Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#341
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jah... azt hittem ispecet hasznalsz.



#342
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Mire gondolsz váltócsatlakozás kapcsán? 

Külön bilincsen van a 8000-es karom és marad is. Pont a helyén marad a váltókar csak nem előtte lesz a fékkar rögzítve hanem utána. Próbálgatva úgy láttam, hogy jól ki van ez találva (elhelyezésre gondolok). 

 

A betét J04C metal, a szokásos nálam. Beváltak, régóta azokkal gurulok. 



#343
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Majd a valtocsatlakozasrol reszletesen plz :) fekpofa? Sima szinteres? Elore most vettem femeset (ugyanugy berezonal), lehet atteszem oda is, jobban tetszik ahogy mukodik.

arn módosította - 2019. július 11. - 17:09


#344
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Azt hiszem erre mondhatjuk, hogy friss és ropogós!  :D  :P  ;)  :)

Holnap már fent is lesznek, tuti megyek egy kanyart majd a hétvégén.

 

xtlever.jpg

 

 



#345
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Sram Guide R fékemben megint cseréltem betétet. Most is befékezi kissé a kereket, de úgy gondoltam, most hagyom, nem engedek az olajból, mert ha kopik a betét, akkor meg számomra hosszú lesz a fékkar útja.

Okozhat ez valami problémát? Pl. melegedik a tárcsa, ilyesmi.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#346
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A fektest? Nekem kepekrol nem ugy tunt... meg mar a negyediket fogyasztom 2000km korul, es az elso is elkezdett rezonalni, amit nem tudok hova tenni, de hogy egy otodiket nem veszek belole, az ziher.

Egyedul az tart vissza, hogy szivesen homogenizalnam az egeszet, viszont nem sokara itt vannak az uj bringak.

arn módosította - 2019. július 09. - 20:33


#347
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Az m8000 es 8100 ugyanazzal a kabelszettel jon. Ha cserelek legalabb atkabelezni nem kell a bringat.

 

Neked elég szerintem csak fékkart venni és cserélni. Azon történt fejlődés, a fék maga azonos a 8000-es szériával. 



#348
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az m8000 es 8100 ugyanazzal a kabelszettel jon. Ha cserelek legalabb atkabelezni nem kell a bringat.

#349
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Akkor majd egy beszamolot kerunk :) kabelt vettel, vagy a regi marad?

 

Írok majd róla bár a hideg idők még messze vannak. 

Komplett szettet vettem mert a hazai Shimano guru nagyon azt mondta, hogy a 785 féle drót nem jó hozzá. Meg azt is könnyebb kábellel értékesíteni. 

Akinek a bringáján próbáltam egy későbbi gyártású 8000-et (közben valamit módosították a széria karján de nem lett ugye tökéletes) azt mondta, hogy 2 havonta cseréli az olajat és úgy tudja télen-nyáron gond nélkül használni. 

 

 

Az r2 bike-on meg azt irjak h valamikor juliusban lesz, de nem tudni mikor. Honnan rendeltel? Ott mar raktaron van es csak a szallitast kell kivarni? en is lennek kiserleti nyul, ha lenne, mar rendelnem is, csak engem az m7100-as 4dugos erdekel.

 

Bike-components oldalról rendeltem. Volt egy kis kuponom már nagyon-nagyon régről amit muszáj volt felhasználnom ezért is onnan. Láttam, hogy a bike24 olcsóbb, hozzáteszem én már fürödtem be rendesen azzal a bolttal (tudom amúgy, hogy nem rosszak). Igaz könnyű valamit olcsóbban adni ha nincs :)

Bike-components mindig nagyon jól állt a vásárlásaimhoz, sokat költöttem már náluk. 

Van csomagszám, el is indult, tényleg van náluk.  



#350
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az r2 bike-on meg azt irjak h valamikor juliusban lesz, de nem tudni mikor. Honnan rendeltel? Ott mar raktaron van es csak a szallitast kell kivarni? en is lennek kiserleti nyul, ha lenne, mar rendelnem is, csak engem az m7100-as 4dugos erdekel.


Bike24

#351
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Rendelhető már a kinti oldalakról a 8100-as fék, már meg is rendeltem. Raktáron van elvileg.
Próbáltam pár féket pont a héten, a 785-öm már nagyon gatya. A 8000-es szuper volt érzésre (tudom nem megbízható), az összeshez képest az enyémet csak húzni lehet már és elengedni, el is felejtettem milyen volt régen. Sokat ment-megy, ráadásul húzom is a fékeket, ezzel ellensúlyozva a lejtmeneti tudás hiányomat :) :)


Az r2 bike-on meg azt irjak h valamikor juliusban lesz, de nem tudni mikor. Honnan rendeltel? Ott mar raktaron van es csak a szallitast kell kivarni? en is lennek kiserleti nyul, ha lenne, mar rendelnem is, csak engem az m7100-as 4dugos erdekel.

#352
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Rendelhető már a kinti oldalakról a 8100-as fék, már meg is rendeltem. Raktáron van elvileg.
Próbáltam pár féket pont a héten, a 785-öm már nagyon gatya. A 8000-es szuper volt érzésre (tudom nem megbízható), az összeshez képest az enyémet csak húzni lehet már és elengedni, el is felejtettem milyen volt régen. Sokat ment-megy, ráadásul húzom is a fékeket, ezzel ellensúlyozva a lejtmeneti tudás hiányomat :) :)


Akkor majd egy beszamolot kerunk :) kabelt vettel, vagy a regi marad?

#353
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

télen én mondjuk nem vagyok hasra esve a régebbi shimano fékektől sem.

a 675-ös SLX,785-ös XT, a 7000-es SLX, a Zee, nekem ezek mind ugyanúgy vándorolnak(tak) nyomáspontilag télen.

 

A Sram guide ebben mondjuk pont jó volt, télen nem vándorolt a nyomáspont, cserébe az meg nyáron beragadt, és magától fékezett :D

 

Elérhető áron van még Magura, meg most ezek az új Shimano fékek, cserélnék én is, de egyelőre kivárok melyik legyen. vagy marad a Zee, végülis megszoktam már, hogy télen ezt játsza.



#354
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Rendelhető már a kinti oldalakról a 8100-as fék, már meg is rendeltem. Raktáron van elvileg.

Próbáltam pár féket pont a héten, a 785-öm már nagyon gatya. A 8000-es szuper volt érzésre (tudom nem megbízható), az összeshez képest az enyémet csak húzni lehet már és elengedni, el is felejtettem milyen volt régen. Sokat ment-megy, ráadásul húzom is a fékeket, ezzel ellensúlyozva a lejtmeneti tudás hiányomat :) :) 



#355
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jah igen, meg vmi... az uj ispec, a "regivel" elvileg ugy kompatibilis, ha a muanyagot nem hasznalja hozza az ember. hivatalosan termeszetesen nem kompatibilis.


arn módosította - 2019. június 19. - 15:20


#356
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a kabelkompatiblitas itt van: https://productinfo....-460&acid=C-464

 

ugyanannak nez ki, csak az m8000 kompatiblitis a zee kabelevel is. amugy nehany dolog ara meg tovabb emelkedett, igy egyre valoszinubb, hogy a hajtas-valtast nem piszkalom.

 

a fek viszont az m8000 helyett johetne, mert most az elso fektest kezdett el berezonalni, korabban sose csinalta, mar fekpofat is kapott masikat. komolyan nincs fel eves idoszak, amig rendesen mukodne, es vmit nem kell cserelni rajta. meg sose volt ilyen tragya shimano fekem.



#357
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szolgálati közlemény 8100-as XT fékben érdekelteknek:

Külön a fék itthon nagyjából 4 hónap múlva lesz elérhető, addig csak egyben a szett....

Kint nem tudom mi a helyzet, utána járok. Az biztos, hogy a nagy generállal együtt nem lesz új fékem mert azt hamar meg kell ejtenem. 

 

valtok kint vannak raktaron, a fekekre 3-4 hetet irnak (gyk nincs).



#358
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Szolgálati közlemény 8100-as XT fékben érdekelteknek:

Külön a fék itthon nagyjából 4 hónap múlva lesz elérhető, addig csak egyben a szett....

Kint nem tudom mi a helyzet, utána járok. Az biztos, hogy a nagy generállal együtt nem lesz új fékem mert azt hamar meg kell ejtenem. 



#359
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egy szavazatom lenne a tartóbakosra, a RT-76ra. Volt a sima is, haveroknak most is van.

A 76os jóval merevebb, majdnem 20ezer km után is olyan egyenes, hogy max egy tized mm hullám van benne. A sima sokkal gyakrabban hullámosodhat, akkor aztán próbálhatod kiegyengetni a fékpofához érö cincogást belöle. (nem fogod)

Szóval szerintem böven megéri az a 28 gramm.

A 76ost amúgy korábban az SLX szériához sorolták.

(az ilyen 20 gramozókat mindig körberöhögtem, ezt föleg a keveset edzö de azt a grammok reszelésén behozni akaró (soha nem tudó) és mindenkinek a 9 kilós "csodáját" büszkén mutogató arcoknál láttam. Tisztelet a kivételeknek, pl zscs,..)

 

nekem mar volt mindegyik 66/76/86 - es az alubakosnal epp nagyobb szivas, ha megis kerul bele nyolcas, hogy kiszedd belole :) nekem meg sose volt egyik sem tokeletesen egyforma felrakva. pedig meg azt is be szoktam jelolni, hogy melyik csavar az agy melyik furatahoz esik, ha leveszem es visszarakom. en semmilyen elonyet nem latom a 76osnak, csak a hatranyat (dragabb, nehezebb, a hovezetese meg nagyon hasonlo lehet). igy utolag a 86osert se adnek ki tobb penzt.



#360
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nekem az egyik kerékszetten rt56 a másikon rt66 tárcsák vannak (a ma megjelent kellys teszt alanyában használom őket). A 66 fékérzetben sokkal jobb és lehet mindenféle betéttel használni.

az első amit féktuning témában javasolni szoktunk a kedves Vevőnek hogy vegyen 2 normális tárcsát.

gyártók hajlamosak (mer nem láccik annyíira) még a 2000-2500 euros bringákat is a legputtóbb tárcsával szerelni


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való