Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Aktuális hírek, jövõ évi újdonságok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9163 hozzászólás a témában

#121
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen, a megbízhatóság miatt gondolom, ez komoly lépés volt.

Az árak meg... De azok után, hogy ilyesmik történnek a bringás piacon manapság, mint hogy 'affordable' szerintük egy 4-5k EUR árú bringa, hát...: https://www.pinkbike...ordability.html

De legalább lehet kapni. (Őőő, no várjunk csak...)


zscs módosította - 2021. október 14. - 10:30


#122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
Szóval +30%-ért lecsurgatták a "legbutább" ratchet mechanikát, a tömeg maradt ugyanannyi? Én valszeg inkább kiköhögném azt a plusz kb 100 eurót, ha véletlenül gyári kereket vennék. :-) Pláne, hogy szűzlányok fűzik, a kép alapján. :D
Amúgy viszont érthető lépés, így a legolcsóbb kerekük is minőségi darab lesz, nem az a széthullós fajta, amiről mindig regéltek.

Kisherceg módosította - 2021. október 14. - 10:19

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#123
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Túl nagy publicitást nem kapott, pedig ez egy jo és nagyon pozitív lépés a DT Swiss részéről, megítélésem szerint. https://bikerumor.co...mountain-bikes/

Bízom benne, hogy az OEM cuccokból is kikoptatják a nagyságrendekkel problémásabb 3-pawl reteszeléseket.

 

Az elektronyos felfüggesztés kapcsán pedig, a váltással ellentétben, melyet egy pillanat alatt megkedvem és több mint 5 éve használok (2 szett Red eTap, majd az Eagle AXS-ek montikon), ezt egyszerűen túlzásnak tartom. Pont ezek miatt, én szintén méregettem Watt-mérővel, mennyit számít például a lockout és hát az én méréseim sem sokat - Dylan is hasonló dolgokra jutott:

Lehet, az sem véletlen, hogy nem XC vonalon, hanem am/enduro kategóriában jött ki először ez a Flight Assistantnek mondott izé.


zscs módosította - 2021. október 14. - 08:13


#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Az autó iparban már jó ideje van ilyen, brake by wire néven
https://www.thedrive...o-electric-cars

Bringánál ugye jön a kérdés, hogy mi értelme lenne, azon kívül, hogy valami fejlesztés kell minden soron következő évre.
Az autóknál a regenerarív fékezés miatt jött be, ameddig lehet inkább az akkut töltik a "normál" fékezés helyett.

Persze ez is mind olyan kérdés, hogy nekem vagy párunknak fura, hogy mire jó, a speci meg mondjuk elad csak ez miatt 10000 bringát, mert már elektromos fékes, vagy éppen telós. Nekik meg nyilván jó egy ilyen "fejlesztés ".

 

jaja, de a cikkben is írja, hogy ott a mechanikus back-up rendszer.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Az autó iparban már jó ideje van ilyen, brake by wire néven
https://www.thedrive...o-electric-cars

Bringánál ugye jön a kérdés, hogy mi értelme lenne, azon kívül, hogy valami fejlesztés kell minden soron következő évre.
Az autóknál a regenerarív fékezés miatt jött be, ameddig lehet inkább az akkut töltik a "normál" fékezés helyett.

Persze ez is mind olyan kérdés, hogy nekem vagy párunknak fura, hogy mire jó, a speci meg mondjuk elad csak ez miatt 10000 bringát, mert már elektromos fékes, vagy éppen telós. Nekik meg nyilván jó egy ilyen "fejlesztés ".

#126
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a biztonsági berendezéseknél (pl fék, kormány), mintha lenne olyan előírás, hogy szükséges mechanikai kapcsolat a vezérlő és a vezérelt egység között (hogy egy elektronikai hiba miatt ne váljon "ékezhetetlenné/kormányozhatatlanná a jármű), nem? vagy rosszul emlékszem/tudom? 

ja passz de logikus lenne

ez csak egy feltett kérdsre adott rövid válasz volt, különösebb böncolgatás nélkül

én pl azon gondolkoztam hogy oké legyen működik a rendszer akár háromszoros túlbiztosítással, de mi van ha az ember szarik a rendszerre és nem töltögeti az akkut...akkor egyszer csak végét érezvén szép lassan betekeri a pofákat koppig és szevasz , onnan gyaloglás van háton biciklivel ? 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#127
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

valamilyen szinten gyakorlatilag ez már a jelen (Di2,AXS, pedelec beállítások) 

amúgy 2 vagy 3 éve a montis axs szettek bemutatóján mondták a SRAM-os mérnökök hogy készen van a villanyos fék, csak a bizalmatlansági faktort kell átütni a felhasználóknál.

 

a biztonsági berendezéseknél (pl fék, kormány), mintha lenne olyan előírás, hogy szükséges mechanikai kapcsolat a vezérlő és a vezérelt egység között (hogy egy elektronikai hiba miatt ne váljon "ékezhetetlenné/kormányozhatatlanná a jármű), nem? vagy rosszul emlékszem/tudom? 


Kisherceg módosította - 2021. október 08. - 13:58

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#128
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ja és ha állítani akarok valamit a bicón, majd a telefonnal kell ott is xarakodni.

 

valamilyen szinten gyakorlatilag ez már a jelen (Di2,AXS, pedelec beállítások) 

amúgy 2 vagy 3 éve a montis axs szettek bemutatóján mondták a SRAM-os mérnökök hogy készen van a villanyos fék, csak a bizalmatlansági faktort kell átütni a felhasználóknál.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#129
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Szin? méret?

Mindegy. M-es.


Marci

#130
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 437 hozzászólás

Villany fék után pedig, ösvény tartó automatika, automata távolság tartó, bunny hopp automatika:)
Végülis tekerni már nem fontos a bringát, elvisz a motorja is

Ja és ha állítani akarok valamit a bicón, majd a telefonnal kell ott is xarakodni.

És nem árt előző este ellenőrizni az aksikat is, hogy fel vannak e töltve, hogy másnap biztosan el tudjak menni "tekerni".



#131
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc

Herr Sala! Wie viel kostet in der Schweiz ein Chameleon Kohlefaser Rahmen?

 

Szin? méret?


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#132
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Villany fék után pedig, ösvény tartó automatika, automata távolság tartó, bunny hopp automatika:)
Végülis tekerni már nem fontos a bringát, elvisz a motorja is 😀
  • Kisherceg és talpfa kedveli ezt

#133
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hónapok óta voltak pletykák, találgatások. Íme, itt van: https://www.pinkbike...-attendant.html

 

tetzsik, kár hogy sose szoktam piszkálni a teló lock funkciót. de a tagnál jó ha nem kell lenyúlkálni

 

SC Chameleon(és tsai) asszem sose fogok megbarotkozni a műfajjal (de tulképp ez a ficsőr a jános hegyen már 15 éve is megvolt, polar-x váz negy telóval etc smile.png)

 

ps : kiváncsi vagyok a villanyfékkel mikor fognak kiállni ...


Bikertigger módosította - 2021. október 07. - 17:17

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#134
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Herr Sala! Wie viel kostet in der Schweiz ein Chameleon Kohlefaser Rahmen?


Marci

#135
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
ha valaki raizgulna, tudok vinni haza SC-t
  • Kisherceg kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#136
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Mi a jó hír? Hogy nem gyártják többé?


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#137
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

A karbon változatára voltam ráizgulva de a cikk szerint azt meg nyugdíjazzák sad.png

 

ez mondjuk jó hír... :P


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#138
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A karbon változatára voltam ráizgulva de a cikk szerint azt meg nyugdíjazzák sad.png

pont ugyanígy vagyok ezzel. Aztán ki tudja, érhet még meglepetés. ;)



#139
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Új Santa Cruz Chameleon: https://www.pinkbike...ual-builds.html

Laposabb geo a 2021-es verzióhoz képest 130mm rugóúttal (67.3° vs. 65°), kinézetre is kompaktabb valahogy az egész. Jó kis SingleSpeed-kompatibilis papucsok hátul - no ezt a feature-t elfogadnám a Giant vázamra. :-)

 

 

A karbon változatára voltam ráizgulva de a cikk szerint azt meg nyugdíjazzák sad.png


Marci

#140
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

hangerőszabályzó? :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"