Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#1041
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nálam nincs mit letiltani. Rábökök a "Kedvelem" gombra, átvált arra, hogy "Te kedveled ezt" és ettől kezdve nincs visszaút.
Hiába bökök rá újra, nem történik semmi.
Egyébként ilyenkor már nem is gombként jelenik meg, hanem szürke hátterű textként.

(most engedélyeztem a JS-t, így is ugyanaz a helyzet)
Na ennyit az offról.

 

Ráböktem erre a hsz-ra hogy kedvelem, megjelent hogy "te kedveled" és egy visszavono gomb egy lefelé mutató hüvelykujjal, ha rányomok akkor megint megjelenik a "kedvelem" gomb. Gondolom valamit szűrsz ami miatt nem működik (pl. session cookie).


  • Kisherceg likes this

#1042
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Nem, a fórum letiltja 15 perc után.

Nálam nincs mit letiltani. Rábökök a "Kedvelem" gombra, átvált arra, hogy "Te kedveled ezt" és ettől kezdve nincs visszaút.
Hiába bökök rá újra, nem történik semmi.
Egyébként ilyenkor már nem is gombként jelenik meg, hanem szürke hátterű textként.

(most engedélyeztem a JS-t, így is ugyanaz a helyzet)
Na ennyit az offról.


Edited by SokadikX, 2014. August 03. - 22:27.


#1043
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

akkor lehet, hogy a noscript miatt nem megy nekem?

 

Nem, a fórum letiltja 15 perc után.



#1044
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Szerintem lehet, csak vlszlg szintén a szerkesztési időhatáron belül (15 perc?).

akkor lehet, hogy a noscript miatt nem megy nekem?

#1045
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Szerintem lehet, csak vlszlg szintén a szerkesztési időhatáron belül (15 perc?).

 

kipróbáltam, 15 perc után nem visszavonható. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1046
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

(utálom, hogy a "like"-ot nem lehet visszavonni... nem mintha, bármi bajom lenne a hozzászólásoddal, de rendszeres, hogy véletlenül arra bökök :( )

 

Szerintem lehet, csak vlszlg szintén a szerkesztési időhatáron belül (15 perc?).


  • Kisherceg likes this

#1047
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Ha a szervíz után levegős a fék akkor vissza kell menni. Ha nem akarják rendesen megcsinálni akkor ki kell csapni a balhét amig vagy megcsinálják vagy visszakapod a pénzed hogy máshol rendesen meg tudják abból csinálni. Ha ez nem megy akkor kell egy tanfolyam asszertivitás.


(utálom, hogy a "like"-ot nem lehet visszavonni... nem mintha, bármi bajom lenne a hozzászólásoddal, de rendszeres, hogy véletlenül arra bökök :( )

Na, szóval visszavittem, balhé nélkül átvették, kézbevette egy másik srác és most tényleg olyan, amilyennek anno elképzeltem a tárcsafékeket... A bringám első három-négy hetéről nincs sok emlékem, annyira örültem, hogy egy komolynak látszó gépet sikerült végre szereznem. Viszont amikorról már emlékeim is vannak róla, azóta az első fék valószínűleg levegős volt... :(
Kevésbé vagy másképp, mint most, mielőtt visszamentem vele, de megvoltak a levegős állapot jelei már régóta.

#1048
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

organikus (műgyanta, organic, resin)

Persze, gondolom gyártónként más a szóhasználat, az összetételről nem is beszélve.

 

Organikus magyar szóval: szerves. Ha hangos a tárcsa és biztos hogy teljesen jól van beállítva (nyereg/pofák a tárcsához képest minden tengelyen egyenesek és pofák egyforma távolságban vannak a tárcsától) akkor fékpofa típuson (szerves/fémes) és gyártón (márka) kívül lehet kisérletezni tárcsa gyártóval is: nekem az Avid G3-as tárcsa pl. mindig sírt, bármilyen (szerves) pofával használtam, viszont a "sajtlyukacsos" Formula tárcsák (CL és IS6 is) nagyon kulturált hangúak (Formula és Magura fékkel, Alligator, A2Z, Koolstop, Magura és Formula szerves pofákkal) - viszont ezeket nem szabad szinterezett (fémes) pofával használni.

 

Ha a szervíz után levegős a fék akkor vissza kell menni. Ha nem akarják rendesen megcsinálni akkor ki kell csapni a balhét amig vagy megcsinálják vagy visszakapod a pénzed hogy máshol rendesen meg tudják abból csinálni. Ha ez nem megy akkor kell egy tanfolyam asszertivitás.


  • SokadikX likes this

#1049
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Sziasztok.Organikus fékpofa?Olyanokat irtok hogy csak lesek.Ammeg milyen?Ennyire én nem vágom ezeket a dolgokat istenem jó pap is holttig tanul:-)
Az enyém milyen arról fogalmam sincs de gyári csomagban volt BB7-es mindennel együtt.Továbbra is süvit de majd biztos bekopik egyszer és elmúlik a lényeg hogy fogjon.
Köszi a segitséget!


Én is kapkodtam a fejem, mikor 3rd party pofákat kerestem
organikus (műgyanta, organic, resin)
fél-fémes (semi metallic)
szinterezett (sintered)
kevlár
ebike-hoz való

Hirtelen ezek jutnak eszembe
Persze, gondolom gyártónként más a szóhasználat, az összetételről nem is beszélve.

#1050
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts
- bocs, tárgytalan -

Edited by SokadikX, 2014. July 30. - 22:08.


#1051
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

:D :D :D

NEM



#1052
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Lehet tudni amúgy hogy ez milyen kerékpár?

Elküldtem privátban.

#1053
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Sziasztok.Organikus fékpofa?Olyanokat irtok hogy csak lesek.Ammeg milyen?Ennyire én nem vágom ezeket a dolgokat istenem jó pap is holttig tanul:-)
Az enyém milyen arról fogalmam sincs de gyári csomagban volt BB7-es mindennel együtt.Továbbra is süvit de majd biztos bekopik egyszer és elmúlik a lényeg hogy fogjon.
Köszi a segitséget!

Őszintén szólva két héttel ezelőttig én sem hallottam ilyenről.
Avid Elixir esetében futottam bele, hogy kétféle fékbetétet lehet kapni a fékjeimbe: van fémes és organikus. Előbbinek valami fém alapanyaga van. Ez kicsit gyengébb fékhatás mellett lassabban kopik, ellenben hangos.
Az organikus, ha igaz, akkor műgyanta(????) alapú, csendesebb, erősebben fékez, viszont jóval gyorsabban kopik.
Ennyit sikerült összeszednem róla, mióta elkezdtem foglalkozni a témával.

#1054
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Lehet tudni amúgy hogy ez milyen kerékpár?

NEM



#1055
kisskarex

kisskarex

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Sziasztok.Organikus fékpofa?Olyanokat irtok hogy csak lesek.Ammeg milyen?Ennyire én nem vágom ezeket a dolgokat istenem jó pap is holttig tanul:-)

Az enyém milyen arról fogalmam sincs de gyári csomagban volt BB7-es mindennel együtt.Továbbra is süvit de majd biztos bekopik egyszer és elmúlik a lényeg hogy fogjon.

Köszi a segitséget!



#1056
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Nekem meg egyre olyan érzésem van, hogy csúnyán át lettem ....va ezzel a géppel.
 

Lehet tudni amúgy hogy ez milyen kerékpár?



#1057
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Organikus fékpofáim vannak. Takarítás után vizes lett a tácsa, na, mondom lekoptatom róla.
Hát olyan sírást, amit a még nedves tárcsa csinált, már rég nem hallottam O_O Persze, mire kiszáradt, teljesen hangmentes lett.

:)
Az enyém ezt szárazon is tudja :D

#1058
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Ha fékezés közben nyikorgó hangot hallasz, az mondhatni természetes velejárója a fémes betétnek.
(organikust nem próbáltam, de azt mondják, az jóval csendesebb, viszont gyorsabban kopik)


Organikus fékpofáim vannak. Takarítás után vizes lett a tácsa, na, mondom lekoptatom róla.
Hát olyan sírást, amit a még nedves tárcsa csinált, már rég nem hallottam O_O Persze, mire kiszáradt, teljesen hangmentes lett.

#1059
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts
Na ez egyre izgalmasabb.
Otthagytam a szervizben a gépet, de a szervizes és a fék forgalmazója is elég tanácstalan.
Nekem meg egyre olyan érzésem van, hogy csúnyán át lettem ....va ezzel a géppel.
Kb másfél év aktív, városi használat mellett nagyjából tíz-tizenkét alkalommal kellett rajta ezt-azt javítani. (Első villa, váltók, most a fékek, a hátsó villát rögzítő egyik csavar, újabban kissé hangos hajtás stb. - hogy a szállításkor vagy még a gyárban lepattogott festéket és az életveszélyes XLC pedálokat ne is említsem)

#1060
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Annyit még megkérdeznék tőletek hogy ennek a tárcsaféknek mindig ilyen hangosnak kell lennie vagy a használat során bekopik és elmúlik?Fékezéskor olyan hangja van mint egy vasuti szerlvénynek 100-ról lassitva ez narmális?

Ha fékezés közben nyikorgó hangot hallasz, az mondhatni természetes velejárója a fémes betétnek.
(organikust nem próbáltam, de azt mondják, az jóval csendesebb, viszont gyorsabban kopik)