Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#241
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Nem-nem öregúr rend a lelke mindennek, 180-as az persze!  :P  :D

SM-RT66-ra gondolsz ha jól nézem. Ezek kevésbé hullámosodnak mint az Ice-Tech modellek?

Könnyebb is mint az SM-RT86 Ice-Tech XT  B)  :D 139 vs 154 gramm. 

 

Gondolom más márkát nem sok értelme van keresni. 


karakoram módosította - 2020. február 06. - 12:11

  • Rabbit kedveli ezt

#242
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.001 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Most, hogy próbálkozom a merev villával a teleszkóp helyett kijött persze, hogy az igencsak hullámos tárcsám miatt rezonál a villa erőteljesebb fékezéskor. Ice Tech Shimano tárcsát használok 185 mm-es méretben és csavarosat. Mit vegyek helyette ami kevésbé hajlamos a hullámosodásra (már új korában is hullámos volt csak nem küldtem vissza)? 

 

Ma reggel 0-2°C lehetett erős széllel (érzetre így még hidegebb volt) sajnos egy kicsit tapasztaltam nyomáspont vándorlást a 8100-as új XT fékeknél.    

Nem akarok okos öregembert játszani, de 180-as lesz az szerintem. 185-ös az avid volt, régen.

Esetleg sima acél simanoból a jobbikat, melyet lehet rendes fékbetéttel használni?


Rabbit módosította - 2020. február 06. - 11:44

  • karakoram kedveli ezt

#243
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Most, hogy próbálkozom a merev villával a teleszkóp helyett kijött persze, hogy az igencsak hullámos tárcsám miatt rezonál a villa erőteljesebb fékezéskor. Ice Tech Shimano tárcsát használok 185 mm-es méretben és csavarosat. Mit vegyek helyette ami kevésbé hajlamos a hullámosodásra (már új korában is hullámos volt csak nem küldtem vissza)? 

 

Ma reggel 0-2°C lehetett erős széllel (érzetre így még hidegebb volt) sajnos egy kicsit tapasztaltam nyomáspont vándorlást a 8100-as új XT fékeknél.    


karakoram módosította - 2020. február 06. - 11:07


#244
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Vki hasznal m9100at? A sulyahoz kepest nem is sokkal dragabb... az egesz xtr szettbol az erne meg egyedul. Ugyanugy mukodik, mint a 8100? Fekero, adagolhatosag?


arn módosította - 2020. január 18. - 09:17


#245
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Légtelenítést fékpofákat kivéve végzik a szervizesek a gyári távtartót és/vagy valamilyen service kit közdarabjait használva, ez nem lehetne probléma. További rossz hír sajnos, hogy a Guide R-ből ha jól rémlik, volt egy széria, ami szériahibás. Talán még visszahívás is volt rájuk, de ennek most nem néztem utána.

Nem vagyok biztos benne, hogy így történt.

Remélem, hamarosan megjön a légtelenítő szett a közdarabbal együtt és akkor megcsinálom magamnak új betétekkel. Aztán meglátom, mi lesz.

 

Megnézem ezt a visszahívást.

 

Köszi a segítséget!


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#246
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen. Pontosabban nem én, de mindkét fékben fékfolyadék csere volt légtelenítéssel.

Arra nem emlékszem, hogy ez a művelet vadiúj betétekkel volt-e. Már ha számít.

 

Azóta már volt néhány betétcsere, minden alkalommal játszani kellett a fékfolyadékkel  :angry:.

Komolyabb gond lesz ott sajnos...

 

Légtelenítést fékpofákat kivéve végzik a szervizesek a gyári távtartót és/vagy valamilyen service kit közdarabjait használva, ez nem lehetne probléma. További rossz hír sajnos, hogy a Guide R-ből ha jól rémlik, volt egy széria, ami szériahibás. Talán még visszahívás is volt rájuk, de ennek most nem néztem utána.



#247
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Még februárban válaszoltam ezt neked.

 

Végeztél február óta fékfolyadék-cserét, légtelenítéssel?

 

Igen. Pontosabban nem én, de mindkét fékben fékfolyadék csere volt légtelenítéssel.

Arra nem emlékszem, hogy ez a művelet vadiúj betétekkel volt-e. Már ha számít.

 

Azóta már volt néhány betétcsere, minden alkalommal játszani kellett a fékfolyadékkel  :angry:.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#248
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Összes SRAM fékem ami volt, ezt csinálta, csinálja. Párom bringája uez, mint amit írtál.

Szóval, a fékkaron a csavart nyitva ideig-óráig jó lesz, de az olajcserét (fékfolyadék-cserét) nem fogod tudni elkerülni.

 

A SRAM a DOT5.1-es fékfolyadékával sajnos képes megkötni a vizet annyira, hogy megjelenik a víz. Egyik következménye, hogy amint melegebb idő lesz, felkeményedik a fék. Sőt, ha tűző napon hagyod a bringát, meg sem moccan majd a kerék.

Szóval, véleményem szerint fékfolyadék-csere javallott.

Még februárban válaszoltam ezt neked.

 

Végeztél február óta fékfolyadék-cserét, légtelenítéssel?


  • Rabbit kedveli ezt

#249
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Adott egy pár Sram Guide R fék elől 203-as tárcsával, hátul 180-assal.

Alapvetően elégedett vagyok velük, eddig jól teljesítettek. 

 

Viszont az nagyon nem tetszik, hogy amint kicserélem a betéteket, nem lehet annyira visszanyomni a dugattyúkat, hogy bemenjen a betétek közé a tárcsa. Csak úgy oldható meg, ha engedek a fékfolyadékból. Ez pedig nem a legjobb, mert nehéz belőni, hogy mennyi az annyi.

Ez a Sram Guide R sajátossága? Azaz minden betétcserénél légtelenítés, fékfolyadék szint beállítás? Vagy az enyém hibás? Ez utóbbit nem hiszem, mert tényleg jól működnek, osztrák bike parkokban is elegek voltak.

 

Mi a gond, hol van a turpisság?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#250
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen a zee 4 dugattyus, All mountain, enduro, dh felhasználásra van, ez pedig egy sokkal egyszerűbb, bár valószínűleg fékerőben nem sokkal marad el .


zeezoltano módosította - 2019. december 07. - 15:54

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#251
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

MT-520-al mik a tapasztalatok?

Zee és e között nagy difi lehet?

https://bike.shimano...o/BR-MT520.html



#252
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Félreértesz, shimano pótalkatrészt szeretnék, nem dzsunka akármit. Csak példaként említettem, hogy a kerámia dugattyú pótlása lehet ebayről rendelt kínai dugattyúval, valami fém, bár kicsit fura, mert a belseje valami más anyagból lehet.

 

Pont megerősíted a shimano fura hozzáállását a pótalkatrészhez, mert nem tartana sokból például dugattyúkat külön becsomagolni és készleten tartani, hogy ezzel kielégítsék az elenyésző számú otthon szerelgető kínját, akik nem akarnak új fékkart, féktestet venni. Bár láttam már szervizben eltört kerámia dugattyút, mikor nem jól sikerült visszanyomni. És biztos örültek volna, ha csak ezt kellett volna megvenniük. (Jó, most lehet jönni erre azzal, hogy hát akkor meg átverhetik a júzert, hogy suttyomba betettek az eltört helyére egy másikat. De ez már a bolt, emberek hozzáállása.)

 

Megint kilyukadok oda, hogy a választás hiánya a gond, mert ugyanúgy megvehetné bárki a komplett féket vagy csak a szükséges alkatrészt. Választhatna kedve vagy pénztárcája szerint. És jó(bb) fejnek tartanák emiatt a shimanót. Biztos nem kéne hatalmas mennyiséget tartaniuk ebből, mert tényleg sokan egyáltalán nem szerelgetnek. Főleg, ha olyan bizbaszokat is tartanak, mint a például shadow+ váltó kapcsolójában lévő kis izé: cam unit... Pedig simán megtehetnék, hogy nem árulnak ilyet külön, hogy vedd meg inkább a teljes váltót.

 

Jó példa usában élő ismerős, most vett kétezer dollárért országútit, és vett mellé ötszázért 5 évre szóló szervizcsomagot. Nekem fura, hogy minek ez egy országútihoz, bár hidraulikus tárcsafékes. De megértem, hogy sokan inkább tekerni szeretnek, és nem akarnak foglalkozni a szerelgetéssel idő vagy kedv hiánya miatt. (Mongyuk ennyiért már vennék simán szerszámot, ami kellhet, és megnézném a parktool oldalán a szerelgetős videókat.) Meg is értem ezt, nincs ezzel baj. Csak én csodálkozom rá erre. Jó, persze én is vittem már szervizbe ezt-azt, mert nem akartam csak azért az egy cuccért szerszámot venni.

alapvetoen egyet ertek veled... es vannak is ilyesmi alkatreszek, de beszerezve gyk alig olcsobb, mintha egy nagyobb konnyen elerheto egyseget szereznel.



#253
P.GY.

P.GY.

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Kb. egy ötszáz forintos dugattyú miatt csak ne kelljen már kukázni egy teljes fékkart. Egy értelmesebb fékkar, mint a deore, az meg már 9 ezer. Ugyanez van a féktesttel is, ha eltörik a kerámia dugattyú, akkor vedd meg féktesttel. Oké, már lehet kapni kínait is ebayen, de elég undorító hozzáállás a shimanótól. Más kérdés, hogy sokan nem fognak nekiállni otthon kicserélni, de egyik sem olyan bonyolult.

 

Nem lehet külön kapni shimano fékkarhoz dugattyút :/ Nekem az xt 785-ös kar műanyag fedél alól folyt állandóan fékfolyadék. Nem tudtam ezzel mit kezdeni, maradt a fékkarcsere.

Magam is annak a híve lennék, hogy amit még lehet használni, azt javítsuk meg, viszont az emelkedő munkadíjak, rezsi óra díj miatt lehet, hogy az ügyfél fog egyre gyakrabban a csere mellett dönteni a javítás helyett. Most, amikor a Lidl 300 feletti bruttót ad egy kezdő eladónak, egy jó szerelő sem fog fillérekért dolgozni. Vége annak a világnak, hogy egy-két ezer Ft-ért majd megoldjuk.



#254
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Te tudod

én betét meg cső macx amit vennék utángyártottat

 

amúgy meg

nem ti vagytok a reprezentatív példa

a felhasználok kis hányada szererl

nálunk boldogabb országokban ahol van is szabad szemmel látható kerékpáros piac (nem csak a tömege miatt lakosságarányosan is) a kerékpáros populáció még kisebb hányada szerel

innen : van egy (has számok) 100 eurós féked, amihez 25 euró az alkatrész, meg jön rá egy 90 eurós szerelési díj.......megéri ?

és egyszer (hamarabb mint gondolnánk)  az itthoni szervizek is el fognak jutni oda hogy a számla nélküli , büdös pince óradíjakat felváltja egy masszívabb ám reális árazás.

 

Félreértesz, shimano pótalkatrészt szeretnék, nem dzsunka akármit. Csak példaként említettem, hogy a kerámia dugattyú pótlása lehet ebayről rendelt kínai dugattyúval, valami fém, bár kicsit fura, mert a belseje valami más anyagból lehet.

 

Pont megerősíted a shimano fura hozzáállását a pótalkatrészhez, mert nem tartana sokból például dugattyúkat külön becsomagolni és készleten tartani, hogy ezzel kielégítsék az elenyésző számú otthon szerelgető kínját, akik nem akarnak új fékkart, féktestet venni. Bár láttam már szervizben eltört kerámia dugattyút, mikor nem jól sikerült visszanyomni. És biztos örültek volna, ha csak ezt kellett volna megvenniük. (Jó, most lehet jönni erre azzal, hogy hát akkor meg átverhetik a júzert, hogy suttyomba betettek az eltört helyére egy másikat. De ez már a bolt, emberek hozzáállása.)

 

Megint kilyukadok oda, hogy a választás hiánya a gond, mert ugyanúgy megvehetné bárki a komplett féket vagy csak a szükséges alkatrészt. Választhatna kedve vagy pénztárcája szerint. És jó(bb) fejnek tartanák emiatt a shimanót. Biztos nem kéne hatalmas mennyiséget tartaniuk ebből, mert tényleg sokan egyáltalán nem szerelgetnek. Főleg, ha olyan bizbaszokat is tartanak, mint a például shadow+ váltó kapcsolójában lévő kis izé: cam unit... Pedig simán megtehetnék, hogy nem árulnak ilyet külön, hogy vedd meg inkább a teljes váltót.

 

Jó példa usában élő ismerős, most vett kétezer dollárért országútit, és vett mellé ötszázért 5 évre szóló szervizcsomagot. Nekem fura, hogy minek ez egy országútihoz, bár hidraulikus tárcsafékes. De megértem, hogy sokan inkább tekerni szeretnek, és nem akarnak foglalkozni a szerelgetéssel idő vagy kedv hiánya miatt. (Mongyuk ennyiért már vennék simán szerszámot, ami kellhet, és megnézném a parktool oldalán a szerelgetős videókat.) Meg is értem ezt, nincs ezzel baj. Csak én csodálkozom rá erre. Jó, persze én is vittem már szervizbe ezt-azt, mert nem akartam csak azért az egy cuccért szerszámot venni.


  • Kisherceg kedveli ezt

#255
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Én meg azzal értek egyet, hogy biztosíthatnának alkatrészt. Elfogadható kockázatnak látom, hogy tized, huszad áron cseréljem a fékkarban lévő dugattyút a teljes fékkarhoz képest. És mi történhetne? Beszorul az új vagy ugyanúgy ereszt, mint a régi? Amúgy egy csomó Sram fékkarban megszorul(t) a dugattyú, ha felmelegszik, mert rá süt a nap, de csak annyi gond volt ebből, hogy lassan ment vissza a fékkar.

 

Biztosíthatnának alkatrészt, ez így van.

 

Nálam nem elfogadható hogy pl. a jelenlegi taknyos időben egy kövesebb és igencsak csúszós részen lefelé egyensúlyozva máshogy viselkedjen a fékem mint ahogy azt megszoktam. Nem vagyok (én sem) annyira ügyes, perec lehet a vége.

 

A Sram nagy példa, rengeteg bringát látni gyárilag Sram hajtással és váltással de Shimano fékkel. Olyat még egyedi építésben sem nagyon láttam (biztosan létezik ilyen is), hogy valakinél minden Shimano de a fék az Sram....    



#256
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én meg azzal értek egyet, hogy biztosíthatnának alkatrészt. Elfogadható kockázatnak látom, hogy tized, huszad áron cseréljem a fékkarban lévő dugattyút a teljes fékkarhoz képest. És mi történhetne? Beszorul az új vagy ugyanúgy ereszt, mint a régi? Amúgy egy csomó Sram fékkarban megszorul(t) a dugattyú, ha felmelegszik, mert rá süt a nap, de csak annyi gond volt ebből, hogy lassan ment vissza a fékkar.

Te tudod

én betét meg cső macx amit vennék utángyártottat

 

amúgy meg

nem ti vagytok a reprezentatív példa

a felhasználok kis hányada szererl

nálunk boldogabb országokban ahol van is szabad szemmel látható kerékpáros piac (nem csak a tömege miatt lakosságarányosan is) a kerékpáros populáció még kisebb hányada szerel

innen : van egy (has számok) 100 eurós féked, amihez 25 euró az alkatrész, meg jön rá egy 90 eurós szerelési díj.......megéri ?

és egyszer (hamarabb mint gondolnánk)  az itthoni szervizek is el fognak jutni oda hogy a számla nélküli , büdös pince óradíjakat felváltja egy masszívabb ám reális árazás.


  • rob kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#257
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Én meg azzal értek egyet, hogy biztosíthatnának alkatrészt. Elfogadható kockázatnak látom, hogy tized, huszad áron cseréljem a fékkarban lévő dugattyút a teljes fékkarhoz képest. És mi történhetne? Beszorul az új vagy ugyanúgy ereszt, mint a régi? Amúgy egy csomó Sram fékkarban megszorul(t) a dugattyú, ha felmelegszik, mert rá süt a nap, de csak annyi gond volt ebből, hogy lassan ment vissza a fékkar.

 

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#258
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Off: Eleve egyre többet olvasom itt a fórumon (is) az ali és egyéb rendeléseket amit nem értek, de nem vagyunk szerencsére egyformák. Nem arról van szó, hogy ne tudnám a tényt, szinte minden Kínában, a Távol-keleten készül és az nem jelent feltétlenül rosszat, de az aliról rendelni karbon kormányt, nyeregcsövet, fékalkatrészt.....

 

On: gondrommal értek egyet  :)   


  • rob kedveli ezt

#259
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.916 hozzászólás

      .


Kisherceg módosította - 2019. november 28. - 10:03

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#260
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Pont a fékkel fillérbaszakodnék a legkevésbé.

Bármilyen közlekedési eszköznél...


  • rob kedveli ezt