Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#2181
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ahogy így olvasgattam a hozzászólásitokat egy kicsit elgondolkodtam az írásokon és azt vettem le hogy a montisok elég csúnyán meg vannak szivatva. Pedig benne van az "ágazat" nevében,hogy Mountain Bike, azaz hegyi kerékpár.És mivel hegyünk nem sok van, marad az erdõ-mezõ ahonnan gyakorlatilag ki vagyunk rekesztve, de nem tudom mi okból. Én még montist nem láttam erdõben szemetelni (a kivétel dögöljön meg....:confused: ).Szóval ez nagyon nagy baj. Nem tom mi lesz egy pár év múlva, de belegondolni is rossz. A szomszéd fószer erdész és õ mesélte a minap,hogy van egy Kvados aki rendszeresen csúfot ûz az õ hivatásából, minden kanyarban gúnyosan integetve bevárja a járgányával majd nagy gázt ad és mindent szétgór a kerekeivel. Az erdész meg csak nyel, mert egy Simson-nal soha nem éri utol. Azér ez nagyon elszomorító. És mi nem mehetünk erdõbe:(

#2182
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
a természetvédelmi õr hatásköre pontosan így van, fegyverük is van, ugyanazok a jogok illetik meg mint a rendõrt, egyedül gumibotot nem használhatnak, de mondom itt pl ez az ember így mondta hogy "hálisten 30 év alatt soha nem volt szükség fegyvert még elõvennie sem"....
egyébként nincsenek sokan, (pilis visegrádi hg pl 10, és néhány polgári természetõr de neki nem nagyon van jogkörük ) és általában nagyon normálisak (pl itt csak felsõfokú szakirányú -erdész,biologús végzettséggel rendelkezõk vannak).....én szoktam velük találkozni mostanában is, köszönünk esetleg beszélünk pár szót - ennyi - ...ja és egyébként finoman fogalmazva nem szeretik az erdészeket....meg a puskás embereket...(érdekes módon egyetlen hivatásos környezetvédõ -legyen az erdész, vadász, biologus- sincs kibékülve az erdészek, erdõgazdaságok tevékenységével)
alapban meg úgy vannak vele hogy tudják hogy elõbb útóbb muszáj lesz a bringásokat beengedni az erdõbe, mert nagy rá az igény, amitõl félnek hogy bringával ugye nagyobb távolság tehetõ meg adott idõ alatt, tehát tömeges lehet a zavarás a most nem nagyon háborgatott területeken is....
amúgy itt az egyik õrt mát elütötte egy quados, úgyhogy igazából Õk is fa testápolóval szeretnék kezelni a qudos, cm-es társaságot.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2183
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

na egen. nekik lehet.
amúgy mennyire van joga igazoltatni?
és ha nincs nállam személyi akkor mit csinál? betuszkol az erdészeti autóba bringástól? vagy felhív egy rendõrt a hegyre?


Amennyiben egyszerüü erdész, akkor nincs joga igazoltatni (tudtommal!!), de ha természetvédelmi öör, akkor hatósági jogköre van, azaz úgy viselkedhet mint egy rendöör. Illik is velük vigyázni, mert ugyan a nagy részük (az általam ismertek közül) rendes ember, de bizonyára akad köztük aki hirtelen nagynak érzi magát, ha bringásokat b*sztathat. Pl. Ha nem állsz meg a felszólításukra, az olyan mintha a rendöörnek nem állnál meg, ha lefejeled a térdüket, vagy az öklüket, akkor az hivatalos közeg elleni erööszak.

Amúgy csak át kéne nézni ausztriába, itt ugyanis szabad bicajozni az erdööben, ki is vannak jelölve a túraútvonalak, leginkább a gyalogos ösvényekkel egy nyomon, azzal a megkötéssel, hogy a gyalogosnak mindig elsööbbsége van. Ilyen körülmények között, ha látok egy táblát, ami megtiltja a biciklis behajtást az ösvényre, és meg is magyarázza, hogy valami madarak fészkelnek akik majd megijednek a zörgéstööl, akkor természetes hogy nem hajtok be.
Ilyesmi kellene magyarországon is. Nem az egész hegyen kell megtiltani a bicajozást, csak a tényleg értékes védendöö részeken. Gondolom ilyenkor az ember is erööt vesz magán, és nem hajt be oda, mégha szeretne is.

#2184
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Hát, ha a korábbi ötletek alapján az erdészek AK-val lövöldözzenek a motorosokra, akkor nem biztos, hogy megússzuk! A hírekben nap mint nap olyanokat hallunk, hogy 2 méterrõl agyonlõtték egymást, mert a 60 éve ismert barátját nem tudta megkülönböztetni egy menekülõ vaddisznótól. Akkor szerinted
egy biciklit motortól?:D

#2185
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
azért ennyire csak nem eszik forrón azt a kását....
max nem egyedül kell bringázni járni. 2 bringást nehebb bemagyarázni balesetnek:D
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2186
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Vagy bekerülsz a többi vadászbalesetes közé!:(

#2187
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
na egen. nekik lehet.
amúgy mennyire van joga igazoltatni?
és ha nincs nállam személyi akkor mit csinál? betuszkol az erdészeti autóba bringástól? vagy felhív egy rendõrt a hegyre?
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2188
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Legutoljára az erdészek engem a Vértesben kaptak el, miközben a barátnõmmel tekertünk hétvégén. Azt mondták, hogy fokozottan védett terület és itt nem szabad biciklizni. Az már megint más kérdés, hogy a nyom amin haladtunk autókkal volt kitaposva. A röhej az egészben, hogy a legnagyobb pofájú erdész- aki eközben végig a puskáját tartotta- egy szakadt 40 éves GAZ-zal állta el az utunkat, amibõl orrán-száján folyt az olaj.

#2189
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Robespierre: Pontosan ezért kellene a kerékpárosszövetségeknek együtttesen képviselni a sport érdekeit. Dehát ez nem az az ország...

#2190
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
De szerintem nem ez a lényeg, hogy a motorosokat el tudják kapni vagy sem. Legyen az õ dolguk. Hanem az, hogy mi, mint törénytisztelõ és természetszeretõ emberkék, akik mozogni/sportolni akarnak az erdõkben egyszerûen nemkívánatosak és illegálisak, sõt büntetendõk leszünk. Tehát egyenlõségjelet tesznek közénk és a gépezeteikkel a természetet robolók közé. Személy szerint engem nagyon érzékenyen érinte, ha egy hétvégi tekerésbõl mondjuk egy 10 ezres csekkel térnék haza.

#2191
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Bikertigger: Még a maratonok csak kigazdálkodják, de a helyi kis 15-20 fõs az utánpótlást nevelõ/ösztönzõ városi bajnokságok vannak a legjobban veszélyben. Ha ki kell fizetni az összeget, akkor vége ennek a hagyománynak. Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt kezdik egyre többen megutálni a természetvédelmet. De azt látni kell, hogy egy magasabb érdekkör (politika/vadászok) mondatja ki a természetvédelemmel, hogy ki az erdõbõl biciglisek, ha meg itt akartok versenyt 100 péz. Két tûz közé kerül a természetvédelem, elvárják, hogy betartassák a szigorításokat, ugyanakkor leépítik õket, jogköröket vesznek el tõlük.
Baalna: Megvannak a hatásos technikai módszerek, de Te is tudod a törvény jobban védi a bûnöst.
Mindenesetre nem tudom, milyen kilátásokkal vágjak bele az idei szezonba...

na ez az....hol fognak a vb résztvevõi Starjánban kerekezni?országúton??

Hogy tisztán lássuk a dolgot: nem arról van szó, hogy erdei utakon köteleket feszítgetnek ki hivatalból, hanem a motorosokat egy zsákutcába terelték, ahol a fák össze voltak láncolva. Fél évre el is koboztak pár motort és precedes ügyet akartak csinálni belõle, de még a végén nekik kellett elnézést kérniük. Mondom a rosszat jobban védi a törvény.

nálunk a caládban volt egy sajnálatos eset és az eset okozójának! van joga fellebbezni,de a hozzátartozóknak meg nem.kit véd a törvény,kérdem én

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#2192
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Hogy tisztán lássuk a dolgot: nem arról van szó, hogy erdei utakon köteleket feszítgetnek ki hivatalból, hanem a motorosokat egy zsákutcába terelték, ahol a fák össze voltak láncolva. Fél évre el is koboztak pár motort és precedes ügyet akartak csinálni belõle, de még a végén nekik kellett elnézést kérniük. Mondom a rosszat jobban védi a törvény.

#2193
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Motorosok ellen kirakott kötelek? :D
Jóhogynem szögesdrót...

#2194
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Azért kíváncsi lennék hogy tudnak megfogni egy crossmotorost, aki 60nal szaggat az erdõben. Van olyan hülye, aki kiáll elé integetni hogy "azonnal álljon meg!"???Erre nem sok esély van.


a bükkben hallottam a motorosok ellen kirakott köteleket az ösvényeken.
nem tudom, elhigyem e egyáltan...
a másik + az, hogy kötél nem válogat motoros és túrázó, futó, bringás között.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2195
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
RobesPierre: Hatásos technikai módszernek mondjuk azt tudnám elképzelni, hogy a határõr(vagy rendõr) hátbalövi egy AKval, ha nem áll meg, aztán kitûntetik érte. Mást nem, mert elég gyorsan lepattannak a helyszínrõl.

A városi bajnokságok alatt gondolom a tarjáni VBkre gondoltál, nem hinném hogy pl. a dolinkai pálya miatt bárki is hujákolna. :)
Szerintem épp az a baj, hogy globálisabb ez a porbléma, elsõsorban nem helyi szinten jelentkezik.

#2196
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Igen engem is ez aggaszt a legjobban! Jóval könnyebb egy kerékpáros elé állni!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2197
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Meg az hogy minket könnyû elkapni, õket meg szinte lehetetlen.
Vajon kire fognak hajtani?

#2198
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Bikertigger: Még a maratonok csak kigazdálkodják, de a helyi kis 15-20 fõs az utánpótlást nevelõ/ösztönzõ városi bajnokságok vannak a legjobban veszélyben. Ha ki kell fizetni az összeget, akkor vége ennek a hagyománynak. Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt kezdik egyre többen megutálni a természetvédelmet. De azt látni kell, hogy egy magasabb érdekkör (politika/vadászok) mondatja ki a természetvédelemmel, hogy ki az erdõbõl biciglisek, ha meg itt akartok versenyt 100 péz. Két tûz közé kerül a természetvédelem, elvárják, hogy betartassák a szigorításokat, ugyanakkor leépítik õket, jogköröket vesznek el tõlük.
Baalna: Megvannak a hatásos technikai módszerek, de Te is tudod a törvény jobban védi a bûnöst.
Mindenesetre nem tudom, milyen kilátásokkal vágjak bele az idei szezonba...

#2199
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
A levegõ még a kissebik gond, mert ha nem csoportosan crossolgatnak az erdõben akkor nem fulladunk talán meg miattuk.
A legidegesítöbb ,hogy flszánjá az erdõt!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2200
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Azért kíváncsi lennék hogy tudnak megfogni egy crossmotorost, aki 60nal szaggat az erdõben. Van olyan hülye, aki kiáll elé integetni hogy "azonnal álljon meg!"???Erre nem sok esély van.

Azzal pedig 100%ig egyetértek: "jön egy "állat" és nem foglalkozik a többiekkel, a környezettel meg egyáltalán..."

A motorosok b@sznak a jó levegõre, csendre, élõvilágra, õk azért mennek ki, hogy "felszántsák az erdõt" Ezt a "felszántsák az erdõt" egy motoros gyerek mondta nekem szó szerint így, viccesen, elég megrázó élmény volt. (az is hogy nem vághattam pofán)