Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18508 replies to this topic

#1201
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Köszönöm a hozzászólkásokat, valószínű SLX lesz.

Még jó tárcsát kellene néznem hozzá, 

Avid HS1 jól működne vele? (nem darál, nem nyűszög, nem hajlik ki?)

Nálam tökéletesen működött 



#1202
Balie

Balie

    vendég

  • fórumtag
  • 29 posts

Köszönöm a hozzászólkásokat, valószínű SLX lesz.

Még jó tárcsát kellene néznem hozzá, 

Avid HS1 jól működne vele? (nem darál, nem nyűszög, nem hajlik ki?)



#1203
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Ha drágát akarsz vegyél tune féket és hozzá betétet. + nagyon fel se ülnék egy ilyen fékkel szerelt bringára.:)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1204
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

és fémesben is ?


Fél-fémek 3-4000
Szinterezettek Shimano G03S 3700-4400, a többi meg 2000-9000 között össze-vissza. Az általad is linkelt Superstar a 2000 körüli :)

Röviden: Arra számítottam, hogy a Shimano lesz a legdrágább, a többi meg jóval olcsóbb, de majdnem teljesen fordítva sült el.

#1205
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

és fémesben is ?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1206
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

aztán itt veszel hozzá kevlár betétet mert a gyári G01s pillanatok alatt elkopik a gyári fémes meg k..va drága, ez meg olcsó és mégis jó. 3. éve használom ezt a kombót.



Érdekes... Én a gyárihoz képest szinte csak drágábbakat találtam. Kivéve persze hűtőbordásakat :)

Edited by RelakS, 2014. June 15. - 20:06.

  • ridelife likes this

#1207
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Uuh elnézést!!! Reggel egy kicsit még kóvályogtam. Szóval ne kevlárt hanem szinterest a kevlár baromi jól és gyorsan harap viszont alig tart tovább mint a a gyári G01s. Még egyszer elnézést.

Éppen a héten adtam oda Dantének a maradék 4 pár kevlár betétet mert már nem használom őket.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1208
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Zee-vel értek egyet. Bike-components.de oldaláraól 110 euró postával két SLX. 

 

Zee: Superstarból ez a kevláros jobb mint a szinter? nekem most az van, fog, de azért kopik is, hiába a szinter.



#1209
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Juicy 5, Juicy 7 szintű kategóriában keresgélnék.

 

Nem tudom mennyire jobb az 5/7, 3-ast használtam és elég gagyi volt, egyfolytában elállítódott, sivított.



#1210
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Avidot felesd el Shimano SLX verhetetlen ár -érték arány.

http://www.hibike.hu...árcsafékek.html

http://www.hibike.hu...és-adapter.html

aztán itt veszel hozzá kevlár betétet mert a gyári G01s pillanatok alatt elkopik a gyári fémes meg k..va drága, ez meg olcsó és mégis jó. 3. éve használom ezt a kombót.

http://www.superstar...-brake-pads.htm

ha négyet veszel lényegesen olcsóbb. http://www.superstar...-brake-pads.htm  így 1900ft ra jön ki/db + a szállítás.

Nekem ez évi 3000-4000km tereppel kb1.5évig elég.


Edited by zeezoltano, 2014. June 15. - 15:36.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1211
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Sziasztok,
Most szántam el magam a nagy lépésre és szeretnék egy jó hydraulikus tárcsaféket feltenni a bringára. Tudtok valamit ajánlani ami jó, nem mászik el a nyomáspontja, nem nyúlós érzésű, megbízható és nem igényel túl sok karbantartást? CC-re használnám, 160-as tárcsákkal elöl hátul. (elég pehelysúlyú vagyok)  Avid BB5-öt váltanám.
Juicy 5, Juicy 7 szintű kategóriában keresgélnék.


Juici nem tudom, milyen, de ez nekem eddig kiválóan működik

#1212
Balie

Balie

    vendég

  • fórumtag
  • 29 posts

Sziasztok,

Most szántam el magam a nagy lépésre és szeretnék egy jó hydraulikus tárcsaféket feltenni a bringára. Tudtok valamit ajánlani ami jó, nem mászik el a nyomáspontja, nem nyúlós érzésű, megbízható és nem igényel túl sok karbantartást? CC-re használnám, 160-as tárcsákkal elöl hátul. (elég pehelysúlyú vagyok)  Avid BB5-öt váltanám.

Juicy 5, Juicy 7 szintű kategóriában keresgélnék.



#1213
agressor12

agressor12

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Sziasztok ,egy kis segítséget szeretnék kérni,van egy Hayes stroker ryde tárcsafékem ,és az első féknél a pofák nem nyílnak ki ,csak egy kicsit a fékkar elengedése után. Kézzeel ki lehet nyitni(szétfeszíteni) és a rendszerben is van nyomás mert összezárás az jó.
Valakinek valami ötlet?



#1214
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Valaki tudna segíteni, hogy milyen adatper kéne 180 mm-es tárcsához? A villa egy rs xc32+ avid elixir 1, na most Magyarországon ilyesmi nincs állítólag... (bolt szerint) honnan és milyen kéne? ill. hátulra is szükség lenne egy 180-as adapterre. Hol lehet beszerezni itthon?

 

szerk.:azt elfelejtettem, hogy a márka mindegy? tehát muszáj, avid adapter?

IS vagy PM felfogatású a váz és a villa? De gyanítom hogy a villa PM, akkor 180 pm-pm adapter kell neked.



#1215
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts

Valaki tudna segíteni, hogy milyen adatper kéne 180 mm-es tárcsához? A villa egy rs xc32+ avid elixir 1, na most Magyarországon ilyesmi nincs állítólag... (bolt szerint) honnan és milyen kéne? ill. hátulra is szükség lenne egy 180-as adapterre. Hol lehet beszerezni itthon?

 

szerk.:azt elfelejtettem, hogy a márka mindegy? tehát muszáj, avid adapter?


Edited by Vincsó, 2014. June 11. - 20:22.


#1216
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Sziasztok,

 

Elixir 5-ös féket akartam slx-re cserélni és a következő dologba futottam bele, hogy az avid adapterével nem tudtam úgy összerakni a féket hogy az rendesen a tárcsán fogjon(akárhová pakolgattam az alátéteket), eltérő adaptert igényel a két fék? (Reba RL pm, 180mm avid tárcsa, avid adapter). Az avid tárcsa gondolom nem lehet a probléma mivel a 180 illetve a 160mm-nek mindenhol ugyanannyinak kellene lennie, nem? A hátsó IM to PM adapterrel is szívni fogok, vegyek oda is shimano-t (ezt még nem próbáltam meg kicserélni de most már nem reménykedem hogy az jó lesz).

Shimanonál nem kell az alátét, valszeg ez a probléma



#1217
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Sziasztok,

 

Elixir 5-ös féket akartam slx-re cserélni és a következő dologba futottam bele, hogy az avid adapterével nem tudtam úgy összerakni a féket hogy az rendesen a tárcsán fogjon(akárhová pakolgattam az alátéteket), eltérő adaptert igényel a két fék? (Reba RL pm, 180mm avid tárcsa, avid adapter). Az avid tárcsa gondolom nem lehet a probléma mivel a 180 illetve a 160mm-nek mindenhol ugyanannyinak kellene lennie, nem? A hátsó IM to PM adapterrel is szívni fogok, vegyek oda is shimano-t (ezt még nem próbáltam meg kicserélni de most már nem reménykedem hogy az jó lesz).

Cseréld le az adaptereket a megfelelő Shimano típusokra!




#1218
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 posts

Sziasztok,

 

Elixir 5-ös féket akartam slx-re cserélni és a következő dologba futottam bele, hogy az avid adapterével nem tudtam úgy összerakni a féket hogy az rendesen a tárcsán fogjon(akárhová pakolgattam az alátéteket), eltérő adaptert igényel a két fék? (Reba RL pm, 180mm avid tárcsa, avid adapter). Az avid tárcsa gondolom nem lehet a probléma mivel a 180 illetve a 160mm-nek mindenhol ugyanannyinak kellene lennie, nem? A hátsó IM to PM adapterrel is szívni fogok, vegyek oda is shimano-t (ezt még nem próbáltam meg kicserélni de most már nem reménykedem hogy az jó lesz).



#1219
Danking

Danking

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Tudom, hogy nem szokványos, egy Suntour Axon E-RL van, itt a képen látható: http://s3.postimg.or...27_19_12_07.jpg . Erre van valami ötletetek?



#1220
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Nem tudom milyen villád lehet hogy alapból IS 180-as ha még sem akkor csak használsz adaptert IS 160-180-at. Tehát akkor neked egy is-pm 180 kell. előre hátra egyértelmű sima is -pm 160 kell (Hátsó kelL).

http://ebike.hu/term...csafek-adapter/


Edited by zeezoltano, 2014. June 01. - 21:09.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!