Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#641
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Ádám,

 

Ami még segíthet, hogy nem folyamatosan húzod a féket, hanem nagyot, de rövidet fékezel sokszor. Legalábbis én a magam 115 kilójával pumpálom a fékeket. Eddig még meg nem égett, és minden durva lejtőn lelassított kellőképpen.

Első fék húzásakor vigyázni, hogy a súlypont minél hátrébb legyen! :ph34r:


Edited by RelakS, 2016. August 28. - 23:10.


#642
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 posts

Ha büdös, lehet csak megégett a tárcsa, lejön róla az égett réteg, és megint jó lesz, de ugyan így meg fogod égetni. Használd mindkét fékedet. Az első nekem is szeret visítani. Városban kifejezetten praktikus emberek között :)



#643
catchke2ro

catchke2ro

    újonc

  • fórumtag
  • 10 posts

Sziasztok!

 

Keresgettem a fórumban a hozzám hasonló fék problémákra, de kevés 150 kilós ember kezd el aktívabban bicajozni, én ilyen vagyok :)

Szóval nemrég óta van egy DEMA Barro 3.0-m, nagyon szeretem, 100-150 km-t tettem bele eddig. Ma egy meredekebb területre mentem, és lefele jövet (nem fékezés nélkül száguldottam, fékezgettem rendesen) az első fékem elkezdett ordítani (fémes hang, mintha 0 fékpofa lenne, pedig látszatra van), és menet közben is mintha hozzáért volna néha magától). A hátsó fék meg rettentő büdös lett, és kb 0-ra csökkent a fékhatás (pláne hogy az elsőt nem mertem behúzni mellé, olyan hangos volt). A fék a gyári: EXTEND Mechanic MD11, 180/160mm

Szervizbe fogom vinni, de még nem bízok 100%-ig a szerelőben, ezért kérem ki a véleményeteket. Mi az esélyesebb:

 - Normális, nyugodjak bele, majd ha lefogyok nem fog megizzadni a fék, addig meg hosszabb lefele úton tolom :)

 - Elkopott a fékpofa, csere kell

 - Simán rossz minőségű a pofa, vagy a fék, cseréljem le jobbra - (a teljes fékcsere azért fájna most a pénztárcámnak :/ )

 - Csak beállítás kérdése, állíttassam be

 

Tényleg csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy a szerelő nehogy rám verjen egy esetlegesen szükségtelen költséget :)

Köszi a segítséget! :)

 

üdw

Ádám



#644
Szines Géza

Szines Géza

    újonc

  • fórumtag
  • 15 posts

Ezzel már csak egy baj van! Nincs robbantott ábra a nyeregről. (nem véletlenül!)
Nekem is ezért kellett egy törött dugattyú miatt komplett nyerget vennem. Viva la Shimano!

 

Ha van időd, akkor inkább szedd szét és próbálkozz szimering boltban!

Apropó! Egyáltalán nem biztos, hogy a szimering kopott el, lehet, hogy csak egy ici-pici repedés van a dugattyún (Kerámia esetén)

Szintén zenész!

Akkor viszont keress egy jófej szereldét és ígérj nekik minden földi jót, hogy váljanak meg az ő bontott dugattyújuktól. Sok szerencsét!



#645
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Sziasztok!

 

Van nekem egy Shimano BR445-ös fékszettem. Hol tudnék ehhez venni szimmering és egyéb belső felújító készletet (nem az olajfeltöltő és levegőtlenítő készletre gondolok!!!)? Engedi a cucc az olajat.

A robbantott ábrán szereplő azonosítók alapján lehet rendelni alkaltrészeket a Shimano kötött partnerszerződéssel rendelkező bolton keresztül.



#646
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 posts

Sziasztok!

 

Van nekem egy Shimano BR445-ös fékszettem. Hol tudnék ehhez venni szimmering és egyéb belső felújító készletet (nem az olajfeltöltő és levegőtlenítő készletre gondolok!!!)? Engedi a cucc az olajat.



#647
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Valahogy éreztem, hogy ne kell néznem ide. :) Nekem is ez volt az eső fékkel. Mondjuk, nem emiatt, de én átraktam a 785-ös xt a másikról.

 

A megoldás itt van, fékpofatípust kell cserélni.

 

http://www.support-e...?showtopic=5293



#648
tiger2000

tiger2000

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Sziasztok. Új cube ltd pro, magura mt2, 180 magura tárcsa. Ilyen hang:



Mit lehet tenni? A tárcsa nem ér bele a fékpofákba, és elvileg párhuzamos. Köszi.

#649
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 posts

Most ránéztem német boltokra, és meglepődtem a fék áraikon kicsit. És a postaköltség sem vészes.



#650
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Én CRC-n néztem, ott egy darab alig olcsóbb, ez meg egy komplett szett, ha jól értelmezem. Ha lecserélem a fékem, vagy ez, vagy az slx lesz. Az slx-en a Japan felirat gondolom az, hogy ott gyártják.

crc viszont sosem volt olcsó

slx szett 110 a fritzeknél 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#651
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 posts

Én CRC-n néztem, ott egy darab alig olcsóbb, ez meg egy komplett szett, ha jól értelmezem. Ha lecserélem a fékem, vagy ez, vagy az slx lesz. Az slx-en a Japan felirat gondolom az, hogy ott gyártják.



#652
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Lehetséges az, hogy a kínaiak már a fékeket is hamisítják? A tárcsa eddig is megvolt, de a linken látható deore fék gyanúsan jó áron megy.

http://www.ebay.com/...sd=251950509999

annyora nem olcsó kb ennyi a fritzeknél is  , /100euro) normális webshopban.,sőt alig drágább az slx


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#653
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

 

Sziasztok fiúk,
 
gyors segítségre lenne szükségem!
 
Végre lehetőségem lenne a régóta elfekvőben lévő SLX BR-M675 első tárcsafékem használatba vételére.
 
Az új trekking alapból Tektro Auriga M290 fékrendszerrel jön, elöl 180-as tárcsával.
 
Sajnos ezt a féket egyáltalán nem ismerem.
 
Az első kérdés: hagyjam a komplett bringát homogén tektro auriga szettel, és adjam el az SLX-et, vagy előre szereltessem fel az SLX-et, és adjam el a Tektrot? Igaz így felemás fékrendszerem lenne, de ha az SLX annyival jobb, akkor elgondolkodom rajta.
 
A második kérdés: maradjon a 180-as Tektro tárcsa, vagy elég a Suntour SF NEX HLO 700C villának a 160-as is, ami az SLX-hez van?
 
Köszönöm előre is!

 

auriga meglepően jó cucc (bár tipust a franc tudja, de nem hiszem olyan sok féle lenne) ugyanazzal a betéttel megy mint tenger shimano (b01s) de az 575 nél pl nagyobbat harap. trekking bringára sztem "sok" az slx . én hagynám, az slx-et meg pihentetném -lesz még monti, arra jó lesz  alapon- :)

 

vagy próbáld ki az aurigát , használt piacon nem lesz szignifikáns különbség az új és a kicsit használtért kapható ár közt.


Edited by Bikertigger, 2016. August 03. - 20:05.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#654
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Sziasztok fiúk,
 
gyors segítségre lenne szükségem!
 
Végre lehetőségem lenne a régóta elfekvőben lévő SLX BR-M675 első tárcsafékem használatba vételére.
 
Az új trekking alapból Tektro Auriga M290 fékrendszerrel jön, elöl 180-as tárcsával.
 
Sajnos ezt a féket egyáltalán nem ismerem.
 
Az első kérdés: hagyjam a komplett bringát homogén tektro auriga szettel, és adjam el az SLX-et, vagy előre szereltessem fel az SLX-et, és adjam el a Tektrot? Igaz így felemás fékrendszerem lenne, de ha az SLX annyival jobb, akkor elgondolkodom rajta.
 
A második kérdés: maradjon a 180-as Tektro tárcsa, vagy elég a Suntour SF NEX HLO 700C villának a 160-as is, ami az SLX-hez van?
 
Köszönöm előre is!

Edited by Aske, 2016. August 03. - 19:17.


#655
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 posts

Lehetséges az, hogy a kínaiak már a fékeket is hamisítják? A tárcsa eddig is megvolt, de a linken látható deore fék gyanúsan jó áron megy.

http://www.ebay.com/...sd=251950509999



#656
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Valószínűleg a mostani 160-as is bőven elég lenne, ha lecserélnéd a híresen hitvány teljesítményű Ryde-ot.



#657
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

A villád biztosan bírná a nagyobb tárcsát ? Azt is kell nézni.

Amúgy ha eddig nem érezted a nagy tárcsa hiányát, szerintem hagyjad így.


Marci

#658
Vorangee

Vorangee

    újonc

  • fórumtag
  • 15 posts
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

Kérném a véleményeteket:

 

Egy merevvázas Suntour villás Scott montim van elöl Hayes Stroker Ryde hátul Avid Juicy 3-as fékekkel, 160-as tárcsákkal. Az első tárcsa a legutóbbi szervíz után, mint kiderült csereéretté vált.

 

Kérdés: van-e értelme nagyobbra, mondjuk 180-asra cserélni? 85 kg körül vagyok és nem szoktam vadulni, de a Hármashatár hegyre fel-le megyek.



#659
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

A könnyebbik próbáljon ki egy 35 kilós bringát satufékezni :)

 

Az én bicajom nem olyan könnyű, de nincs 35 kg  :).

Mentem már vele hátul csomagokkal, sátorral, matraccal, de nagyrészt síkon. 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#660
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Akkor csak hússzal...

 

A könnyebbik próbáljon ki egy 35 kilós bringát satufékezni :)