Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringa kövéreknek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
263 hozzászólás a témában

#241
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Sracok szerintem kezditek kicsit tul komplikalni a dolgot...
Persze ,hogy a altalaban a dragabb a jobb, de mi van ha nincs rá lóvé ? Akkor mi van ?

Nekem pl orvos javasolta a bringazast terdszalagserulesem miatt (snowboarozas kozben :D) ,nomeg a tulsulyom miatt.
Azota lehajintottam 14 kilat ... nagyon kemenyen tekerek edzek minden nap... es azt mondom ,hogy az altalatok olcso jo lesz az is porcelan Vfekes 60e merida kerekõparom kifogastalanul mukodik.Egy biztos ,gyakrabban vegzem el a karbantartasokat es hamarabb cserelem a veszelyesebb alkatreszeket(thx to Bikemag forum a tech utasitasok tekinteteben).Ezt meg is halalja semmi baja es jol megy.

A fekrol annyit ,hogy Bankutrol jottunk le haverral es neki tul melegedett a tarcsaja es alig birt megallni.... Mondjuk nekem is erosen forro volt a felnim ,mire leertem. Itt egy +pont a V feknek.....

Sar dzsuva hó... stb en telen kezdtem a bicajozast es azt kell mondjam kifogastalan a mukodese. Picit nagyobb a fekut ,de ezt bele kell kalkulalni.Sáros terepen ,meg gyakrabban megallok ha más nem és takarítom a fékem, de ilyen lesiklásra is 1x volt példa. Jöttem le Bánkút sí pályán hóban is. Persze jobban oda kell figyelni ,de azért nem kell leírni.

Ossesegben: Az elavult technikak es az olcsobb megoldasok ,nem feltetlen jelentik azt ,hogy valami nem jo es porcelánból van. Azért egybol nem tehetjuk ra a belyeget ,hogy fos...
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#242
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
egyértelmû, ha van rá pénze...meg komolyan gondolja


de mondjuk egy hobbi-bicóra százezreket nem költenék, sõt, mindnit lebeszélnék róla...
Van állásom...:bananadan

#243
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
egyértelmû

#244
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
esakkor hatra pont a kenyesebb kerek fole meg egy 10 kilos turazsak (merugye tura) es ezmegaz. volenak igaza van.
es sztem is tarcsat ra, a v-fek ha dzsuvas/vizes lesz, az eletben nem allitja meg, plane komolyabb sebessegnel.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#245
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Szerintem ami elég egy 80 kilós felhasználónak ugrálni, az elég egy 140 kilós tanknak túrázni is!

#246
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Valszeg azert mert extrem esetben nem akar meghalni, ha pedig a gyakoribb problemakat vesszuk: gyenge fek miatt eses, bovdenszakadas mert ugy kell tepni a feket hogy fogjon, kulloszakadas a gyenge kerek miatt, monoblokktores a suly miatt, kormanytores es egyeb kellemetlensegek, ami miatt mondjuk a tura feletol haza kell tolni a bringat.
Nagyon sok ok van ami miatt erdemes tobbet kolteni egy bringara ha az illeto nem atlagos felhasznalo.
Nem abbol kell mindig kiindulni, hogy jo lesz a szar is, majd kibirjuk valahogy...
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#247
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Lapulevéllel! Hogyne!
De nemértem miért kell egy 140 kilós embert úgy kezelni mintha kamion lenne? Pláne városba, túrára, CCre! Ennyi!

#248
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Zolle bazzeg, te a segged is falevellel torlod, mert azzal is lehet??
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#249
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Nekem osztálytársam volt egy 140-150 kilós nagydarab fickó és egy mezei CC géppel bringázott. Erre varrjatok gombot. Megint túl van spilázva a dolog..

#250
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

UI: Nagy Bálint aki yelenleg a 20év alattiak közt az egyik legyobb montis, anno 3-4 éve
25kg tulsuyal kezedett bicayozni , és elõször csak fogyni akart...most meg már nyerni:)

Õ azért meg már a másik eset súlyra:d

#251
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Szerintem amugy nem ayánlanám a bicayozást , mert egyszerûen tul nagy megterhelés éri a gerincoszlopát a srácnak stb....


Inkabb a terdje kapja a nagyobb terhelest szerintem. Ha jo az ulesi pozico akkor a gerinc nem hiszem ,hogy fajna... :S
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#252
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás

Bringa kövéreknek?
http://pix.bikemag.h...p_009.sized.jpg
IGEN:D


:D :D :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#253
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Zalaegerszegen van egy srác. Maratonokon is szokott indulni.
kb. 140kg !!!!! ~180cm (lehet már fogyott egy kicsit...)

Aszem a váza MALI merev, valami drabális átmérõyû vastag aluminium váz.
Hayes hidraulikus tárcsák. 180mmes.
Saint haytómû....
valami DH felni....
ezzel a géppel maratonozik (tavay Kõszegen mindenki tátott száyal nézte amikor berobogott :)
Minden kõnehéz a bicayán de általában felsõkategóriás.

Szerintem amugy nem ayánlanám a bicayozást , mert egyszerûen tul nagy megterhelés éri a gerincoszlopát a srácnak stb....
O.uti bicayon el sem tudnám képzelni....

UI: Nagy Bálint aki yelenleg a 20év alattiak közt az egyik legyobb montis, anno 3-4 éve
25kg tulsuyal kezedett bicayozni , és elõször csak fogyni akart...most meg már nyerni:)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#254
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Bringa kövéreknek?


http://pix.bikemag.h...p_009.sized.jpg


IGEN:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#255
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Hat szerintem meg nem. es ez meg tapasztalat....gyakran cserelek haverom avid hidrasaval es (jo persze ,hogy jobb) de ,nem annyival ,hogy osszevissza szarjam magam.
Vfeknel ha jo a bovden es JOL BE VAN ALLITVA, akkor nincs azzal semmi baj.
Jah es szegeny sraccal ,minek cipeltetsz ,meg tobb sulyt, eleg neki a sajatja. Es biztos vagyok benne ,hogy 90%ban aszfalton fog menni ,ahol meg szinten nem jelentkezik ugy a tarcsa elonye. No meg a lóvé... tehet fel egy tektro vagy egy aliviot ,ami elerheto es azok ha meg felmelegednek ,akkor ugyanott van szegeny baratunk ,ahol a part szakad...

Nekem egy egyszeru merida gyari V fekem van alu alex x1000 es felnivel es promax fekete pofikkal egy b+ 2ujjas fekkarral, es a nagyon komolyan nyomo bringas barataim is mindig meglepodnek ,hogy hoho ez ilyen jol fog.....
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#256
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Ezt mondom, véfékkel is lehet nózvílizni, csak tárcsával eccerübb, szebben csillog, trendi
Véféknél meg rohadt fontos a kar, bowden, kutyafüle, azis tud nagyonjó lenni!!!
Pl hugom Dracoja, hót szar tektro mindenfélék, 1ujjal nózvili :D

#257
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Most épp egy Magellan Corvus van nálam EZ Fire fékváltókar, B+ Vfék, fekete pofákkal. Császárkemény bitang fékérzés. Mondjuk én csak 105 vagyok.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#258
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás

Szerintem meg de. Ekkora súly alatt igenis nincs az a v fék, ami biztonságosan megfog. Tandemre sem véletlenül rakunk tárcsát.


tandemen minimum 120 kiló de inkább több ül.
én nem vagyok annyira tárcsafék fanatikus, ahhoz hogy túrázzon az ember bõõõõõven elég egy véfék!

#259
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Szerintem meg de. Ekkora súly alatt igenis nincs az a v fék, ami biztonságosan megfog. Tandemre sem véletlenül rakunk tárcsát.

#260
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás

Hát a leglényegesebb a kerekek, és a fék...mindenképpen duplafalú szegecselt felnivel szerelt legyen a gép, és ne valami noname v-fékes...ha lehet inkább tárcsás, de csak ha az jó minõségû, mert a tektro, meg alhonga, és tsai szarok, és akkor inkább egy jobb v-fék. Terepre,vagy btonra?túrázni,vagy edzeni?
Üdv:thy


Szerintem nem kellene erõltetni ennyire a tárcsaféket, mert amit érdemes megvenni az minima 50 róka párban. Inkáb egy avid vfék!!!