Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#601
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Sziasztok!
Deore fékem van Icetech betettel és tarcsaval.Érdemes lecserelni m785-re, erősebb? Azt a féket istenitik, de mintha azt olvastam volna, hogy a kulonbseg csak a fekkarnal való allithatosagnal van.
Köszönöm!

#602
Totya2000

Totya2000

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Használt shimano zee szettet készülök venni mire figyeljek, miket nézzek meg a vásárláskor?

#603
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Köszönöm, holnap kipróbálom! Egyébként találtam i-spec csavarkészletet a Bike-discount-nál, de ez sokkal tutibb, olcsóbb és gyorsabb. Ha sikerül, jövök neked eggyel!

 

Hogy boldogultál a csavarral?



#604
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Egy kúpos fejű M5-ös csavar fejét két oldalról megreszelve nem lesz jó?

 

How to make your own I-Spec mount/bolt (DIY)

youtube.com/watch?v=9sFDEQUsCL4

Blash! Köszönöm, holnap kipróbálom! Egyébként találtam i-spec csavarkészletet a Bike-discount-nál, de ez sokkal tutibb, olcsóbb és gyorsabb. Ha sikerül, jövök neked eggyel!



#605
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Egy kúpos fejű M5-ös csavar fejét két oldalról megreszelve nem lesz jó?

 

How to make your own I-Spec mount/bolt (DIY)

youtube.com/watch?v=9sFDEQUsCL4


blash módosította - 2016. szeptember 17. - 20:16


#606
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

csavarbolt? nehezen tudom elkepzelni, hogy vkinek tobb lenne... folosbe.

Ez egy speciális csavar, nem tudom leírni, én is csak egyszer láttam. Kizárt, hogy csavarboltban kapható. Az egész úgy van kitalálva, hogy ne lehessen más váltókart illeszteni a fékkarhoz. Jó fejek ezek a japók...

Csak azt tudom elképzelni, ha valakinek van egy éppen ilyen "fékváltó" karja használaton kívül. Kölcsönbe is jó lenne, fritzekből úgyis kiszedek egyet (Radon).



#607
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

785-ös i-spec fékkarhoz keresem azt a kicsi spéci csavart, ami a váltókar csavarját rögzíti. Kölcsönbe is jó lenne, ha van valakinek elfekvőben!

SOS, köszönöm!

 

csavarbolt? nehezen tudom elkepzelni, hogy vkinek tobb lenne... folosbe.



#608
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

785-ös i-spec fékkarhoz keresem azt a kicsi spéci csavart, ami a váltókar csavarját rögzíti. Kölcsönbe is jó lenne, ha van valakinek elfekvőben!

SOS, köszönöm!



#609
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Félmegoldással tettem a helyére a dolgokat. Soha nem használtam a gyári pofákat és tárcsákat (Shimanoval használom) és most a gyári fékpofákat akartam beletenni. Időközben vettem Shimano-t ami mint kiderült "sokkal" keskenyebb. Kis beállítás után tökéletesen működik vele.   



#610
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nyisd meg a tartalyt, es ugy nyomd vissza. akkor kiderul :) csak tegyel oda vmit, hogy ne folyjon szerte szet az olaj, ha megis kinyomja. ezt amugy se art megtenni, ha "rezeteled" a fekpofak helyzetet.


arn módosította - 2016. szeptember 09. - 20:15


#611
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Erre én is gondoltam, de ha így lenne akkor fel kellene keményednie tartós használat esetén.

Csak ez lehet egyébként....  



#612
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nincs túltöltve?

#613
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Sziasztok!

Fékpofát akarnék cserélni a TRP Hylex típusú fékemen, de nem tudom a dugattyúkat visszatolni alapállapotba. 

A Shimano fékeken mindig a régi pofákat már nem sajnálva visszanyomom a dugattyúkat, cserélem a pofákat és készen is vagyok.

Mit tudok kipróbálni? Elöl és hátul is ez van, féktárcsatisztítóval nekimentem már. Amúgy semmi hibát nem érzek a fékeken, jól adagolható, optimális úton mozog minden, sokat fékezve sem keményedik fel. 

Köszönöm!    



#614
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

neha osszevissza araznak... :) de szerencsere lefele is, mert pl talaltam abus lakatot kb nagykeraron.

Hát ez azért nagyon besikerült nekik, ennek tükrében! :D

 

https://www.bike-com...eraloel-p21348/



#615
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Van árképzés... Nézd a liter árat! :D

 

http://www.decathlon...id_8328451.html

 

neha osszevissza araznak... :) de szerencsere lefele is, mert pl talaltam abus lakatot kb nagykeraron.


  • zeezoltano kedveli ezt

#616
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Van árképzés... Nézd a liter árat! :D

 

http://www.decathlon...id_8328451.html

mongy 3900 az ajánlott listaára

 

de jobb helyken mérnek ki a literesből ott 800 egy deci


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#617
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Van árképzés... Nézd a liter árat! :D

 

http://www.decathlon...id_8328451.html



#618
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás

 

Befagyott, de nem folyt. Bringabutikos cucc volt. Írtunk egy papírt (talán a nagykernek?) és később adtak egy javított változatot.

 

 

ez az első, hogy ilyet hallok valakitől. a "javított" működött rendesen? azért kérdem, mert nekem sem az első, sem a későbbi (a reach tekerő formájáról lehetett megkülönböztetni) változat nem bírta a hideget. 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#619
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem szerencsere az is rendesen mukodott :) -5-35 fokig hasznaltam kb. igaz nem volt olyan jo, mint a kesobbi m666.



#620
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Befagyott, de nem folyt. Bringabutikos cucc volt. Írtunk egy papírt (talán a nagykernek?) és később adtak egy javított változatot.