Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#201
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Köszi blash.

Ipari alkoholom nincs. De szerintem a féktisztító is jó lesz a tisztításra.

Én azzal nem vitézkednék. Nem egy tömítést szedett már szét a féktisztító. Inkább gyógyszertári alkohol, azzal biztosan nem lehet ártani.



#202
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Köszi blash.

Ipari alkoholom nincs. De szerintem a féktisztító is jó lesz a tisztításra.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#203
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok!
Slx féknél azt vettem észte, hogy az egyik betét jobban el van kopva. Észrevettem, hogy amelyik kopotabb annál a dugatyu kijjebb van. Visszatoltam, betéteket visszaraktam. Behúztam a fékkart és akkor meg az ellenkező dugatyu lett kijebb. Mi van ilyenkor?

Kell egy kis kenes a dugattyuknak, hogy vissza tudjanak menni teljesen. Pumpald ki kicsit a dugattyukat, tisztitsd meg alkohollal az oldalukat, kend be a dugattyuk oldalat asvanyi fekfolyadekkal, mer slx feked van, told vissza ovatosan a dugattyukat. Vegul torold le az egeszet alkohollal.


How To Clean Hydraulic Brake Pistons - Tech Tuesday #104, Park Tool


blash módosította - 2020. április 10. - 00:51


#204
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka
Sziasztok!
Slx féknél azt vettem észte,hogy az egyik betét jobban el van kopva.Észrevettem, hogy amelyik kopotabb annál a dugatyu kijebb van.Visszatoltam,betéteket visszaraktam.Behúztam a fékkart és akkor meg az ellenkező dugatyu lett kijebb.Mi van ilyenkor?

Pity_ módosította - 2020. április 09. - 22:19

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#205
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Jelentem a Freezás XT (RT-MT800) lejtőzés közben ugyanúgy surlódik, ahogy írtátok többen az Icetechesekre. Fél, egy perc után elhallgatott, de hát ez még cirógatás volt, nem lejtőzés amit idáig kapott.

Nagyon furcsállom a dolgot, nálam az xt fék a sima rt 66 tárcsával, gyantás betéttel fog mint a szög, nem színesedik, nem hullámosodik, pedig 85 kiló vagyok, és sokat fékezek, nehéz bringával. 



#206
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Jelentem a Freezás XT (RT-MT800) lejtőzés közben ugyanúgy surlódik, ahogy írtátok többen az Icetechesekre. Fél, egy perc után elhallgatott, de hát ez még cirógatás volt, nem lejtőzés amit idáig kapott.😐

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#207
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a bringa elvileg 120 kiloig van tervezve... ebbol a logikabol kiindulva 80 kilora elegnek kellene lennie a 160asnak :)



#208
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Igen-igen, észben tartottam, mit ígértem.

Amiért eddig hallgattam: vizesen nem mentem még vele. Szárazon viszont szuper, tényleg, nagyon hamar, szinte azonnal jól fogott: pici hangja van, de nem zavaró. Elmelegíteni nem tudtam, pedig organikus, ugye.

Ja, ami talán segít: az előző fékbetéttel nem tudtam meredekebb részen középső fogással lejönni, itt, a szokott kamaraerdei körömön, alsó fogás kellett. Ezzel könnyedén. (Eddig szinteres nokeproof-ot használtam, ilyet: http://nukeproof.com...ts/brake-pads/)

Ami plusz pont még (az ára nem): a pofaanyag belső élét gyárilag letörték kicsit, így nem pattog ki a peremén az anyag, mikor csálén gyömöszölöd be a tárcsát közéjük kerékvisszarakás közben.

Remélem azért így is segítettem.

 

Hogyne köszönöm, köszönjük! 

Most már csak azt kell eldöntenem, hogy rendeljek-e kintről azonnal vagy ne tegyem. Kipróbálnám a 2.35-ös gumikat is, de a pofa miatt csak kintről jön, futár, MPL a vége, korona.... Be kell járnom dolgozni, szóval nálam az a minimum kontakt, hogy nem futározom, rendelek enni, stb smile.png blink.png mellow.png . Kicsit szomorú dolog ez (nem az, hogy nem tudok pizzát rendelni, hanem maga a helyzet).... 

 

 

Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).

 

 

A merev villára váltással én elgondolkoztam a montira. Kicsit máshogy használom a fékeket mert ugye az elsőt ha behúzom lefelé keményen és éppen döccenő van az üt, piszok jól fog az új XT és kicsit oldalra húzza a kormányt (a merev villa miatt, ezt itt kérdezte is valaki a megfelelő topicban). Szóval túl jól fog tongue.png biggrin.png   



#209
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na, most javíts ki, a 160-as az CX-en már nagynak számít? Vagy te leszel az egyetlen rajtam kívül, aki ment 180-as tárcsával CX-el?

 

jah bocs, kicsit zagyva volt a bringak ismerete nelkul :)

 

szoval

cx 140es tarcsakkal jott, 160asra csereltem oket, de nem igazan lett jobb - ezt valtottam vissza

outi 160as tarcsakkal jott elol hatul (adapterek nelkul), erre irtam, hogy gyakran nagyobb sebesseggel jovok le vele vhol mint montival

monti 180/160al jott, most tesztkeppen csereltem 160/160ra, adapterek nelkul


  • Rabbit kedveli ezt

#210
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 

Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).

 

Na, most javíts ki, a 160-as az CX-en már nagynak számít? Vagy te leszel az egyetlen rajtam kívül, aki ment 180-as tárcsával CX-el?



#211
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nincs még esetleg tapasztalat? 

A héten valószínűleg be kellene már tennem az új és otthon lévő utolsó J04C pofákat hátra. 

Ha jó a véleményed akkor én is veszek swiss stop pofákat a következő cserére. 

Köszi

Igen-igen, észben tartottam, mit ígértem.

Amiért eddig hallgattam: vizesen nem mentem még vele. Szárazon viszont szuper, tényleg, nagyon hamar, szinte azonnal jól fogott: pici hangja van, de nem zavaró. Elmelegíteni nem tudtam, pedig organikus, ugye.

Ja, ami talán segít: az előző fékbetéttel nem tudtam meredekebb részen középső fogással lejönni, itt, a szokott kamaraerdei körömön, alsó fogás kellett. Ezzel könnyedén. (Eddig szinteres nokeproof-ot használtam, ilyet: http://nukeproof.com...ts/brake-pads/)

Ami plusz pont még (az ára nem): a pofaanyag belső élét gyárilag letörték kicsit, így nem pattog ki a peremén az anyag, mikor csálén gyömöszölöd be a tárcsát közéjük kerékvisszarakás közben.

Remélem azért így is segítettem.


  • karakoram és Kisherceg kedveli ezt

#212
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hasznal vki elol 160as tarcsat? 

 

Most hogy visszatertem az rt66hoz, kiprobalom elol. Cx bringanal tapasztaltam eloszor, hogy az adapterezett, nagyobb tarcsa nem egyertelmuen jobb. Talan picivel tobb volt a hotartaleka, kesobb melegedett el, de adapter nelkul szimpatikusabb volt a mukodese.

 

amugy is logikatlan, hogy outin ugyanekkora tarcsakkal megyek, lefele meg a sebesseg is nagyobb aszfalton. Fekero eleg, az adagolhatosag a terep miatt kerdeses lehet (elobb megcsuszik).



#213
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Nem valami nagy márka, tesztként vettem ilyet:

https://www.bike-dis...-extreme-668997

De kellemes csalódás, jól fog, hóban,esőben sem visít annyira.

RT-66 tárcsával használom.



#214
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Nincs még esetleg tapasztalat? 

A héten valószínűleg be kellene már tennem az új és otthon lévő utolsó J04C pofákat hátra. 

Ha jó a véleményed akkor én is veszek swiss stop pofákat a következő cserére. 

Köszi

 

Tegnap kaptam kézhez ezt:

https://www.swisssto...s/disc15/disce/

 

A méltán közkedvelt rt66-os tárcsán fogja az oem TRP fékemet erősiteni.

Megelőlegeztem a gyártónak a bizalmat, országúton a zöld fékbetétüknek köszönhetően ( az abroncsfék, persze).

 

Feltétlen beszámolok a tapasztaltakról.



#215
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

arn:

 

 

Free stroke and reach adjustment on Shimano road disc brakes How-to

 



#216
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez 15 éve is így volt.

2005 ös magura luisa fr, gyári állapotban mai napig benne van az első 3ban amivek valaha dolgom volt .

durva fékereje volt marha jó adagolhatósággal. viszont a gyári betét kb 1000 km kopott nullára (a jó tulajdonságok egyik nyitja az lehetett hogy baromi puha lehetett a cucc) . itthon persze világban nem volt gyári betét (mali) kb csak bbb (akkor még nem volt akkora divat minden szirszart kintről rendelni) .na a bbb vel kb egy középszar v-fék szintjére süllyedt. végén inkább eladtam.

arra a fekre en is emlekszem, a korszakban nagyon jo volt, de nem hinnem, hogy a mai fekekkel felvenne a versenyt. a kistesoja a julie konkretan egy eleg nagy rakas sz*r volt...



#217
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Tegnap kaptam kézhez ezt:

https://www.swisssto...s/disc15/disce/

 

A méltán közkedvelt rt66-os tárcsán fogja az oem TRP fékemet erősiteni.

Megelőlegeztem a gyártónak a bizalmat, országúton a zöld fékbetétüknek köszönhetően ( az abroncsfék, persze).

 

Feltétlen beszámolok a tapasztaltakról.

 

Kíváncsi vagyok, köszönöm ha beszámolsz róla! A tárcsa már nálam is RT66 így érdekel nagyon, bár más a pofa összetétele.  



#218
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

 

 

Ha már szóba jött a fékbetét. Évente 5-6 garnitúrát biztosan elvásítok montin, viszonylag sokfélét próbáltam és a meglátásom az, hogy gyakran hiába a jó fék, a fékbetét minősége többet hoz vagy akár ront, mint gondolnátok!

  • Tavaly kétféle BBB betétet próbáltam Magura MT8 és Trickstuff Piccola fékekkel. Párszáz km után inkább kivettem: csak közepes fékhatás és folyton berezonált, még szárazon is visítottak fékezésnél a fékek!
  •  

ez 15 éve is így volt.

2005 ös magura luisa fr, gyári állapotban mai napig benne van az első 3ban amivek valaha dolgom volt .

durva fékereje volt marha jó adagolhatósággal. viszont a gyári betét kb 1000 km kopott nullára (a jó tulajdonságok egyik nyitja az lehetett hogy baromi puha lehetett a cucc) . itthon persze világban nem volt gyári betét (mali) kb csak bbb (akkor még nem volt akkora divat minden szirszart kintről rendelni) .na a bbb vel kb egy középszar v-fék szintjére süllyedt. végén inkább eladtam.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#219
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nálam az Avidokkal jók voltak az a2Z betétek is, úgy látom van sokféle (pl ezekhez a shimanókhoz eleve 5 félét látok kapásból), még ez is érdekes lehet. De most ahonnan rendeltem nem láttam ilyet készleten.

a2z-t ebike-on nézd meg, ha van a magyar forgalmazónak akkor ott is van. és korrekt a készletinfó.

 

 

 


 

 

 

 

 

karakoram: Egyszer az hogy fémes, meg egyszer hogy bordás már segítenek. Már javult nálam a gyantás bordás betéttel is valamelyest a helyzet.

 

Tigris: Hát sokat nem javítana nálam az RT64 használata (mint elősző hszben linkeltem), mert az van most a bringán  ^_^. De akkor egyelőre nem rakom fel az apróra a régit. Szerk: Downgrade oka hullámosodás volt?

hát valószínű. nem voltam ott minden akciónál, kollégám  intézte a szervizes dolgokat, én csak adminisztráltam.


Bikertigger módosította - 2020. február 19. - 18:50

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#220
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Nálam az Avidokkal jók voltak az a2Z betétek is, úgy látom van sokféle (pl ezekhez a shimanókhoz eleve 5 félét látok kapásból), még ez is érdekes lehet. De most ahonnan rendeltem nem láttam ilyet készleten.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám