Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18508 hozzászólás a témában

#1281
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Sajnos nem a gumi mozog. Kézzel megtudom mozdítani a kereket, miközben a fék stabilan fog.

Akkor is, ha már be van húzva a fék?? A behúzott féknek azért meg kellene tartania, nem? Egyébként meg nem az agy kotyog?



#1282
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Sajnos nem a gumi mozog. Kézzel megtudom mozdítani a kereket, miközben a fék stabilan fog.



#1283
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Teljesen más, szerintem a retek anyagmegmunkálás/szegecselés nem egyforma az XT/IceTech tárcsáimon (egy rendelésből jött) és emiatt nem tudok úgy kereket cserélni, hogy teljesen egyforma Hope Pro 2 agyakkal (szintén egy rendelésből) a tárcsa ugyanoda essen.


freddyke módosította - 2014. április 22. - 16:42


#1284
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Mondok jobbat, nekem nem csak a felfogatás lógott, de a tárcsa szegecselése is. :)

 

Ha befogod a féket, van valamennyi lötyögés ugye a fékbetét miatt, de mikor látod hogy ficeg a tárcsa....

Egyik barátomnak a CL-es Avid tárcsa is lóg a Shimano agyon.



#1285
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1286
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Centerlockos agyaknál mennyire normális, hogy  a féket teljesen behúzva a tárcsa masszívan egy helyben van, viszont a kereket előre-hátra tudom mozgatni kb 1cm tartományban a kerék kerületén. Csak meg kellene húzni a centerlockos rögzítőt vagy ilyen minden centerlock?

Nem-e lehet-e, hogy ez csak simán a kerék rugalmassága? Nekem is stabilan rögzül a tárcsa, de kis mértékben tudom előre-hátra hintáztatni a gépet. Azt még mondjuk nem figyeltem meg, hogy mennyit mozog a kerék :)



#1287
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

XT agy és XT tárcsa. Ráadásul első-hátsó csinálja. Igazán mázlista vagyok tényleg!


  • zeezoltano kedveli ezt

#1288
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Nekem is ez volt a gondom a CL-al. XT agy, SLX tárcsa, lógott mint a....

Én is hamar túladtam rajta.



#1289
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Gabi láttam már ezt XT-n, DT-n, és noname agyon is. Egyszerűen arról van szó hogy a gyártási tűrés két végének maximumán lévő agyról és tárcsáról van szó, vagy simán az egyik selejtes.

Akkor én és baráti köröm kivételesen mázlisták vagyunk! Gyártási pontatlanságot aláírom, a Crosstrail kerékre rá kell tolni és feszesen lehet lehúzni, az SLR-re rá esik és simán le emelem róla, de hibátlan mind a kettő. Most a Lefty miatt kénytelen voltam benyelni a hatcsavaros rendszert, méla undorral raktam össze, mintha a F1-es csapatokat arra köteleznék mostantól a csavaros megoldást kell használniuk kerékcserénél.



#1290
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Gabi láttam már ezt XT-n, DT-n, és noname agyon is. Egyszerűen arról van szó hogy a gyártási tűrés két végének maximumán lévő agyról és tárcsáról van szó, vagy simán az egyik selejtes.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1291
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Centerlockos agyaknál mennyire normális, hogy  a féket teljesen behúzva a tárcsa masszívan egy helyben van, viszont a kereket előre-hátra tudom mozgatni kb 1cm tartományban a kerék kerületén. Csak meg kellene húzni a centerlockos rögzítőt vagy ilyen minden centerlock?

Áruld már el, milyen agy ami ezt a jelenséget produkálja?



#1292
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Centerlockos agyaknál mennyire normális, hogy  a féket teljesen behúzva a tárcsa masszívan egy helyben van, viszont a kereket előre-hátra tudom mozgatni kb 1cm tartományban a kerék kerületén. Csak meg kellene húzni a centerlockos rögzítőt vagy ilyen minden centerlock?

Ez abszolult nem normális ellenben nem is kirívóan szokatlan jelenség, vagyunk egypáran akik ezért nem vennénk CL rendszert.

Eddig 3 új bringán és két használtan láttam ezt a jelenséget.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1293
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Centerlockos agyaknál mennyire normális, hogy  a féket teljesen behúzva a tárcsa masszívan egy helyben van, viszont a kereket előre-hátra tudom mozgatni kb 1cm tartományban a kerék kerületén. Csak meg kellene húzni a centerlockos rögzítőt vagy ilyen minden centerlock?



#1294
filmes

filmes

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.600 hozzászólás

Nekem nagyon bejön. Kellően erős, jól adagolható és megbízhatóan működik.

Ami viszont egy vicc, hogy 0 kilóméteresen teljesen szét kellett bontanom az első fék karját. Az egész "bele" mozgott 1-1,5mm-t előre-hátra, így folyamatosan változott a nyomáspont. Ki kellett hézagolni a seegergyűrű és a dugattyú között. Szégyen egy ilyen szintű féknél, de valamiért mégsem húztam fel magam. Ennek már lassan 3 éve és azóta tökéletesen működik. Nem rég a másik bringámra is ilyet vettem (használtan) és az is rendben teszi a dolgát.


  • Supernova1982 kedveli ezt

#1295
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.

Sziasztok,érdekelne mások tapasztalata is,hogy hogy vannak megelégedve a SRAM XO-ás hidraulikus tárcsafékkel?

Válaszokat előre is köszönöm.


Nagy János


#1296
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Köszi, fokozatkijelzőm amúgy sincs hozzá, úgyhogy ez nem lenne probléma, de annyit nem ér meg a dolog hogy eladjam és vegyek egy másikat .

Ha már nagyon fog zavarni a dolog, majd alaposabban utána nézek. :)

Kösz!



#1297
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Balias,

csak xthez és xtrhez találtam gyárit, sm-sl78, 98 néven. 30 euró, egyszerűbb, ha eladod a váltókart, s veszel egy másikat. A fokozatkijelzőtől viszont búcsúzni kell!

Ha rákeresel a guglin i-spec adapterre, találni azért házibarkács megoldásokat is.

 

https://www.boc24.de...xt-sm-sl78-paar

 



#1298
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Igen, ahogy nézem régi, úgyhogy szerintem marad külön, így is működik.:)

Arra azért kíváncsi lennék még, hogy ezt az alkatrészt hogy hívják, illetve hol lehet megtalálni....köszönöm előre is az infot.



#1299
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Milyen SLX váltókarod van? Ha kormánybilincses akkor (értelmes áron) nincs miről beszélni. Ha fékkarbilincses (vagyis i-spec), akkor meg az eddigi csavarjaid valszeg jók lesznek hozzá. Ha nem, akkor megint az értelmes ráköltésnél tartunk, mikor elpakoltam a sajátjaim, 10 ájró+postáért találtam legolcsóbban. Igaz, a magyar ár se volt tavaly év végén sokkal magasabb.

De a kérdésedből úgy érzem, hogy sima kormánybilincses a váltókarod, így meg felejtős az egész. Pedig nagy királyság az i-spec! :)

 

Hali!

 

Nem rég vettem Slx 675 fékeket, meg van slx váltókarom.Meg szeretném ejteni rajtuk az I-spec cuccot.Hozzávaló csavarok/izék ügyében tudtok segíteni, hol találok ilyeneket?  (a fékhez nem adták)



#1300
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Hali!

 

Nem rég vettem Slx 675 fékeket, meg van slx váltókarom.Meg szeretném ejteni rajtuk az I-spec cuccot.Hozzávaló csavarok/izék ügyében tudtok segíteni, hol találok ilyeneket?  (a fékhez nem adták)