Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1261
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
jó, akkor nem délafrika hanem újzéland. esetleg ausztrália. Én oda mennék a tényleg el kellene mennem. Csak messze van és szeretem magyarországot, uh bonyolult lenne hazajárni.

Jha még egy hely jó: Kanada...nem vtam sokat, de nyugis. Cska hideg van és se angolul se franciául nem beszélnek rendesen.

50 centis pizza nekem is jöhet :D egyik étteremben kiírták a nevem. Asszonták egy csávó próbálta még jóval elõttem megenni, de kiszaladt WCre. Én legyûrtem, asszonták, kiírják :D
Meguntam az aláírásom....

#1262
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

majd ha arra jársz kostold meg azt amirõl beszéltem.
nemvagyok az a kenyérfaló típus, de abból befigyelt 2kiló/fõ/nap.

mintegy "édesség"ként ettük.


Te nem vagy mérce. Neked egyszerre "befigyel" egy 50cm-es pizza is.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1263
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Itthoniaknak ha azt mondod, hogy beszereléssel együtt 50- 60 ezer, már rángatózni kezd az arcizmuk, hogy atyaúristen... rablás meg miegymás.


Azután megkérdzi, hogy nem lehet-e megoldani "okosba"...

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1264
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Szart( = toastkenyér és tsai) nem eszek, bocs.


majd ha arra jársz kostold meg azt amirõl beszéltem.
nemvagyok az a kenyérfaló típus, de abból befigyelt 2kiló/fõ/nap.

mintegy "édesség"ként ettük.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1265
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Dél afrika?
Hüle vagy?
Ott semmi keresnivalója fehér embernek, mert az nem az õ hazája, csak beköltözik és kiskirálykodik.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1266
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
én a francia, svájci meg az olasz dolgokat ismerem. Máshol nem éltem/nem él családtag. De asszem máshol sem más a helyzet. És a normális/jó minõségû pékennyérrõl beszéltem. Szart( = toastkenyér és tsai) nem eszek, bocs.

Két dolog még, aztán mennem kell partizni, mer kislányok nem lesznek megértõek hogy fórumoztam helyettük:

1: 40 év obskurus üzletpolitikával, szívásos (nem szleng, szakszó) piaccal rendelkezõ, versenymentes rendszer után magyarország belecsöppenet egy olan Európába, ahol a mércét azok az országok adják, ahol MEGVOLT a 40 év alatti gyazdasági aranykor, a minõségrendszerek kifejlõdtek, a rendszerek csiszolódtak, a gazdaság kifejlõdött. Mit akarunk??

2: ha költözni akar vki, akkor mondjuk újzélandra, délafrikára azt mondom ok. Ott is vannak gondok, de kevesebb. Az(ok) tényleg jó hely(ek)
Meguntam az aláírásom....

#1267
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Most nem az ilyen gyáros dolgokról beszélünk, hanem a kisipari melós által kézzel készített cuccokról, amihez szaktudás kell...
És itthon az emberi erõ nincs megfizetve...még
Még példa néha jönnek hozzánk németek, hogy autót vegyenek, mert olcsóbbra jönnek ki mintha otthon vennék.
Amikor adtunk árajánlatot kihangósító beszerelésre 100e forintot, úgy reagáltak, hogy csak? nagy király azóta is sokan jönnek szereltetni.
Itthoniaknak ha azt mondod, hogy beszereléssel együtt 50- 60 ezer, már rángatózni kezd az arcizmuk, hogy atyaúristen... rablás meg miegymás.
de bazz ha sok, szerelje be magának, én ebbõl élek, ebbõl kell eltartanom a fönökömet, meg a családomat, és ezt tanultam és gyakoroltam évekig.
Szóval fizzesük meg a tudást:D

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1268
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

LL te csalsz. Kiragadsz egy árat, és statisztikát csinálsz belõle.


the_d csinált statisztikát, amikor asszondta hogy 800huf a kenyér.
eztet kivántam megcáfolni.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1269
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Pl. mindenki tudja, hogy az egészségügy így nem jó, több pénz meg nincs rá. De ha hozzányúlsz tiltakozás lesz, meg tüntetés.


Nemrég csináltam az OTH(Országos Tisztiföorvosi Hivatal) leltározását és nem tudjátok elképzelni, hogy ott mennyi pénz van.Van olyan, hogy emberke "elhagyta" a laptopját a metron, de az intézet vesz neki újat. Meg mindenkinek LCD monitora van, mert anélkül ugye nem lehet dolgozni, meg stb..... Tehát ha nekem valaki azt mondja, hogy az egészségügyben nincs pénz azt kiröhögöm. Van csak rosszul van elosztva.

#1270
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
LL te csalsz. Kiragadsz egy árat, és statisztikát csinálsz belõle. A "madaras tescoban" még mindig vehetsz egy kiló kenyeret 150Ft alatt...
A lényeg nem ez. Árakban szinte utolértük a"nyugatot", hiszen nincsenek határok, nincs vám,az árakban nem lehet nagy különbség.
A bérekkel majd meg akkor fogjuk utolérni, ha a GDP-vel utolérjük.
(Csak megjegyzem, nálunk az Ombucman tiltakozik az ellen, hogy a cégek megtiltják a dolgozóiknak a munkaidõben való magánlevelezést, internetezést...)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1271
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
uhh tényleg bocs.
nem spárost szokunk venni, hanem valami Ceres péket vagy mit...
de itt a spáros is olyan 120-130körül asszem.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1272
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a félkilós spáros nálunk 99 huf. vagy 109 huf, nem emléxem, de a kettõ között valamelyik.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1273
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Az is annyi, hogy 800 egy vekni kenyér, de az finom legalább.


akkor hadd éljek énis egy konkrét példával.
Anglia-Stowmarket, Tesco /a tesco, kin minõség, nem úgy mint itt./
80dkg-os Tesco márkájú Toast kenyér homályosak az emlékeim, hogy melyik termék mennyi volt, de _maximum_) 80p. az meg ugye mondjuk 300huf.

itthon mennyi is egy 50dkgos spáros mondjuk? ~200huf? (ízre meg ugye mintha nemis kenyér lenne mindkettõ)
mirõl beszélünk?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1274
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Csak bármihez nyúlsz, érdekeket fogsz sérteni.
Abból meg vircsaft van.
Pl. mindenki tudja, hogy az egészségügy így nem jó, több pénz meg nincs rá. De ha hozzányúlsz tiltakozás lesz, meg tüntetés.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1275
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás

Mondjuk pl. azért mert az egy fõre esõ GDP jóval magasabb mint a magyar.
Magyarul egy "dolgozó" ott mondjuk 2-6 szor több értéket termel mint itthon. Rá kellene ébredni, hogy egy kicsit le vagyunk maradva.

Igen itt van szerintem a kutya elásva...
Kint miért olyan drága a kenyér?
Mert meg kell fizetni a péket, hogy ért hozzá meg tudja csinálni olyanra, ami ízlik neked.
Nálunk mi van?
A kenyér árának a 90% az elõállításának a költsége, a melós bére meg a 10 %.
és ez minden szakmára igaz...
mit gondoltok, miért idejárnak a külföldiek fogászatra?
Mert olcsó, pedig szerintünk b@szott drága.
De ez így van minden területén az életnek.
De nem lehet nagyokat lépni, mert abba sokan belehalnának, így kis lépésekkel talán fel lehet emelni szerintem az életszínvonalat.

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1276
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
hát daci te el vagy tévedve. Bátyám kinn él. Nem a pénz miatt hanem a tudományos dolgok miatt. És egy kurvára nem él jobban mint itthon, mondom, a minõséget leszámítva. Az is annyi, hogy 800 egy vekni kenyér, de az finom legalább.

Annyi munkából, amit kinn csinált eddig, itthon már tudott volna egy saját lakást venni. Jó lakást. Kinn viszont csak bérlik bnõjével közösen (má lassan élettárs) amiben laknak. Ott ez éri meg jobban. Megvehette vna a lakást, anyám mondta h besegít (önerõbõl sokára tudta volna csak megvenni, hitelt meg soha), de mondta h minek. Befektetni fektessen be ott ahol érdemes (nõ a reálérték), és ott sokan bérlik amiben laknak -> sok a bérleti lehetõség.

edit: én sem az életszínvonalon vitatkozom. De az is igaz hogy a "fejlett" nyiugaton sokkal nagyobb problémák vannak a kissebségi dolgokból mint itthon
Meguntam az aláírásom....

#1277
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
azér azon sztem ne vitatkozzunk, hogy hol magasabb az _életszínvonal_ :icon_roll

#1278
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Két féle államigazgatás van:
Az eggyik, ahol nem kell annyi adót fizetni, de nem is kapsz cserébe annyi juttatást, és az emberek nagy töbségének ez jól jön, de a "gyengék" elhullanak, mert nem törödik velük az állam. Pl nincs ingyenes egészségügy, csak biztosításos módszer.
A másik, amikor mindenki sokkal többet fizet, de ezért sokkal több szolgáltatást is kap és nem az egyed a fontos, hanem a közösség. Viszont mindenki kicsit cserébe rosszul él.
Az egyik a Kapitalizmus a másik a kommunizmus. Mindenki döntse el, hogy neki meik a szimpatikusabb, szerintm mindegyiknek megvannak az elönyei, meg a hátrányai is.

Az a baj, hogy nálunk valahol mindkettõ olyan furán lett megvalósítva.

Mielött valaki belémkötne ennél sokkal sokkal bonyolultabb a két rendszer. És nem mondtam, hogy a régi jobb volt.

#1279
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Mondjuk pl. azért mert az egy fõre esõ GDP jóval magasabb mint a magyar.
Magyarul egy "dolgozó" ott mondjuk 2-6 szor több értéket termel mint itthon. Rá kellene ébredni, hogy egy kicsit le vagyunk maradva.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1280
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
akkor mégis mért élnek jobban kint??
ott legalább normális fizetés van és nincs annyi adó etc