Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#441
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Sram Guide R első fékben cseréltem fékbetétet, EBC zöldet tettem be. Nagyon nehezen tudtam visszarakni a kereket és szorul is.Gondolom, sok benne az olaj. Ha így, akkor csak egyszerűen engedjek ki egy kicsit a fékkarnál, vagy ennél bonyolultabb művelet kell?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#442
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

trp spyre fekem volt, meg a jo shimano szeria utan. mukodesben remek, de azert sosem fogja azt tudni, amit egy jol sikerult olajos :) az utanallitgatas kicsit zavaro, illetve azert messze nem mukodik olyan finoman, mint pl a r785.

 

trp-t nem próbáltam, csak a BB7-ről tudok nyilatkozni:

- max fékerőben elmarad a(z általam használt) M666-tól, nyilván. (kérdés persze, hogy ebből mennyi írható a nagyobb 29er kerekek rovására, a M666-ot 27,5 bicajon használom). viszont valszeg a némileg alacsonyabb "csúcsteljesítmény" nem okozna (nekem) komoly gondot montizáskor sem, de ki fogom próbálni.

- az utánaállítás korántsem annyira zavaró és nem sűrűn szükséges (szerintem)

- időnként visít... :(

- a működés finomságával nincs bajom, örömmel rángatom az Avid SD karokat. kicsit "indusztriális" az érzés, de azért szeretm. sokkal jobb, mint az "óbazz, megint levegő kicsit" vagy a "shit, fázik a fék" érzés. :D


Kisherceg módosította - 2019. február 22. - 12:22

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#443
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

trp spyre fekem volt, meg a jo shimano szeria utan. mukodesben remek, de azert sosem fogja azt tudni, amit egy jol sikerult olajos :) az utanallitgatas kicsit zavaro, illetve azert messze nem mukodik olyan finoman, mint pl a r785.



#444
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

utóbbival egyetértek, az előbbihez meg annyit, hogy a BB7 (eddig) a leginkább problémamentes fékem. ha elgurul a gyógyszerem, kipróbálom a 45650B-n. :) csak kell I-spec V-fékkar... :rolleyes:

Ha már bb7, a trp spyre csodára sem tudok rosszat mondani. Talán annyi, hogy nehezebb volt hozzá szinteres fékbetétet találni, az olcsó shimano (525) organikussal megy... ja, mert shimano kell bele. Szóval bírom, nagyon, nálam egál a bb7-el.



#445
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

azert nem szeretnek visszarepulni az idoben :) a maga idejeben jo volt, de sokkal jobb volt azt koveto generacio.

 

utóbbival egyetértek, az előbbihez meg annyit, hogy a BB7 (eddig) a leginkább problémamentes fékem. ha elgurul a gyógyszerem, kipróbálom a 45650B-n. :) csak kell I-spec V-fékkar... :rolleyes:


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#446
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A 775-öt nem szeretted?

https://bolha.testbi...ition----329605

 

azert nem szeretnek visszarepulni az idoben :) a maga idejeben jo volt, de sokkal jobb volt azt koveto generacio.


  • Kisherceg kedveli ezt

#447
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

A 775-öt nem szeretted?

https://bolha.testbi...ition----329605

 

kutyaharapást szőrével? :) ez ugyanúgy fázós, bárki bármit mond.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#448
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

a tomiteseket majd kiszedem, aztan megnezem, hatha lehet kapni hasonlot - egy porbat meger :) de nekem fura, hogy mindig telen jon elo ez a problema.

A 775-öt nem szeretted?

https://bolha.testbi...ition----329605



#449
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

shimano pótalkatrész nem létezik, ezzel tehetsz egy próbát, mtbr-en láttam régebben, ott sikerült javítaniuk a szivárgást. feltéve, hogy a dugattyúnál ereszt:

https://www.ebay.com...353.m1438.l2649

 

a tomiteseket majd kiszedem, aztan megnezem, hatha lehet kapni hasonlot - egy porbat meger :) de nekem fura, hogy mindig telen jon elo ez a problema.



#450
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

shimano pótalkatrész nem létezik, ezzel tehetsz egy próbát, mtbr-en láttam régebben, ott sikerült javítaniuk a szivárgást. feltéve, hogy a dugattyúnál ereszt:

https://www.ebay.com...353.m1438.l2649

Kerdesem lenne, ha ilyen jellegu hiba van, mit lehet a fektesten javitani? Tomitogyuru csere? Fekdugattyunal vmi? Ugy latszik kuldenek egy masik komplett feket, de mar erdekel mi fosik be rajta.



#451
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez jó ötletnek tűnik. ;) 
De tényleg, nekem is ilyen van, 2,5 év alatt ment 20e Km-t, télen/nyáron ezzel járok. Ezzel sok gondod nem lehet.
De hát tudod, neked is volt.


Cxen most is van :) erdekes modon annak semmi baja...

#452
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Kerdesem lenne, ha ilyen jellegu hiba van, mit lehet a fektesten javitani? Tomitogyuru csere? Fekdugattyunal vmi? Ugy latszik kuldenek egy masik komplett feket, de mar erdekel mi fosik be rajta.


bb7 kell neked :DDD
  • Kisherceg kedveli ezt

#453
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

 

lehet venni kellene r785ot, meg mindig kaphato.

Ez jó ötletnek tűnik. ;) 

De tényleg, nekem is ilyen van, 2,5 év alatt ment 20e Km-t, télen/nyáron ezzel járok. Ezzel sok gondod nem lehet.

De hát tudod, neked is volt.


Marci

#454
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Kerdesem lenne, ha ilyen jellegu hiba van, mit lehet a fektesten javitani? Tomitogyuru csere? Fekdugattyunal vmi? Ugy latszik kuldenek egy masik komplett feket, de mar erdekel mi fosik be rajta.

arn módosította - 2019. február 19. - 22:47


#455
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

most a hatso fektest szivarog, epp ugy, ahogy az elso csinalta tavaly telen :( az elso birt 580kmt, ez meg 1809et. elegem van az m8000bol.

lehet venni kellene r785ot, meg mindig kaphato.


arn módosította - 2019. február 02. - 19:26


#456
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Vizesen mind visít.

Haver okoskodott, hogy a fémes nem visít, kb el is hittem neki - az első esőcseppekig. Az is visított.


Marci

#457
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani olyan fékbetétet, ami ilyen nedves, hólatyakos, esős időben nem visít mint az isten nyila?

SLX fékek, mind a két féle shimano betét üvölt, alligator szintén, ashima két komponensű szintén zenész.

Persze fognak, csak a fülemet bántja.

 



#458
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Sziasztok, egy kis segítség kellene, nekiálltam (életemben először) egy m7000 slx fék légtelenítésének egy youtube videó segítségével.

 

Az első fék tökéletesen sikerült, utána jött a hátsó.

 

Amikor először megcsináltam ez már jóval gyengébben sikerült, nyúlós lett, így újra nekikezdtem, viszont 2. alkalommal már valami egyáltalán nem sikerült.

Hiába húzom be a fékkart aminek az útja kb 6 cm teljesen8 mivel teljesen kicsavartam a fékkar állító csavart) csak kb 1 mm-rt mozognak a dugattyúk. Azóta még egyszer megpróbáltam, átnyomom rajta az olajat addig, hogy már ne jöjjön buborék a fékkarnál... így elvileg nem levegős, de mégse lett jobb...   Ez alapján a videó alapján csináltam: 

 

Mi lehet a hiba,  vagy hogy tudom orvosolni?

Én is úgy csináltam ahogy ebben az első videóban, nekem jó lett mind a 2 fék. Az átfolyatásos 2. videót én nem is értem....

Szerintem a legelején kell berakni a dugattyúkat távtartó sárga valamit, végigcsinálni a műveleteket.

Azt még megteheted, hogy rátöltesz olajat. Ezt már többször csináltuk haverokkal, jó lett. Egyszerűen vízszintesbe állítod a kart, kinyitod a kis csavart és megnézed, látsz-e olajat. Ha nem, csepegtetsz bele, amíg meg nem telik a csavarmenetig. Lehet hogy csak egyszerűen valahogy kicsit kevesebb. Itt néha szinte cseppekről beszélünk de ez nagyon be tud kavarni, pl  a kar beeséséhez bőven elég lehet. Pl haver vadi új bringáján is gyárilag kicsit kevés volt az olaj, néhány csepp még abba is kellett.

https://www.youtube....h?v=VeUjv5FgA30

Csak mi nem vettük le az egész fedelet csak a felső csavaron csepegtettünk be olajat amíg meg nem telt.


marton módosította - 2019. január 06. - 21:46

  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#459
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Illetve a dugattyút mielőtt kinyitom a csavart a féktesten érdemes visszanyomni vagy hagyjam ahol van és csak a végén nyomkodjam visszább?


A dugattyút akkor nyomd vissza, mikor a fékkarra rácsavarod a tölcsért vagy fecskendőt. Szóval mikor fent nyitva van a rendszer. Ha továbbra is levegős, akkor a legjobb, ha leszereled a vázról a féket, s minél egyenesebb fékcsővel próbálod meg a légtelenítést. Ilyenkor szopás a rejtett bovdenvezetés. Meg ahogy zeezoltano is írta, kocogtasd meg mindenhol a féknyerget, csövet, kart. Például egy közepes csavarhúzó műanyag nyelével. Ha ezután is beesik a fékkar, akkor nézd meg a dugattyúkat. Kell hozzá egy T30-as torx- és egy négyes imbuszkulcs. De ennek tényleg csak akkor állj neki, ha az újabb légtelenítés után is levegős.

 

 



#460
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Megpróbáltam ezzel az átfolyásos módszerrel, egy fokkal jobb lett a helyzet mostmár ha behúzom a féket teljesen a markolatig akkor fog valamelyest de a használhatótól még messze van... Érdemes lehet mégegyszer átfolyatni? Illetve a dugattyút mielőtt kinyitom a csavart a féktesten érdemes visszanyomni vagy hagyjam ahol van és csak a végén nyomkodjam visszább?

Legalább 2x 3x és közben kocogtasd is egészen addig amíg teljesen tiszta lesz az olaj, és egy darab buborékot sem tudsz már produkálni az olajból.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!