Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18508 hozzászólás a témában

#1261
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

sziasztok!

 

Durva(számomra persze) dolog történt egy fél órája kb...

 

Annyit tudok,hogy egy kisebbet satuztam,nem tűnt fel semmi úgy 10 méterig majd leugrottam a bringáról,mert úgy éreztem valami nem stimmel,és akkor láttam,hogy a hátsó fék időszakosan befog,aztán amikor még közelebb hajoltam akkor láttam,hogy a féktárcsa nagyon görbe...

Na mondom akkor kezd sötétedni,leszedem gyorsan a féknyerget és hozzá kötözöm a vázhoz és otthon megnézem mi a helyzet, akkor látom vagy 3 csavar hiányzik a tárcsa felfogatásából(6 os)...annyira görbe lett,hogy a konzolt is le kellett szednem,hogy akadálytalanul tudjon forogni a kerék...

 

Valaki tudja,utólag analizálni ennyi leírásból mi történhetett?  (nem estem el meg ilyesmi)

 

Köszönöm Szépen!

 

Konzol:magura qm 10,isr 180

Tárcsa:Formula R1  180 mm
Fék: Alivio ”08 shimano bl-m485

 

 

video: (nem vettem észre,hogy nem fókuszál a tárcsára,de még így is látszik a lényeg)

0a1c33b8c5de39f45f6bafbdcf6ed2a8.jpg

 


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1262
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

sziasztok!

 

Durva(számomra persze) dolog történt egy fél órája kb...

 

Annyit tudok,hogy egy kisebbet satuztam,nem tűnt fel semmi úgy 10 méterig majd leugrottam a bringáról,mert úgy éreztem valami nem stimmel,és akkor láttam,hogy a hátsó fék időszakosan befog,aztán amikor még közelebb hajoltam akkor láttam,hogy a féktárcsa nagyon görbe...

Na mondom akkor kezd sötétedni,leszedem gyorsan a féknyerget és hozzá kötözöm a vázhoz és otthon megnézem mi a helyzet, akkor látom vagy 3 csavar hiányzik a tárcsa felfogatásából(6 os)...annyira görbe lett,hogy a konzolt is le kellett szednem,hogy akadálytalanul tudjon forogni a kerék...

 

Valaki tudja,utólag analizálni ennyi leírásból mi történhetett?  (nem estem el meg ilyesmi)

 

Köszönöm Szépen!

 

Konzol:magura qm 10,isr 180

Tárcsa:Formula R1  180 mm
Fék: Alivio ”08 shimano bl-m485

 

 

video: (nem vettem észre,hogy nem fókuszál a tárcsára,de még így is látszik a lényeg)

Privát videó, tedd nyilvánossá.



#1263
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

sziasztok!

 

Durva(számomra persze) dolog történt egy fél órája kb...

 

Annyit tudok,hogy egy kisebbet satuztam,nem tűnt fel semmi úgy 10 méterig majd leugrottam a bringáról,mert úgy éreztem valami nem stimmel,és akkor láttam,hogy a hátsó fék időszakosan befog,aztán amikor még közelebb hajoltam akkor láttam,hogy a féktárcsa nagyon görbe...

Na mondom akkor kezd sötétedni,leszedem gyorsan a féknyerget és hozzá kötözöm a vázhoz és otthon megnézem mi a helyzet, akkor látom vagy 3 csavar hiányzik a tárcsa felfogatásából(6 os)...annyira görbe lett,hogy a konzolt is le kellett szednem,hogy akadálytalanul tudjon forogni a kerék...

 

Valaki tudja,utólag analizálni ennyi leírásból mi történhetett?  (nem estem el meg ilyesmi)

 

Köszönöm Szépen!

 

Konzol:magura qm 10,isr 180

Tárcsa:Formula R1  180 mm
Fék: Alivio ”08 shimano bl-m485

 

 

video: (nem vettem észre,hogy nem fókuszál a tárcsára,de még így is látszik a lényeg)


gtitdi módosította - 2014. május 05. - 20:35

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1264
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Tudtam, hogy van mindenféle dolog, de erre nem is gondoltam. Bár ennek az árából 1-2 új vázat kap.

 

Fékproblémámra valaki? Álljak neki légteleníteni?



#1265
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Két megoldás lehet, az egyik a váz átalakítása, a másik egy "ferde" adapter gyártása. A váz fékkonzolját síkba lehetne maratni, de mivel mint munkadarab igencsak méretes, ezért kérdés, hogy milyen CNC gépbe férne bele. A másik probléma, hogy lesz-e elég anyagvastagság egy ilyen művelet után. Én inkább egy "ferde" adaptert gyártatnék vagy egy gyári fékadaptert megmunkálva vagy ha úgy nem adja ki magát, akkor egy teljesen újat legyártani. A lényeg, hogy az adapter ferdeségével a végeredmény egyenes lesz. CNC műhelyekben megcsinálják gyári minőségűre, de nem lesz olcsó (4000-6000 Ft óradíj amiben a gép programozása is benne van).

http://www.bike-comp...msaufnahme.html

 

http://www.bike-comp...hme-DT-1-2.html

 

Tovább is van mondjam még... CNC gép...



#1266
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Van rá szerszám.

IS

http://www.bike-comp...hme-DT-1-2.html

PM

 

http://www.bike-comp...hme-DT-4-2.html

 

így viszont biztos van a jobban felszerelt szervizekben.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1267
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az asszony bringáján a hátsó fék Shimano BR-M445 szinte a markolatban fog. (A fék szinte új <50km.) A kereket tudom vele blokkolni, de nagyon rugalmas érzés húzni a kart az első fékhez képest (ami jó helyen fog és kemény is). Ha pumpálom, akkor sem keményedik fel, pont ugyanott fog mindig. Levegős vagy szar? Ennek a fogáspontját lehet állítani?



#1268
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Két megoldás lehet, az egyik a váz átalakítása, a másik egy "ferde" adapter gyártása. A váz fékkonzolját síkba lehetne maratni, de mivel mint munkadarab igencsak méretes, ezért kérdés, hogy milyen CNC gépbe férne bele. A másik probléma, hogy lesz-e elég anyagvastagság egy ilyen művelet után. Én inkább egy "ferde" adaptert gyártatnék vagy egy gyári fékadaptert megmunkálva vagy ha úgy nem adja ki magát, akkor egy teljesen újat legyártani. A lényeg, hogy az adapter ferdeségével a végeredmény egyenes lesz. CNC műhelyekben megcsinálják gyári minőségűre, de nem lesz olcsó (4000-6000 Ft óradíj amiben a gép programozása is benne van).



#1269
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Hátsó IS konzol, ha ráteszem a PM adaptert befelé a kerékpár középtengelye felé dől.


zeezoltano módosította - 2014. május 04. - 18:47

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1270
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Adott egy Giant XTC carbon az asszony bringája.

Annak idején ezt azért kaptuk mert úgymond berezonált a váz (tárcsás) fékezéskor így vfékkel használtuk. Most már neki is kellene egy tárcsafék és elkezdtem nézegetni.

Megállapítottam hogy a probléma a következő ha ráteszek egy 180-as PM adapter akkor az már annyit dől befelé (0.8mm-t 28mm-en) hogy a betét alapból bele ér a tárcsába.

Úgy gondolom hogy erre is van valamilyen szerszám és így megoldás is.

 

A hátsó fék? IS vagy PM a vázon levő fékkonzol? Hogy érted a befelé dőlést, ferde a konzol?



#1271
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Adott egy Giant XTC carbon az asszony bringája.

Annak idején ezt azért kaptuk mert úgymond berezonált a váz (tárcsás) fékezéskor így vfékkel használtuk. Most már neki is kellene egy tárcsafék és elkezdtem nézegetni.

Megállapítottam hogy a probléma a következő ha ráteszek egy 180-as PM adapter akkor az már annyit dől befelé (0.8mm-t 28mm-en) hogy a betét alapból bele ér a tárcsába.

Úgy gondolom hogy erre is van valamilyen szerszám és így megoldás is.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1272
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

És szerintetek fogja bírni a Recon a 180-as tárcsát?

fogja


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1273
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
És szerintetek fogja bírni a Recon a 180-as tárcsát?


#1274
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Jahhh!Jo a gondolat!


Magellan-os

#1275
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás

Sziasztok!

 

Jól gondolom,hogy egy Rock Shox Recon SL teleszkóp és egy Shimano SLX BR-M665 féktest közé ilyen adapter szükséges 180-as tárcsához?

 

http://www.bike-disc...37435/wg_id-284



#1276
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

nem gépelési hiba volt a kettős kérdőjel...

Valamelyikünk nagyon nem ért valamit.
Szerintem nem a kérdőjelekkel volt a gond, hanem azzal, hogy az egész forrása az volt, hogy behúzott féknél gix33 tudja előre-hátra mozgatni a bringát:
 

Centerlockos agyaknál mennyire normális, hogy  a féket teljesen behúzva a tárcsa masszívan egy helyben van, viszont a kereket előre-hátra tudom mozgatni kb 1cm tartományban a kerék kerületén.



#1277
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Martin vedd már a fáradságot és olvas vissza.

Ez külön tetszett: "Akkor is, ha már be van húzva a fék??" Ez már a világökörségek rovatba illő :D

 

nem gépelési hiba volt a kettős kérdőjel...



#1278
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Hát én is erre szeretnék gyanakodni, mivel mind a kettő agy ugyanúgy viselkedik. 



#1279
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Gyanítom hogy ez nem csak a tárcsa és az agy hibája lehet. Ha nincs meghúzva minimum 30Nm-el akkor lehet hogy a sok fékezéstől kikopnak a bordák és attól mozoghat.



#1280
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Martin vedd már a fáradságot és olvas vissza.

Ez külön tetszett: "Akkor is, ha már be van húzva a fék??" Ez már a világökörségek rovatba illő :D


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!