Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringa kövéreknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
263 hozzászólás a témában

#221
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Sziasztok!

Én is azért kezdtem bringázni, mert szeretnék lefogyni.
Szerintem ez az egyik legélvezetesebb módja a fogyásnak, sokmindent próbáltam már, és ez volt az egyetlen, amit azóta is örömmel csinálok. Egy 2004-es Kelly's Salamandert terhelek túl, lassan egy éve, napi rendszerességgel (télen kicsit ritkábban), aszfalton, semmi durvulás. Se nekem, se a bringának nincs baja, figyelni kell a hangokat. A hajtókar szokott kilazulni, eddig más gondom nem volt.
Kicsit zavar, hogy néha kiröhögnek, mert bár nem durvulok, azért bukót használok, és így az összkép elég fura lehet, de én jól érzem magam, és kész.

#222
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
"[zolle: 3 a Sun Rhyno Lite pedig szerintem _eléggé_ erõs, mondom ezt úgy, hogy kb 3 éve nyûvöm az enyémet hátsó kerékben, és még egy csepp nyolcas sincs benne. Pedig kapott az arcába jól, és még mindig 90 kiló vagyok."

üdv

nekem a rino lite bírta a 115 kilómat is több ezer kilcsin keresztûl...mióta "csak " 90 kilcsi vagyok azóta mavic 317, 517, 717 felniket használok, és mind bírja pedig nem keveset megyek, és ez egyik sem brutál cucc ...asszem.. (jó az 517est csak aszfalton).
kicsit korábbi részekre vissza a V-fék iránt viszont nincs nosztalgiám...:)

#223
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Na igen. Pont a Boomer volt az, aminek nem jutott eszembe a neve. Az is a "közel szétüthetetlen" kategóriába tartozik. Persze szigorúan a békésebb felhasználási területek figyelembevételével.

zolle: 3 a Sun Rhyno Lite pedig szerintem _eléggé_ erõs, mondom ezt úgy, hogy kb 3 éve nyûvöm az enyémet hátsó kerékben, és még egy csepp nyolcas sincs benne. Pedig kapott az arcába jól, és még mindig 90 kiló vagyok.

szinuhe: ha esik az esõ - és az embernek van esze - nem megy negyvennel egy durva lejtõn. Vagy legalábbis enyhe fékezéssel szárazon tartja a felnit.

nem kell felkészíteni a bringát minden extrém helyzetre, hanem ésszel kell közlekedni!

--Trifo

#224
[VA]Johnny Knoxville

[VA]Johnny Knoxville

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
ez is egy lehetõség.sõt mien igaz:air:
:guitar: S.O.A.D forever

#225
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
zolle, te azt mondod, hogy a Caprine-ek ropik ?!!?! Szerintem meg nem.
Évfolyamtársam a boomerrel Dirt jump-ozik, Freeride-ot ûz és nagyon jó a gép...
Túl lett bonyolítva a dolog... Menjen el az illetõ a boltba és nézelõdjön, próbálgasson.

#226
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
még jó hogy a srác nem olvassa a fórumot :P teljesen össze lenne zavarva
:D :D :D

Kerék: Nekem a felnim szimplafalu no szegecs alex x1000 es és még nem tudtam szétütni ,pedig már nem kímélem... várom hogy szétmenjen és menjen bele egy sun rims cr18 vagy Sun Mach IV.
Amugy ha betonon megy egyenletesen tuti nem megy szét. Ha meg esik az esõ ne menjen túrázni és akkor semmi baj sem lesz.:D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#227
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
de figyeljetek mar, nem arrol van szo, hogy minel dragabb cuccokat vegyen a srac, hanem arrol, hogy minel masszivabbakat es szamara celszerubbeket. az egy dolog, hogy ez egyuttal tobb penzkiadassal is jar :|
tiszta sor, hogy az en csirketestemet, meg itt sokaket megallitja egy jo v-fek, de allitolag extrem palirol van szo es suru bicorol alatta es csomagokrol is.
rabiznatok a 40km/h-val duborgo masfel mazsatokat esoben/vizben, mondjuk a Moszkva melletti lejton a lampak elott, egy v-re, vagy kantira?

nem beszelve arrol, hogy alighanem hamarabb tesz majd utest a kerekekbe az O 1xx kiloja, mint az en 70-em pl.
mi van, ha egy turan uti szet a kereket? engedje szet az egyebkent is kenyes pontnak szamito feket es bucsuzzon el a biztonsagos megallastol?

edit:
ez a sulykerdes a feknel meg vegkepp nem szamit.
baz kit erdekel 150 kilonal, hogy +- 200g? szerintem pontlevanszarva :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#228
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
350gramm+tárcsa a saintem
egy véfék kb 350gramm+bowden

az mondjuk más hogyha egy másfél kilós grimecát kéne cipelni, azt tényleg nem
de a 2 nem egy árkategória, és nem egy felhasználási terület
énis véfék párti vagyok, normális felhasználásra

#229
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
ööö 62 kiló vagyok úgyhogy asszem nem érintett, de engem is irritál a sok gagyibájk, amirõl mindenki azt hiszi (tulaj is), hogy a tárcsától most fasza gép lett. Tárcsa csak déhára meg tandemekre kell, vagy ha folyton esõben-sárban nyomod... nem? Cipelje a halál

#230
[VA]Johnny Knoxville

[VA]Johnny Knoxville

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Szerintem trifo-nak van igaza.meg azoknak akik azt mondják hogy 1avid v-fék jobban fog mint vmi szar tárcsa(alap avid v-fékem hamarabb megállít mint haverom xt tárcsása) és még olcsóbb is pláne hogy nem minden bicót tárcsás aggyal szerelnek.
:guitar: S.O.A.D forever

#231
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
egyértelmû vol2

#232
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
van egy hi ten vázas gépem 46 nagy fogsorral v fekkel ez mindent kibír garantálom....
:D :D :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#233
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Errõl beszélek hogy én pl nem szivesen veszek rhynot mert sztem nem annyira erõs, nem használok caprine vázakat mert ropik. Akkor mi az erõs? Teljesen relatív, sõt, tök fölösleges ebbe belefolyni!

#234
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Egyetértek. És ugye az a varázsszó, hogy "biztonság". De hát az nem csak azon múlik, hogy megfog-e a féked 1 ujjal, amikor 70-nel szakítasz lefelé a bánkúti sípályán. Általában az emberek nem ilyen stílusban kezdenek bringázni. A másik fele meg az, hogy ki kell tapasztalni a bringát és ÉSSZEL kell közlekedni.

A városban egy õsöreg STX cantifékes géppel rohangászom, és nem szoktam meghalni vele, pedig 90 kiló vagyok és megesik, hogy nyomulósan közlekedek. De tudom, hogy mit bít a fékem és annak megfelelõen megyek bele vagy nem megyek bele helyzetekbe.
(az más kérdés, hogy minden alkalommal sikítozós lábrázást kapok az ijedtségtõl, mikor felülök a montimra és elõször meghúzom a féket).

Szoval: súlyos embernek ERÕS KEREKET és ERÕS VÁZAT. És ebbõl se kell a legeslegdrágább, sõt. Pl volt pár éve egy Caprine aluváz, ami olcsó volt és iszonyat erõs (cserébe kõnehéz, de az itt úgyse számít). Kerékbõl meg legyen 36 küllõs, rendes felnivel (pl a Sun Rhino Lite, ami megvehetõ árban van). És akkor azután is hû társa lehet a bicikli kövér barátunknak, mikor már ráérzett az ízére, többet és erõsebben teker.

--Trifo

#235
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

UI: Nagy Bálint aki yelenleg a 20év alattiak közt az egyik legyobb montis, anno 3-4 éve
25kg tulsuyal kezedett bicayozni , és elõször csak fogyni akart...most meg már nyerni:)


Õ is zegi. ;) Mesélt arról, miket kajált régebben... 8 hambi reggelire, meg ilyesmik. Aztán jó helyre került, elkezdett edzeni, és mi lett belõle: az U23 idei esélyese. Világkupákra jár.

Naszóval, bicajozni azért is jó, mert akármennyit zabálhatsz, nem hízol el. Persze bizonyos határok között.

#236
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Õ pl. asszem a régi stx v-féket használja(már nem gyártják, beletekert 60-70 ezer km-t), lx karral, és valamilyen 200Ft-os fékpofával amit ajánlott nekem is,jobban fog mint az xt.



Házunkban lakik egy elég komoly 40es bicós csóka ,szerintem hamarabb tett a bicójába 100.000km mint én a kocsimba , és õ is ezt a mester hármast alkalmazza és erre esküszik.....,de nála a 200ft fékpofa egy bike+ piros szerepet tölti be ,de a többi stimmel és ebben lehet valami....

Egyetértek telefonfülke fórumon elharapódzott kijelentésével én is így látom.

edit: egyébként a bicikli divatot a tesco áruházakban lehet látni....
össz tárcsa össz teló ez a póz.... ezt megmondta nekem egy 10 éves srác is amikor megnézte a bringám :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#237
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.336 hozzászólás
Pont most dumáltam egy szervizes/boltos arccal, valami kiöregedett vén róka.Õ pl. asszem a régi stx v-féket használja(már nem gyártják, beletekert 60-70 ezer km-t), lx karral, és valamilyen 200Ft-os fékpofával amit ajánlott nekem is,jobban fog mint az xt.Annyi a baja hogy egy picit gyakrabban kell cserélni viszont nem eszi meg a felnit.Tényleg állat a fék.A tárcsafék meg faszság.100ezres gépre nem fog 40ezres tárcxsát felpakolni senki, addig meg szerintem meg simán V-fék jó.Ez az árõrület szerintem itt a fórumon nagyon elharapódzott.Legyen még jobb, még drágább, még coolabb...mondd coool, mondd tárcsa, mondd sok pénzbe került...

#238
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás

A fekrol annyit ,hogy Bankutrol jottunk le haverral es neki tul melegedett a tarcsaja es alig birt megallni.... Mondjuk nekem is erosen forro volt a felnim ,mire leertem. Itt egy +pont a V feknek.....


Errõl beszélek.
Egy rossz tárcsa - 2x annyi mint a véfék, és mellé még rossz is. Tudom, énis sütöttem már be XT-t, 160as tárcsával, pedig az nem rossz. Véfék megfogott volna, csak a hülye fejemmel azt hittem elég lesz a kispizza.
Képzeljetek el egy 10k-s deore 515 féket, 160as pizzával, gagyi bowdenezéssel. Hú izé tárcsafék, megfog, aztán ott halsz meg. Egy tektro vfék meg megállít...

#239
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
mondjuk jo lenne tudni, mennyi az durva tulsuly.
mer ha 160cm a csavo es ahhoz kepest 100kg-al tulsulyos, az nem ugyanaz, mintha 190cm volna es ahhoz 160-al :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#240
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Nem drágát kell venni hanem olyan erõset amilyen erõset lehet és semmiképp sem átlagosat.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.