Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4052 hozzászólás a témában

#61
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Pontosan ez az egy dolog az, ami mindennemû ilyen próbálkozást megöl Magyarországon: Az, hogy nem akar fizetni senki semmiért, és nem is fog :)

Sajna.

És nem utolsó sorban valóban inkább Ausztria, az tuti, hogy ezekért a dombokért nem sok ember fog fizetni.

#62
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Teljesen felesleges itt leragadni ilyen dolgokon, hogy mennyibe kerulne, vagy hogy lehet e busz a HHH-n. Nem egy kesz uzleti tervrol beszelunk, csak egy otletrol .
Ha meg lenne a szandek es a befekteto, akkor ezek nyilvan megoldando problemak lennenek. De egyenlore nincs ilyen tehat kar azon rugozni, hogy miert NEM lehet ezt sem meg azt sem, mert ez nem visz elore.

#63
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hát többek közt erre is gyûjtök h legyen tartalék pénzem h ha elszáll vmi akkor tuudjam egybõl cserélni ill javítani.
meg legrosszabb esetben van otthon tartalékba pl bowdenes fékem ideiglenes megoldásként de nem ez a lényeg... inkább az h ha félévente vmi töbkremegy a bicón, az nemugyanaz, mint ha egy héten kifizet az ember 6-8 ezret, mert általában heti 2x, ah nem többször azért kinézek hegyre, nyáron meg majdnem mindennap, és úgy meg már necces 3-4 ezer

#64
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Tudom DH-nál ez szentségtörésnek számít de van még egy másik alternatíva ha esetleg pedál is van rajta.. :D


Részemrõl akkor inkább ósztria.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#65
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

én csak azt kérdezem, ha hirtelen elszáll a féked, akkor nem bicajozol, mert nincs 3ezred megcsináltatni?....

Na jó de havonta elszállna? Félévente évenként egyszer még bele fér.



nem érzitek irreálisnak buszjáratot üzemeltetni a HHH-n?
arra aztán tuti nem adnának engedélyt, jogosan és szerencsére.
akkor már inkább feltolom...

Tudom DH-nál ez szentségtörésnek számít de van még egy másik alternatíva ha esetleg pedál is van rajta.. :D

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#66
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem érzitek irreálisnak buszjáratot üzemeltetni a HHH-n?
arra aztán tuti nem adnának engedélyt, jogosan és szerencsére.
akkor már inkább feltolom...
(ez most nem sötétzöldség, de legyen már valami környezetvédelmi határ)

#67
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
én csak azt kérdezem, ha hirtelen elszáll a féked, akkor nem bicajozol, mert nincs 3ezred megcsináltatni?
azért had ne kezdjük el sajnálni a dhsokat...

bár ha jobban belegondolok, fél évente arra nincs pénzük, hogy a telót, rugóstagot karbantartsák....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#68
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

pl nekem is problémát jelentene ha minden alkalommal ki kéne fizetni 1 nap bicózásért 3-4 ezret..

Akkor nem mégy majd. Semmeringbe se kötelezõ menni, meg Schladmingba se.

#69
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Vagy akár egy "ülésmentes" busz.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#70
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

hhh-en h lenne megoldva a felszállítás? ott nincs se fogas se libegõ
innentõl meg sztem esélyteklen a dolog, meg ha irreális áron lenne a felszállítás, akkor hiába az egész.. felvonót meg kizárt h építenek, hiszen az nem kis pénz
amugy meg attól h sokan drága bicóval nyomják még nemjelenti azt h gazdagok is, pl nekem is problémát jelentene ha minden alkalommal ki kéne fizetni 1 nap bicózásért 3-4 ezret..


Kisteherrel. Ha jól emlékszem visz fel út.

#71
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hhh-en h lenne megoldva a felszállítás? ott nincs se fogas se libegõ
innentõl meg sztem esélyteklen a dolog, meg ha irreális áron lenne a felszállítás, akkor hiába az egész.. felvonót meg kizárt h építenek, hiszen az nem kis pénz
amugy meg attól h sokan drága bicóval nyomják még nemjelenti azt h gazdagok is, pl nekem is problémát jelentene ha minden alkalommal ki kéne fizetni 1 nap bicózásért 3-4 ezret..

#72
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Egész Európában nincs ilyen, mert ez nem normális.

Ezt nálunk már szinte mindenre rá lehet nondani.. ;)
Magyarország én így szeretlek! :cry:

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#73
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

kb teljesen egyetértek Veled

csak az iránt van kétségem hogy a most fogason potyázó X% közül , mennyien lennének hajlandók fizetni ? vagy 4-5 értelmes ember az használná, a vállakozó meg fél év után bezárna tetemes veszteséggel.


Tény, hogy mi magyarok erõsek vagyunk a megoldjuk "ócsón, okosban" mûfajban ha nem muszáj nem fizetünk semmiért és ez alól a bicajosok sem kivételek. De a potyázó is megvette valahogy drága bicajt, protektort, tehát pénze mégis csak van valahonnan. Ha nincs más lehetõsége, mert a fogasból kidobták, tolni nem szeret feltekerni meg nem tud, akkor elõbb-utóbb beáll a sorba és kifizeti azt az !!!elfogadható!!! összeget amiért felviszik, beengedik a pályára esetleg mérik az idejét, kap egy értékelõ papírt a kör végén a részidõkrõl. Plusz pár extra: háziversenyek, napi és abszolut pályacsúcsok kijelzése - számontartása, büfé, néha éjszakai menetek stb... kb. mint egy gokartpályán. Szerintem van benne fantázia és tényleg nem kerülne sokba a fenntartás.

#74
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Erõs tempókésésben vagyok, de...

96 óta bicajozok a Jánoson. Lássuk be a helyzet mára már tényleg tarthatatlanná vált. Ilyen nincs a világon sehol, hogy ilyen tömegekben bicajozzanak az emberek kijelölt gyalogösvényeken, védett területen, ráadásul mindehhez egy tömegközlekedési eszközt félig elfoglalva a feljutáshoz. (jegy nélkül jellemzõen, de ez más kérdés) Lehet hogy az évek során ez már természetesnek tûnt, de lássuk be, nem az. Egész Európában nincs ilyen, mert ez nem normális. Csak idõ kérdése volt, hogy meglépjék ezt.

Viszont egyértelmû hogy igény van rá! Nem hiszem, hogy az Erdészetnek kellene ezzel foglalkoznia, sokkal inkább egy ügyes vállalkozónak, aki meglátja a piaci lehetõséget és rárepül. Az erdõgazdálkodással megegyezve kiépít pályákat a HHH-n, megoldja a felszállítást, karbantartja a pályák talaját és persze szedi a belépõt. Úgy is fent vannak már a siklóernyõsök, felszállítás nekik is kell. Simán lehetne csinálni fent valami extrém sport központot. Nem kellene túl nagy befektetés és szerintem jó biznisz lenne.

kb teljesen egyetértek Veled

csak az iránt van kétségem hogy a most fogason potyázó X% közül , mennyien lennének hajlandók fizetni ? vagy 4-5 értelmes ember az használná, a vállakozó meg fél év után bezárna tetemes veszteséggel.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#75
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Erõs tempókésésben vagyok, de...

96 óta bicajozok a Jánoson. Lássuk be a helyzet mára már tényleg tarthatatlanná vált. Ilyen nincs a világon sehol, hogy ilyen tömegekben bicajozzanak az emberek kijelölt gyalogösvényeken, védett területen, ráadásul mindehhez egy tömegközlekedési eszközt félig elfoglalva a feljutáshoz. (jegy nélkül jellemzõen, de ez más kérdés) Lehet hogy az évek során ez már természetesnek tûnt, de lássuk be, nem az. Egész Európában nincs ilyen, mert ez nem normális. Csak idõ kérdése volt, hogy meglépjék ezt.

Viszont egyértelmû hogy igény van rá! Nem hiszem, hogy az Erdészetnek kellene ezzel foglalkoznia, sokkal inkább egy ügyes vállalkozónak, aki meglátja a piaci lehetõséget és rárepül. Az erdõgazdálkodással megegyezve kiépít pályákat a HHH-n, megoldja a felszállítást, karbantartja a pályák talaját és persze szedi a belépõt. Úgy is fent vannak már a siklóernyõsök, felszállítás nekik is kell. Simán lehetne csinálni fent valami extrém sport központot. Nem kellene túl nagy befektetés és szerintem jó biznisz lenne.

#76
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Írjátok csak, meg a rejtett többi helyet is, olvassák a fórumot! :)

TIg: DH-sként, extrémebb arcként sem volt sose összetûzésem senkivel a hegyen, csak tapló agyhalott szakágbelivel, de rajta könnyen túlléptünk ;)

#77
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hármashatáron lehetne kiépíteni jo pályákat, meg 1-2 már van is, csak oda a felszállítás nem megoldott, és elég sokat kell tolni ahhoz is, h egyáltalán a pályák aljáig kijusson az ember..
más alternatívát nemtok bp közelében, ahol dhzni lehetne

#78
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Akine elege van az országból, azt mélységesen megértem, nekem már elkészített helyem van nyugaton, de nem ez a lényeg...

Megértem a DH-sokat, és rohadtul nincs igaza szerintem a fél kerékpáros és egész autós társadalomnak, ahogy ellenük fordultak... Én is a magam részérõl jobb szeretem a deregularitást, mint ezt a nagy szabálymániát, de sajnos van egy olyan határ, amin túl az már nem mûködik. Nem kéne a természetvédelmi hatóságokról színtiszta rosszindulatot feltételezni.

Védett területen DH-zni Tirolban is tilos. Sõt, Skóciában is. Egész Európában az.

Nem tudom hogy van-e a városnak a János-hegyhez fogható lehetõségeket nyújtó hegyoldala. Mivel nem DH-zok, fogalmam sincs, hogy a Hármashatár-hegy jelent-e valós alternatívát vagy nem, és azt is csak elképzelni tudom, hogy egy vagy maximum két elõre kijelölt nyomvonal mennyivel kevésbé feelinges, mint a mostani vadpályák.

Ezzel együtt is, szerintem ne egymás - DH-sok, CC-sek, természetvédõk - szidásáról szóljon ez az egész téma. Úgy vettem ki a cikkbõl, hogy a természetvédelmi hatóságok is nyitottak egy kompromisszumos megoldásra, persze azzal a kitétellel, hogy nem hajlandók szigorúan védett területet beáldozni.

#79
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Persze nem is errõl van szó,nekem sem volt még semmilyen nézeteltérésem,sõt minden tiszteletem az erdõt járó embereké,csak ha holnap bemondja a tv hogy felszámolták az illegálisann kerékpározó bandát a János Hegyen akkor félmillió ember kivételével mindenki büszke lessz hogy milyen tökös a rendszer,arról nem is beszélek ha valakit bármilyen atrocitás ért valaha az erdõben na az lessz igazán boldog.
Az egészbõl azt akartam kihozni,hogy valószínû hogy a CC-seket egy két apró kellemetlenségtõl eltekintve nem érinti ez a dolog,de a DH-soknak reszeltek,cc bringával mész meglátsz egy két talpnyalót elmész másfele,de a Dh-nál pár út lefele azt szevasz bár ne legyen igazam de most ezt látom.
Még azt is megkockáztatom hogy a szolganép minimális százaléka tesz csak külömbséget kocsmábol hazatekerõ beszívott Józsibácsi és köztünk bringások között.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#80
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
igaz "felétek" nem tekerek sokat, de eddig sohasem volt gondom se gyalogossal, se lovassal...szal valamilyen szinten kommunikáció kérdése is.