Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4052 hozzászólás a témában

#41
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Hm, kifejezetten DH-ra gondolsz, vagy mindenféle bicajozásra? Barátnõmmel XC-sként tavaly és idén is, a nyáron elég sok helyen bringáztunk Salzburgtól délre, a Salzkammergut vidékén és fantasztikusan jól kiépített, kitáblázott kerékpáras utakon. Igaz, ausztriás bicajos térképpel, célzottan mentünk minden egyes útvonalra. (A Salzkammergut-Trophy egyik útvonalát is bejártuk idén, a verseny elõtti nap, fantasztikus volt!) :)

HHH-ra feljutás: nem értek a DH-hoz, de látszólag a HHH-n nagyon jó kis DH-s pályák vannak és hétvégente szinte mindig találkoztam DH-sokkal. Valahogy õk már most is megoldják a feljutást. ;)

Más, inkább csak érdekesség; mert van nálunk is durva DH-s "pálya". ;) Pár hónapja jártam egy zöld háromszög jelzésû túristaúton, a Farkasréti temetõtõl nyugatra, dél-nyugatra (az Edvin Illés út mentén, déli irány). 2 DH-s lement melletünk olyan helyeken, hogy engem gyalogosan is a frász kerülgetett, mert szó szerint másznom kellett lefelé. Na, ez a szakasz szerintem van olyan S3-S4 szintû, mint a nyugati hardcore pályák, szóval nálunk is lehet életveszélyes körülmények közt DH-zni! :)


hhh-en max tolássaljutnak fel a dh-sok
mondjuk ott helyben már annyira nem para a tolás, csak kevés arra a pálya(mondjuk ezen lehetne segíteni)
inkább az a para h ahhoz h a pálya aljához kijusson az ember sokat kell tolni, a fogas meg ebben segít bele, hogy kb 10-15 perc tekerésre a fogas végállomásától ott van az ember a pálya tetején.
ha vhogy a hhh-i pályák aljáig el lehetne olcsón és gyorsan jutni, az már nagy segítség lenne, aztán onnan meg max tolás.

#42
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Hm, kifejezetten DH-ra gondolsz, vagy mindenféle bicajozásra? Barátnõmmel XC-sként tavaly és idén is, a nyáron elég sok helyen bringáztunk Salzburgtól délre, a Salzkammergut vidékén és fantasztikusan jól kiépített, kitáblázott kerékpáras utakon. Igaz, ausztriás bicajos térképpel, célzottan mentünk minden egyes útvonalra. (A Salzkammergut-Trophy egyik útvonalát is bejártuk idén, a verseny elõtti nap, fantasztikus volt!) :)

HHH-ra feljutás: nem értek a DH-hoz, de látszólag a HHH-n nagyon jó kis DH-s pályák vannak és hétvégente szinte mindig találkoztam DH-sokkal. Valahogy õk már most is megoldják a feljutást. ;)


Sajnos mindenfajta bringázásra gondolok. A salzkammerguti régiónak ez a fõ profilja, arrafele van Dachtsein, kicsit még tovább meg Schladming is. De ha itt 80 km-es körzetben bringázni akarsz, akkor... Akkor ne akarj :) CC-sként még pont, hogy jobb a dolog, 1x már megállítottak murvás úton, és mondták, h dádá, de sztem ha DHzáson kaptak volna valahol, most kenyéren és vízen élnék a bünti miatt.
A HHH-s dologgal egyetértek, az ember akár fel is autózhat, de akinek egy 400 méteres dombra gondot okoz feltekerni/feltolni, miért nem sakkozik inkább? Arról nem beszélve, h sztem a HHH DH-s és XC-s szemmel is érdekesebb, mint a többi hely Bpen...

#43
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

mondjuk érdekes,amit írsz,, ha mindegy jól megy, jövõre gyakran megfordulok arrafelé és kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba fog elmenni ez az egész.Tekintve, hogy felénk akármikor találkoztam erdésszel vagy vadásszal sohasem volt köztünk szóváltás. köszönés, max. egy-két szó,aztán mindenki ment a maga dolgára.

háború lesz és bringás utálat. ez Magyarország. ne legyenek illúzióid

#44
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
mondjuk érdekes,amit írsz,, ha mindegy jól megy, jövõre gyakran megfordulok arrafelé és kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba fog elmenni ez az egész.Tekintve, hogy felénk akármikor találkoztam erdésszel vagy vadásszal sohasem volt köztünk szóváltás. köszönés, max. egy-két szó,aztán mindenki ment a maga dolgára.

#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egyebkent szerintem ez a folyamatnak csak az elso lepese, hogy a DH-sokat zavarjak el. Par ev es zusammen kitiltjak a bicajosokat a vedett teruletekrol.

bár törvény szerint most is igy van, gyakorlatilag kicsi a valószínûsége hogy meg is valósítsák. ahoz azért sok a bringás. annyi emberi meg anyagi erõforrása meg nincs se az erdészetnek sem a nemzeti parkank hogy folyamatosan ezzel foglalkozzanak.
valószinûleg elõbb útóbb sokkal inkább normális többé kevésbé europainak nevezhetõ megoldásra fognak törekedni.

egyébként egyszer egy kerületvezetõ erdésszel történt (mikor persze törvény szerint tilosban jártam (nem dh, sima cc bringával) :) ) beszélgetésben felmerült hogy ha ekkora igény van akkor hajlandók lennénk e fizetni az erdészetnk hogy akkor idõszaki korlát nélkül és több útvonalon bringázhassunk?
mondtam részemrõl egy ésszerû összeget (mondjuk kb egy bkv bérlet ára/év) még be is vállalnék. persze ezzel gondolom nem leszek népszerû bringás körökben :). de annyit akár meg is érhey hogy a dolog rendezett körülmények közé kerülhessen.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Persze HHH-n nem lehet olyan palyat epiteni mint az alpokban, ez teny. De van egy oriasi elonye. A varosban van. Melo, suli utan, szombat delelott ki tudsz gurulni es mehetsz par menetet, aztan otthon vacsizol. Schladming szep meg jo, de oda kimenni, meg egy osztraknak is egy komolyabb kiruccanas. A vilagon egyedulallo lenne, hogy egy ekkora varoson belul lenne ilyen lehetoseg.

Sala,
ha europai modon betartatnak a torvenyeket, tehat aki illegalis helyen teker, azt rohadtul elkapjak es megbuntetik, akkor hamar leszokna rola a nep, hidd el.

Egyebkent szerintem ez a folyamatnak csak az elso lepese, hogy a DH-sokat zavarjak el. Par ev es zusammen kitiltjak a bicajosokat a vedett teruletekrol.

na ezért kéne egyben min.10km pálya keresztül-kasul a hegyen, hogy ne csak a dh-soknak legyen jó. lassan egyébként elkezdhetnénk gyûjteni a lovettát a hhh bikeparkosításához ;)

#47
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Persze HHH-n nem lehet olyan palyat epiteni mint az alpokban, ez teny. De van egy oriasi elonye. A varosban van. Melo, suli utan, szombat delelott ki tudsz gurulni es mehetsz par menetet, aztan otthon vacsizol. Schladming szep meg jo, de oda kimenni, meg egy osztraknak is egy komolyabb kiruccanas. A vilagon egyedulallo lenne, hogy egy ekkora varoson belul lenne ilyen lehetoseg.

Sala,
ha europai modon betartatnak a torvenyeket, tehat aki illegalis helyen teker, azt rohadtul elkapjak es megbuntetik, akkor hamar leszokna rola a nep, hidd el.

Egyebkent szerintem ez a folyamatnak csak az elso lepese, hogy a DH-sokat zavarjak el. Par ev es zusammen kitiltjak a bicajosokat a vedett teruletekrol.

#48
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Ne viccelj már! 10km-es pálya még "nyugaton" sincsen...

10km-re nem a dh pályát értettem, hanem az ösvényeket úgy alle zusammen, amin mondjuk egy menetben le tudsz menni, tehát lehet azt 3 pálya is, átkötésekkel. értelemszerû, hogy egy hujában nem lehet egy 10km-es dh pályát kijelölni, fõleg egy ekkora földkupacon, ami ráadásul be is van építve tökig. de mondjuk egy cc-snek jó lenne egy lájtos ösvény, amin mehet 10km-t felfele-lefele egyaránt

#49
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem szeretnék nagyon belefolyni

1. Schladmingi Európa leghosszabb pályája... 4.5km
2. Nem állunk készen még egy János hegyi-HHH dh pályára. MIért is? Nem nem a technikára gondolok, mert ugye jópár csicska alatt van világkupa szintû bicaj, és nem is a hegy miatt. Gondoljuk végig ,ha lenne felvonó/felszállítás és lenne kijelölve egy jó pálya. Pár hét után aki felmegy a felvonóval, felérve a szélrózsa minden irányában elindulnának bringázni és ugyanott tartanánk. Nem tudnád megértetni velük, h csak azt a pályát használhatják. Majd kb 10 év mulva....

én nem tudom megértetni velük, de 2 db 150 kilós kopasz udvarias eligazító emeber minden bizonnyal. a pályát meg le kell keríteni és annyi. persze ez emelnl a hsználati díjat de hát ez cvan......

na persze asszem egyikünk sincs abban az anyagi helyzetben hogy 3H extrém park beruházáson gondolkozzon :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#50
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
nem szeretnék nagyon belefolyni

1. Schladmingi Európa leghosszabb pályája... 4.5km
2. Nem állunk készen még egy János hegyi-HHH dh pályára. MIért is? Nem nem a technikára gondolok, mert ugye jópár csicska alatt van világkupa szintû bicaj, és nem is a hegy miatt. Gondoljuk végig ,ha lenne felvonó/felszállítás és lenne kijelölve egy jó pálya. Pár hét után aki felmegy a felvonóval, felérve a szélrózsa minden irányában elindulnának bringázni és ugyanott tartanánk. Nem tudnád megértetni velük, h csak azt a pályát használhatják. Majd kb 10 év mulva....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#51
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ne viccelj már! 10km-es pálya még "nyugaton" sincsen...

#52
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

de, Bálint ha a jános hegy elég nagy az illegál legyalulásra, akkor ha lenne egy legális alternativa a hhh-n azzal nem érdemes foglakozni mert az meg nem elég nagy hegy ? ez hogy van ?

én a János-hegyet sem tartom elég nagynak, félreértés ne essék. ott sem lehet kijelölni olyan pályákat, amik elég hosszúak lennének. elég szar, hogy felmész fogassal fél óra alatt, visszaérsz 20perc alatt, ebbõl a 20 percbõl 10et mentél erdõben. utána a betonos út hossza változhat annak függvényében, hogy hova jutottál le. de 10 perc nem sietve nem sok. ha lennének minimum 10km-es pályák, akkor fasza lenne

#53
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

van elég fizetõképes milliomos palánta, ha kimész a fogashoz, azért elég nagy arányban ott vannak azok a kölykök, akik alá 15-16 évesen odatolnak egy félmillás bringát. csak vérig van sértve, ha egy szolgáltatásért fizetnie kell.
a pályakijelölés inkább azon vérzik el, hogy nincs hova kijelölni a pályát, mert magyarországon egyszerûen nincs hegy. az meg tényleg nem megoldható, hogy valaki minden vagy minden második nap leruccanjon a mátrába/bükkbe/akárhova, ahol épeszû pályákat lehetne kijelölni. ahhoz kellene a nyugati életszínvonal. vagy számolni kellene a kerékpár "üzemeltetésével" is, amikor valaki bringát vesz, és akkor mûködhetne

de, Bálint ha a jános hegy elég nagy az illegál legyalulásra, akkor ha lenne egy legális alternativa a hhh-n azzal nem érdemes foglakozni mert az meg nem elég nagy hegy ? ez hogy van ?


Balu ne légy demagóg. akinek a segge alatt ott van 18-20 centi rugóút (nem félreérteni :)) az azért nem csoró gyerek. elhiszem hogy nem mindenki tud tiz rugókkal dobálozni, de ha fontos akkor megoldja. legfeljebb szelektál és nem hagy péntek szombat este a kocsmában (diszkóban etc) x ezer ft-ot, meg évente csak egy új telefont vesz, meg ilesmi, amit megsporól azt meg bringázásra költi. ha meg az a fontosabb akkor bringázni sem kötelezõ.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#54
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Itt megint csak "akinek van mibõl az megteheti (tehetné)"..
Szóval ez is egy erõs rétegzõdéshez vezetne.
Akinek viszont olyan gondja van, hogy régebben egy bringára futott neki
viszont az nem kér kenyeret, de azóta már drága lenne a bkv v. bármi jegy.
Tekerés után meg mégiscsak eltûnik odabent egy kiló kenyér esetleg csak zsírral
és hagymával ha jut, mert sikerült jegy formájában megspórolni az árát.

Ma sajnos ilyen is van Magyarországon!

Vagy az ne tekerjen akinek csak arra futotta valamikor, hogy
vett egy valamilyen gépet amivel el tud indulni mert az pénzt nem kér?

Sajnos sokkal komolyabb gondok vannak a háttérben!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#55
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Ha meg lenne a szandek es a befekteto,
...és elég fizetõképes milliomos palánta... (vagy jobb élet az országban)...
akkor ezek nyilvan megoldando problemak lennenek.

van elég fizetõképes milliomos palánta, ha kimész a fogashoz, azért elég nagy arányban ott vannak azok a kölykök, akik alá 15-16 évesen odatolnak egy félmillás bringát. csak vérig van sértve, ha egy szolgáltatásért fizetnie kell.
a pályakijelölés inkább azon vérzik el, hogy nincs hova kijelölni a pályát, mert magyarországon egyszerûen nincs hegy. az meg tényleg nem megoldható, hogy valaki minden vagy minden második nap leruccanjon a mátrába/bükkbe/akárhova, ahol épeszû pályákat lehetne kijelölni. ahhoz kellene a nyugati életszínvonal. vagy számolni kellene a kerékpár "üzemeltetésével" is, amikor valaki bringát vesz, és akkor mûködhetne

#56
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..Ha meg lenne a szandek es a befekteto, ....
akkor ezek nyilvan megoldando problemak lennenek.

Ha meg lenne a szandek es a befekteto,
...és elég fizetõképes milliomos palánta... (vagy jobb élet az országban)...
akkor ezek nyilvan megoldando problemak lennenek.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#57
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az kb. az Ördög-orom lehetett.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#58
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

...Itt Salzburgban kb minden hegy kapásból magasabb, mint a Mátra, de idáig nem találtam olyat, amin szabad lenne bringázni...


Hm, kifejezetten DH-ra gondolsz, vagy mindenféle bicajozásra? Barátnõmmel XC-sként tavaly és idén is, a nyáron elég sok helyen bringáztunk Salzburgtól délre, a Salzkammergut vidékén és fantasztikusan jól kiépített, kitáblázott kerékpáras utakon. Igaz, ausztriás bicajos térképpel, célzottan mentünk minden egyes útvonalra. (A Salzkammergut-Trophy egyik útvonalát is bejártuk idén, a verseny elõtti nap, fantasztikus volt!) :)

HHH-ra feljutás: nem értek a DH-hoz, de látszólag a HHH-n nagyon jó kis DH-s pályák vannak és hétvégente szinte mindig találkoztam DH-sokkal. Valahogy õk már most is megoldják a feljutást. ;)

Más, inkább csak érdekesség; mert van nálunk is durva DH-s "pálya". ;) Pár hónapja jártam egy zöld háromszög jelzésû túristaúton, a Farkasréti temetõtõl nyugatra, dél-nyugatra (az Edvin Illés út mentén, déli irány). 2 DH-s lement melletünk olyan helyeken, hogy engem gyalogosan is a frász kerülgetett, mert szó szerint másznom kellett lefelé. Na, ez a szakasz szerintem van olyan S3-S4 szintû, mint a nyugati hardcore pályák, szóval nálunk is lehet életveszélyes körülmények közt DH-zni! :)

_____________________________________________
AM rlz


#59
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
CC-s szempontból nem az, de DH-sból teljesen az.
:)

#60
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Azért Ausztria sem fenékig tejfel bringás szempontból, csak ugye akik itt bringáznak, azok célzottan a parkokhoz jönnek, és azokat látják. Itt Salzburgban kb minden hegy kapásból magasabb, mint a Mátra, de idáig nem találtam olyat, amin szabad lenne bringázni. Sok esetben még a betonútról is ki vagyunk tiltva :P És akkor hagyjuk, h mi a helyzet a gyalogtúrázással! meg a mászással. Kétségtelen, hogy vannak jól karbantartott, látványos/izgalmas és fizetõs útvonalak, de az olyan mindenevõk, akik egyszerûen csak szeretik felfedezni a vidéket, itt nem járnak olyan jól. Talán ez tehet róla, hogy az elmúlt 3 hónapban összesen 1 DH-st láttam, 2 XC-st és szinte végtelenített számú outist.