Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4052 hozzászólás a témában

#21
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Bár nem János-hegy, de ide tartozik. A HHH-n a volt XC pálya nyomvonalára odaszoktak a DH-sok. Eddig már több kárt csináltak, mint a kevésbé destruktív ágazatot ûzõk összesen az elmúlt 10évben. A felsõ talajrétek totál lekopott, 3 csepp esõtõl ragadós sár van végig, kifékezett kanyarok rázatókkal...
A másik, hogy én tudom, hogy ilyenkor hol és milyen védett virágok nyílnak, de õk nem, különben nem a leánykökörcsines részeken pózolnának, a "pálya" meg hóvirágokon keresztül lett kijelölve...


Ez azóta van, amióta minden más területrõl el lettek hajtva, ott meg egy egész használható pályát alakítottak ki, így elég koncentrált, nagy terhelést kap.
Szerintem nincs értelme panaszkodni, jelenleg minden szakág örülhet, ha egyáltalán túlél és a képviselõit megtûrik valahol. Azért láttunk már elképesztõ dúlást CC versenyek után is, pedig azok csak 1 napig tartanak. (pl. saras maratonok vagy 1 24 órás)

#22
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Bár nem János-hegy, de ide tartozik. A HHH-n a volt XC pálya nyomvonalára odaszoktak a DH-sok. Eddig már több kárt csináltak, mint a kevésbé destruktív ágazatot ûzõk összesen az elmúlt 10évben. A felsõ talajrétek totál lekopott, 3 csepp esõtõl ragadós sár van végig, kifékezett kanyarok rázatókkal...
A másik, hogy én tudom, hogy ilyenkor hol és milyen védett virágok nyílnak, de õk nem, különben nem a leánykökörcsines részeken pózolnának, a "pálya" meg hóvirágokon keresztül lett kijelölve...

#23
Dzsuti

Dzsuti

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

2 perce beszéltem az erdészet budapesti irodájával. Hozzájuk tartozik Normafa és János-hegy. Továbbra is büntetik az erdõben történõ biciklizést csak a Jánoshegyi úton szabad. Semmilyen nyomvonal kijelölés nem történik és nem is tervezik. Tehát a belinkelt Velo magazinos cikkben írtaknak búcsút lehet mondani.
.

#24
Mr.Monster

Mr.Monster

    vendég

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

szia mindenki!
Arra szeretnélek titeket, aktív tagokat megkérni, hogy összegezünk a szükséges információkat! Mi van a pályákkal, még mindig elnyomják a bicikliseket az erdõ õrei stb.? Jó idõ van kezdõdik a nyár és senki semmit nem tud! Pedig az információ hatalom... :)


! :)

#25
Mr.Monster

Mr.Monster

    vendég

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Mostanában mennék jánosra valaki?!
Még nemvoltam a hegyen demost felmeek és hozzácsapodok vkihez csakazértis!
jelentkezöket várom :D


!!! elméletileg ma megyünk haverral de még nincs msn-en....
vegyél fel msn s ha megyünk írok! goen@windowslive.com

#26
Marzo10'

Marzo10'

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Mostanában mennék jánosra valaki?!
Még nemvoltam a hegyen demost felmeek és hozzácsapodok vkihez csakazértis!
jelentkezöket várom :D

#27
Mr.Monster

Mr.Monster

    vendég

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Szia mindenki!
Arra szeretnélek titeket, aktív tagokat megkérni, hogy összegezünk a szükséges információkat! Mi van a pályákkal, még mindig elnyomják a bicikliseket az erdõ õrei stb.? Jó idõ van kezdõdik a nyár és senki semmit nem tud! Pedig az információ hatalom... :)

#28
Marzo10'

Marzo10'

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
hello
nagyon kihalt ez a topic.... nemlehet menni a hegyre? ha igen akkor hétvége vki?

#29
Dzsuti

Dzsuti

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Van valami hír arról, hogy hol tartanak a pálya kijelöléssel? Érdemes felmenni vagy még mindig tart a vadászat? Ha jól tudom már a HHH-en se szabad a Mátra még havas, akkor hol?

#30
T.Zoli

T.Zoli

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
dehonnem, havasak.

#31
Dzsuti

Dzsuti

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Nics valami új hír a pályákkal kapcsolatban?

#32
-Rider's Soul Team- Sz.A.

-Rider's Soul Team- Sz.A.

    vendég

  • fórumtag
  • 216 hozzászólás
Várjuk a fejleményeket! Ha van valami friss infó akkor pls link....!

köszi
Rider's Soul Team ; www.riderssoul.gportal.hu ; http://riderssoulteam.pinkbike.com

#33
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

És DH vonalon is szervezõdik már a beadás (nyomvonaltervek) és az egyeztetés, tehát szép lassan, de kezdõdnek érdemi párbeszédek...


Ezt jó hallani!

#34
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
És DH vonalon is szervezõdik már a beadás (nyomvonaltervek) és az egyeztetés, tehát szép lassan, de kezdõdnek érdemi párbeszédek. Addig meg mindenki végezzen erõnléti edzéseket.:-)

#35
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
http://www.velo.hu/i...ul=hir&kod=6701

#36
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

tudja valaki azt ,hogy amíg a fogas csak a gyönygvirágig jár (nov 16-nov27) és onnan busz visz fel hegyre akkor a buszra fellehet rakni a bicót?

Eddigi tapasztalat alapján nem lehet!

#37
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

- Hogyan látod, van arra lehetõség, hogy a fõváros közelében – természetvédelmi körzetet nem érintõ területen – legális downhill pálya/pályák épüljenek?
- A kerékpározás jó sport, támogatandó tevékenység, és utak kijelölésére az erdõtörvény is lehetõséget ad, így lehetõséget mindenképpen látok. Minket azonban komolyabb szervezetek, stabil partnerek eddig nem kerestek meg ezzel kapcsolatban. Nyitottak vagyunk az ilyen jellegû fejlesztésekre, szívesen segítünk az erdészeti és természetvédelmi hatóságokkal való egyeztetésben is.

valaki tud ilyen szervezetekrõl akiket esetleg fel lehetne keresni?
a Magazin alapján úgy vettem ki az évek folyamán, hogy még a MMTBSzSz-en belül is elég mostohagyerek a DH...
_________________

és különben is, minek akarsz te a hegyre menni? úgy se lehet dhzni :D

#38
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

tudja valaki azt ,hogy amíg a fogas csak a gyönygvirágig jár (nov 16-nov27) és onnan busz visz fel hegyre akkor a buszra fellehet rakni a bicót?


Szerintem sehogy. Az ez a hétvége, meg a jövõhét péntek, gondolom hétközbe úgyse bringázol. Ennyit ki lehet bírni

#39
Bighitrider

Bighitrider

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
tudja valaki azt ,hogy amíg a fogas csak a gyönygvirágig jár (nov 16-nov27) és onnan busz visz fel hegyre akkor a buszra fellehet rakni a bicót?

#40
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

ha vhogy a hhh-i pályák aljáig el lehetne olcsón és gyorsan jutni, az már nagy segítség lenne, aztán onnan meg max tolás.


Hm, igazad van. Elõször nem gondoltam bele, hogy ezek a DH-bringák jóval súlyosabbak és - sejtésem szerint - nehezebben tekerhetõek (pláne felöltözve, tetõtõl talpig protektorokkal), mint a mi CC/AM bicajaink. Mi könnyen vagyunk, mert olyan a bicajaink geometriája, hogy simán feltekerünk egészen a Bécsi úttól (vagy akár a HÉV-tõl) a Virágosnyeregig; vagy mondjuk a Szépvölgyin és Hármashatárhegyi úton fel, és már ott is vagyunk. Nálatok jelenleg ugyanez autóval oldható csak meg, úgy sejtem. Nehéz ügy...
Kíváncsi leszek, milyen megoldás születik majd végül. Az biztos, hogy mindenféle állami szervrõl elmondható, hogy malmaik lassan õrölnek; de csak lehet valamilyen elfogadható kompromisszumra jutni velük szintúgy, mint ahogy találni egy vállalkozó kedvût, aki fuvarokat vállalna felfelé a hegyre!
De személyes véleményem szerint, 1-2 éven belül kevéssé valószínû, hogy "csak" a bringások és a siklóernyõsök miatt bárki is fogaskerekûbe vagy egy libegõbe ruházna be. Persze abban az esetben, ha közel annyi gyalogos turista (vagyis inkább "kocatúrázó") járna fel, mint a Normafához, szerintem elgondolkoznának ezen az illetékes szervek, de a "körömcipõs" gyalogosok száma nem túl jelentõs errefelé, még hétvégén sem. (Hja, mert ugye, az igazi túrázó nem használ ilyen luxuseszközöket, mint BKV meg libegõ.;)) Így meg nem business az ügy senkinek...
Ellenben öröm az ürömben, hogy legalább viszonylag kevés a gyalogos! :)

_____________________________________________
AM rlz