Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#761
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Sziasztok!
Ez a problémám:

https://drive.google...TJhdk04NzQ/view

Várom a tipeket, hogy mi lehet ez a hang és hogy tudom megszüntetni.
Zsír új fékszett, minden csavar meghúzva. Olyan, mintha a tárcsát megfogná a fék, de a kerék tovább fordulna.



#762
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

az aktualis shimano tarcsak milyen vastagok? 1.8 v 2?



#763
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

(ahogy nézem ezen a fórumon felesleges kérdezni, mert vagy "behalt" vagy csak nem nagyon válaszolnak az emberek. Nem,nem ez nem sértődés, csak a tények megállapítása.)

...vagy mert nem tudjuk ! Mert hülyeséget meg nem akarunk írni, fölösleges lenne.

...mert EZER oka lehet a kérdésednek, amit otthon ülve nem tudunk eldönteni. Azt ÉLŐBEN kéne megvizsgálni, próbálgatni a beállításokat, ...pl. fékpofa csere, féktest jól áll-e,...az én vázamon pl. a fékszem szegecselése hibás, azért rezeg, nem lehet vele csinálni semmit.

Nem a sértődés miatt írtam, csak hát nekünk fórumozóknak is nehéz megfelelni annyi elvárásnak. Szóval a "csöndnek" is lehetnek konkrét okai.

O.k. ?


  • Maci81 likes this
Marci

#764
Maci81

Maci81

    újonc

  • fórumtag
  • 18 posts

Koszi, mint írtam, még új a cucc. Nem is mentem még vele sokat, de azt vettem észre, hogy hidegen nem rezonál, csak ha dombról lefelé sokáig fékezek és nekem elég forrónak tűnt a tárcsa. Mondjuk, kaptam olyan tanácsot is, hogy ez idővel, ha bekopik a cucc, akkor lehet megszűnik ez a jelenség.

(Természetesen, próbáltam rákeresni a keresővel a témára, de valamiért nálam nem működik rendesen a kereső.)



#765
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Mert erre a kérdésre is havonta volt válaszolva anno, csak vissza kell olvasni.

A rezonálás lehet egyenetlen tárcsától, ferdén felszerelt féknyeregtől, egyenetlenül kimunkált fékszemektől, fékpofa-tárcsa inkompatibilitástól is.

Csavarokat lazítsd ki a féknyergen, féket húzd be, csavarokat húzd meg. Így jó eséllyel pontosan be lesz állítva.

A Tektro nem a fékek csúcsa, ha visít, akkor egyszerűbb együttélni vele.


Edited by stp1, 2016. March 02. - 11:28.

  • Maci81 likes this

#766
Maci81

Maci81

    újonc

  • fórumtag
  • 18 posts

Köszi a választ. 

(ahogy nézem ezen a fórumon felesleges kérdezni, mert vagy "behalt" vagy csak nem nagyon válaszolnak az emberek. Nem,nem ez nem sértődés, csak a tények megállapítása.)



#767
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Első körben a féket rendesen beállítani összes csavart előírt nyomatékkal meghúzni.


  • Maci81 likes this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#768
Maci81

Maci81

    újonc

  • fórumtag
  • 18 posts

Sziasztok!

Vettem egy új bringát (GT avalanche comp 2015) és Tektro Auriga fékekkel van szerelve. Egy rövid próbakort tudtam még csak menni vele, viszont dombról lefelé fékezésnél rezonál a hátsó fék. Ez normális jelenség azért mert még új a cucc? A válaszokat előre is köszönöm.



#769
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Egy kis adalék hogy mikor cseréljünk tárcsát a gyártói ajánlások.

http://velonews.comp...in-holes_252053


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#770
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

 

Nagyon egyszerű kérdés:

Az egyszer meghúzott, becsavart roppantógyűrűs anyát, ha kicsavarom, majd később ugyanazzal a roppantógyűrűvel visszatekerem, az jó lesz, vagy ereszteni fog?

jó lesz


  • djbahool likes this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#771
djbahool

djbahool

    vendég

  • fórumtag
  • 115 posts

Sziasztok!

 

Nagyon egyszerű kérdés:

Az egyszer meghúzott, becsavart roppantógyűrűs anyát, ha kicsavarom, majd később ugyanazzal a roppantógyűrűvel visszatekerem, az jó lesz, vagy ereszteni fog?



#772
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Na, SLX lett apróból. Már csak egy 160-as hat csavaros tárcsa kellene aztán rendben van a fék.

 

az már nem egy bonyolult feladvány:)

 

http://apro.bikemag....mm-l312033.html

 

http://apro.bikemag....60-l310702.html


Edited by Kisherceg, 2015. October 11. - 15:57.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#773
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts

attól függ, mennyit szánsz rá.... :)

 

https://www.bike-com...BR-M615-p35460/

Na, SLX lett apróból. Már csak egy 160-as hat csavaros tárcsa kellene aztán rendben van a fék.



#774
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Ha teheted shimano... 

 

Erre jutottam én is sok sok olvasás után, hogy Shimanoval kisebb a rizikó. Ez eldőlt. Már csak CX/gravel vázméretezés bajom van. Meglátogatom azt a topikot is.



#775
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Köszönöm a választ! Még annyit, hogy Shimano és Sram között van különbség a BR-RS785, Rival, Force között vagy ne tököljek és vegyek majd egy bringát. :)


Ha teheted shimano... Nalam a legjobbnak tartott mechanikus van (trp spyre), de persze nem uti meg a korabbi slx fekem szintjet (m666). Ha jol be van love, szerintem az olcsobb shimanok szintjet hozza, csak az a gond, ahogy kopik a fek, utana kell allitani mindig. Rovid ideig van olyan tartomanyban, hogy igazan jo legyen, utana meg tul hosszu uton jar, hogy hatekony legyen.

Azt sose ertettem, hogy miert tartjak a bovdenes fekeket karbantartasmentesebbnek - szerintem epp hogy tobbet kell veluk foglalkozni. A hidrosnal csak olajat es fekbetetet cserelsz, kozte meg konstans a mukodes. Felnifeknel nem olyan szembetuno a mukodesbeli differencia, ahogy kopik a betet, mint bovdenes tarcsasnal.

Az avid fekeket sose szerettem montin, a hasonlo aru shimanok sokkal jobban tetszettek.

#776
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

 

Sziasztok,
 
van most valami best-buy shimano olajos tárcsafék (160 mm tárcsa, PM rögzítés)?
 
A városi gépemre az országúti fék helyett kellene valami, amivel meg lehet állni.

 

 

attól függ, mennyit szánsz rá.... :)

 

https://www.bike-com...BR-M615-p35460/


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#777
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Sziasztok,
 
van most valami best-buy shimano olajos tárcsafék (160 mm tárcsa, PM rögzítés)?
 
A városi gépemre az országúti fék helyett kellene valami, amivel meg lehet állni.

Edited by Aske, 2015. September 27. - 12:53.


#778
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Pár hétig nem használtam a bringát, és most a az első fék felsikít, mikor már majdnem megáll a bringa. Furcsa, hogy a hátsó az csöndes, mint régen.

Mitől lehet, és hogyan lehetne orvosolni?

 

Fékpofák: Shimano G01S

Első féktárcsa: Shimano Deore SM-RT62-M 180mm

Hátsó féktárcsa: Shimano Deore SM-RT63 160mm



#779
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Köszönöm a választ! Még annyit, hogy Shimano és Sram között van különbség a BR-RS785, Rival, Force között vagy ne tököljek és vegyek majd egy bringát. :)

 

Az M785 alapján sz R(S)785-es féknyereg is szuper lehet, de azt nem tudom, hogy országúti vonalon mit tud a fékkar. Az MTB-s XT féknél a mind a féknyereg, mind a kar tudása profi. 



#780
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

tizenéve létezik tárcsafék mtb-re, az elmúlt pár évet leszámítva a legtöbbeknél gyorszárral van/volt rögzítve a kerék a tárcsafékes bringában. cx-en miért ne működne? persze, az átütőtengely jobb, de cx bringán nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

 

Köszönöm a választ! Még annyit, hogy Shimano és Sram között van különbség a BR-RS785, Rival, Force között vagy ne tököljek és vegyek majd egy bringát. :)