Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#321
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Nevetni fogsz,de mikor először láttam a fotót, kimentem megnézni, hogy áll az enyémen.

 

Én meg direkt megfordítottam az enyémen, hogy így nézzen ki. Vastagabb rész felül, up felirat felfelé mutat.
Korábban a másik irányba volt felszerelve, félre is koptak a fékpofák.



#322
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Nevetni fogsz,de mikor először láttam a fotót, kimentem megnézni, hogy áll az enyémen.

 

gondolod, én nem néztem még ? :D


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#323
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

khm, az enyémen is így áll, és elvileg jó, mert a rajta lévő nyíl is így mutatja. <---a képen pont takarásban van, szóval akár jó is lehet. :)

Nevetni fogsz,de mikor először láttam a fotót, kimentem megnézni, hogy áll az enyémen.


Rabbit módosította - 2019. október 10. - 20:39

  • Kisherceg kedveli ezt

#324
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
én úgy láttam a képen, hogy alul nem fekszik föl a pm felületre, de jobban megnézve lehet,hogy csak az árnyék. mindenesetre ha felfekszik, akkor is gyanús kicsit,hogy a tárcsa kopása alapján kicsit kijjebb fog a betét,mint kéne, szerintem ott nem kéne kimaradnia fényes résznek. a rezonálást a nem felfekvő adapter okozhatná, az, ha kicsit kintebb fog, az nem hiszem..

#325
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Első körben megfordítanám azt az adaptert minél sürgősebben ;)

 

khm, az enyémen is így áll, és elvileg jó, mert a rajta lévő nyíl is így mutatja. <---a képen pont takarásban van, szóval akár jó is lehet. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#326
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
Első körben megfordítanám azt az adaptert minél sürgősebben ;)
  • Kisherceg kedveli ezt

#327
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

 

Sziasztok!
 
Köszi a választ. Elsőre nem akarok ágyúval lőni a verébre, ezért veszek egy SM-RT64-et aztán meglátom.

 

jó választás


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#328
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sziasztok!
 
Köszi a választ. Elsőre nem akarok ágyúval lőni a verébre, ezért veszek egy SM-RT64-et aztán meglátom.


#329
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

 

 

 

Van a shimanonak valami jobb CL-es tárcsája?

 

http://kepkezelo.com...lbtt9axhrx6.jpg

 

ennél kb csak jobb CL-es tárcsái vannak a shimanonak, érzésre ég és föld egy komolyabb tárcsával a fék.

már csak egy SLX-hez szánt tárcsát is ha kipróbálsz, érezni fogod. Ez az: https://bike.shimano...00/SM-RT68.html


horgasz-zsolti módosította - 2019. október 04. - 13:38


#330
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Nekem az alligator fékbetét egyszer csak elhagyta az az egyik oldaláról a fékfelületet..egyik fékezéskor beesett a fékkarom, mondom ez mi?!

hátsó fék, városi használat, viszlát fékfelület. mondjuk egy komolyabb lejtőzéskor izgalmasabb lett volna egy első fékben :D

 



#331
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lehet a nem túl pontos beállítás, igen, de nem feltétlenül ott keresném az okot.

Magurával, Shimanoval és Trickstuff Piccola fékekkel egyaránt volt rezonációm. Első és hátsó fékkel egyaránt, mikor BBB fékbetéteket vásároltam, mert nem volt a boltban más, ahová betértem... Rettenetesen rezonálnak. 2 éve Alligator fékpofával ugyanígy jártam, 100 km után kiszedtem inkább és vásároltam gyárit.

Gyári Avid, Magura, Shimano stb. nem rezonált, vagy csak esőben pár mp-ig.


  • Rabbit kedveli ezt

#332
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

semmi


arn módosította - 2019. október 04. - 09:36


#333
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

 

Sziasztok srácok!
 
Ilyen setupom van. Fékezéskor rángat nagyon a fék, berezonál a bringa egész eleje. Rendesen be van állítva a fék, a pofák nincsenek elkopva.
 
Előző villával is csinálta.
 

 

Nekem akkor csinált ilyet a fék, amikor a két dugattyú nem teljesen egyszerre érte el a tárcsát és ezért a tárcsa mindig kicsit meghajlott fékezésnél.



#334
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sziasztok srácok!
 
Ilyen setupom van. Fékezéskor rángat nagyon a fék, berezonál a bringa egész eleje. Rendesen be van állítva a fék, a pofák nincsenek elkopva.
 
Előző villával is csinálta.
 

 

Van a shimanonak valami jobb CL-es tárcsája?

 

http://kepkezelo.com...lbtt9axhrx6.jpg



#335
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Bocs M sorozat, a T nem tudatosult bennem.

M8010


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#336
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Trekkinghez 4 dugattyus fek?

Amugy a fekkar a ludas a dologban (csinaltam egy m8000-r785 fektest cseret), azon mulnak a kulonbozo haklik. Nyaron jol mukodik tobbnyire, a pumpalasi problemak hidegben jonnek.

#337
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ez van csak a 4 dugós, teljesen jó hiba mentes egy éve.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#338
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Sziasztok! Deore XT T8000-es sorozat fékéről van-e valakinek tapasztalata? Kimondottan az érdekelne, hogy ennél is meg van-e a vándorló nyomáspont?


'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#339
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Megvolt végül a próbakör, mik a tapasztalatok? 

A fékkarról teljesen levehető a bilincs, vagy maradt zsanéros? Vajon a sram bilincses váltókarok is beférnek a fékkar bilincse és pöckei közé? :) Az NX váltókarnak azért nem shimanosan filigrán a bilincse, és nem is cserélhető :D

 

Nem akartam még írni mert az ember ilyenkor tud elhamarkodott véleményt formálni. Volt már olyan alkatrésze mindenkinek gondolom ami első nekifutásra 1-200 km alatt nagyon tetszett de utána már nem annyira. 

Lehet, hogy a 785-öm volt már régi de ez a 8100-as (2 dugattyús) valami eszméletlenül jól fog. Beállítottam úgy, hogy elérem két ujjal de igazából eggyel húzom mert elég. A fékkar okozta hosszabb erőkar miatt talán egy kicsit puhább érzésre mint az elődök de az erőkar pozitív hatása érezhető. Zsanér van. Sram kompatibilitásról nem tudok mert Shimanos vagyok.   



#340
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Azt hiszem erre mondhatjuk, hogy friss és ropogós!  :D  :P  ;)  :)

Holnap már fent is lesznek, tuti megyek egy kanyart majd a hétvégén.

 

xtlever.jpg

Megvolt végül a próbakör, mik a tapasztalatok? 

A fékkarról teljesen levehető a bilincs, vagy maradt zsanéros? Vajon a sram bilincses váltókarok is beférnek a fékkar bilincse és pöckei közé? :) Az NX váltókarnak azért nem shimanosan filigrán a bilincse, és nem is cserélhető :D