Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

János hegyi pályák #2

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4052 hozzászólás a témában

#81
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

És még mielött valaki illúziókat kerget az embereknek mi mindanyian egyformák vagyunk legyen szó CC-s rõl DH-s ról bringafutárról fixi-vel,Szarnak rá ha a hegyen elmész melletük utálni fognak,


ezt így nem hinném

lassan 10 év és sok ezer erdei kilóméter alatt soha egyetlen konfliktusom sem volt gyalogokkal, sõõt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#82
Attillus

Attillus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
megértünk....

#83
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Szerintem azzal hogy szolgáltatást nyujtanak és azért lét kérnek nem lenne semmi gond,de lássuk be ettõl olyan messze vagyunk mint Makótol Jeruzsálemig,ez csak duma hogy ha összefognánk meg akarnánk akkor esetleg lehetne megoldás SOHA ebben a posványban csak a birság behajtása megy ha ezt elfogadjuk a boldogság édes érzésével élhetjük le életünket(és nézhetjük az RTL-ado pletykamûsorában)hogy a bátor erdõõr maréknyi csoportja kiûzte a randalírozó bringásokat a hegyrõl.

És még mielött valaki illúziókat kerget az embereknek mi mindanyian egyformák vagyunk legyen szó CC-s rõl DH-s ról bringafutárról fixi-vel,Szarnak rá ha a hegyen elmész melletük utálni fognak, ilyen vagy olyan gumi fogalma sincs most szállt ki az otobol õ most kirándul nyugalomra vágyik,és õk a tömegek márpedig a tömegek irányítanak nem egy rakás csöves bicajos.
A feltételek(hogy ezentúl mi lessz) és megoldások senkit nem érdekelnek csak mi foglalkozunk vele.
Bocs kicsit negatív, de pipa vok mert nincs hova menni pár talpnyaló miatt.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#84
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

"
Érdekes módon az osztrákok meg tudják oldani ezt a kérdést, pályákat alakítanak ki, pénzt csinálnak belõle, .


csak halkan kérdem, ha a terület kezelõje, -kompetens dh-sokat bevonva- kialakítana mittomén 3 nyomvonalat, biztosítva, karbantartva, netán még vmi felszállítással is, ellenben díjat kérne érte, hasra mondom momdjuk 2 bkv jegy ára 5 menet. hányan lennének hajlandóak fizetni ? és hányan tajtékoznának itt véres szájjal hogy a geci erdészet......etc. merthogy ugye rendszeres a bkv qrvaanyázása hogy a fogason fizetni kell meg a szájkarate a "mocskos ellenõrökkel". (akinek nem inge.....)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#85
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

...

amugy ezt az erdészes dolgot kicsit felfújja mindenki, sztem tavaszra már senki nemfog emlékezni a dologra, ugyanúgy megy minden majd ahogy eddig, legalábbis remélhetõleg


Legalább a cikket olvasd el!

"Az eddigi akciók során – mint mondtam – egyelõre csak figyelmeztetünk, bírságolás eddig nem történt. Õsztõl azonban már „éles”-ben lesznek kint hatósági jogkörrel felruházott természetvédelmi õrök, és minden esetben helyszíni vagy közigazgatási bírságra, illetve adott esetben büntetõ feljelentésre számíthat a természetvédelmi területen elkapott kerékpáros."

#86
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
"A képen látható budai nyúlfarkfûnek titulált gaz, egy egyszerû gyomnövény. Sajnos tele van vele a kertünk, alig tudjuk kiírtani a fû közül.
A másik képen lévõ néhány hónapos hordalék, amin a kedvenc fõerdészünk pózol, néhány ÉV alatt alakult ki. Évek óta ahányszor arra jártam, az a hordalékpúp ott volt, és az erdészek sosem takarították el. Gondolom azért, hogy lehessen hatásos fotókat készíteni rajta, mint ahogyan a példa is mutatja. Amúgy a célját elérte, mindenki hüledezik, hogy hû meg ha, ez 1-2 hónap eredménye, asztapaszta micsoda természetrombolás, pedig hazugságon alapul. Ráadásul a képen látható hordalékhalom felett lévõ részt, ami a libegõ felsõ szakasza, nem is használják a déhások, szóval ez is csúsztatás mint ahogyan a cikk nagy része is.
Érdekes módon az osztrákok meg tudják oldani ezt a kérdést, pályákat alakítanak ki, pénzt csinálnak belõle, és nem csak tiltanak mint itthon a régi komcsi beidegzõdésektõl szabadulni nemtudó bürokraták és sameszeik."
Bemásoltam BKVfan uccsó hozzászólását.
Ezen én olyan jót röhögtem,még ha egy része hülyeség akkor is.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#87
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az itteni kommentek is mehetnek lassan a Világökörségekbe... http://bikemag.hu/ma...rt-szovivojevel

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#88
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Nem nagy közöm van hozzá, de hova akartok nemmi? Mindenhol hányni fogtok.
Ez igy van
1. meg kell tanulni "publikusan" bringázni, az erdö nem a tiétek
2. kell egy erös bringás 1esület, aki az érdekeiteket védi, csak akkor, ha a 1. pont bevan tartva.

Sajna ez gyermek cipöpen jár mindenhol, de el kell vele kezdeni Magyarországon is.
Pár éve több bringás pályát, szakaszt, trail vagy akármit takart be a kormány, mint ami épülni tudott (GER -ben). èvente több szakaszt zárnak le svájcban és olaszországban is, amik már több éve túlvannak bringázva.

2008 ban 2-3 kivételen kivül nem volt radikális beavatkozás. Köszönhetö a bringás magazinok/fórumok felhivásainak.

Egy tekerös kultúra épült fel idövel, ...de nehéz elkezdeni.

#89
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Mivel az országuton menni nem lehet mert kivasalnak vagy a kátyúk szétcseszik a bringát,most már a hegyre sem mehetünk.
Remélem elõbb utóbb sikerül elhagynom ezt a sárgödröt,okádok szeretett országunktól,mert hitvány emberek a vezetõink,és változás ugysem lesz(ja mégis lessz bringaadó).

ilyenkor szoktam még hozzá tenni, a népszerü tv reklámból,
mAgyar ország, én így szeretlek!

:zygi::puke:

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#90
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
szégyen, h ilyen "bringások" vannak, akik a dh-sok szidásán kívül nem értenek másokhoz, és beköpik a dh-sokat.. jó magyar bringás összetartás

amugy ezt az erdészes dolgot kicsit felfújja mindenki, sztem tavaszra már senki nemfog emlékezni a dologra, ugyanúgy megy minden majd ahogy eddig, legalábbis remélhetõleg

#91
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a sötétzöld "mentsük meg a zuzmókat, tiltsuk ki a randalírozókat" flame átment általános "köcsög 10 éves hülyegyerek DH-sok" flame-be.
akinek van kedve és ideje tegyen hozzá valamit: http://criticalmass....u-janos-hegytol

#92
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Végtelenül elszomorít ami a hegyen történik,az utolsó menedék volt számomra amikor úgy éreztem akarok gurulni eggyet fölmentem a fogassal és zuztam egyet,ebben a poros balkáni országban minden a büntetésekrõl és retorziókról és ez elért minket is.
Remélem boldogok, most aztán rendet tehetnek mehet a kasza.
Mivel az országuton menni nem lehet mert kivasalnak vagy a kátyúk szétcseszik a bringát,most már a hegyre sem mehetünk.
Remélem elõbb utóbb sikerül elhagynom ezt a sárgödröt,okádok szeretett országunktól,mert hitvány emberek a vezetõink,és változás ugysem lesz(ja mégis lessz bringaadó).
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#93
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Én is megtettem...

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#94
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A sötétzöld háttéren kicsit nehezen olvasható a fekete szöveg, de természetesen kitöltve, elküldve.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#95
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
A témához kapcsolódik, talán érdemes kitölteni

kutatás

és a miért

#96
Bighitrider

Bighitrider

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Mekkora sár van a hegyen? Érdemes kimenni vagy totál dagonya :D?

#97
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hmmm... úgy látszik kénytelen leszek megvenni :)
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#98
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Valami infó aktivistáinkról? Kitartóak még mindig? Valakinek valami sztori? Megbüntettek már egyáltalán valakit, mert akkor különösebben nem érdekelnek.


Javaslom, hogy olvasd el a mostani Bikemag-ban az ezt körüljárõ cikket.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#99
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Valami infó aktivistáinkról? Kitartóak még mindig? Valakinek valami sztori? Megbüntettek már egyáltalán valakit, mert akkor különösebben nem érdekelnek.
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#100
Marcipán

Marcipán

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Csá mindenkinek.Valaki fel tudna világosítani arról hogy mik a fõ helyek ahol kedves zöld barátaink lesben állnak?És a Katlan felé is szoktak menni?Vagy mivel az oda vezetõ út nem olyan pálya jellegû ott nem leskelõdnek?Na és a Bónusz?A Libegõ?Mert megnézném õket a dzsipjükkel a libegõ alatt az 50 centis nyomon DH-sokra vadászni:)