Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#701
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Lehetséges, hogy a kopott betétekhez lett feltöltve a rendszer emiatt most túl sok fékfolyadék van benne, ki kell engedni egy kicsit belőle.
De ha már ott vagy, egy teljes csere sem árt.

Köszönöm!

Sajnos a fékfolyadékcseréhez nincsen semmim, gondolom légtelenítő szett is kéne hozzá biztos ami biztos. Amilyen állapotban voltak a fékbetétek simán el tudom képzelni, hogy után lett töltve, mert jóazméghónapokig.



#702
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Lehetséges, hogy a kopott betétekhez lett feltöltve a rendszer emiatt most túl sok fékfolyadék van benne, ki kell engedni egy kicsit belőle.
De ha már ott vagy, egy teljes csere sem árt.



#703
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Szereztem egy Avid elixir 5 fékszettet. Rögtön lehetett benne cserélni a betéteket annyira kopottak voltak a régik. Ugye ahhoz, hogy beférjenek az új fékpofák és a tárcsa közé, vissza kell tolni a dugattyúkat a testbe. Ez alapból nem ment, úgyhogy a fékkart elvileg teljesen külső helyzetbe állítottam. Most annyit elértem, hogy a hátsó fékbetétek közé befér a tárcsa, de nagyon fog még így is. Mit tudnék még csinálni, hogy be tudjam állítani? Így használhatatlan. Az első fékpofák közé be se fér a tárcsa, de nagyobb erővel nem akarom feszegetni. Látom, hogy visszamegy a dugattyú, de visszarugózik.



#704
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Miért is?

 

Ez lenne a kérdésem nekem is,  erről van szó amúgy.

"yetipolarbearBoiling the rotors in a bit of dishwashing liquid. A little trick I learnt of mr @jaredgravesmtb a few years ago,and to this day has never let me down. Something about the detergent gives the brakes soooo much bite"


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#705
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Próbált már valaki zsíroldós vízben felforralni tárcsát?

JGraves szerelője rakta ki instagramra, hogy tuti tipp..

Miért is?


  • zeezoltano kedveli ezt

#706
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Próbált már valaki zsíroldós vízben felforralni tárcsát?

JGraves szerelője rakta ki instagramra, hogy tuti tipp..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#707
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

nincs

Köszönöm!



#708
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Merida matss sub 40 vázra akarok hátra felrakni egy avid elixir 5 féket, 160mm-es tárcsával. Ugye ez az adapter megfelelő hozzá, és nincs eltérés ilyen téren a shimkano meg avid fékek rögzítésében? http://bringabutik.h...tso-pm-is-160mm

nincs


  • bardocz kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#709
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Merida matss sub 40 vázra akarok hátra felrakni egy avid elixir 5 féket, 160mm-es tárcsával. Ugye ez az adapter megfelelő hozzá, és nincs eltérés ilyen téren a shimkano meg avid fékek rögzítésében? http://bringabutik.h...tso-pm-is-160mm



#710
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Sziasztok!

Azt már tapasztaltam, hogy a a fékbetéteknek be kell kopniuk, de igaz ez a tárcsákra is? Agyváltás miatt a régi Nine kapott egy centerlockos Shimano tárcsát, és a fékhatás kb nulla. A tárcsa új, zsírtalan, a pofák régiek, de használhatóak, biztonság kedvéért zsírtalanított. Féktest rendesen beállítva, légtelenítés pipa.

 mész 50-100 métert behúzott fékkel, nem kell több. Legalább is Ice-Tech-nél.



#711
husevo

husevo

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

Azt már tapasztaltam, hogy a a fékbetéteknek be kell kopniuk, de igaz ez a tárcsákra is? Agyváltás miatt a régi Nine kapott egy centerlockos Shimano tárcsát, és a fékhatás kb nulla. A tárcsa új, zsírtalan, a pofák régiek, de használhatóak, biztonság kedvéért zsírtalanított. Féktest rendesen beállítva, légtelenítés pipa.



#712
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Én is fék vásárlás előtt állok és azt tapasztaltam mostanában, hogy hiánycikk mindenhol a 785-ös, pedig azt szerettem volna! Nagyon nyomatják az M8000-et!
Alternatív megoldás az SLX 675-ös vagy attól azért jobb az M8000?
Ezen a szinten a vételár nem számít, csak mégis az ár/érték arány érdekel! És az egymáshoz viszonyított teljesítmény!
Előre is köszi!

slx-et vegyél, két apró "javítással":, mert a 8000-es több mint másfélszer annyiba kerül itt, és annyival biztosan nem jobb

- a sasszeget le tudod cserélni csavarra, mert fel van rá készítve + 2000 ft,

- a pofát cseréld szinteresre, de ezt xt-nél is mondanám

 

Azt most nem tudom, hogy az új xt-nek melyik részét szidják, de ha nem a fékkart, akkor el tudok képzelni egy slx féktest 8000-es fékkar kombót is, és akkor  van egy kvázi xt-d nem olyan drágán :)



#713
hagen

hagen

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata, hogy Formula oro fékkel működik-e a formula r tárcsa? (6 furatos, 180 és 160 mm-es)



#714
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Haló!

 

Adott egy M985ös fék, amin van "Free Stroke" állítási lehetőség..az normális hogy a két végállás között nem nagyon érzek semmit? 

ne piszkáld, elromlik:)

 

amúgy: a 775-ös xt-m mutat némi változást, ha csavargatom a free stroke-ot, ugyanakkor pl a Mettyú 785ös féke meg kb semmit sem produkál.


  • albertfish kedveli ezt

#715
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A legtöbb fém bizonyos mértékben emlékszik az alakjára erre a felmelegedés-visszahűlés csak rásegít, nem kryptonit hanem elemi fizika.

 

Ha már elemi fizikával fenyegetsz akkor magyarázd el hogy az szerinted mi fán terem. A memória kifejezés önmagában is veszélyes (homeopátia...), de ez most mellékes, induljunk abból ki hogy az "adott hőmérsékletnél bizonyos anyagok térfogatával, illetve kristálystrukturájával kapcsolatos alakmemória" fogalmára vonatkoznak a továbbiak.

Először is acélnak (javarészt Fe/Cr) önmagában nincs memóriája. Edzett acélnak se, legfeljebb jobban ellenáll a deformációnak. Konkrét "memória" ötvözetek (gondolj bimetálra gázkészülékekben) jelentős mértékben tartalmaznak más fémeket (Cu/Zn/Ni/Ti) illetve nem fémes adalékokat. Ezekből nem praktikus/költséghatékony biciklis féktárcsát gyártani és egy pár butikgyártó kivételével kevés az eltérő összetétel (Gatorbrake/Alligator titánium/titánium-nitrid felületkezelés, Alligator, TRP kerámia/kevlár prototípusok, Kettle Cycles/SIC/Starfire karbon/kerámia) illetve a Shimano Ice Tec (alumínium). De ott is csak felületi kezelésként, súlycsökkentés illetve hőterhelés elosztására használják. A kerámia és karbon cuccok repednek/törnek illetve szakadnak, érzékenyek UV hatásra, elöregednek. Az Ice Tec esetében nem hogy visszatérne az eredeti formájához hanem hosszas terhelésnél az alu olvad és deformálódik a tárcsa.

Másodszor, a féktárcsa formálódásának hőhatás és menetirányba gyakorolt egyenesítő nyomás alatt nincs köze a laterálisan vésett barázdákhoz. Nem vitatom hogy ha felhevíted akkor könnyebb kiegyenesíteni, és a tartós fékezés ebben segít. De másról beszélünk, ha én húzok egy barázdát vagy elnyomom egy hűtőlyuk oldalélét, akkor azt egy kis fékezés - főleg szerves fékpofákkal - nem fogja egyhamar kikezelni, és ahogy rátapintott a kollega egy kis smirglizés se.

Maradjunk abban hogy ha egy jó CrV fogóval esel neki, a zsebkendő nem feltétlen használ, de semmi képp nem árt.



#716
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Szóval ez valami kryptonit hogy nem árt neki az acél fogó, de ha rálehelsz már magától kiegyenesítődik amit (megint fogóval) nem tudtál kiegyenesíteni? Kicsit ellentétes. Maradok a saját tapasztalatomnál: én fogóval csináltam hallható karcot bele, óvatos kiegyenesítésnél.

 

Én se nagyon fékezek. itthon nincs nagyon olyan hosszú meredek ahol eléggé megolvadhatna a tárcsa, azért ez nekem nem működik, de támadt egy rossz ötletem, mit szólna a sütőhöz? :D

A legtöbb fém bizonyos mértékben emlékszik az alakjára erre a felmelegedés-visszahűlés csak rásegít, nem kryptonit hanem elemi fizika.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#717
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Én is fék vásárlás előtt állok és azt tapasztaltam mostanában, hogy hiánycikk mindenhol a 785-ös, pedig azt szerettem volna! Nagyon nyomatják az M8000-et!
Alternatív megoldás az SLX 675-ös vagy attól azért jobb az M8000?
Ezen a szinten a vételár nem számít, csak mégis az ár/érték arány érdekel! És az egymáshoz viszonyított teljesítmény!
Előre is köszi!

mivel megszűnő termék....

amúgy kb pont semmi lényegessel nem rosszabb az slx. a 8000es-t viszont nem dícsérik annyira.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#718
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Na, maradjunk annyiban hogy a féktárcsa nem magnézium. [...] akkara ütést kapott hogy nem tudtuk kisimítani annyira hogy ne fogjon be. ekkor ezt meguntam és le mentem kb 200m színtett folyamatosan húzott fékkel és máris jó lett.

 

Szóval ez valami kryptonit hogy nem árt neki az acél fogó, de ha rálehelsz már magától kiegyenesítődik amit (megint fogóval) nem tudtál kiegyenesíteni? Kicsit ellentétes. Maradok a saját tapasztalatomnál: én fogóval csináltam hallható karcot bele, óvatos kiegyenesítésnél.

 

Én se nagyon fékezek. itthon nincs nagyon olyan hosszú meredek ahol eléggé megolvadhatna a tárcsa, azért ez nekem nem működik, de támadt egy rossz ötletem, mit szólna a sütőhöz? :D



#719
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Én pedig nem csak hallottam, tapasztaltam is. Volt (illetve van) 785-ösöm, XTR-em is 2 évig. a 8000-nél vándorol a nyomáspont fékezés közben, nem olyan konzisztens a teljesítménye, mint a régebbi modelleké. Hallani is hallottam ismerősöktől, nem csak tapasztaltam, szóval nem lehet egyedi eset.

Én is fék vásárlás előtt állok és azt tapasztaltam mostanában, hogy hiánycikk mindenhol a 785-ös, pedig azt szerettem volna! Nagyon nyomatják az M8000-et!
Alternatív megoldás az SLX 675-ös vagy attól azért jobb az M8000?
Ezen a szinten a vételár nem számít, csak mégis az ár/érték arány érdekel! És az egymáshoz viszonyított teljesítmény!
Előre is köszi!



#720
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Üdvözlet !

 

Érdeklődnék, hogy Shimano BR-M 575-höz dugattyú kapható valahol ?

 

köszönöm

nem

nincs cikkszáma sem


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való