Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1241
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás


Még egy: (soxor) a mentalitás is jobb. Mosolyog a kiszolgáló. Mosolyog az ellenõr. Mosolyog a pincér. És a vendégek sem köcsögök


Na szerintem ez az igazán fontos nem a sokkal többet keresés.Az emberek hozzáálása valahogy teljesen más. Nekem az nem tetszik, hogy ráköszönök az utcán a 2 házzal arrébb lakó szomszédra, õ meg a képembebámul. Ausztriában meg ha a kis feluba jón valaki szembe egybõl rádköszön és mosolyog. Meg a hegyen is megfigyelhetõ, hogy ott mindenki köszön mindenkinek, itthon, meg néha csesznek visszaköszönni. Pedig ök is ugyanolyan turázók.

Mondjuk azt is hozzá kell tenni az egész témához, hogy mi irigykedünk a NÉmetekre,Angolokra, Osztrákokra,stb.... Ugyanakkor a világ jelentös része meg sokkal szarabul él mint mi.

#1242
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
Barilla jó dolog, jah.

Tamaska: nemtom angliában mi van, mondtam. De hogy a franciáknál átlag kétszeres a fizu az tuti (ne vegyük figyelembe az utcaseprõt meg a kukást, meg a tényleges minimálbéreket, mert nem mérvadóak gazdaságilag edit: ha valakit érdekel mért kifejtem, csak nem akartam makrostat/közgázszemináriummá alakítani a topikot). Amcsiknál pl egy egyetemi docens és szakkutató (anyám) aki itthon "hivatalosan" havi X forintot keres (ett akkoriban), kinn "hivatalosan" egészen pontosan 1,718 X-et keres(ett). Egy francia (ritka)szakterületi kutató (bátyám) akinek itthon Y forintnyi fizut ajánlottak, párizsban 2,032 Y forintot keres, jelenlegi árfolyam szerint. Folytathatnám. Lehet hogy Angliában más a világ, de ezek olyan példák amik akkor sem kérdõjelezõdnek meg ha a NASDAQ korrekciós szünetet rendel el. Mert ott van/volt az orrom elõtt a szám, a pénz.

Nem azt mondom, hogy én lennék a Zúristen, de úgy gondolom reprezentatív tapasztalatom vagy reprezentatív közvetlen tapasztalatom van ezen dolgok ezen régióbeli dolgairól. Angliában meg sajna még nem jártam. És sajna mostanában nincs is rá alkalmam pedig érdekel.
És igen "jobb" az élet máshol, csak a jobb nem a szó 100%ig pozitív értelmében. Inkább külsõségekben.

edit 2: vmit kihagytam. Tamaska hsz-ébõ ugrott be. Igen, a ruházkodás tényleg szinte ugyanolyan árú mint itthon. Ami meg alapban drágább, azt meg néha jobban leértékelik, h olcsó legyen. És a minõségük vagy u.a. vagy jobb. Ezért kell NyEurópai (divat)városokban ruhát vásárolni

Még egy: (soxor) a mentalitás is jobb. Mosolyog a kiszolgáló. Mosolyog az ellenõr. Mosolyog a pincér. És a vendégek sem köcsögök

Meguntam az aláírásom....

#1243
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jaj amikor regen nagyi csinalt minden tesztat nekunk.
istenem!

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1244
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Barilla-ból egy 5kg-os (nem 5db kilós..) csomag figyel a szekrényben.
abbó' má szép adagot lehetne kotyvasztani :)

avval is tesó dobott meg valahonnan külhonból..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1245
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A spagettitésztát és a cérnametéltet nálunk asszony csinálja.

#1246
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
van itt nálunk valami tésztagyártó kisiparos, xy kft.
csak 10 tojásos tésztát csinálnak.
isteni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1247
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

jo



igy mar erted mirol beszelek ;)


persze ;)

amúgy itthon Barilla alap télleg . az itthon kapható legjobb és csak 2x annyi mint a többi szutyok.
kóstold meg Te is Tamás ;)

#1248
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

bocs, hogy belekotyogok, de brutális különbségek vannak (már ha evett az ember valaha JÓ tésztát)

OFF:
Én a Barilla-ra szavazok.
"In idem flumen bis non descendimus"

#1249
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jo

bemesz a boltba. van teszko gazdasagos spagetti teszta 27p -ert meg mittomenmilyen fekete dobozos valami olasz nevu [valszeg koze nincs olaszorszaghoz] 62p-ert. meg persze van Marks and Spencer/Waitrose organic akarmi 3fontert. Meg olyan is, amit szemelyesen Antonio Carluccio csinalt neked 5-ert. biztos van kulonbseg. de en csak az elso kettot veszem. mert vannak dolgok, amikre vagyok hajlando relativ barom osszegeket kolteni [bicikli], es vannak, amikbol szivfajdalom nelkul megveszem a legszarabbat [teszta]

igy mar erted mirol beszelek ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1250
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

tesztaban, tojasban hol veszed eszre a kulonbseget?


bocs, hogy belekotyogok, de brutális különbségek vannak (már ha evett az ember valaha JÓ tésztát)

#1251
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

tesztaban, tojasban hol veszed eszre a kulonbseget?


tésztában mondjuk ha elég sok spagettit eszel, találkozol szarral is, meg jóval is. nem mondom azt hogy jobb volt az, de 16p-ér mutass jobbat ?!
tojás meg.. nagyon egyszerû. feltöröd és tényleg sárga a sárga, nem pedig ilyen halovány valami.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1252
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
kenyeret olyat veszek, amilyen a kezembe akad. konzervet nem eszek, max olajos halat. bar egy par doboz globus majkremert barmit megtennek mostanaban...

tesztaban, tojasban hol veszed eszre a kulonbseget?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1253
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

a tesco itt se minoseg. ugyanaz mint otthon. lehet kapni tesco value cuccokat [gazdasagos] feher alapon piros csikokkal es kek felirattal. meg neves cuccokat, kicsit olcsobban, vagy ugyanannyiert mint mashol. se tobb se kevesebb.


akkor nyilván én nekem túl kicsik az igényeim.
de a tescos
toast kenyér, paradicsomos bab, tojás, spagetti tészta
az számomra sokkal jobb volt mint a vele "egykategóriás" itthoni.

az ok igen egyszerû. teljesen mások a termelési körülményeik, más az alapanyag.

Posted Image
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1254
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
london tele van

lengyellel
magyarral
afrikaival
uj-zelandival
ausztrallal
del-afrikaival.

ezek kozul mar mindegyik felevel dolgoztam egyutt, es mind azt mondta, hogy nem tudott melot talalni otthon, ezert jott ide.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1255
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az energia arat most is kifizetjuk
benzin gaz ...
amikor tamogatas van az meg az adobol van amit szinten mi fizetunk.

ujzelandon nem tudsz sokat keresni
de ott megelni megtudsz belole
/tehat haza nem hozol milliokat, de amig ott vagy mindened megvan/

nyugaton ingatlan draga
de olyan pecot berelsz a belvarosban /ausztria megnem mondom melyik varosban voltam sracnal/ bebutorozva amiert itthon kapsz egy ketszobas patkanyfeszket

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1256
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hat itt azert el vannak tevedve emberek kemenyen...

a tesco itt se minoseg. ugyanaz mint otthon. lehet kapni tesco value cuccokat [gazdasagos] feher alapon piros csikokkal es kek felirattal. meg neves cuccokat, kicsit olcsobban, vagy ugyanannyiert mint mashol. se tobb se kevesebb.

a fizetesek nem 2szeresek. a minimal oraber 5.05 brutto. ez kb 170 fontot jelent hetente netto. [itt eleg sok helyen van heti fizetes] az 680 font havonta. az 400-as fonttal szamolva hogy egyszeru legyen, 270ezer huf. netto. mennyi a minimalber otthon? 60k? hanyszorosa az?

az arak kb masfel-ketszeresek. de nem mindenben. most ulok a gep elott vettem egy pulcsit. no fear 7.99 volt. kotott, cipzaras nyaku, himzett felirattal. draga?

ez egy pelda csak, van ezer ilyen.

hazat persze nem angliaban kell venni, foleg nem londonban, 100ezer fontert egy kulso zonaban kapsz egy ketszobasat. ez nem gyengen orulet. a kozlekedesre havi szinten 60 fontot fizetek, az se olcso. a lakasra 200-at, az se. 3 font egy sor a kocsmaban, 5font egy csirkeburger sultkrumplival a Nando`s -ban. de valahogy megis mindig marad penz. csak okosan kell csinalni.

de par ev alatt megszeded magad, angolul tokeletesen beszelsz, van tapasztalaltod, meg ha okos vagy felretett penzed, es hazamesz. es jelentkezel egy melora a frissdiplomassal egyutt, akinek van nyelvvizsgaja de nem tud megszolalni es a skotra azt hiszi, hogy norveg, meg van papirja, de o se tudja megmondani, hogy most akkor mihez is ert valojaban.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1257
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

a fizetések viszont kint egyáltalán nem a kétszerese(ezt nemtom honnan vettétek.....), hanem többszöröse az ittenieknek...


én sem igazán értem.
nem abból kell kiindulni, hogy a kint dolgozó magyaroknak mennyivel szúrják ki a szemét - sokuknak az is elég. és, hogy (tiszt. a kivételnek) milyen munkát végeznek - pizzafutár, felszolgáló, bolti eladó, stb... - ezek ott sem jól fizetett állások. ráadásul dumálgattunk németben egy magyar pincér kiscsajjal - kevesebbet kap, mint az ottaniak és ez általános.
nyugaton normális, hogy elõbb a honi polgár, aztán a bevándorló van kifizetve.

nem kell sokat gondolkodni, csak az autóikat megnézni, abból minden tökéletesen látszik.
tehát a kétszerese nyilvánvalóan és láthatóan kevés.

#1258
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
hát nem tudom mire gondoltok de árszintben eléggé felzárkóztunk a nyugathoz...

jó az ingatlanárak egy kivétel, de amúgy nagyon

a fizetések viszont kint egyáltalán nem a kétszerese(ezt nemtom honnan vettétek.....), hanem többszöröse az ittenieknek...

azt bírom legjobban amikor a kedvenc politikusaink arról pofáznak hogy még így is elmaradnak az energiaárakmeg egyéb árak a nyugati szinttõl.
azt elfelejtik hozzátenni hogy a fizetések viszont rohadtul más kategóriájúak...
Autist Team:)



#1259
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Kint miért nem látni lepukkant ladákat meg trabantokat? (én is itthon akarok élni, nem mennék ki külföldre)

#1260
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

És itthon az emberi erõ nincs megfizetve...még


Révi: persze, kint 800 egy kenyér, ebbõl nem 10% a melós bére.
és ha emelik az adókat, attól sem a pék lesz jobb szituációban...;) a kenyér ára el fogja érni a 800at ittis, de marad a 60 forint tiszta haszna a péknek, mint most.
ez fejlõdés?