Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Aktuális hírek, jövõ évi újdonságok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9163 hozzászólás a témában

#101
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Off

Azt hiszem én vagyok a másik véglet, "cicanaciban" soha-sehova. Legyen XC vagy gravel mint edzés, vagy család, minden esetben a kerékpárosnadrág fölé veszek shortot (télen is a hosszú fölé) ami Endura már kb 10+ éve. Még futni is trail futósort van rajtam, téli futónadrág fölé is felhúzom. Nincs mit szégyellnem cool.png , de a szakáll, kockás ing mellé nem jó a cicanaci biggrin.png.    


  • Kisherceg, Rabbit és zscs kedveli ezt

#102
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Köszi, köszi, negnyugtattál. A csuka jól is néz ki!
Ha majd lesz egyszer kedved, örömmel venném, ha írnál a térdvédődről. Kb. 20 évvel vagyok lemaradva a trendekről.

#103
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ohh, nagyon jó köszi. Ha vennék 29-es montit, biztos, hogy ebből a kategóriából választanék, de ezt mondtam már.

Az a Z2-es mindenestül személyes kedvenc, már rég elmentettem, mondom ezt úgy, hogy eddig az összes villám RS volt. De ha Foxot vennék ez a Marzo lenne az!

Még a Kellys Gibon is játszik nálam itt, a BMC twostroke-ot már elengedtem. Ha pedig semmi nem számít a ritchey ultra mindig felmerül!

 

Viszont, tőled, mint aktív Fathom tulajtól kérdezem, ilyen biciklikkel cicamadrágban "ciki" kerékpározni? Másképp öltözöl ehhez mint egyébként, vagy csak ha parkba mész?

 

(A google fordító helyett mindenkinek a deepl-t ajánlom. Messze jobbak most.)

:) Olyannyira gátlástalan és elvetemült XC-s vagyok, hogy cicanaci van rajtam mindig. Térdvédőt persze húzók és ha előszedem a Fathomot, a sisakom egy komolyabb All-Mountain sisak. Plusz cipőm egy Shimano SH-ME7. Baromi jó cipő.


  • Rabbit kedveli ezt

#104
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 

Egészen informatív írás, 4 db 1500 EUR alatti bicaj tesztje: https://www.mtb-news...uro-test-fazit/

 

Angol nyelvhez Google Translate, egész jól fordítja.

 

  • Cannondale Trail SE 2
  • Giant Fathom 2
  • Radon Cragger 7.0
  • Rose Bonero 1

 

 

Ohh, nagyon jó köszi. Ha vennék 29-es montit, biztos, hogy ebből a kategóriából választanék, de ezt mondtam már.

Az a Z2-es mindenestül személyes kedvenc, már rég elmentettem, mondom ezt úgy, hogy eddig az összes villám RS volt. De ha Foxot vennék ez a Marzo lenne az!

Még a Kellys Gibon is játszik nálam itt, a BMC twostroke-ot már elengedtem. Ha pedig semmi nem számít a ritchey ultra mindig felmerül!

 

Viszont, tőled, mint aktív Fathom tulajtól kérdezem, ilyen biciklikkel cicamadrágban "ciki" kerékpározni? Másképp öltözöl ehhez mint egyébként, vagy csak ha parkba mész?

 

(A google fordító helyett mindenkinek a deepl-t ajánlom. Messze jobbak most.)


Rabbit módosította - 2022. október 14. - 17:27


#105
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Egészen informatív írás, 4 db 1500 EUR alatti bicaj tesztje: https://www.mtb-news...uro-test-fazit/

 

Angol nyelvhez Google Translate, egész jól fordítja.

 

  • Cannondale Trail SE 2
  • Giant Fathom 2
  • Radon Cragger 7.0
  • Rose Bonero 1

 



#106
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

kár azért a flat-mount-ért....

...és (ha a forrásom nem téved), a 300eFt-os kisker árért is. sad.png

 

https://csepelkerekp...u/termekek/7067


Kisherceg módosította - 2022. szeptember 28. - 19:34

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#107
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Túl nagy nyilvánosságot nem kapott, pedig érdekes hír: a KTM felvásárolta a Syntace és Liteville-t. https://www.mtb-news...lle-uebernahme/



#108
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lehet, valóban korábban jöhet az új AXS rendszer, mint gondolnánk? https://bikerumor.co...totype-xc-bike/

Enduro vonalon is úgy tűnik, készen van egy vélhetően gyártáshoz közeli verzió: https://wildairsport...box-drivetrain/

 

Ami érdekesebb, hogy végre látható egy fotó az új, hogy is mondjam, "kissé" gnóm, de láthatóan komoly átalakításokon átesett váltókarról. (kiterjesztés miatt nem engedi beszúrni a fórummotor)



#109
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lehet, valóban korábban jöhet az új AXS rendszer, mint gondolnánk? https://bikerumor.co...totype-xc-bike/



#110
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Akit érdekel a téma: UDH váltófület támogató vázakra szerelhető fel majd, ez részben azért jó hír - csak hát még nem elég elterjedt ez a szabvány, pedig végre egy értelmes fejlesztés volt a váltófülek egységesítése irányában.

Pinkbike-on még pár fotó és néhány érdekes részlet olvasható. Külön érdekesség lehet a lánc: az országúti vonalon, egyik felén lapított láncszemek láthatóak, oldalsó lapok kikönnyítve.

p6pb23221839.jpg

 

Új SRAM AXS Eagle váltó + új sor prototípus. Sajnos a felfogatás egy új direct mount úgy tűnik, kérdés, mennyi fejfájást okozhat ez majd nekünk... sad.png

https://www.mtb-news...mount-prototyp/

 

 



#111
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Új SRAM AXS Eagle váltó + új sor prototípus. Sajnos a felfogatás egy új direct mount úgy tűnik, kérdés, mennyi fejfájást okozhat ez majd nekünk... :(

https://www.mtb-news...mount-prototyp/

 

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92

 

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92



#112
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Érdekes koncepció, meglehetősen trekes, de legalább "szabvány" rugóstaggal működhet. Piszok könnyű fully lett így, reméljük, nem törik majd, akár a száraztészta.

https://bikerumor.co...der-suspension/

arc8-evolve-xc-mtb-carbon-shck-slider.jp



#113
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

az uj Comp Carbon odabasz,ma jott ki hivatalosan, igaz mar ket hete a pinceben all smile.png, nagyon jo kis bringa!

bolt elol indulva fel a felvono tetejere, kb 500szint, le a 6km es trail en, vissza varos , egy sör mindez 34perc... pulzusom atlaga 180, szoval ennyit a sporterteket kritizaloknak

Sala vagy a pulzusmerődet dobd ki vagy nagyon szarul nézel ki 25 éves korodhoz képest, valamelyik  nagyon nem kompatibilis a 34 percig 180-as átlagpulzussal. ha 25 vagy akkor elhiszem 40 felett enyhén szólva is hihetetlen. Persze ha optikai szenzorral mérted akkor elhiszem, nekem is szokott hasonló faszságokat csinálni ha nincs rajtam pulzusimérő őv.


  • Kisherceg kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#114
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

nekem sem

 

beszarnék, hogy nem tudok elindulni tekerni, mert éppen le van merülve az akksi.. meg párosodnia kell a mobilommal !     ?

 

nebassz, a pulzusom attól is felmegy néha, ha felhív a főnököm...  sport ?

 

 



#115
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Tudom hogy utálva leszek, mert ez örök ellentét marad a bringás társadalmon belül...de lesz@arom...

Márpedig az nem kerékpározás, az nem bringázás. Mikor bebaszod második vagy a legerősebb fokozatba az már motorozás. Csak a lábad rajta kell legyen a pedálon, mert így van kitalálva a dolog, hogy még vmi "bringázás" jellege legyen a dolognak.

Igen, próbáltam többet is. Fazuás Focust, M1-Spitzinget,...legutóbb Speci fullit (Sala barátjáét, a Soltész Kareszét). Szerintem is csodálatos dolog hogy lebegsz felfelé a hegyre de hogy ott neked semmit nem kell csinálni az is biztos. A nyugdíj előtt álló kolléganőm is lenyomná vele a magyar bajnokot (felfelé).

Tudom, most jön az hogy "de hát felmegy a pulzusom, akkor ez is kemény munka".  Igen, a pulzus felmegy ha testmozgást végez az ember. Lépcsőn cipeltem bútorokat nemrég vagy kapartam a szobámban a tapétát és abban is megizzadtam. Szóval hagyjuk már annak van bármi edzésértéke. Majd kapcsold ki 5 egész percre a motort és akkor rájössz, minek van edzésértéke.

De nyugodtan használja mindenki, akinek az tetszik. És nem mondom hogy nekem nem lesz ilyenem ha már nagyon nem megy a bringa felfelé.

Üssetek!!! tongue.png


marton módosította - 2021. december 17. - 15:17

  • Rabbit és zeezoltano kedveli ezt
Marci

#116
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

az uj Comp Carbon odabasz,ma jott ki hivatalosan, igaz mar ket hete a pinceben all :), nagyon jo kis bringa!

bolt elol indulva fel a felvono tetejere, kb 500szint, le a 6km es trail en, vissza varos , egy sör mindez 34perc... pulzusom atlaga 180, szoval ennyit a sporterteket kritizaloknak

Egyszer egy ilyen kört mindenkinek kéne raknia egy elektromossal. :)
Az új Levokban mennyi token van a Fox 38-ban meg a Float X2-ben? Tudom, hogy progresszívabb lett a hátsó felfüggesztésük.

#117
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
az uj Comp Carbon odabasz,ma jott ki hivatalosan, igaz mar ket hete a pinceben all :), nagyon jo kis bringa!

bolt elol indulva fel a felvono tetejere, kb 500szint, le a 6km es trail en, vissza varos , egy sör mindez 34perc... pulzusom atlaga 180, szoval ennyit a sporterteket kritizaloknak
  • ultio kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#118
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

Nagy többségünknek nincsen semmi gond az e-bikeokkal itt, sőt, természetben vagy, sportértéke is van és szerencsére a többség nem Strava cheatelésre használja. ;) Viszont amit a lánc tartósságáról írsz, azzal vitáznék. Montin, esőben, hóban, sárban, versenyezve eddig 1 drága Eagle rainbow láncom nyúlt el 0.5-ig, ezt 9600 km-nél szedtem le, ami brutális futásteljesítmény. 11-es rendszerrel 3000 km volt a maximum, ugyanilyen körülmények között, ugyanazzal kenve (Squirt lube). Az olcsó Eagle NX lánc persze egy ipari hulladék, 1000 km-t bírt nálam, de az arany és a rainbow az az elpusztíthatatlan kategória. Lehet, hogy 60-70 EUR, de a többségnek 10k km terepen 3-4 év is akár, szóval... ;)

Ez mondjuk igaz, gyárilag egy KMC lánc volt nekem is fent, aztán mikor cserés lett kipróbáltam egy X01-es (ha jól emlékszem) láncot ami váltásteljesítményben akkorát dobott a 11-es Gx sorral, hogy nem akartam elhinni, szóval el tudom képzelni, hogy a felsőkategóriás 12-es sorok és láncok még jobbak. Igazából a 11-essel is tökéletesen meg vagyok elégedve, sokan nem váltják végig a sort ebikon és azért végzik ki gyorsan a hajtásukat. Amióta megvan a Speci szinte minden nap tekerek velemég most is, pedig itt már a völgyekben most is 2 fok van és az a vicc, hogy egy adott időintervallum alatt háromszoros távolságot megyek és ugyanúgy kivégzem magam vele, mint a régi Konámmal, csak felfelé is néha eléggé kell koncentrálni a tempó miatt.😁
Egyébként én is hülyeségnek gondoltam, hogy az ember a biciklit is mobilról állítgassa, de nagyon jó dolog a Mission Control app, tök jól be lehet állítani, hogy az adott napon hogy érzi magát az ember és milyen beállításokkal menne az adott 3 rásegítési fokozaton belül. Amúgy rendesen bringázva vele 100 km a hatótáv a 700-as aksival.
  • ultio és Kisherceg kedveli ezt

#119
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Néztem pont én is ezt a Stumpy Evo-t és azért érdekes belegondolni, hogy 19-ben az én Levo-m ennél olcsóbb volt. Egyébként érdekes ez a Rock Shox fejlesztés, de pl. nekünk csaló ebikeosoknak nem igazán kell a lockout a lineáris erőleadás miatt. Az axs szetten sokat gondolkodtam, de a 11-es sor meg lánc sokkal tartósabb meg emberibb áron van.

Nagy többségünknek nincsen semmi gond az e-bikeokkal itt, sőt, természetben vagy, sportértéke is van és szerencsére a többség nem Strava cheatelésre használja. ;) Viszont amit a lánc tartósságáról írsz, azzal vitáznék. Montin, esőben, hóban, sárban, versenyezve eddig 1 drága Eagle rainbow láncom nyúlt el 0.5-ig, ezt 9600 km-nél szedtem le, ami brutális futásteljesítmény. 11-es rendszerrel 3000 km volt a maximum, ugyanilyen körülmények között, ugyanazzal kenve (Squirt lube). Az olcsó Eagle NX lánc persze egy ipari hulladék, 1000 km-t bírt nálam, de az arany és a rainbow az az elpusztíthatatlan kategória. Lehet, hogy 60-70 EUR, de a többségnek 10k km terepen 3-4 év is akár, szóval... ;)


  • ultio kedveli ezt

#120
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Néztem pont én is ezt a Stumpy Evo-t és azért érdekes belegondolni, hogy 19-ben az én Levo-m ennél olcsóbb volt. Egyébként érdekes ez a Rock Shox fejlesztés, de pl. nekünk csaló ebikeosoknak nem igazán kell a lockout a lineáris erőleadás miatt. Az axs szetten sokat gondolkodtam, de a 11-es sor meg lánc sokkal tartósabb meg emberibb áron van.

Igen, a megbízhatóság miatt gondolom, ez komoly lépés volt.
Az árak meg... De azok után, hogy ilyesmik történnek a bringás piacon manapság, mint hogy 'affordable' szerintük egy 4-5k EUR árú bringa, hát...: https://www.pinkbike...ordability.html
De legalább lehet kapni. (Őőő, no várjunk csak...)