szerint fordítva is csinálta, a féknyeregre csövön keresztül csatlakoztatott fecskendőből nyomta az olajat felfelé és felül leszívta a felesleget (a fecskendőből úgyis felmennek a buborékok a fecskendőbe, tehát onnan nem pumpált be levegőt).

 

Vannak még apróbb trükkjei is, videókat kellene megnézni.



#1228
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts

Orvosi segédeszköz üzletben vásároltam fecskendőket és csöveket. Ez azért is jobb mint a hagyományos cső, mert a cső végében van egy fecskendőre illeszkedő idom. Két fecskendővel szívni és átnyomni is lehet, más nem nagyon kell a légtelenítéshez. Illetve még vettem egy Shimano tartályt pár EUR-ért, de lehet nem fogom használni egyáltalán.

Én is gondoltam rá, csak túlságosan átfogó írást nem leltem. Szóval akkor ha lent a féken rányomom a fecskendőt olajjal, majd fent a fékkaron is rácsavarom a másik fecskendőt olajjal, akkor ha felváltva beletuszkolom az olajat, akkor a felsőbe egy idő után kipumpálódik a levegő. Rosszul tudom? Bár nemtudom, hogy a fecskendővel a másik fecskendőt be lehet-e nyomni a rendszeren keresztül.



#1229
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

1.: Lehet olyan hidraulikus fék feltöltő készletet venni, amiben minden hozzávaló benne van? Itt olyanra gondolok, hogy fecskendő + olajtölcsér + bleed block [összenyomásgátló] (magyar nevét nemtudom) + csövek leszorítókkal + jó mindegyik márkához.

2.: Hol? :)

 

Orvosi segédeszköz üzletben vásároltam fecskendőket és csöveket. Ez azért is jobb mint a hagyományos cső, mert a cső végében van egy fecskendőre illeszkedő idom. Két fecskendővel szívni és átnyomni is lehet, más nem nagyon kell a légtelenítéshez. Illetve még vettem egy Shimano tartályt pár EUR-ért, de lehet nem fogom használni egyáltalán.



#1230
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

olajtöltcsérnek pont jó egy kihúzott dugattyús fecskendő, egy ilyen szettet 500, nagyon max ezer forintból össze lehet vásárolgatni...



#1231
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts

Ebben sincs benne az olajtölcsér és az összenyomásgátló. Úgy néz ki akkor ezeket úgy kell majd összevásároljam.



#1232
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

1.: Lehet olyan hidraulikus fék feltöltő készletet venni, amiben minden hozzávaló benne van? Itt olyanra gondolok, hogy fecskendő + olajtölcsér + bleed block [összenyomásgátló] (magyar nevét nemtudom) + csövek leszorítókkal + jó mindegyik márkához.

2.: Hol? :)

Pl. ez?  http://www.ebay.com/...=item35ca2fc2b7



#1233
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts

1.: Lehet olyan hidraulikus fék feltöltő készletet venni, amiben minden hozzávaló benne van? Itt olyanra gondolok, hogy fecskendő + olajtölcsér + bleed block [összenyomásgátló] (magyar nevét nemtudom) + csövek leszorítókkal + jó mindegyik márkához.

2.: Hol? :)



#1234
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Nem kell szétszedni, át kell nyomni az olajat a féknyereg felől és kész is.

 

Úgy értem, leszedtem a kiegyenlítő tartály fedelét, rácsatlakozok egy teli fecskendővel ellátott csővel a féknyeregre, kinyitom a csapot. Először szívni fogom, ha van levegő jöjjön ki, aztán zárom a csapot. A tartály felől töltök rá és pumpálom a féket, aztán ismétlem, amíg jön levegő. Autónál mindig így csináltuk. Utána esetleg fordított irányba is áttolom rajta az olajat, de nem tudom ennek van-e értelme?


Edited by freddyke, 2014. May 10. - 20:10.


#1235
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Nem kell szétszedni, át kell nyomni az olajat a féknyereg felől és kész is.



#1236
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Kevés a fékolaj, kicsit rá kell tölteni.

 

Valóban kevés volt. De ahogy mozgattam a kart, a levegő is jött kifelé a csőből. Addig játszottam, amíg nem jött több buborék. Most tele van a tartály. Egy centivel feljebb fog a fék, de még mindig nagyon lent van. Gyanítom tiszta levegős az egész. Szét fogom szedni légteleníteni.



#1237
Faq

Faq

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts

Sziasztok! Avid DB1 és Avid Elixir1 között van valami különbség vagy csak ez az új neve ? Honlapjukon már csak a DB-ket látom meg a Code-t...fura



#1238
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

amúgy van valami kvóta rá,hogy milyen időközönként kell átnézni a bringa csavarjait?

 

Ha nincsenek túlhúzva csavaroknak elvileg nem szabadna elfáradniuk. Kivéve egyértelmű házi szükségmegoldásokat mint nálam a hátsó sárhányótartó csavarja, azon rugózik - 90 fokban - minden egyenetlenségnél az egész 200 grammos szerkezet ide oda. Eddig egyszer tört el, lehet hogy korrozió hatására is, meg az se segített hogy a sárhányónál fogva mozgatom ide oda amikor elállítódik.



#1239
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts

Légtelenítés megoldja.



#1240
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 posts

20%? Az internetes rendelési lehetőségek garmadája mellett? :D Biztos vagy benne?

 átlagosan értettem,valamin 5% valamin 100%pl kis milió példa van rá,hogy ami az ebayon megjön postával együtt 600.- ért az a üzletben 2500.- -3000.-  (pl ezt a kiegészítőkre értem)


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg