Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#2161
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Minden nyáron több hetet töltök Szloviban túrázással, igaz gyalogosan. És nem csak a Magas-Tátrában, hanem a kerékpározásra sokkal alkalmasabb középhegységekeben. Az eddig bejárt többszáz km kb. 80%-án tilos a kerékpározás és táblákkal szépen jelzik is. És ezt be is tartják/tartatják. Büntettek már meg ismerõseket gyalogosan, akik levágtak egy kanyart az ösvényen. 5 év alatt nem hogy krosszmotort, de még motornyomot sem láttam odakint! Ott vajon hogy érik ezt el? Pedig ha jól tudom motorsportjuk elõrébb jár és természeti adottságaik meg jobbak. Vagy hol tekernek az ottani montisok? De biztos van itt szlovákiai fórumozó.

#2162
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
Nemrég volt szó az erdööben való tiltott bicajozásról, itt egy túraútvonal leírása ami könnyedén veszi ezt a témát. Nagyon érdekes a szóhasználata. :)

"Tovább csak Besztercebánya – Donovaly felé mennek, azon az úton, amelyen jöttek.Más fejezet a hegygerinci út. Ez bár tiltott, de mi minden tiltott? Ezért vigyázzanak és igyekezzenek kevésbé agressziven közlekedni /sebe taposás és fékezés, stb./ Lehetséges itt a büntetés . Ez azért, hogy nemondják azt, hogy nemvoltak figyelmeztetve. Igy továbbá a Králová kútnál felfelé mennek a megjelölt úton a hegygerincre. Törpefenyõ mellet mennek, amig nemjutnak a csúcsra /1500 t.sz.m/. Onnan-tól mehetnek a felvonók mellet lefelé Turecká-ra, vagy a Majer sziklára /még nemvoltam arrafelé/. Tureckára – ez egy gyilkos domb, amelyik fõleg a fékeket és az ön közlekedési tecchnikáj nemspórolja meg. De semmire való, ha leszaladnak pár perc alatt, ugyanakkor nem is mentek gyorsan. Tanácsolom tehát visszamenni a Králová kút-hoz és leereszkedni Bystricán, vagy a Zalámaná völgyön. Ez nagyon szép kirándulás de vigyázni kell az idõjárasra. A Kriznán igen gyorsan változik az idõ és gyakran rossz ott az idõ. De ha szép, nembánják meg a fantasztikus kilátást a környökbeli dombokra. Igyhogy üljenek fel a kerékpárjukra és gyerünk a hegyekre."

Ez bár tiltott, de mi minden tiltott? Na mindegy csak azért másoltam ezt ide, hogy nemondják azt, hogy nemvoltak figyelmeztetve.

#2163
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Laktanya :D
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2164
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
És hol voltál, ahova ezt kellett kirakni?:D

#2165
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha már tábla, most jutott eszembe ;)

Feltöltött kép

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2166
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor egy cc-s is sokkal szívesebben tekerne egy jól kijelölt/táblázott terepen, ahol a leggyakoribb tábla: Feltöltött kép ;)

#2167
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
de én most nem magamról, hanem egy cc-s rõl beszéltem...
mondjuk ha van sörcsap, akkor mindegy...:D
Van állásom...:bananadan

#2168
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kislust! Teljesen mindegy, hogy egyetértesz e velük, vagy sem. Azokon a helyeken TILOS motorozni és kész. Mellesleg azokért a kiépített pályákért a mocisok harcolnak leginkább. Azért abba is gondoljunk bele, hogy a kiépített pályák helyén is általában régen erdõ volt.:(

#2169
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kislust: szerintem te is szívesebben nyomulnál kiépített dh/4x pályán ahol neadjisten felvonó is van, mint a jános hegyen. ;)

#2170
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ok ;)
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2171
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
inkább induljunk onnan ki, hogy mindketten dohogunk - és jogosan - a motorosok miatt..:)
a többi sallang...
Van állásom...:bananadan

#2172
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás

azt írod, hogy a tevékenységek következménye...
akkor a budapesti "extrém" kerékpárosok azért járnak a fogassal, hogy összeszemeteljék és összefirkálják....
:)
egyáltalán nem értek velük egyet, de azért azt belátom, hogy sokkal jobb móka lehet egy erdõben motorozni, mint eg ykiépített pályán...
pl ezentúl csak páylákon biciklizhetnél, akkor azért nem lennél olyan boldog..


Azért én bizonyos dolgokban egyet értek veled, de a fogassal járó "extrém" kerekesek is kisarkítása a dolgoknak PONT.

A sokkal jobb móka: 90-helyett 190-el repszteni az úton csak ott ha elkapnak megis büntetnek ellentétben az erdei motorozással. Lehet neked még nem kellett leugranod a keróról amikor egy szûk erdei ösvényen jöttt szembe veled egy cm-es 50-el ,de nekem ez már 2x elõfordult. innen indulok ki.
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2173
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
1ébként lehet én szerencsés helyen lakom, de nekem eddig még se erdész, se termv.õr soha egy rossz szót nem szólt...egyszer küldtek el a puskás emberek a hajtás közepérõl, de azt már leírtam másik topikban......egyébként a term,v. õrök is még ha nagyon tilosban jársz is, /pl pilistetõ/ nem bírságolással meg lövöldézessel kezd, még ha joga lenne is rögtön feljelenteni, hanem +kér hogy húzz onnan a sunyiba (na persze nem így) legfeljebb ha Te el kezded verni a nyálad akkor Õ is úgy fog hozzá állni.....erdész meg nem sokat tehet, max az erdészeti rendész, de itt azok is normálisak, van amelyik elõre köszön :)

szal annyira nem tragikus a helyzet....-egyébként meg ha mégis gáz van, leszállsz a bringáról tolod, onnanyól kezdve nem jármû......istenem rossz az egyensúlyérzékem és a járókeret nem jó az erdei talajon- gyalog meg bármelyik erdõben oda és olyan úton mész ahova akarsz (kivéve az a pár említett szigorúan védett terület)

de egy kissé elvittük a topikot a "veszélyben a.......montizás" irányába
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2174
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
azt írod, hogy a tevékenységek következménye...
akkor a budapesti "extrém" kerékpárosok azért járnak a fogassal, hogy összeszemeteljék és összefirkálják....
:)
egyáltalán nem értek velük egyet, de azért azt belátom, hogy sokkal jobb móka lehet egy erdõben motorozni, mint eg ykiépített pályán...
pl ezentúl csak páylákon biciklizhetnél, akkor azért nem lennél olyan boldog..
Van állásom...:bananadan

#2175
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Na jó kis túlzás amit írtam ez tény, de amit írtam az nem elõítélet hanem a tevékenységnek a következménye. Amivel lehet tisztában vannak ,de nem becsülik azt amink van (kevés erdõ). Amúgy rengeteg cm-es pálya van itt Sopron közelében is ami technikailag is sokkal jobban megfelel az igényeiknek és nem kell a túrázókat és a kerékpárosokat "kerülgetni".
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2176
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

én mindig abból indulok ki:
-az erdõben azért szeretek tekerni mert, egyrészt gyönyörû, másrészt friss levegõ van, harmadrészt pedig technikás
-a motorosok azért járnak erdõbe, hogy tönkreb...ák azt!!!


így keletkeznek az elõítéletek..:D
nem akarom védeni a motorosokat, mert még a városban is utálom a mûfajt, de az egész egyszerû ferdítés és túlzás, hogy azért járnak oda, hogy tönkretegyék..azért mennek oda, mert ott nyílván jobb motorozni, mint a városban...szóval nem kell õket szeretni, de azért maradjunk tényszerûek és fair-ek...
Van állásom...:bananadan

#2177
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tom! Azért remélem nem vetted komolyan, hogy ha mások szerint tilosban tekersz, akkor hátbalõnek.
Mellsleg az erdészek valóban nem összetévesztendõk az erdõõrökkel. Itt azért elmondanám, ha karácsonykor gyönyörû szép fenyõre lenne szükséged, akkor keresd meg az elsõ erdészt, viríts neki zsetont és azt vághats ki, amit csak akarsz. Ezt nem azért írom, mert követendõ példa, csak így van. Érdekes módon amikor a TV-ben mutogatták, hogy a mellettünk lévõ erdõbõl eltûntek karácsonykor a fenyõk, interjút készítettek egy sírdogáló erdésszel. Majd ugyanezt az embert láttam az ünnepek után egy új Hilux-al. de biztos csak véletlen!

#2178
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
én mindig abból indulok ki:
-az erdõben azért szeretek tekerni mert, egyrészt gyönyörû, másrészt friss levegõ van, harmadrészt pedig technikás
-a motorosok azért járnak erdõbe, hogy tönkreb...ák azt!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#2179
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
csak 3 dolgot.
1. azért mert nem állok meg rendõrnek vagy akárkinek NINCS joga lelõni. ha többszöri felszólítás utás sem állok meg és veszélyeztetek másokat akkor esetleg.
2. ahogy fent is írták többen a bringások tisztelik, szeretik az erdõt. nem rongálni, pusztítani mennek. azok a féknyomok amiket lefelé okoznak eltörpül amellett amit egy motoros vagy egy lovas okoz a talajban.
szerintem nem sokkal hangosabb menni bringával mint gyalog. pláne társaságban. motort meg hallott mindenki. az egész domboldalon hallani.
3. az erdészeket kéne rávezetni arra hogy mi inkább velük vagyunk mint ellenük.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2180
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
hát igen ezt szépen összefoglaltad!
ezért vagyunk a quad-osokkal és a cm-esekkel szemben kiszolgáltatva az erdészetnek.
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!